Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza sakın LPG taktırmayın...

Ahmet bey;görüşmeden bir sonuç çıkmadı mı?

Yorum

Burada gürüstugum bir arkadasım Opel İnsignia Dizel siparisi vermeye gittigi opel bayisinden 3 veya 4 aya kadar opel almanyadan fabrika cıkıslı LPG li insignia satılmaya baslanacagını soylemısler. Avrupada da yakıt fiyatlarında meydana gelen artıslar sonucu insanlar LPG ye donus yapmaya basladı. ustelik Dizel fiyatları da zaman zaman benzin fiyatlarını geciyor. Bu yılın sonuna dogru Fabrika cıkıslı LPG li insigniaları piyasada gorebilirsiniz. Ayrıca yapılacak LPG kiti aynı zamanda bizdeki benzinli araclara da uygulanacaktır. Bu sevindirici bir gelisme gibi...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bumerang
        Burada gürüstugum bir arkadasım Opel İnsignia Dizel siparisi vermeye gittigi opel bayisinden 3 veya 4 aya kadar opel almanyadan fabrika cıkıslı LPG li insignia satılmaya baslanacagını soylemısler. Avrupada da yakıt fiyatlarında meydana gelen artıslar sonucu insanlar LPG ye donus yapmaya basladı. ustelik Dizel fiyatları da zaman zaman benzin fiyatlarını geciyor. Bu yılın sonuna dogru Fabrika cıkıslı LPG li insigniaları piyasada gorebilirsiniz. Ayrıca yapılacak LPG kiti aynı zamanda bizdeki benzinli araclara da uygulanacaktır. Bu sevindirici bir gelisme gibi...
        yahu bu tür şeyler duyuluyor ama bir süre sonra "yanlış anons" diyorlar ve hevesimiz kursağımızda kalıyor Umarım bu öyle bir şey değildir ..
        2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

Bayiinin dedigini aktarıyorum. Gerci bende yarın servise ugrayacam. tekrar bende sorarım.

Yorum

Fırat Bey;
            gerçektende böyle bir haber benim gibi insignia alma aşamasındaki arkadaşlar için çok motive edici olur.her insignia görüşümde hemen bayiye gidip istediğim aracı sipariş edesim geliyor ama sonra insignia sahibi bir arkadaşımın söylediği ''100km lik şehirler arası yolu en yumuşak kullanımda 45tl nin altında gidemedim'' sözü ile resmen içim burkuluyor.ben yaz tatilinde en iyimser hesapla yaklaşık 4000km yol yapacak,yılın geri kalan zamanında da ortalama ayda 1000 yol yaptığımı göz önüne aldığımda yıllık 15000km yol için yakıt masrafım yaklaşık 6750tl,yıllık vergi ve bakım giderleri ile 8000tl masrafım olur ki;bu benim için altından kalkılabilecek bir rakam gibi gözüksede,benim için bir otomobilin yıllık 15000km lik yakıt+vergi+bakım giderleri toplamı için mantıklı ve göze batmayacak rakam yaklaşık 5000tl dir.sanırım bu rakamıda ancak lpg gibi bir yakıt ile tutturabileceğim.onun içinde satın alma zamanına kadar(2012 model yılı araçların satışa çıkma tarihine kadar) bu konuda en azından tatmin edici ve gerçekliği su götürmez bilgilere ihtiyacım var.

Yorum

Arkadaşınız aracı nasıl kullanıyor bilmiyorum ama yumaşak kullanımda bu araca ş.arası yolda 450 kuruş yaktırıyorsa araç kullanımından bi haberdir.Ş.içinde km de 1 tl yakıyor o zaman.Bakın bu tip konuşmalar yüzünden araç kötüleniyor ve satış yapamıyor.
              Arkadaşınıza bakmadan alın ve keyfini sürün.Tüketim konusunda ise benim yazılarımı takip edebilirsiniz.

Yorum

Gercekten araba kullanmayı aracın hangi devirde daha az yaktığını bilen insan az,bana aracın yüksek viteste daha cok yaktığını iddaa eden var,kuzenimle gidiyoruz 4.viteste araba 3500 d gibi taksana 5e diyorum yok diyo fazla yakmasın haha
                Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

araçlarda tork ve beygirin yüksek olduğu devir aralığı en düşük yakıtı yakar
                  2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                  [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                    araçlarda tork ve beygirin yüksek olduğu devir aralığı en düşük yakıtı yakar
                    Benim araç için örnek vereyim.Otomatik olduğu için en uygun aralığı kendisi ayarlar düşüncesindeyim.

Maksimum güç
                    HP 130
                    devir/dak. 4000

Maksimum tork
                    300 NM
                    devir/dak. 1750 - 2500

2100 d/d 'da vites değiştiriyor.Dip gaz yaptığımda 4000 d/d yıda geçtikten sonra değiştiriyor vitesi.

Yorum

Gücünüzü düşük devirde elde ettiğiniz, yeterli tekerlek torkunu yakalamak koşuluyla en düşük motor devriyle en fazla tekerlek devri çevirdiğiniz sürece en düşük yakıt tüketimini sağlıyorsunuz demektir..
                      2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

Fabrika cıkıslı LPG kitli insignianın Eylul ayında yunanıstana gelecegını soyluyorlar. Turkıyedeki Opel bayiilerine bu konu hakkıında siz de sorabilirsiniz. gerci satıs politikası cercevesinde ne kadar saglıklı bılgı alabılırsınız o da ayrı bır gercek. ama sız yıne de bır sorun.

Yorum

merhaba arkadaşlarr bugün aranıza katıldım bendede 1.6 edition beyaz brc marka lpg taktırmak istedim tavsiye etmediler subap patlatıyormuş aracı sıkıştırınca bilginize ben vazgeçtim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serkan
                            merhaba arkadaşlarr bugün aranıza katıldım bendede 1.6 edition beyaz brc marka lpg taktırmak istedim tavsiye etmediler subap patlatıyormuş aracı sıkıştırınca bilginize ben vazgeçtim
                            Slm welcome
                            Kendinizi tanıtırmınız birazcık
                            2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                            [center]

Yorum

Bugun opis i aradim, biz takiyoruz dediler ama opan takamdiklarini soyledi.
                              bu yaglama/sogutma sistemli LPG lerden kullanip yine de subap..vs. sorunu yasayan tanidigi olan var mi acaba?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: quantion1
                                Bugun opis i aradim, biz takiyoruz dediler ama opan takamdiklarini soyledi.
                                bu yaglama/sogutma sistemli LPG lerden kullanip yine de subap..vs. sorunu yasayan tanidigi olan var mi acaba?
                                İşte bazı servisler sorumluluğu üzerine alıp takıyor bazıları ise uzak durmayı tercih ediyor benimde kişisel tavsiyem uzak durulması yönünde...

Yorum

İşleniyor...
                                X