Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

arkadaşlar 1,4 lerde nasıl oluyormuş bilen varmı

Yorum

• lpg

aldıgımdan anda LPG taktırdım prince marka yaglamalı sistem normal lpg lerden çok daha fazla ücret ödedim kusursuz çalışıyor binlerce km yol gittim yag katkısı biittigi anda degiiştiriyorum yaklaşık 20 000 km sonra herkese tavsiye ederim hem yakıt hemde güç anlamında mükemmel bir performans alırsınız

Yorum

Bi arkadasım taktırmış atikerin otomatikmiş duruma gore benzin yada gaz alıyormuş motor pek bilgim yok bu konuda birde chip attırmış 260 km rahat basıyorum diyor

Yorum

arkadaşlar bu konu okadar abartıldıki sormayın 2010 yılında sakaryada sıfır olarak aldıgımız 180 bg edition elegant insigniamıza bayinin 3km ilerisindeki atiker bayinde multifas sistem taktırdık 40.000km ye kadar arasıra ayar ve fakir yakıt karışımından dolayı arıza lambasının dışında ciddi bir problemle karşılaşmadık gayet ekonomik tabi benzine göre yani benzinde şehir içi 550 yakıyosa 350 şehir dışı 370 ise 270 kuruşluk tabi normal kullanımlarda yakıt verileri ile karşılaştık ..şimdi gelelim milletin korktugu kabus zannettiği kısma abartan abartana yok motoru eline almış yok şu olmuş yok bu olmuş başımıza 40.000 km den sonra ekranda turbo arızası olan güç azaltıldı yazısı çıktı ve motor güçü %60 düşüş oldu kısaca araba gitmez oldu tabi araç sizi istediğiniz yere normal olarak getire biliyo ama kagnı gibi agır 100 km geçmiyodu zonguldak Eregli de opel konusunda uzman bir ustamızdan aldıgımız yardımla üstesinden geldik ve bu süreci size anlatayım öncelikle arkadaşlarında dediği gibi sübablar zarar görmüştü istanbul aksarayda opel parçaları konusunda bol seçenek sunan bir parçacıdan 185 tl ye çelik alaşımlı sübab 75 tl ye üst kapak contası 250 tl ustamıza sök tak ücreti 300 tl de üst kapakla sübabların uyumu için rektefiyeciye taşlama parası verildi ve aracımız toplandı herşey buraya kadar normal araç toplandı denendi motor istediği randımanı vermedi sorun sebebi düşünülürken sonradan fark ettiğimiz katalizör içindeki peteklerin erimesinden dolayı rahat nefes alamayan motorun nefes alması için katalizör içi boşaltıldı ve problem çözüldü toplamda 850 tl ye aracımız eskisi gibi çalışır vaziyette ve bu süreç üç gün sürdü bu olayda 6 ay önce gerçekleşti 40000 km de ettigimiz tasarrufu artık siz hesaplayın hepsi bu lpg öcü degil hurafelere inanmayın başımızdan geçenleride aynen anlattım

Yorum

sonuç itibari ile motoru elinize almışsınız.zaten anlatılanlarda bunlardı hurafe değil.40.000 km de motoru rektefiye ettireceksiniz ve bu çok normal gibi karşılanacak.kusura bakmayın ama o aracı satarken 40 takla atarsınız demedi demeyin.neyse herkezin kendi düşüncesi sonuçta saygı duymak lazım.ama ben aracımın 40.000 km de motorunun açılmasını istemem doğrusu..
            2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
            2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ersin1983
              arkadaşlar bu konu okadar abartıldıki sormayın 2010 yılında sakaryada sıfır olarak aldıgımız 180 bg edition elegant insigniamıza bayinin 3km ilerisindeki atiker bayinde multifas sistem taktırdık 40.000km ye kadar arasıra ayar ve fakir yakıt karışımından dolayı arıza lambasının dışında ciddi bir problemle karşılaşmadık gayet ekonomik tabi benzine göre yani benzinde şehir içi 550 yakıyosa 350 şehir dışı 370 ise 270 kuruşluk tabi normal kullanımlarda yakıt verileri ile karşılaştık ..şimdi gelelim milletin korktugu kabus zannettiği kısma abartan abartana yok motoru eline almış yok şu olmuş yok bu olmuş başımıza 40.000 km den sonra ekranda turbo arızası olan güç azaltıldı yazısı çıktı ve motor güçü %60 düşüş oldu kısaca araba gitmez oldu tabi araç sizi istediğiniz yere normal olarak getire biliyo ama kagnı gibi agır 100 km geçmiyodu zonguldak Eregli de opel konusunda uzman bir ustamızdan aldıgımız yardımla üstesinden geldik ve bu süreci size anlatayım öncelikle arkadaşlarında dediği gibi sübablar zarar görmüştü istanbul aksarayda opel parçaları konusunda bol seçenek sunan bir parçacıdan 185 tl ye çelik alaşımlı sübab 75 tl ye üst kapak contası 250 tl ustamıza sök tak ücreti 300 tl de üst kapakla sübabların uyumu için rektefiyeciye taşlama parası verildi ve aracımız toplandı herşey buraya kadar normal araç toplandı denendi motor istediği randımanı vermedi sorun sebebi düşünülürken sonradan fark ettiğimiz katalizör içindeki peteklerin erimesinden dolayı rahat nefes alamayan motorun nefes alması için katalizör içi boşaltıldı ve problem çözüldü toplamda 850 tl ye aracımız eskisi gibi çalışır vaziyette ve bu süreç üç gün sürdü bu olayda 6 ay önce gerçekleşti 40000 km de ettigimiz tasarrufu artık siz hesaplayın hepsi bu lpg öcü degil hurafelere inanmayın başımızdan geçenleride aynen anlattım
              Araç kırk binde rektefiye görmüşse daha ne olacaktı haa siz problemi ucuza giderdiğiniz için problem etmemişsiniz ama işten anlamayan bir kullanıcı için pek mutlu bir tablo olmazdı bu olanlar. Hurafe dediğiniz herşey zaten gerçekleşmiş ben motoru oynanmış araç satın almazdım zten bana insigniayla ilgili bilgi soranlara kesinlikle tüp takılmamış araç alın diyorum. Sizin başınıaza gelenlerde şu ana kadar burada konuşulmuş olanların doğruluğunu tescilliyor.

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
              Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

tecrubenizi paylastiginiz icin tesekkurler

sizin soylediginiz gibi lpg olayi bir tercihtir ve lpg de oyle yada boyle sorunlar cikiyor kimi bunu hafif atlatiyor kimi agir kisilerin tercihine saygi duyariz

bu arada kendinizi tanisma bolumunde tanitirmisiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Anlattığınız bu süreçle insanlar karşılaşmak istemediklerinden lpg'den uzak duruyorlar.
                  Tebrikler siz bu süreci kolaylıkla atlatmış, anladığım kadarıyla keyif bile almışsıınız.
                  Hayırlı olsun.

Yorum

Asıl soru bu aracı alaln biri ilk iş olarak çelik subap ve kapak alsa aynı LPG sorunlarını yaşar mı?

Yorum

evet abiler biraz gec oldu ama tanışma bölümünde en kısa zamanda geregini yapıcam gelelim ikinci tecrübe ilk anlattıgım araba babama aitti kendime 6 ay önce cruzemi satarak 2009 model 35000 km de insignia edition elegant 180 bg likten aldım yaklaşık 10 gün önce atiker safefast obd II taktırdım proje dahil muyne işletme hariç sistemi 1300 tl ye ^maal ettim lpg den önce km de yapmış olduğum ölçümlerde şehir içi 550 600 arası şehir dışı 350 400 arası bir veri ile sakin kullanımda karşılaştım ve lpg den sonra şehir içi herzamanki gibi kullanımımda 350 tl ye düştü beni baya rahatlattı henüz 200 km yaptım şehirler arası deneme fırsatım olmadı ama 4 gün sonra şanlıurfadan sakarya ya memleketime gidicem hesaplamalarımı daha net yapma şansım olacak ayrıca lpg den sonra arcımda arıza lambası yanmadı 'henüz' umarım yanmaz ama önemli degil arıza tespit cihazı almıştım ^^auto com obd ^^kendi işlemlerimi aşırı meraktan kendim yapacam durama geldim sayılır atiker niçin taktım sorusuna ise parça bol servis bol ve programlarını temin etmeyi başardım ve genel arıza çıkarıcak herşeyini aşagı yukarı çözümleri ile öngöre bilmeye başladım ayrıca ilçelerde bile servisinin olması çok avantajlı diger markalar malesef ilçelerde servis agı yok basit bir kalibrasyon ayarı için 100 km gidip gelmek toplamda 200 km yapar maliyeti malesef çok yükseliyo ayrıca brc gibi markalar 100 tl gibi bir rakama arkadaşımın toyotasına 10.000 km bakımı yaptılar yuh dedim içimden atiker olarak ise biraz el becerisi olan meraklı biri filitre dahil 15 tl ye bakımını kendi yapar atiker derken yanlış anlaşılma olmasın babamın firması degil sanki savunuyomuş gibi oldu kusura bakmayın sadece herşeyinin bol bulunması ve yedek parçaları internetten ucuza temin edebilmem ve programlarını temin edbilmiş olmam nedeni ile tercih ettim .
                      aracım

Yorum

aracımın performansı ile ilgili ise tabiki benzindeki gibi degil %90 performans var ama sagladıgım ekonomi % 45 lerde ha performansa ihtiyacımoldugunda benzine alıyorum ..malesef herşeyin bir bedeli var performan istiyorsak bedeli belli ekonomi istiyosak bununda yolu ortada abilerin dediği gibi tercih meselesi ayrıca aracı motor açılması ile ilgili terdütler ise sübab degişme motorda herhangi bir tehlikeye yol açmıyo şunu unutmamak lazım insan bilmediği şeyi kafasında malesef çok büyütüyor otomotiv sektörü malesef insanları sömürmede üzerine düşeni çok iyi yapıyor 40000 km de aşagı yukarı 8 ile 10 bin tl arası tasarruf oluyo ve masraf 1000 tl ben memurum ve ekonomi ile zevki bir arada yaşamayı tercih ediyorum sanırım başarıyorum tabi dediginiz gibi aracımla ugraşırken zevk alıyorum şunuda unutmamak lazım servislere baglı kalmak sadece cebimize zarar bilinçli olduktan sonra araçlarımızın parçası bol ve ucuz sayılır aksarayda parçacı abilerle tanıştık ve kendim bizzat deneyim edindim bir telefonla engeç 2 iş gününde istediğim parça elimde sadece biraz merak son olarak araçlarımız bir makine çarpık duygusal ilişki kurmaya gerek yok fazlada anlam yüklememek lazım saygılar ...

Yorum

LPG olayını o kadar büyütüyorsunuz ki, aracımı satmaya çalışıyorum ve artık insanlar insignia da lpg var dediğimde geri çekiliyorlar,

Dizel bir araç alacağım bayileri gezerken hondaya girdim adamlar dizel istiyorum diyorum bana sedan civic i öyle bir ısrar ediyorlarli en büyük kozlarıda LPG bayi çıkışı lpg var az yakıyor garantisi var falan falan falan ballandıra ballandıra anlatıyorlar,

Siz? yok şöle olur yok böle olur, bırakın arkadaşlar bu işleri, LPG tercih meselesi evet yeni sistem LPG ler var ve bunlar oldukça iyi entegre oluyor, sıfır sorun demiyorum ama bu öcü noktasına gelmemeli artık. aracıma 9 binde LPG takıldı. ben 65 binde Subapları Çelik yaptırdım ki açıldığında çok fazla deformasyon yok 50 bin km daha gider dediler, aracım 80 binde ortalama 25k yakıyorum, ve şimdiye kadar bir kere servise gittim 4 enjektor den 2 si arıza yapmış değişti o kadar.

Bu dediklerimin dışında en ufak bir sorun yaşamadım LPG den dolayı, Lütfen artık şu insignia yı hem kullanıp hem öcü gibi göstermeyin, Tercih meselesidir insan taktırır yada taktırmaz ama bu kesinlikle taktırma demek değildir, sorun yaşayan olabilir ama yaşamayanda var bu da lpg yi taktıracak kişinin riski göze almasıdırki LPG sistemi her araç için risk arz eder bu sadece insignia ya mahsuz birşey değil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BurakYILDIRIM
                            LPG olayını o kadar büyütüyorsunuz ki, aracımı satmaya çalışıyorum ve artık insanlar insignia da lpg var dediğimde geri çekiliyorlar,

Dizel bir araç alacağım bayileri gezerken hondaya girdim adamlar dizel istiyorum diyorum bana sedan civic i öyle bir ısrar ediyorlarli en büyük kozlarıda LPG bayi çıkışı lpg var az yakıyor garantisi var falan falan falan ballandıra ballandıra anlatıyorlar,

Siz? yok şöle olur yok böle olur, bırakın arkadaşlar bu işleri, LPG tercih meselesi evet yeni sistem LPG ler var ve bunlar oldukça iyi entegre oluyor, sıfır sorun demiyorum ama bu öcü noktasına gelmemeli artık. aracıma 9 binde LPG takıldı. ben 65 binde Subapları Çelik yaptırdım ki açıldığında çok fazla deformasyon yok 50 bin km daha gider dediler, aracım 80 binde ortalama 25k yakıyorum, ve şimdiye kadar bir kere servise gittim 4 enjektor den 2 si arıza yapmış değişti o kadar.

Bu dediklerimin dışında en ufak bir sorun yaşamadım LPG den dolayı, Lütfen artık şu insignia yı hem kullanıp hem öcü gibi göstermeyin, Tercih meselesidir insan taktırır yada taktırmaz ama bu kesinlikle taktırma demek değildir, sorun yaşayan olabilir ama yaşamayanda var bu da lpg yi taktıracak kişinin riski göze almasıdırki LPG sistemi her araç için risk arz eder bu sadece insignia ya mahsuz birşey değil.

yazdıklarınızın her cümlesine imzamı atarım..

1.4 Beyaz 18" Sunroof
                            Navigasyon DVD
                            46KT880

Yorum

benim araç lpg siz şehir içi 40 krş. şehirlerarası 30 krş. yakıyor. siz lpg de de neredeyse aynı değerleri veriyorsunuz.
                              A.ÖMEROĞLU
                              1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

benim araç lpg siz şehir içi 40 krş. şehirlerarası 30 krş. yakıyor. siz lpg de de neredeyse aynı değerleri veriyorsunuz.
                                ben aracıma en az ne kadar yaktırabilirim diye denediğimde 9,5 lt ortalamayı tutturdum. ama gaza korka korka bastım hiç trafiğe girmedim. ama istanbulda şehiriçi kullanımda 11lt civarında yakıyor. bu da yaklaşık 55 kuruş. lpgde de şehir içinde yaklaşık 33 kuruş yakar demektir bu. sonuç olarak %40 daha az yakıt ücreti vermektir.
                                1.6T COSMO karbon siyah
                                17 FT 925'idi

Yorum

İşleniyor...
                                X