Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Sayın 185hp(132kw)1.6turbo insignia sahipleri.sizlere belki de son ama güzel bir mesajım var.daha öncede belirttiğim uzere pratık uygulamada cok korkutulduğumuz ancak teorik uygulamada bizlerden esirgenenbilgiler doğrultusunda,www.vialle nl.,memduhusta,antalya uysallpg,ist.özmarmaralpg,forumdonanımlpdi sitelerinden okuduklarımla bana yakın130km akdallpg mak muhgokhanakdalla goruştum.kendisinden daha önce aracımıza lpg takdığı kişilerin oluruylatelefonlarını istedim. Mehmet beyve ozmarmara sahibi sorunsus80000seksenbinkullandıklarını bana telefonda söylediler.bendebugün gittim.lpsi yi3100tl ye taktırdım.gokhan bey ve ustabaşı ibrahim beye işlem sırasında hep yanlarındaydım,ayrı ayrı ne sorunlarım olacak (subap) gibi dedim.sorunsuz bir sistem olağan olarak dediler.vebakım gerktirmeyen bir sistem olarak vurguladılar.bigisayar programında aracımız vardı .neresi nereden delinecek kac cm nekadar derin insignia 185 t için yazılı program.harfiyen uygulandı .130 km eve geldim.sorun yok.subap da sıvı lpgde
    sorun olmaz dediler.bende araştımalarımla aynı düşüncedeyim.evetsonuç18000tlfazla verip
    dizelalmak gereklimi.odaazyakmıyor.mutluyum.bu acıklamalar reklam olarak değerlendirilemez.bu mesajı sevmeyenler başka markayı reklam etmek isteyebilirlermi.saygılar.

Yorum

Hayırlı olsun, kullanım ve uyumla ilgili detayları bizlerle paylaşırsanız seviniriz. İnsigniaya prins , brc, landi taktıran arkadaşlarımız oldu vialle sıvı ise pek yok sanırım. Montajla ilgili fotoğraflarıda paylaşmanızı rica ederim. Tasarruflu ve sorunsuz sürüşler.

Yorum

5. sanayidegidip inceleyin lütfen.

Yorum

VALLAHİ DAYANAMADIM BENDE LPG ATTIM ARACA araştırdım prins dediler. şuan memnunum. performans felan sorunyok. aslan gibi. ilk taktılar sistemi araç titreyip açlışıyordu. prins mobil servisine yönlendirdiler. meğerse bağlantıları yanlış atmışlar :S moafa mobil servis işi halletti. şuan canavar gibi. tavsiye ederim. önemli olan nereye kaç kuruşa gittiğindir. aracın bakımlarınıda yaptırdınmıydı kafa rahat olur diye düşünüyorum
          Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: arel2434
            VALLAHİ DAYANAMADIM BENDE LPG ATTIM ARACA araştırdım prins dediler. şuan memnunum. performans felan sorunyok. aslan gibi. ilk taktılar sistemi araç titreyip açlışıyordu. prins mobil servisine yönlendirdiler. meğerse bağlantıları yanlış atmışlar :S moafa mobil servis işi halletti. şuan canavar gibi. tavsiye ederim. önemli olan nereye kaç kuruşa gittiğindir. aracın bakımlarınıda yaptırdınmıydı kafa rahat olur diye düşünüyorum
            Hayırlı olsun,dediğiniz gibi iyi kit,iyi montajla sıkıntı olmaz.Bir de aracı lpg ile çok sıkıştırmamak lazım. Subapları da stelitli ile değiştirince hele binip keyfine bakmak yeterli...
            2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

haklısın sübapları değiştirmeklazım...
              Ergün GÜRBÜZ

Yorum

foruma yeni üye oldum öncelikle hepinize selamlar arkadaşlar..kdz ereğlide yaşıyorum öğretmenim
                aracımı sattım ve 2. el insignia almak üzereyim.
                aracı çok sevdim,her ne kadar halkın gözünde olumsuz bir intibağ oluşturmuş olsada nedense herkes beni vazgeçirmeye çalıştı. ama kararım kesin.bu aracı bu hafta alacağım.

sizlerinde fikirlerine ihtiyacım var arkadaşlar.
                almak istediğim araç 2009-2010 model insignia 1,6T 180 Beygir elegan modeli ,tabi bütçem yeterse cosmoda olabilir.

daha önce lpg taktırmış ilanlar var görüştüğüm kazasız..prins ve landrirenzo gibi.
                yada benzinli olanlar var.

siz olsanız benzinlisini alıp lpgy yi kendinizmi taktırırsınız.yoksa hazır lpg limi alırsınız.
                fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Yorum

Hocam ben satın aldıktan sonra lpg kendim taktırdım. Şu an 11 ay oldu lpg montajı yapılalı herşey yolunda bir sorunda yaşamadım. Bence lpg niyetiniz varsa montajı siz yaptırın çünkü piyasada ustalığı problemli birçok lpgci mevcut. Ayrıca araçlarımız çok hassas araçlar birçok usta ince ayarlarını bilemiyor. Ben aracımı satmayı düşünüyorum eşim kullanamadığından dolayı değiştirmek ve malesef otomatik vitese geçmek istiyorum. 164816136 numaralı ilanıma bi bakın isterseniz.
                  Astra 1.4 T Cosmo Füme + Navigasyon

Yorum

Üstad kesinlikle benzinli al LPG'yi kendin taktır.
                    Benim aracım 28 Mayısta LPG yapıldı. Bu hafta sonu antalyaya gidip gelicem ve konu açıcam LPG ile ilgili.
                    Tanıdığım tanıdığım diye diye gittiğim usta 6'lık boru çekmiş. 8'lik çekilene kadar araba hiç ayar tutmadı.
                    Usta LPG işinde kitten daha önemlidir. Bence kesinlikle benzinli al. Sonra LPG yaparsın.
                    Ancak şu da var. LPG ile kullan arabayı. Sorunsuz ise ve satıcısı kesin olarak sana bir sorun olursa arkasındayım diyorsa;
                    LPG kitinin garanti belgesi varsa ve yapan usta iyi biriyse LPG'li de alınabilir.
                    Insignia 1.6T Cosmo + Navi Paket - Metro Mavi 2011
                    Astra J 1.4 T Enjoy Active - Olimpik Beyaz 2013

Yorum

Atiker süper OBD li olsa bile ustan 1 numara olsun. O derece bu araçlar için.!!!

Orjinal yazı sahibi: BRK
                      Üstad kesinlikle benzinli al LPG'yi kendin taktır.
                      Benim aracım 28 Mayısta LPG yapıldı. Bu hafta sonu antalyaya gidip gelicem ve konu açıcam LPG ile ilgili.
                      Tanıdığım tanıdığım diye diye gittiğim usta 6'lık boru çekmiş. 8'lik çekilene kadar araba hiç ayar tutmadı.
                      Usta LPG işinde kitten daha önemlidir. Bence kesinlikle benzinli al. Sonra LPG yaparsın.
                      Ancak şu da var. LPG ile kullan arabayı. Sorunsuz ise ve satıcısı kesin olarak sana bir sorun olursa arkasındayım diyorsa;
                      LPG kitinin garanti belgesi varsa ve yapan usta iyi biriyse LPG'li de alınabilir.
                      Belki benim eski düldül, 6 mm lik boru nedeni ile ayar tutmadı. Israrlar 8 lik taktık demelerine ramen belki 6 lıktı bilemem ((
                      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Bana mesaj atmışsınız,benim düşüncem:185 hp cosmo ve kesin lpgsiz.hemen sonra kesinlikle vialle lpfi.borular kutuda ve benim gözümün önünde acılıp takıldı.kutu dışından bir şey takılmadı.1800 km de ve sorunsuz. Yakıt tüketimim öncesinde araç yol bilgisayarı ile8.7/100km idi.mak müh.gokhan bey yakıt tuketimi aynı kalır demişti.1800 km sonra yine aynı 8.7. Hala o mu bu mu diyenlere şaşırmaktayım.

Yorum

Ben 10 ay önce PRINS VSI2+VALVE CARE kitini kendim taktırdım ve 12000 km dir.sorunsuz kullanmaktayım..Aracımı 3 sene benzinli kullanmıştım ve şu an kullanımda benzinliden hiçbir farkı yok.

Kesinlikle taktıracağınız yerin ustalığı ve kitin kalitesi çok önemli..
                          2010 Cosmo 1.6T / Flexride / DVD800 / Infinity ses sistemi/Teknik Gri / Avanue Morrocano Bej döşeme

Yorum

Usta ve yer sorununu minumuma indiren yorum gerektirmeyen bağlantı sistemleri seçmeli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cemal
                              Bana mesaj atmışsınız,benim düşüncem:185 hp cosmo ve kesin lpgsiz.hemen sonra kesinlikle
                              Birkaç mesajınızda aynı hatalı bilgiyi paylaşmışsınız, bilgi kirliliği olmasın diye düzeltiyorum. İnsignia 1,6T
                              132 kw gücündedir ve bu güç 177 hp karşılık gelir; 185 hp diye bir şey yok

Yorum

Tammamdır 132 kw. Demek istemekteyim.

Yorum

İşleniyor...
                                X