Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Yusuf abi hoş geldin, bu konuda referansımsın. İzmir'deyim ben de. Sana ulaşacaktım fakat bu akşam dönüyorum. Teyzemi getirdim dün,o yüzden görüşemedik. Fatih AKBIYIK
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Bugün surtaş izmirin yönlendirdigi nil otogazla(reklam içeriyorsa marka silinebilir) astra 115bg icin konustum. Landirenzo yaglamali sistemi 2100 taksit, 2000 tl pesin takiyorlarmış. Ruhsat işlemleri hariç. Firma,fiyat ve kit yorumu alabilirsem sevinirim.

Yorum

Yağlama sistemi kesinlikle hikaye. Yağlama sistemi olsada olmasada subaplar çelik değilse subap erimesi mutlaka yapıyor. 2007 twinport 115 hp vectram vardı ondada aynı sorunu yaşadım, şimdi insignia 1.6 turbo var onunlada aynısını yaşıyorum. Üstünde yağlamalı landirenzo kit var.
        İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Herkese kolay gelsin,

Bu Insignia için LPG uyumu ile ilgili olarak bu bölümü takip ediyorum ancak bilgi çok fazla dağılmış, bazıları eski, bazıları yeni. 2 farklı motor tipi var vs.

Bu araçtan almaya heveslenmiş benim gibi kişilerin aradığı bilgiye daha hızlı ulaşması için 1.6 T 180 beygir ve 1.6 SIDI motor için güncel uyumlu LPG kitleri, maliyetleri, ve performans - yakıt tüketimi gibi bilgilerin bir özetini geçelim.

Değerli yorumlarınız ve bilgileriniz için teşekkür ederim.

Yorum

Ben sidi motor kullanıyorum.
            .
            Bu motor icin uyumlu kit şu anda sadece prins sıvı sistem.
            .
            Landirenzodan aldığım bilgiye göre şu an italyan mühendisler eşliğinde bir sidi Insignia ya uygulanmış testler yapılıyor. Gerekli düzenlemeler yapılınca piyasaya sürülecekmiş.
            .
            Özetle şu anda sadece prinste var, onun kitlerininde 2016 mart ayinda geleceği söyleniyor. Landirenzonun ise 1 aya kadar takmaya başlayacağı söyleniyor.
            İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce Opel insignia 1.6t aldım.aracımın maşallahı var tertemiz sürekli bakımlar serviste yapılmış hiçbirşeyden kaçınılmamış vs vs.bu kadar övgü yeter

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Adem ŞAHİN
                Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce Opel insignia 1.6t aldım.aracımın maşallahı var tertemiz sürekli bakımlar serviste yapılmış hiçbirşeyden kaçınılmamış vs vs.bu kadar övgü yeter
                Orjinal yazı sahibi: Adem ŞAHİN

Yorum

Arkadaşlar merhaba yakın bir zamanda 1.4T aracıma lpg kiti taktıracağım. Ancak son bir sorum daha kaldı sizlere. Aracınıza uygulanan tüpün hacmi ne kadar ve stepne boşluguna yerleştirildiğinde bagaj zemininde kot farkı oluyormu? Az evvel boşluğa baktım derinlik oldukça az max 20 cm kadar bir boşluk mevcut. Öndeki aracımda opel astra J kasa idi ve kot farkı olmuştu. kot farkını telafi etmek için bagaj zeminini yükselttik ancak araya konulan köpüklerde gıcırdama yapmıştı ve en önemlisi bagaj hacminden çalmıştık. yani bagaj zeminini yükseltmeden max kaç litrelik bir tank montaj yapılabilir ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Batugol
                    Arkadaşlar merhaba yakın bir zamanda 1.4T aracıma lpg kiti taktıracağım. Ancak son bir sorum daha kaldı sizlere. Aracınıza uygulanan tüpün hacmi ne kadar ve stepne boşluguna yerleştirildiğinde bagaj zemininde kot farkı oluyormu? Az evvel boşluğa baktım derinlik oldukça az max 20 cm kadar bir boşluk mevcut. Öndeki aracımda opel astra J kasa idi ve kot farkı olmuştu. kot farkını telafi etmek için bagaj zeminini yükselttik ancak araya konulan köpüklerde gıcırdama yapmıştı ve en önemlisi bagaj hacminden çalmıştık. yani bagaj zeminini yükseltmeden max kaç litrelik bir tank montaj yapılabilir ?
                    Merhaba, İnsignia için birşey diyemem ama, bir önceki aracım Astra J Sedan idi. onunda bagaj havuzu insignia ile aynı gibi. ikisinde de ince stepne mevcut o nedenle havuz derinliği az. Astraya 42 lt lik simit lpg tankı taktırdığımda bagaj mevcut halinden 5 cm yükselmişti. Muhtemelen 42 lt lik simit tank ile insignia bagajıda 5 sm yükselecektir. 36 lt lik taktırırsanız yükselme daha az olacaktır.
                    Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL + Navi

Yorum

Arkadaşlar Merhaba;

Forumu Tek tek inceledim ama bir türlü derdime çare bulamadım.

2013 Model 1.6 Turbo 170 Hp aracıma lpg taktırmak istiyorum fakat bunun için en uyygun lpgnin hangisi olduğunu daha doğrusu bu motora uyumlu lpg var mı onu bulamadım. aynı model aracı olup lpg taktıran varsa ya da bu konuda bilgilendirebilecek olan varsa sevinirim.

herkese tşkkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: esinti
                        Arkadaşlar Merhaba;

Forumu Tek tek inceledim ama bir türlü derdime çare bulamadım.

2013 Model 1.6 Turbo 170 Hp aracıma lpg taktırmak istiyorum fakat bunun için en uyygun lpgnin hangisi olduğunu daha doğrusu bu motora uyumlu lpg var mı onu bulamadım. aynı model aracı olup lpg taktıran varsa ya da bu konuda bilgilendirebilecek olan varsa sevinirim.

herkese tşkkürler
                        Bu motora su anda bildiğim iki firma Lpg uyguluyor. Prins ve landirenzo .
                        .
                        Prins sıvı sistem ve su anda kit yok deniliyor. Fiyatı 7500 tl gibi.
                        .
                        Landi omegas kitinin modifiye şeklini uyguluyor muş. Fiyatı 3500-4000 tl gibiydi sanırım.
                        .
                        Atiker yaz sonu sıvı sistem cikaracakmis. Fiyatı tahmini 4500 tl olacakmış.
                        .
                        Benim bildiklerim bunlar.
                        İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Merhabalar, 2010 1.6t 180bg lik insigniada zavoli bora tipi lpg mevcut. Lpg takilali yaklasik 10.000 km olmus. Araci ben alali 1 ay oldu, yokus cikarken özellikle düşük devirlerde araba çok fazla bayiliyor. Daha once kullanmadigim için bir sikinti mi var yoksa normal mi bilemedim. Ayni yollarda 2012 model 105 bglik dizel jettanin dusuk devirlerde çekisi daha iyi anlam veremedim. Bir de hafif stabilize yolda ve araci stop ettikten sonra egzostan tık tık ses gelmesi normal midir ? Şimdiden tesekkurler.

Yorum

Bir ara 1.4 Fabrika çıkışlı LPG li insignia lar vardı bayilerde ne oldu onlara 2. elde de görünmüyor
                            Ben fabrika çıkışlı LPG li insignia takip ediyorum ama piyasada da yok anlaşılan, forumda kullanan varmı memnun olan vs
                            2013 Astra j Neptün Blue - Cosmo Jant - Cyclone Multimedya - Brc Lpg - Kapı kolu,Vites altı Led - Led Sis Farı - Krom Cam Çıtası - Krom Kapı Eşiği - Krom Kapı Kolu - Shark Anten - Cam Filmi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cansergen
                              Merhabalar, 2010 1.6t 180bg lik insigniada zavoli bora tipi lpg mevcut. Lpg takilali yaklasik 10.000 km olmus. Araci ben alali 1 ay oldu, yokus cikarken özellikle düşük devirlerde araba çok fazla bayiliyor. Daha once kullanmadigim için bir sikinti mi var yoksa normal mi bilemedim. Ayni yollarda 2012 model 105 bglik dizel jettanin dusuk devirlerde çekisi daha iyi anlam veremedim. Bir de hafif stabilize yolda ve araci stop ettikten sonra egzostan tık tık ses gelmesi normal midir ? Şimdiden tesekkurler.
                              Filitreleri dolmuş olma ihtimali yüksek birde gaz ayarını eski sahibi düşük tutmuş olabilir onu açırmanız gerekebilir
                              2013 Astra j Neptün Blue - Cosmo Jant - Cyclone Multimedya - Brc Lpg - Kapı kolu,Vites altı Led - Led Sis Farı - Krom Cam Çıtası - Krom Kapı Eşiği - Krom Kapı Kolu - Shark Anten - Cam Filmi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cansergen
                                Dizel araba çalısm mantığı olarak zaten düsük devirde max tork verir dizel jettayla kıyaslamak doģru değil. Muhtemelen rampada dizel gibi hesap edip deviri düsük tuttuğunuz icin bayılıyor.
                                2015 BEYAZ 1.6 CDTI COSMO ACTIVE SELECT+STILL PAKET

Yorum

İşleniyor...
                                X