Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Kısır döngü var burada Fatih bey. Söz hakkı ilk doğunca sürekli doğum gerçekleşiyor.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
      Yurt Dışında 1.4 Insignialar için LPG li çıkıyor 1.6 lar için Lpg li üretim yok
      Fatih abi merhaba;

Uzun zamandır foruma yazmıyordum. Bu konuyu görünce arkadaşlara bilgi vermek istedim.
      Benim aracım 2010 1.6T 180 beygir cosmo. Şu an km'si 56100. Opel yetkili servisinde Landirenzo LPG sistemi taktırmıştım.
      insigniateam forumunu okudukça moralim bozuluyor, neden LPG taktırdım diye canım sıkılıyordu. Burada sürekli olumsuz yazılar geçiyor, kötü kullanımlar LPG'ye bağlanıyor. Bu nedenle 20000 km'den sonra bir ara benzinli de kullandım.
      Sonra ingilizce kaynaklardan araştırdım.
      Şu an LPG'de kullanıyorum. Hiçbir sıkıntım yok. İleri ki km'lerde neler olacak bilemiyorum.
      Ancak bildiğim şu ki; insignia LPG'li araçlar yüksek hızda ve yüksek devirde kullanılmadığı sürece bir problem olmayacağıdır.
      Sorun şu ki insignia gibi güçlü araçları yüksek devirde LPG ile kullandığınızda, benzine göre çok daha yüksek ısılara çıkması nedeniyle (yanlış hatırlamıyorsam benzin 400 C, LPG 700-780 C dereceye kadar bir yanma ısısına ulaşıyor ki bu ısı yalnızca insignia'da değil "Euro 5 tüm motorlardaki magnezyum alaşımlı piston ve subabların erime problemine neden oluyor.
      LPG kullanan arkadaşlara tavsiyem LPG'li insignialı araçlarınızı sıkıştırmadan sakin bir kullanımla kullanmalarıdır. Şu ana kadar ben bir problem yaşamadım. İlerde br problem olursa tekrar paylaşırım.
      Bu konu ile kaynaklara internette çok rahat ulaşılabiliyor.
      Ayrıca bu kural insignia 1.6T veya 1.4T değil, tüm EURO 5 motorlarda (hafif olmaları için magnezyum alaşım kullanan motorlar) geçerlidir.

2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

@Destiny

Yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum. Lakin eklemek istediklerim var.
        LPG kitleri üreticileri bu araçlara kitlerimiz uygun deyip insanları yeri geldiğinde kandırmaktan da geri durmuyorlar. Sorunların biri bu noktada. Diğeri de, kesinlikle hatalı montaj ve hatalı ayarlamalarda.
        bu araçlara çok hassas ayar ve hassas işçilik yapılmalı. Lakin görüyorum ki baştan savma işçilikler çok var. E bide euro5 motorlu bu aracın hafif sübapları da eklenince olaya kaçınılmaz son ile karşı karşıya kalıyoruz.

Benim aracıma 2 kez manifold delindi. 2 iki kez enjektörler değiştirildi. Beyin dahil regülatör ve binimum parçalar yeniden değişti. Fakat asla randıman alamadım. En sonunda aracı sattım.
        Ben hala ısrar etmiştim arkadaşlara, boru ve kablo tesisatını da kontrol edin diye, kimse onunla ilgilenmedi elinin geldiği parçaları değiştirmekle yetindiler. Tabi sonuç koca bir sıfır, pek tabi de onlara göre ilk kez bu gibi durumla karşılaşmışlar. : )

Kısaca, doğru kit, doğru usta ve en doğru ayarla bu aracı LPG li kullanırım. Bu 3 lüden birinden şüphe edersem LPG ye bu araca karşıyım.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

İsa Hocam,

Dediklerine sonuna kadar katılıyorum bizim sorunumuz hem az yaksın hemde canavar gibi gitsin ikisi bir arada olmuyor bir şekilde ödün vermek zorunda kalıyoruz ve işin içine birde kötü işçilik girdimmi artık sorunlu diye adı çıkıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Forum da 1.4 lere ilk lpg taktıran kişi benim sanırım. Aracım şu an 45000 km. de. Şu ana kadar ufak tefek sıkıntılar dışında sorun yaşamadım. Aracıma binen kişilere aracımın lpg li olduğunu söyleyene kadar kimse anlamıyor.
            Fakat şöyle bir durum var,
            Araç hakkında görüş aldığımızda öve öve bitiremeyen arkadaşlar lpg li olduğunu söyleyince şaşırıyorlar ve söylediklerini kıvırmaya çalışıyorlar. Sonuç olarak yaklaşık 40000 km dir biniyorum,gayette memnunum...

1.4 Beyaz 18" Sunroof
            Navigasyon DVD
            46KT880

Yorum

LPG kullanımı insanın sigara kullanması gibi.kimi 30 sene içer bişey olmaz kimi 5 sene sonra kanser olur.belli olan bişey var lpg aracı kanser eden en büyük faktör.illa bozulacak diye bişey yok.aracın bakımları zamanında yapılır,ucuz lpg alınmaz,aşırı devirli kullanımdan kaçınılır,sürekli aynı marka lpg alınmasına dikkat edilir v.b koşullar sağlandığında montaj ve kullanılan malzemede kaliteli ise uzun yıllar sorunsuz binmek mümkün gibi gözüküyor.
              Fakat bende dahil bu saydıklarıma tam olarak riayet edebileceğimi düşünmediğim için aracımı satıp dizel almakta çareyi gördüm
              sonuç itibari ile altınızda 180 hp vede insignia var nakadar süre basmadan gideceksiniz eninde sonunda brileri ile kapışma,ışıklarda drag yarışları v.s türlü atraksiyonlar olacak ve sonuç motor elde
              2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
              2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

İnsan olarak sıkıntılarımızı her ortamda her fırsatta dile getiriyoruz fakat memnuniyetlerimizi malesef sorunlarımız kadar dillendirmiyoruz.
                Geçen Ramazan ayında aracımla küçük bir kaza yaşadım . 5 yıldır kaskoyla bir işim olmadı ilk işimde de sıkıntılı bir süreç oldu. bu sıkıntımı yetkili birimlere elimden geldiğince ilettim. Geçen ay aracıma kedi girmesi sonucu, aracımı servise çekmek için kasko firmasını aradım anında ilgilendiler aracıma zarar gelmeyecek şekilde servise çektiler. bu ilgi, alaka ve hızdan dolayı kasko firmasını arayıp teşekkür ettim. kasko firmasındaki bayan çok şaşırdı. Genelde sanırım şikayet için arandıklarındandır.
                LPG ile araç kullanan yüzlerce kişi var ama memnuniyet oranına bakarsanız en kötü ihtimal %80 memnun %20 sorunludur. Ama %20 %80 den daha çok görülür ve konuşulur.
                Herkese kazasız belasız sorunsuz sürüşler dilerim.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
                Navigasyon DVD
                46KT880

Yorum

Peki arkadaşlar 1.4 turbo motorlara lpg uygulamasından bir sorun var mı?Forumda hep 1.6 turbo araçlardan bahsetmişsiniz!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gencuse
                    Peki arkadaşlar 1.4 turbo motorlara lpg uygulamasından bir sorun var mı?Forumda hep 1.6 turbo araçlardan bahsetmişsiniz!
                    Yurtdışında 1.4 motor fabrikadan LPG'li olarak çıkabiliyor yani böyle satışı var... Prestij meselesi olduğu için Türkiye'ye gelmiyor fabrikadan LPG'li seçenek...
                    1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

Sayın insignia 1.6 185hp(132kw)A16LET kullanıcıları,uzun suredir incelediğim lpg sorunu için,bir çözümbuldum sanırım.vialle.nl sitesinde catologue segmesini tıkladıktan sonra,cıkan sayfada pdf dosyasını açtığınızda car list ortaya çıkıyor.bu listede bizim araç yer almaktadır.yani ben katologa girmesi nedeniyle araçlarımıza vialle lpfi taktırmamızın tartışmalara son vermesi gerektiğini düşünüyorum.başka bir firmanın katalogunda aracımız motor no ile yazıyormu.ben bulamadım.teorik olarak sorunumuzun çözüldüğünü düşünüyorum.ancak prins vs2,brc de pratikte başarılılar.

Yorum

Cemal bey aynı mesaj 3-5 farklı konuya yazmışsınız

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ticari bir reklam söz konusu... mesajı silsek mi acaba?
                          1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: berk
                            bende insignia almayı düşünüyorum bu aralar eğer lpg takma olayı problem ise mecbur c5 dizele yönelicem lpg siz bu zamanda benzinli araç kullanmak çok zor şuanda bile 1.6 accentle başa çıkamazken insigniayla hiç bu benzin parasını veremem heralde
                            c5 almayın bence.. tek artısı yakıt.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bigbrother
                              Ticari bir reklam söz konusu... mesajı silsek mi acaba?
                              Bir yorum için, insignia kullanıcıları ve forum üyelerinin faydalanabileceği bu gibi güzel başlıklı bir konunun silinmesine pek olumlu bakmıyorum. Fatih babanın yazdıgı gibi birden fazla konuda yazılan bi mesaj. Cemal beyin bulduğu çözüm adına kendısını tebrik ediyor ve farklı başlıklarda yazmamasını rica ediyorum. Ayrıca Cemal beyden ticari menfaat gözetmeksizin paylaşımlarda bulunmasını rica eder, şayet böyle bi durum sözkonusu değil ise kendisine karşı bulundugum ithamdan dolayı özür dilerim.

Yorum

Ben lpg takdirmadim.daha onceki mesajlarimi incelerseniz lpg takilmasin dedim hep.ancak arastirmaya hep devam ettim.ve arac listesinde aracimizi gorunce ne kadar sevindigimi tahmin edin.185 hp 1.6 sahipleri insignialarini satmaya ugrasmasinlar artik diyorum.arac listesinde bizim aracimizi yazmayan firmalara baski olusmali.ya listelerine araclarimizi eklesinler,yada bizim aletler takilamaz desinler.insigniacilar magdur olmasin.bulundugum yerde fabfikasyon takilan baska araclarla calisan firma yetkililerine soruyorum,sizin araca takilamaz diyorlar.ancak ayni firmadan lpg tatiran cok insigniaci forumda var.bu olay biz insigniacilarda satis baskisi yaratiyor ve ayni zamanda araclarimizin degeri dusuyor.bu olaydan arastirmalarimizla siyrilmamiz gerek.reklam la bunun neilgisi var.hastaligin ilaci neyse o alinir.pazarlamaya gore ilac alinmaz.

Yorum

İşleniyor...
                                X