Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

ya şeytan diyor tak landiyi sübablar gümleyene kadar bin keyfine bak gümleyince sübabları değiş.ama yinede yılbaşına kadar bekleyecem bazen firmalar sırf yeni ürün olsun diye yıl başını bekliyorlar bakarsın yeni bir ürün çıkar onu takarız hayırlısı.bu sıvı püskürtmede çok pahalı açıkcası değermi bilmiyorum.neyse bakalım 1-2ay bekleyelim
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
      ya şeytan diyor tak landiyi sübablar gümleyene kadar bin keyfine bak gümleyince sübabları değiş.ama yinede yılbaşına kadar bekleyecem bazen firmalar sırf yeni ürün olsun diye yıl başını bekliyorlar bakarsın yeni bir ürün çıkar onu takarız hayırlısı.bu sıvı püskürtmede çok pahalı açıkcası değermi bilmiyorum.neyse bakalım 1-2ay bekleyelim
      olay sadece subap değil haberiniz olsun
      ilk aşamada subaplar eriyor erken farkederseniz sadece onunla kurtarıyorsunuz ama artık tamamen bittiğinde başka masraflarda çıkartıyormuş.
      InsigniaTEAM

Yorum

Ya aslında bu kısımda lpg kullanan ve bu sıkıntıları gerçekten yaşayan arkadaşlar başlarına gelenleri yazsa bizde kafamızdaki soru işaretlerinden kurtulsak ne güzel olurdu.şimdi genelde yorumlarda ya sübablar eriyomuş yok arabalar serviste yatıyomuş yok işte motor komple iptal araç bitmiş gibi şeyler görüyorum ama kardeşim ben kullandım ve sübabım eridi diyen pek çıkmıyor yada aracım iptal oldu öldüm bittim diyen yok.hep mış muş gibi kulaktan duyma şeyler var ortalıkta.ya madem böyle şeyler oluyor garantiden neden landi takılıyor bu araçlara garanti kapsamında yapılması mantıksız değilmi.gerçek bir risk yok gibi geliyor bana ama insan tereddüttende kurtulamıyor bir türlü.

Yorum

subapları eriyen birçok üyemiz var, bir doktor abinin beyaz editionu hatırlıyorum,ama gercekten faydalı bilgiler var forumda bu konuyla ilgili herşey acıklıga kavustu gibi lpgyle,subaplar erir,erken değiştirmekte fayda var,yerine celik takarsınız keyfinize bakarsınız,şuana kadar çeliklerden şikayetçi olan görmedim,duymadım bilmiyorum,lpg konusunda Yılmaz abinin acıklamaları araştırmaları var o konuyu okursanız kafanızdaki soru işaretlerini açıklığa kavusturursunuz saygılar
          Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

bu da konu linki buyrun : http://www.insigniateam.com/forum/in...9.180#lastPost

Yorum

Süpablar değiştikten sonra bir şey olmaz kolay kolay. Zaten eriyen süpablar,en iyisi benzinli bir ikinci el, az km yapmış bir cosmo bulup,direk olarak süpablarını değiştirmek ve lpg taktırıp keyfine bakmam lazım.
              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

iş yerim eve uzak. gezmeyide seviyorum. araç 70 bin km oldu. bunun 60 bini lpg de yaptım. bir süpab erime maceram oldu. araç tr de ilk landi takılan araçlardan biriyidi.. landinin o zman ki beyninde sorun vardı. 25-30 bin km sonra sübaplar eridi. allahtan opis ve olgunlar ortak garantisi ile benim aracın eriyen süpapları değişti. bu sırada temmuz 2011 de yeni beyin taktı firma eski beyinlerin hepsini geri çağırdı. son beyin takıldıktan sonra benzin sarfiyatı arttı. performanslı yüksek devirde benzinde yakıyor araç. bu sübapları koruyor. gerçi benimkiler zaten çelik... herneyse çelik sübap fiyatının opisin oldunlara kestiği faturada gördüm. şok oldum. işçilik hariç 4 bin 800 tl. adamalr benim araca çelik taktıktan sonra birdaha insignialara eski beyinli kit takmadı. son bahsettiğim beyinleri getirdiler.. benim gibi 1-2 kişi daha varmış çelik sübap takılan.. şuan çok memnunum araç son takılan beyinden dolayı gaza basınca benzinliymiş gibi fırlıyor. normal kullanımda benzin harcamıyor. spor kullanırsan beyin kendi ayarlıyor.. km de şehir içi 10-11 litre gaz yakıyor. defalrca denedim test ettim. şehirler arası 130-140 km hızlarda 7 -8 litre yakıyor. benim gibi çok km yapanlar için lpg şart. birde araca doya doya binmek lazım.. tamam maddi durumumuz iyi olabilir ama enayide değiliz.. % 30 tasarruf kesinlikle ama kesinlikle sağlıyor gerisini bilmem. bu da bana yılda 4-5 bin tl kar elde ettiriyor.

Yorum

dr_112 kardeşim bilgiler için teşekkürler. bu arada.Benim öğrenmek istediğim bir konu daha var mesela kaç nekadarlık benzin yakıyor araç hesap yatın mı o şekilde.yani ortalama 1000 km de şuıkadar lpg şukadar benzin harcamam oldu diye ölçümün varmı.yoksa sadece lpg ile yaptığın tasaaruf mu %30.benzini hesaba katıyormusun bunu hesaplarken?

Yorum

araç uzun yolda benzin harcamıyor. şehir içinde anlık yakıt tüketimi 25-30 litrelere geldiğinde devir yükseldiğinde benzin harcıyor. benzin lpg dahil en az % 30 tasarruf. tabi bu benim sert kullanımından böyle. düzgün kullanan biri çok daha tasarruf eder.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dr_112
                      araç uzun yolda benzin harcamıyor. şehir içinde anlık yakıt tüketimi 25-30 litrelere geldiğinde devir yükseldiğinde benzin harcıyor. benzin lpg dahil en az % 30 tasarruf. tabi bu benim sert kullanımından böyle. düzgün kullanan biri çok daha tasarruf eder.
                      Kesinlikle doğru bilgi. Çok ama çok sert kullansan bile (ki LPG'de bu tarz kullanımı önermem) tasarruf en az %30 oluyor. Şahsen benim uzun yolda sağladığım tam tasarruf %40 - %45 civarında.

Şarköy - Nevşehir arası yaklaşık 1000 km. (978 kusur birşeydi)

Bayramda giderken 1000 km'de (benzin de dahil) 280 TL sarfiyatım oldu, Ortalama hızım 160 - 170 Km/s civarıydı

Dönüşte ise sarfiyatım 265 Liraya düştü. Ortalama hızım 130-150 Km/s civarıydı.

Ben aracı 52.000'de aldım. Alalalı 2 ay oluyor. Şu an 60.000'e dayandı km. 8000 km yol yaptım iki ayda. Neredeyse tamamı LPG'de. Herhangi bir sıkıntım yok. Yakın zamanda subap değişimi yaptıracağım. Aslında aracı alır almaz yaptıracaktım ama en azından takılacak subapların parasını çıkartayım diye bekledim. Şu an bu masrafı fazlası ile çıkarttığımdan herhangi bir sorun yaşamadan değiştirmeye karar verdim.

Subap değişiminin zamanında yapılması lazım. Yoksa başka sorunlara da sebep olabilir.

Bu iş arabanın lastığının patlamasına benziyor. Lastik patladığında zaten farkedersiniz. Hemen durup tamir ettirmeniz gerekir.

Ha inat edip gitmeye devam ederseniz önce lastik yarılır, sonra cant yamulur. Hala inat edip gitmeye devam ederseniz en sonunda tüm ön takım gider.
                      1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                      Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dr_112
                        ah birde beygirler şahlanmasa hocam çok güzel olacakta. Ankaradan istanbul otobanına bir sapıyorsun aa bir bakmışsın 2.5 saatte istanbuldasın ah ah şeytana uymasak araba melek gibide hep bizi dürtüyorlar
                        2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Beyler gerçekten çok faydalı bilgiler benim için en geç yılbaşına taktıracağım lpg yi.Konyada yaptırmak istemiyorum Antalyada yaptıracağım.Antalyada Ant oto var tanıyan bilen arkadaşlar varmı bilmiyorum?aracımın 2.yıl bakımı ocak ayında dolduğu için ocak aynıda bekleyesim var açıkcası gitmişken lpg ve bakımı bir arada yaptırmak istiyorum.Bana Ant otoda yardımcı olabilecek biri varmı acaba aramızda?

Yorum

Şimdi BRC yi aradım adam gayet guzel anlattı.İnsignialarda parcalar korede uretılıyor cokda dayanıklı degil bu sebeple.subapın oldugu kısım aracın en fazla ısındıgı kısımmış ve bu subap benzının yanma ısısının kaldıracagı kadar dayanıklı uretılmıs.gazda kuru bi enerji kaynagı oldugundan ısı 2800 dereceye kadar cıkıyormus.bu sebeple kacınılmaz son subap değişimi.prins brc den cok daha iyimş.Yaglama sistemı bakımından.brc dekı devamlı yaglama yaparken prins gerektigi zaman gerektigi miktarda yaglama yapiyormus.ama bu sadece subapın omrunu uzatıyor kesin birr çözum değil.Çelik subaplarda 2000-2500 arasıymıs lpg sistemı ruhsat vb haracamalarla total olarak bize 5.000 tl fatura cıkıyor arkadaslar.

Yorum

Ayrıyetten şöyle bir kanıya vardım yanlısım varsa duzeltın eger ben çelık subap alacaksam.gidipde lpg nin en pahalı sistemını takmam.hani bu arasıra benzın ile gazı karısıtıp yakanlardan.(ısıyı dusurmek ıcın)Isı problemım ortadan kalkacaksa ne diye fazladan benzin yakayım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sol_dier
                                Ayrıyetten şöyle bir kanıya vardım yanlısım varsa duzeltın eger ben çelık subap alacaksam.gidipde lpg nin en pahalı sistemını takmam.hani bu arasıra benzın ile gazı karısıtıp yakanlardan.(ısıyı dusurmek ıcın)Isı problemım ortadan kalkacaksa ne diye fazladan benzin yakayım.
                                yine de bilindik yerlerde bilindik markaları taktırmakta fayda var

Yorum

İşleniyor...
                                X