Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Orjinal yazı sahibi: vetadomer
    benim araç lpg siz şehir içi 40 krş. şehirlerarası 30 krş. yakıyor. siz lpg de de neredeyse aynı değerleri veriyorsunuz.
    Sizin araç hangisi? Ben şehir içi 10-11 litre benzin ile kullanıyorum...
    lpg de %45 tasarruf tutturacağımı düşünüyorum.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

1,4 140 T edition elegans yazdığım değerler aldığımdan bu yana olan 15000km ortalaması.
      A.ÖMEROĞLU
      1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

1,4 140 T edition elegans yazdığım değerler aldığımdan bu yana olan 15000km ortalaması. 7,6 lt/100 km
        A.ÖMEROĞLU
        1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

1,4 140 T edition elegans yazdığım değerler aldığımdan bu yana olan 15000km ortalaması. 7,6 lt/100 km
          ,

ortalamanız kullandığınız araca göre süper bence. eğer ben de bu değerleri görsem ben de taktırmazdım benim aracım 1.6T sanırım fark bundan kaynaklanıyor. ben uzun yolda 90a sabitleyerek sizin değerinizi yakaladım.
          1.6T COSMO karbon siyah
          17 FT 925'idi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: u_ay
            ,

ortalamanız kullandığınız araca göre süper bence. eğer ben de bu değerleri görsem ben de taktırmazdım benim aracım 1.6T sanırım fark bundan kaynaklanıyor. ben uzun yolda 90a sabitleyerek sizin değerinizi yakaladım.
            1.4 T olanları yakıtı ön planda tuttuğunuzda öneriyorlar. Performansı da güzeldir diye tahmin ediyorum.
            Bizim 1.6 T olduğu için şehir içinde menzil 600 lerde kalıyor.
            Uzun yolda 1000 km görmüş kullanıcılar var bu forumda.

Bizim Lpg ısrarımız yıllık kullanımda 5bin lira edecek olmamız
            buda ilk yıl lpg sistemini karşılayacak ikinci yıl kara geçirecek.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

arkadaşlar 1.6T edetion veya cosmo alamayı planlıyorum ..geçenler lpg takan bir arkadaşa danıştım ..prins in yağlı kiti takıldığında kesinlikle bir sıkıntı olmayacağını üstüne basa basa söyledi..artık yapacak birşey yok madem kapıda aslan besleyecez bu riski göze alacagız..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: exelanze
                arkadaşlar 1.6T edetion veya cosmo alamayı planlıyorum ..geçenler lpg takan bir arkadaşa danıştım ..prins in yağlı kiti takıldığında kesinlikle bir sıkıntı olmayacağını üstüne basa basa söyledi..artık yapacak birşey yok madem kapıda aslan besleyecez bu riski göze alacagız..

Ben şehir içi 11.6 lt kadar LPG tüketiyorum ortalama... mevcut fiyatlar ile 29–30kr yapıyor... Benzinde ise 55 kuruş ediyor neredeyse...
                1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

konuyu okudum bugünlerde bir araca bakıyorum sahibib ilk yıl lpg taktırmış sonra söktürmüş dediğine göre bazı parçalar değişmiş serviste kayıtları varmş bu parçalar ne olabilir ve ileriye dönük sıkıntı çıkarır mı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilbilge_11
                    konuyu okudum bugünlerde bir araca bakıyorum sahibib ilk yıl lpg taktırmış sonra söktürmüş dediğine göre bazı parçalar değişmiş serviste kayıtları varmş bu parçalar ne olabilir ve ileriye dönük sıkıntı çıkarır mı
                    Subaplar, subap kapakları, yataklar.. Bu kısımdaki parçalar değişmiştir sorunsuz araba araştırın sonuçta ne derece bir hasar oluştu neler değiştirildi bilmiyorsunuz. Karşı taraf ne kadar samimi olursa olsun ilerde bir sıkıntı çıkıp kişiyi aradığınızda hiç bir şey yapamayacak.
                    illa sorun çıkacak diye bir şey yok ustası güzel yapmışsa çıkmaz.
                    Sorunsuz bir insignia alın yakıtı düşünüyorsanız 1.4T bakın kafanız rahat etsin.

Yorum

ben 1.4 t kullanıcısıyım insigniamı sadece hafta sonları kullanıyordum lpg ye hiç gerek yoktu çünki fazla km yapmıyordum. diğer aracımı sattım insignia yı gündelik kullanmaya başladım. istanbul trafiğinde yakıtım 48 kuruştu.
                      bir istanbul var birde istanbulcuk silivride ve ya büyükçekmece örnek veriyorum dur kalk trafiği olmuyor ben ise her sabah şişli- etiler etiler- bayrampaşa gün içinde dolaştıklarımı yazmıyorum sadece sabahı yazdım. bu güzergahta araba 10lt altına inmiyor çok sakin kullanıyordum yine başaramadım devamlı dur kalk. baktım olucak gibi değil bir hızla lpg taktırdım prinss yağlama kitli 3.250 Tl şuanki değerlerim şehir dışı 20 kuruş şehir içi 27 kuruş civarı. bizim motorlar bildiğim kadarı ile lpg ile uyumlu zaten almanyada 1.4 ler lpgli satılıyor ben şahsen memnunum bir sıkıntım yok 5000km yi geçtim ilerde ne olur kestiremem ama tasarruf yapıyoorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omfaya
                        Orjinal yazı sahibi: ilbilge_11
                        Subaplar, subap kapakları, yataklar.. Bu kısımdaki parçalar değişmiştir sorunsuz araba araştırın sonuçta ne derece bir hasar oluştu neler değiştirildi bilmiyorsunuz. Karşı taraf ne kadar samimi olursa olsun ilerde bir sıkıntı çıkıp kişiyi aradığınızda hiç bir şey yapamayacak.
                        illa sorun çıkacak diye bir şey yok ustası güzel yapmışsa çıkmaz.
                        Sorunsuz bir insignia alın yakıtı düşünüyorsanız 1.4T bakın kafanız rahat etsin.
                        teşekkürler bende içime kurt düştü aracı aklımdan sildim 1.4 perform olarak 1.6 gibi memnun etmez sanırım yakıt konusunu pek düşünmüyorum temiz sorunsuz olsun yeter

Yorum

Sorunsuz olsun istiyorsanız imzamdaki sistemi taktırmalısınız... ama iyi işçiliği olan bir usta bulun derim...
                          1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

büyük konuşmayayım lpgye sonuna kadar karsıyım tercih meselesi ama ben rahat edemiyorum

Yorum

İyi bir montaj olduğu sürece ve bakımları yapıldığı sürece lpg de güvenlidir...
                              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tornado
                                İyi bir montaj olduğu sürece ve bakımları yapıldığı sürece lpg de güvenlidir...
                                Kesinlikle aynı fikirdeyim. Montaj ve lpg dönüşüm kiti kaliteli olmalı. Sıradan kit insigniaya gelmez.

Yorum

İşleniyor...
                                X