Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Orjinal yazı sahibi: ilbilge_11
    Orjinal yazı sahibi: omfaya
    konuyu okudum bugünlerde bir araca bakıyorum sahibib ilk yıl lpg taktırmış sonra söktürmüş dediğine göre bazı parçalar değişmiş serviste kayıtları varmş bu parçalar ne olabilir ve ileriye dönük sıkıntı çıkarır mı
    Subaplar, subap kapakları, yataklar.. Bu kısımdaki parçalar değişmiştir sorunsuz araba araştırın sonuçta ne derece bir hasar oluştu neler değiştirildi bilmiyorsunuz. Karşı taraf ne kadar samimi olursa olsun ilerde bir sıkıntı çıkıp kişiyi aradığınızda hiç bir şey yapamayacak.
    illa sorun çıkacak diye bir şey yok ustası güzel yapmışsa çıkmaz.
    Sorunsuz bir insignia alın yakıtı düşünüyorsanız 1.4T bakın kafanız rahat etsin.
    teşekkürler bende içime kurt düştü aracı aklımdan sildim 1.4 perform olarak 1.6 gibi memnun etmez sanırım yakıt konusunu pek düşünmüyorum temiz sorunsuz olsun yeter
    Hangi araçtan 1.4T araca geçeceğinize bağlı ben Hyundaiden sonra 1.4T alsaydım olurdu 140 bg de mutlu ederdi
    sonra isterseniz yazılım da uygulayabilirsiniz.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omfaya
      konuyu okudum bugünlerde bir araca bakıyorum sahibib ilk yıl lpg taktırmış sonra söktürmüş dediğine göre bazı parçalar değişmiş serviste kayıtları varmş bu parçalar ne olabilir ve ileriye dönük sıkıntı çıkarır mı
      Subaplar, subap kapakları, yataklar.. Bu kısımdaki parçalar değişmiştir sorunsuz araba araştırın sonuçta ne derece bir hasar oluştu neler değiştirildi bilmiyorsunuz. Karşı taraf ne kadar samimi olursa olsun ilerde bir sıkıntı çıkıp kişiyi aradığınızda hiç bir şey yapamayacak.
      illa sorun çıkacak diye bir şey yok ustası güzel yapmışsa çıkmaz.
      Sorunsuz bir insignia alın yakıtı düşünüyorsanız 1.4T bakın kafanız rahat etsin.
      teşekkürler bende içime kurt düştü aracı aklımdan sildim 1.4 perform olarak 1.6 gibi memnun etmez sanırım yakıt konusunu pek düşünmüyorum temiz sorunsuz olsun yeter
      Performanstan kastınız nedir? Bu kişiden kişiye değişir... Benim önceki aracım Fiat Bravo 1.6 dizel idi ve aracım 120 + chip ile 150 bg civarında idi. Bu nedenle Insignia'nın 180 bg'lik motoru beni anca kesti. Hatta eski aracımın ara hızlanmaları Insignia'dan çok daha iyiydi ama Insignia prestij aracı olunca buna pek takmıyorum...
      1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

önceki aracımdan (1.4 95 hp gp du ) 1.4. 140hp daha performanslıdır muhakkak ama neden daha güçlüsüne gücüm yeterken c segmenti araçlardan 1-2 lt fazla yakıyor diye 180hpden vazgeçeyim ve lpg sıkıntısıyla uğrasayım dogrusu lpgyi sevmiyorum eğer gerçekten sağlıklı olsaydı mühendisler neden tamamen lpgli araç üretmiyorlar veya motoru buna göre yapmyorlar

Yorum

önceki aracımdan (1.4 95 hp gp du ) 1.4. 140hp daha performanslıdır muhakkak ama neden daha güçlüsüne gücüm yeterken c segmenti araçlardan 1-2 lt fazla yakıyor diye 180hpden vazgeçeyim ve lpg sıkıntısıyla uğrasayım dogrusu lpgyi sevmiyorum eğer gerçekten sağlıklı olsaydı mühendisler neden tamamen lpgli araç üretmiyorlar veya motoru buna göre yapmyorlar
          çünkü heryer türkiye değil ve ülke gelir dağılımına oranla akaryakıta en fazla para ödeyen ülke biziz.
          benzinli araca binmek bizim ülkemizde zor geliyor diğer ülkelerde değil.tüple neden uğraşılmadığının nedeni budur.
          abim amerikadan yeni geldi 6000 motorlu lincoln navigator sürüyordu ordahemde benzinli.Türkiyede 1.6 lpg li golf sürüyor neden acaba ?
          2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
          2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
            çünkü heryer türkiye değil ve ülke gelir dağılımına oranla akaryakıta en fazla para ödeyen ülke biziz.
            benzinli araca binmek bizim ülkemizde zor geliyor diğer ülkelerde değil.tüple neden uğraşılmadığının nedeni budur.
            abim amerikadan yeni geldi 6000 motorlu lincoln navigator sürüyordu ordahemde benzinli.Türkiyede 1.6 lpg li golf sürüyor neden acaba ?

Dediklerinize katılmamak elde değil ama Avrupa ve Avustralya'da LPG için temiz yakıt olması nedeniyle teşvikler veriliyor. İtalya, almanya, rusya ve polonya'da LPG çok yaygın olarak kullanılıyor. Avustralya ve güney kore'de de çok yaygın. Bizde ise ucuz yakıt kötüdür muamelesi yapıldığı için bazı elit kesimler hoşlanmıyorlar. Halbuki benzinden ve motorinden daha çevreci...

Ülkemizde ne yazık ki ancak yeni yeni işçilik kalitesi yükseldiği için LPG sistemlerinin kalitesi yükseldi. Avustralya'da yıllardır LPG çok yaygın bir yakıt olarak kullanılıyor. Kimse de LPG ucuz tü kaka yakıt demiyor. Zira dönüşümler pahalı ve kaliteli yapılıyor. LPG uzun vadede süpab ve süpab yataklarını etkiliyor mu, evet etkiliyor. Ama çevreye ve cüzdana olan katkısı daha fazla bunu da unutmamak lazım...
            1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

arkadaşlar yeni insignia sidi motorlara lpg uygulaması yapan firma varmı acaba yourock

Yorum

Yoktur zaten daha motoru tanıyan usta bile yok opel servisinde

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TSuNaMi
                  arkadaşlar yeni insignia sidi motorlara lpg uygulaması yapan firma varmı acaba yourock
                  Bence motor biraz otursun servisler ve Lpg ciler motoru tanısın sonrasında bakarsınız bu motor yeni üretilen bir motor daha önce yoktu bir önceki motora göre daha ekonomik ve verimli.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                    Orjinal yazı sahibi: TSuNaMi
                    Bence motor biraz otursun servisler ve Lpg ciler motoru tanısın sonrasında bakarsınız bu motor yeni üretilen bir motor daha önce yoktu bir önceki motora göre daha ekonomik ve verimli.
                    aynen üstadım. Testlerde ve bi kaç arkadaşdan aldığım verilerde yeni motor gerçekten çok sessiz ve akıcı diyorlar. 9-10 litre arasıda karması varmış otomatikte ama yinede benzin fiyatı nedeniyle lpgyi arıyor gözler...

Yorum

Size katılmıyorum.
                      Ben açıkçası LPG'nin devletin teşviklerine bağlı olduğunu düşünüyorum.
                      Bu kadar italyan markası nasıl oluyorda dünyaya LPG üretiyor?
                      Bu adamlar para kazanıyorsa hepsi mi hata ediyor?
                      Mühendis niye üretmiyor ki bunu LPG'li?
                      Insignia 1.6T Cosmo + Navi Paket - Metro Mavi 2011
                      Astra J 1.4 T Enjoy Active - Olimpik Beyaz 2013

Yorum

Arkadaşlar merhaba grupta yeniyim baktığım araştırdığım kadarıyla prins ve landirenzo öneriliyor.+ olarak genelinde herkesin üzerine basa basa söylediği şey montajı yapan ustanın iyi olması ve iyi şekilde montaj yapabilmesi önemliymiş.O yüzden sizlere sormak istedim heryere de güvenilmiyor..Yakın zamanda veya eskiden taktıran arkadaşların tavsiye edebileceği yerler var mı var ise nerelerde?Ben avrupa yakasındayım fakat anadolu yakasında şiddetle önerilen biyer olursa da giderim o konuda sıkıntım olmaz.Şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar
                        İnsignia 1.6 T Sport -- Flexride -- Sunroof -- AFL Far --
                        Recaro Spor Koltuk -- İnfinity Surround System -- DVD800Turn Push -- Spor pedallar -- 19 Jant -- Piano Lake Konsol -- Park Assist --

Yorum

Arkadaşımın 2010 model insignia 1.6 turbo cosmo aracına teleflex gfi yağlamalı kit takdırdıkve problemsiz kullanmakta. Daha öncede Opel Vectra c 2004 model aracıma da aynı kit takmış ve 4 yıl problemsiz kullandım. Yüzlerce insignia sahibi insan LPG taktırdı. Bir kaç tanesi problem yaşıyor ve soluğu internet sitelerin de alıyor. Allah aşkına LPG taktırıp sıfır problem yaşıyan bir araba markası var ise söyleyin bilelim. Burada önemli olan ehil insanların elinde iyi bir montaj. Gerisi sadece hikaye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Yorum

Hocam ne zaman takdırdın? Bugün konuşmuştuk hangisi filan diye...
                            2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Fatih hocam Cumartesi Konya'da ki öğretmen arkadaşın aracına taktırdık 2gün dür biniyoruz. Şahsen çok beğendim. Gerçi arkadaş prins ile gfi arasında gitti geldi ve gfi taktırmayı seçti. Bende aynısını düşünüyorum.

Yorum

Fatih hocam ben de bugün seninle konuştuktan sonra insignia larına tüp taktırmış Konya'dan araç sahiplerinin telefonlarını alarak (doganer kardeşlerden)bir kaç görüşme yaptım. Araçlarına prins ve gfi taktıranlar vardı. Her iki uygulamayı yaptıranlardan olumsuz bir görüş almadığım gibi taktırmayı konusunda da tavsiye verdiler. Sadece bir arkadaş yılda 20000 km den az yapacaksan gerek yok dedi. Senin LPG kitini de sordum. Genel kanaat iyi bir montaj ile problem yaşanmayacağı yönünde oldu. Ben de inşaallah bu hafta sonu gfi veya prins taktıracağım.

Yorum

İşleniyor...
                                X