Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia aracınıza sakın LPG taktırmayın...

Orjinal yazı sahibi: Vexx
    Ben de satışların eğer bu yüzden etkileniyorsa mantık olarak hata var derim. 1600cc vergi diliminde, 2500cc atmosferik gücünde, muadillerinden 20-30.000TL daha ucuza aynı özellikleri sunan D segmentteki bir aracın bu yüzden satışı düşmemesi gerekir. Ayrıca basmayınca gayet tasarruflu diyebilirim. Basınca seni 180hp, 235nm gücünde itiyorsa, onunda bir karşılığı olucak.
    katılıyorum abartılacak kadar sarfiyatı yok tabiki makul ölçülerdeki hızlarda, ancak araba kendini güçlü hissetmene neden olduğundan gaz pedalınada güçlü basası geliyor insanın bence tek neden bu

Yorum

LPG ile 257 km/h yapan arkadaşımız var yakında videosunu koyar

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
        LPG ile 257 km/h yapan arkadaşımız var yakında videosunu koyar

kimmiş o yaw

Yorum

250 rahat yapılıyor hasss
          2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

50000 km olan aracıma 5000 km önce BRC marka LPG dönüşümü yapılmış. Ben de kullanıyorum. Bazen kırmızı ışıklarda beklemelerde vuruntu ve sarsıntı yapıyor. Benzine alınca sorun yok. Sanırım suboplardan çok buji vs elektriksel bir sorun olabilir buna neden olan. Bir arkadasın focusunda da benzer bir sorun basit bir kablo uzatmasiyla falan çözülmüş. Suboplardan kaynaklanacak problemi çok önemsemiyorum ama umarım daha önemli bir motor arızası meydana getirmez. Buradan okuduğum kadarıyla baska pek önemli bir sorun görülmüyor. LPG nin ekonomisine devam edeceğim gibi.
            Edit: ben taktirmadim benden önce Merzifon da BRC takılmış.
            Saygılar.
            Aslen galatasaraylıyım.
            Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

reıs landı takıyordu brc yı nerede taktırdınız
              2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

benim araba 11.000 de şu anda. 15.000 de servisten sonra bende lpg taktiricam. Prins diye bi marka varmış. 2.650 tl sanırım internet sitesinde yazıyor. haziranın sonuna kadar da kredi kartına 10 taksit yapıyor.bi araştırın bence en iyisi prins..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: inanc
                  benim araba 11.000 de şu anda. 15.000 de servisten sonra bende lpg taktiricam. Prins diye bi marka varmış. 2.650 tl sanırım internet sitesinde yazıyor. haziranın sonuna kadar da kredi kartına 10 taksit yapıyor.bi araştırın bence en iyisi prins..
                  Evet, internet sitesine "turbo şarjlı motorlara uygundur" diye ibare düşen tek firma yanılmıyorsam. Valve care veya direct liquid max ile ilgili sayfalarda yazıyordu sanırım.
                  2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

lpg konusunda yaptıgım araştırmalara göre ulaştığım bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum;

İstanbulda Mar, Odak ve Kayseri İnciroğlu bayilerini aradım; biz insignia'ya taktırmanızı tavsiye etmiyoruz ama taktırmak istersenizde takmayız demiyoruz dediler. tabi araç garanti dışı kalıyor. (motor ve lpg'nin geçtiği aksamlar)

ardından İstanbul Seyrantepe oto sanayindeki Şafak otogazla yaptığım görüşmede, lpg kitin yanında özel bir enjektör ve özel bir yağlama sistemi taktıklarını bu şekilde sorun olmadığını söylediler. Prins için 1600+150 TL yağlama sistemi, LandiRenzo için ise 1450+150 TL fiyat verdiler. Tabiki motor için herhangi bir garanti vermiyorlar.

Ardından birde Opel Türkiye'nin anlaşmalı olduğu sadece LandRenzo takan Olgun LPG ile yaptıgım görüşmede, Opel ile aralarındaki anlaşma gereği araç Olgun LPG aracılıgıyla garantileniyor ve bu işlemin ücretide 2500TL olarak belirttiler. yani ddiğer tarafta 1600TL olan LandiRenzo kitin üzerine 900TL garanti ücreti aldıkları anlaşılıyor. Herhangi bir motor sorununda masrafı Olgun LPG üstleniyor. Bunuda yazılı bir garanti belgesiyle tarafımıza sunuyorlar.. En mantıklısı buymuş gibi görünüyor. Bilgilerinize..

*İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Brc nin lpi sistemi gelmek üzere eli kulagında.ben onu merak ediyorum.o kesin çözüm olabılır...
                      Burdan takip edebilirsiniz...
                      http://forum.donanimhaber.com/m_48578438/tm.htm

Yorum

selamlar cümleten ..
                        bu konuyla ilgili biraz tecrübeliyim sanırım ve birseyler yazma geregi duydum . daha yeni üyeyim aranıza ama bu aracı cok uzun zamandır inceliyordum ve yaklasık 1 ay önce satın aldım . bana da ilk önce dizel arac önerdiler ve oturup hesap yapıldıgında 2.000 motor aracın vergisi ile 1.600 motor bir aracın vergisi bir degil aralarında 50 hp oynama var ve lpg takıldıgında dizel ile aynı yakıyor . ben aracı opel mar'dan satın aldım . ilk basta lpg icin garanti vermediklerini söylediler bende landirenzo distribitörü olan olgun lpg'yi aradım . onlar araca garanti veriyorlardı . tekrar opel mar'a baskı yaptım ve 2.300 liraya garantili bir sekilde bu sistemi taktırdım . arac 30.000 km'ye kadar sorun cıkarmıyor . fakat subaplar alüminyum oldugu icin belli km'den sonra ( kullanıma göre degisir ) erime yapıyor . bunun en garanti yolu 800 ila 1.000 lira arasında subapları celik yapıyorlar ve arac ömürlük oluyor . ben müsait bir zamanımda yaptıracagım .
                        i t a a t  e t  b i z  k r a L ı z  .

Yorum

Bilgilendirme için teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                            Bilgilendirme için teşekkürler.
                            teşekkür için teşekküler
                            F30 Sport+

Yorum

Gökhan bende Teşekkürün için Teşkkür ederim

Bu şekide gidersek Loop'a gireriz haha haha

Yorum

Burada landirenzo bayisi ile görüstüm..takan usta sisem bize geldi dedi..sistemide söyle acıkladı...siboblar ısınma yaptıgı zaman otomatik belli aralıklarla benzin püskürtüyor dedi..bu sistemde bana mantıklı gelmedi işin acıgı..
                                Dark TranQuillity.

31 P 4100 2011 İnsignia.

Yorum

İşleniyor...
                                X