Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Üzülerek belirtiyorumkı aracımı satıyorum forumun satılık ılanlar bolumunde 2011 insignia sports tourer

Yorum

bakın beyler ben ant oto ile görüştüm antalya opel bayisi servis yetkilisi bana landirenzo marka lpg ile şuanda bir sıkıntı yaşamadıklarını 2 yıl ve garantili olarak bu lpg kitini taktıklarını söylediler ve bu son kit ile hiç bir sıkıntı yaşamadıklarını ve her hangi bir lpg ile ilgili sıkıntı olduğu taktirde garantiden gerekli müdahale yapılacağını söylediler.ben takacam eğer sübab erir yada başka bişe olursa garantiden değişiriz olur biter.açıkcası bu benzin fiyatları ile bu araçlara binmek gerçekten kolay değil.para kolay kazanılmıyor sigara gibi bişey bu zevk için biniyoruz sonuçta.daha ekonomik araçlarda alabiliriz ama performans için malesef bazı şeyleri göze alıyoruz.ben açıkcası en ekonomik en iyi performansı ve konforu bu araçtan alacağımız için bu aracı seçtim.bir sübab yüzünden bu zevkimden vazgeçmem doğrusu.hem aile aracı hem bir spor araç olarak ben başka alternatif göremiyorum.gül ve diken
      2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
        bakın beyler ben ant oto ile görüştüm antalya opel bayisi servis yetkilisi bana landirenzo marka lpg ile şuanda bir sıkıntı yaşamadıklarını 2 yıl ve garantili olarak bu lpg kitini taktıklarını söylediler ve bu son kit ile hiç bir sıkıntı yaşamadıklarını ve her hangi bir lpg ile ilgili sıkıntı olduğu taktirde garantiden gerekli müdahale yapılacağını söylediler.ben takacam eğer sübab erir yada başka bişe olursa garantiden değişiriz olur biter.açıkcası bu benzin fiyatları ile bu araçlara binmek gerçekten kolay değil.para kolay kazanılmıyor sigara gibi bişey bu zevk için biniyoruz sonuçta.daha ekonomik araçlarda alabiliriz ama performans için malesef bazı şeyleri göze alıyoruz.ben açıkcası en ekonomik en iyi performansı ve konforu bu araçtan alacağımız için bu aracı seçtim.bir sübab yüzünden bu zevkimden vazgeçmem doğrusu.hem aile aracı hem bir spor araç olarak ben başka alternatif göremiyorum.gül ve diken
        Ya da benim gibi dizele geçiş ............
        2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
        [center]

Yorum

Bu lpg işi tam bir çelişki kabusu.Hadi taktırayım tasarruf ve performansı birleştireyim diyorum sonra haydeeee kıyılır mı bu bebeğe diyorum.Ama bu sefer iyi niyetlendim taktıracağım gibi.Emer ve Prins yağlı sistemleri arasındayım.Emer'in fiyat avantajı ve 3 yıl 3000tl motora hdi sigorta ile sigortalaması bir yanda,prins'in fiyat dezavantajı ama herkesin dilinde ki kalitesi öte yanda.bu sistemleri kullanan veya başka sistemleri(Teleflex,Landi v.s) kullanan arkadaşlar lpg talımalı mı tartışmasından öte sistemlerini yorumlayabilirlerse çok sevineceğim.Ömer Faruk arakadaşımız Emer,Yılmaz Akgün arkadaşımız Teleflex(aldığında takılı olmasına karşın)hakkında olumlu yorumlarını biliyorum.Benim gibi taktırmaya niyetlenip marka kararsızlığı yaşayanlara faydalı olabilir.

Prins'in ve Brc'nin sıvı püskürtme sistemlerinden henüz haber yok.Bizzat aradım ama net cevap veremediler.Teşekkürler şimdiden.
          2010 cosmo 180hp beyaz İnsigniAşk

Yorum

taktıracaksanız Emer taktırın bence
            Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Teleflex GFİ marka kiti kullandığımı, Kit'in kalite, performans ve tasarrruf bakımından gercekten tatminkar olduğunu söylemiştim.

Yukarıdaki tüm söylediklerimi tekrarlamakla birlikte:

Teleflex'i önermiyorum.

Neden mı?

1-) Garanti kapsamındaki ürünün (kit'in) onarımı karşılığında para aldılar. Enjektor değişti ve parası alındı.

2-) Subap garantisi vermiyorlar. "Malimiz iyi" deyip geciyorlar. Diğer markalarda bu garantiyi verip gercekten uygulayanlar var.

3-) yaglama sisteminde kullanılan ve 3000 km'de biten 1 litrelik yagi (yada sıvıyı, herne ise) 40 lira karşılığında satıyorlar. İndirim yapmıyorlar, Ankara disinda olsanız bile, alternatif kullanabileceğiniz maddeyi söylemiyorlar. Parayı hesaba geçin, adrese yollayalım gibi buram buram maddiyat kokan bir tavırları var. Oysa diğer kit markalarında aynı ısı yapan sıvının fiyatı 10 ila 15 lira arasında. Özel karışım dedikleri sivi sonuçta yag. Yakarışı yaglama sistemi diye takiyorlar. Piyasada litresi 40 lira olan yag mı var Allah askına. Altın mı bu?

Bu arada 3000 km'de 40 liralık soğutma yagi, 100 km'de 1,33 lira olarak size donüyor. Aracınız km'de 1,3 kurus fazla yakıyor. Genel tüketim maliyetine bakınca yaklaşık %6 oluyor ve gercekten vahim bir sonuc. Çünkü uzun yolda 25 kurus yakan araba, 26,3 kurus yakmış oluyor.

Kısacası mal ii olsa da arkasında duran olmayınca mutlak suretle canınızı sıkacak birseyle karsilasabiliyorsunuz.
              1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
              Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Demek ki teleflex eleniyor.Kitin prins ayarında olduğunu duymuştum ki sizinde sistemden bir şikayetiniz yok ama müşteri memnuniyeti fazla düşünülmeyen bir firma gibi görünüyor.Yağ konusunda Emer 10000km gidiyor diyor ve yağ 10-15 tl civarı.Emer yağ bittiğinde aracın benzine geçtiğini ve yağ doldurulmadıkça lpg ye geçmediğini söylüyor.
                2010 cosmo 180hp beyaz İnsigniAşk

Yorum

Bende aracıma LPG taktıracağım İzmir'den bir arkadşaım ile görüştüm Mersinli sanayide turbocudur kendisi soruşturdu sanayide insignia için Gasitaly markasını önerdiler. İstanbul'da nerelerde bayileri var ve öneriyor musunuz sizler deneyen var mı boşuna masrafa girmeyelim.

Yorum

cuma günü konya özkaymak opel servisini aradım ve lpg ile ilgili bilgi almak istediğimi söyledim.ama yetkili bana insignialara lpg takılmadığını ve landirenzo ile öyle bir anlaşmalarının olmadığını söyledi ama antalya ant oto öyle bir anlaşma olduğunu söyledi! anlamadım bu anlaşma her bayii kapsamıyormu.bir bayide var bir bayide yok hayret bişey.ve landirenzo kendi sitesine opel ile anlaşıldığını yazıyo bu ne iş anlamadım gitti.gerçekten bu lpg olayından soğumaya başladım.birde çelik sübab konusu var zaten.mağnezyum yataklarda çelik sübab kullanımı nakadar doğru onuda anlamış değilim.malzeme mühendisi olduğum için ufak bir araştırma yaptım ve bu mağnezyum alaşımlarının sadece hafşiflik için kullanıldığını anladım hem kolay işlenebiliyor hemde hafif.ama farklı bir metal ile temas halinde çok çabuk korozyona uğruyor.özelliklede demir bileşenleri yani bunlardan biride çelik.çelik sübabların kadmiyum kaplı olması lazım en azından korozyonu geciktirmek için.Ve çelik ile mağnezyumun yüksek sıcaklıklarda ısıl genleşmeleri birbirinden farklı mağnezyum çelikten çok daha fazla genleşme özelliği gösteriyor.bu seferde yatakların genleştiği oranda sübablar genleşmiyor demek oluyor.motor teknolojisini çok bilmiyıorum ama bu bir sıkıntı yaratabilir gibi geliyor bana.bazı konularda lpg nin yanma odasında 800 C gibi bir sıcaklık oluşturduğu yazıyor ama bunlar bence doğru değil kaldıki mağnezyum 650 C de eriyor.ve bu erime eğer hava ile temas halinde ise direk süblimleşme şeklinde sıvı faza geçmeden buhar şekline dönüşme şeklinde gerçekleşir.
                    Gerçek anlamda bu konuyu tam olarak aydınlatacak makine mühendisi arkadaşların bilgisine ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Yorum

Ben subaları değiştirirken ustaya özellikle sordum. Yeni takılacak olan subaplar, eski subapların yataklarına oturur mu, alışması için biraz zamana yada rodaja ihtiyacı olur mu? diye.

Subaplar değişirken, aracın üzerindeki subap yataklarının da çelik subap yatakları ile değiştirildiği, magnezyum alaşımlı subap yatakları ile çelik subap kullanılırsa, genleşme farkından dolayı randıman alınamayacağını, bu nedenle subap yatakları değişimi için silindir kapağının şu an rektefede olduğunu söylemişti.

Kısaca her sorunun bir çözümü vardır.

1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                      Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Çelik süpab yatağını da mı çelik süpabları aldıkları yerden almışlar acaba?
                        2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Valla sebazios kardeşim lpgden tam soğuyorum tekrar ateşliyosun beni gerçekten takacam normal bir kaliteli kit sübablar eriyene kadar binecem sonrada çelik sübab için kapadokyaya gelecem en iyisi bu sanırım bu sübab yataklarının değişmesi ile birlikte bu fiyat ise 1000 tl gerçekten fena sayılmaz fiyatı.kafamdaki soru işaretleri siliniyor tekrar.1 ay kadar daha bekliyecem karar için ozamana kadar izlenimlerinizi bizlerle paylaşmanızı rica ediyorum sebazios kardeşim.En azından bizde gönül rahatlığı ile lpg mizi takar keyfimize bakarız.

Yorum

benim araçta landirenzonun kiti var şehir içi lpg dede yakıyo ama uzun yol gayet iyi fakat araç lpg deyken ani hızlanmak istersem 2500 den sonra kesik kesik tekliyo yüksek devirlerde bitiyo landirenzoya gidicem bi ara
                            2009 1.6T Cosmo-Nar Kırmızı-Flexride-DVD800 navi-Park Assist-Tam Deri Spor Koltuklar-Llumar film

Yorum

180 hp 2010 20000 deyim.ortalama yakıt tüketimi 9.3.aygaz internet sitesinde (http://www.aygaz.com.tr/Otogaz/AlternatifHesap.aspx)senede 11000 km ile benzin 3.59 tl ,gaz 2.60tl.yıllık tasarruf 1237 tl.yani ylık tasarruf 100 tl.sonuç ayda 100 tl için bu araca tüp takılmaz.....
                              3.59 değil tabiki 4.59 la hesp yapıldı.sehven 3.59 yazıldı.
                              lpg.geresiz. lpg gereksiz.

Yorum

Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz
                                InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                                X