Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
    Orjinal yazı sahibi: cemal
    Bana mesaj atmışsınız,benim düşüncem:185 hp cosmo ve kesin lpgsiz.hemen sonra kesinlikle
    Birkaç mesajınızda aynı hatalı bilgiyi paylaşmışsınız, bilgi kirliliği olmasın diye düzeltiyorum. İnsignia 1,6T
    132 kw gücündedir ve bu güç 177 hp karşılık gelir; 185 hp diye bir şey yok
    şaman abicim sizde hata yapmışsınız 132 kw nın karşılığı 179.52 dir opelde yuvarlayıp 180 diyor 1.6 turbo için

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: volkan
      şaman abicim sizde hata yapmışsınız 132 kw nın karşılığı 179.52 dir opelde yuvarlayıp 180 diyor 1.6 turbo için
      Volkan Bey kardeşim, çevirme katsayıları şöyle veriliyor.

1 kw = 1.36 hp ( Metric System) :179,52 hp

1 kw = 1.341 hp (British System) :177,01 hp

Ama 185 hp diye bir İnsignia yok

Yorum

Fatih Bey kardeşim, Volkan kardeşimle çelişkiye düştük, aramızı bulur musunuz lütfen

Yorum

Hiç bir üretici brıtısh sistemi kullanmıyor işlerine gelmediği için haha

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Bana mesaj atmışsınız,benim düşüncem:185 hp cosmo ve kesin lpgsiz.hemen sonra kesinlikle vialle lpfi.borular kutuda ve benim gözümün önünde acılıp takıldı.kutu dışından bir şey takılmadı.1800 km de ve sorunsuz. Yakıt tüketimim öncesinde araç yol bilgisayarı ile8.7/100km idi.mak müh.gokhan bey yakıt tuketimi aynı kalır demişti.1800 km sonra yine aynı 8.7. Hala o mu bu mu diyenlere şaşırmaktayım.
            cemal bey fikirleriniz için teşekkür ediyorum....bu arada zonguldak veya ereğlide bu lpg olayını işinin ehli ile yapabilen ustalar varmı merak ediyorum....
            görüştüğüm araçlardan biri 20.000km dir prins lpg ile sorunsuz gidiyormuş...aklımı karıştırıyor bakalım hayırlısı hangisi nasip olacak...

Yorum

Kafanı karıştırma.sana en yakın özmarmara lpg internetten bak.

Yorum

Kafanı karıştırma.sana en yakın özmarmara lpg internetten bak.
                özmarmara sadece brc markamı takıyor cemal bey...evet istanbul anadolu yakası 3,5 saatlik yol....
                bu arada prins takılı araç sahibi ile görüşmem var cumartesi günü..bursaya gidecem herhalde....83.000 km olan araç son 20.000 km sini prins ile yapmış ver sorun çıkarmamış....
                forumlardan edindiğim bilgiye göre mağnezyum alaşımlı siboplar kullanma durumuna göre eriyebiliyormuş,,,,bunuda çelik sibop takarak hallediyolr anlaşılan....şimdiden bunlarıda öğrenmiş olduk hatta paylaşımlar sayeşinde bu işin ehlininde ankarad olduğunu ve fiyat olarak 1200-1500 tlye mal olacağınıda öğrendim..(buralarda 2000 tl söylendi).açıkçası ben buna razıyım.......yeterki aracın lpgsi uyumlu olsun ....

Yorum

Sen eğitimci isen,teorik bilgi mi önemli,yoksa o bunu yapmış,şu bunu mu yapmış önemli ve doğru?

Yorum

Sen eğitimci isen,teorik bilgi mi önemli,yoksa o bunu yapmış,şu bunu mu yapmış önemli ve doğru?
                    haklısınız cemal bey...

Yorum

selam arkadaşlar bugün kendi aracım için lpg dönüşümü yapan bir firmayla görüştüm,içeride 180t bi araca dönüşüm uyguluyorlardı(tesadüftü benim için)bayağı inceledim işçilik malzeme süper %45 benzine göre daha tasarruflu.51 ltlik lpg tankı simit,enjöktörler orjinal simensti.100000km motor garantili fiyat peşin 3000 kredi kartına 3200 tl fiyat verildi.lpg flitresi yok sistemde..bakım gerektirmiyo...yani muteşem bişi rüya gibi eğer söylenenler doğruysa araçlarımız yok pahasına satılmayacak..markasımı ne...........vialle sıvı püskürtmeli..
                      özgürlük kimsenin yapamadığını yapmaktır

Yorum

hocam bende benzinli mi lpg limi kararsızdım benzinli aldım lpg yi kendım taktırdım. lpg de landirenzodan şaşmayın. opelin landirenzoyla yaptığı anlaşma dahilinde lpg nin beynındekı yazılım ıle aracın yazılımı %100 uyumlu. arkadasım aracıma bındı benzınlıydı bu arac dimi dedı. performans kaybı yok denecek kadar az. yaglamalı ve sogutmalı bı sıstem oldugu ıcın subap problemı de olmaz dediler. işçilik cok onemlı tabi montajı antalyada yaptık. cok memnunum yakıt tasarrufu da mukemmel
                        lpgli alırsanız landirenzo olmasına ve yapılan ıscılıge dıkkat edın kendınız taktırırsanız ıyı usta bulun

Yorum

arkadaşım bizim araçlar için şuan en güncel dönüşüm sistemi vialle sıvı püskürtmeli...enjektörler simens ilk kez gördüm böle bişi ..hortumlar bile özel...ayrıca ankarada bir tane usta landirenzoyu önermedi..yetkili opel bayisi gelen sorunlardan anlaşmayı bitirmiş..birinci ağızlardan duyduklarım bunlarr
                          özgürlük kimsenin yapamadığını yapmaktır

Yorum

Bu işin tillanı getirip taksanız, sistem değişmedikçe motora zararı hep olacak. Vialle LPDi sistemi ile mantığı değiştirmiş durumda. Fiyatı da ortada.
                            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Arkadaşlar bursada bana LPG konusunda yardim edecek biri varmi araci yeni aldim yakiti biraz fazla geli LPG kiti arastiricam

Yorum

Bu vialle sıvı püskürtmeli kit yeni insignialar için de uygun mudur,yani direkt enjeksiyonlu araçlar için neyi tavsiye edersiniz
                                1.6 170 hp edition elegance at

Yorum

İşleniyor...
                                X