Duyuru

Collapse
No announcement yet.

INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Aracim 1.6 turbo edition 95 binde subab erimesi yapti lpg ile 65 bin km yapmis oldu yani.simdi subablari degistiriyorum.serviste 3000 lira maliyet cikardilar.sonra bi 60 bin daha yaparsam şayet satmadan celik subab yaptiracam.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lk1973
      Özel serviste yaptırdım. SAMSUN OPSES. Ama malzeme ve işçilik iyiydi. Orijinal gm Çelik Sibop yok zaten. Turk malı bir malzeme. Hayırlısı. Dün Sibop ayarlarınida yaptırdım.
      Saygılar.
      Bu konuyu yeni gördüm bir çok firmaya kocaeli gebzede bulunan bir firma subapları üretip yurt dışına yolluyor yani çoğumuzun arabasındaki subaplar türk malı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yusuf_25
        Orjinal yazı sahibi: lk1973
        Özel serviste yaptırdım. SAMSUN OPSES. Ama malzeme ve işçilik iyiydi. Orijinal gm Çelik Sibop yok zaten. Turk malı bir malzeme. Hayırlısı. Dün Sibop ayarlarınida yaptırdım.
        Saygılar.
        Bu konuyu yeni gördüm bir çok firmaya kocaeli gebzede bulunan bir firma subapları üretip yurt dışına yolluyor yani çoğumuzun arabasındaki subaplar türk malı
        Bu sübapları üreten firma hangisidir?
        1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kaanyasindemir
          Aracim 1.6 turbo edition 95 binde subab erimesi yapti lpg ile 65 bin km yapmis oldu yani.simdi subablari degistiriyorum.serviste 3000 lira maliyet cikardilar.sonra bi 60 bin daha yaparsam şayet satmadan celik subab yaptiracam.
          Bayağı gitmiş LPG'de... hangi marka LPG kiti kullanıyorsunuz?
          1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

landi renzo kullanıyorum.oyle yağlamalı falan değil.opel yedek parcadan geciriyor zaten.benzinle kullanan arkadaşlarında 150 bın km cıvarında aynı subab erimesi ile karşılacağını düşünüyorum.
            lpg kullanıyoz diye hava yaptıklarına aldırış bile etmiyorum.param olsa opel in yüzüne bile bakmam doğrusu.en alt alman otosu bence.vw ,bmw can dır.opel sadece bezdirir.hiç vw cc nin arızasını duydunmu,araç 91 bin lira olmasa insignia falan tanımam.çin malı buick başka bişey değil.

Yorum

O kadar da kötü değildir opeller, hollanda'da en çok, avrupa'da ilk 3 veya 4. sırada en çok satan markadır. Çin malı buick lafı da yanlış, araçlarımızın çin'de üretilen bir kısmı da bildiğim kadarıyla yok; mesela bugün stop lambalarını söktüm slovak malı idi.

Yorum

landi renzo kullanıyorum.oyle yağlamalı falan değil.opel yedek parcadan geciriyor zaten.benzinle kullanan arkadaşlarında 150 bın km cıvarında aynı subab erimesi ile karşılacağını düşünüyorum.
                lpg kullanıyoz diye hava yaptıklarına aldırış bile etmiyorum.param olsa opel in yüzüne bile bakmam doğrusu.en alt alman otosu bence.vw ,bmw can dır.opel sadece bezdirir.hiç vw cc nin arızasını duydunmu,araç 91 bin lira olmasa insignia falan tanımam.çin malı buick başka bişey değil.
                Abi sen opeli sat boş ver

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Biraz ağır olmuş.Opel o kadar da adi bir marka değil. Vw'lerin de kendilerine göre arızaları vardır kronik,internetten bakınca görülüyor.Bu magnezyum subapsa dediğiniz şimdi bunu Mazda,Nissan,Ford da kullanıyor.Onlar da mı adi oluyor? Volvo'yu da Çin satın aldı sanırım,şimdi Volvo da mı adi oluyor?
                  2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

O kadar da değil ben skodaya bindim bundan önce octavia vardı o araç ta bir sürü arıza verdi ayrıca tsı a lpg bağlasan onda da sıkıntı yaşarsın

Yorum

Biraz abartılı olmuş... VW'nin DSG arızalarından haberiniz yok heralde... Ayrıca kalite konusunda problemli bir dolu Golf var ortada... VW'i hiç gözde büyütmemek gerek... Jetta'ların kalitesi zaten ortada... Meksika malı yahu daha ne olsun... VW servisinde çalışan birisini tanıyorum ve her sene kalitenin düştüğünü, sorunların arttığını söylüyor. VW CC'den söz ediyorsunuz... Evet güzel araç ama o fiyat etmez hiç bir şekilde...

Yorum

BOZULMAYAN ARABA OLUR MU ????? BMW İLE WW İ AYNI AYARA KOYMUŞSUN. PARAN ÇOK DEĞİLSE PERFORMANS, YAKIT TÜKETİMİ, KONFOR VE PRESTİJ İÇİN VE FİYATIN TÜMÜNÜN TOPLANDIĞI MARKA OPEL... PARAN ÇOKSA PORCHE TAVSİYE EDERİM. SÜPER Bİ ARABA. WW DEĞİL.
                        A.ÖMEROĞLU
                        1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vetadomer
                          BOZULMAYAN ARABA OLUR MU ????? BMW İLE WW İ AYNI AYARA KOYMUŞSUN. PARAN ÇOK DEĞİLSE PERFORMANS, YAKIT TÜKETİMİ, KONFOR VE PRESTİJ İÇİN VE FİYATIN TÜMÜNÜN TOPLANDIĞI MARKA OPEL... PARAN ÇOKSA PORCHE TAVSİYE EDERİM. SÜPER Bİ ARABA. WW DEĞİL.
                          İnsignia Cosmo 1.6 Turbo Flexride + Infınıty + 19'' + Şerit Takip + DVD800 + Buzdolabı + Sunroof +LPG

Yorum

Aracım45000km oldu.180 t ..2010 30 agustosta sıfır almıştım.lpg taktırmadım.ortalama yakıt tüketimi şu anda 8.7 gostermekte.39 ayda aygaz alternatif hesapla 4000 tl fazla vermişim.yani ayda 102 tl fazla masraf. O da buaraç için az bile.ne zaman sübap değişimi gerekirse ozaman lpg ,çelik subapla birlikte takılmalı.

Yorum

arkadaslar herkese selam ve saygılar ...uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum ..11 senedir opel kullanıcısıyım 2004 vectra c 2oo8 astra 3 ve 2008 vectra c.son aracımı yeni sattım ve artık segment değişikliğine gitmek istiyorum yıllardır hayalini kurduğum insignia sports tourer aracı almaya sayılı günler kaldı ancak bu lpg dönüşüm olayı ve akabinde gelişen kronik sorunlar canımı çok sıkıyo içimi serinletmek için bi çok lpg dönüşüm yapan yerlerle görüştüm brc de onay verdi teleflexte.eses sorum bu araca bu riske değermi bu deneyimi yaşamalımıyım.lpg de ankarada ne kadar yakıt sarfiyatım olur bu arada sakin kullanıcıyım en fazla 4000 deviri geçmem.saygılar
                              özgürlük kimsenin yapamadığını yapmaktır

Yorum

Arkadaşlar 2009 Model 1.6t 180hp Cosmo aracım var. Aracı 2 yıl önce aldım aldıktan sonra da 47000 Km de landirenzo marka yağlamalı LPG taktırdım. 2 yıldır biniyorum, hiçbir problem yaşamadım. aracım şimdi 74250 km de. Haziran ayında yağını filtrelerini, fren balatalarını değiştirteceğim o esnada subapları da çelik yapayım diyorum. Burdurda Opel yetkili servisi yok ancak bu işten anlayan bir usta ile tanıştırıldım 1500-2000 civarı gider diyor. Isparta mutsan'dan fiyat istedim ama dönmediler henüz. bakalım ne olacak. Stelitli subap taktırıp aklım araçta kalmadan bir kaç yıl daha bineyim diyorum. sizin fikirleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Şu anda aracımda çok şükür bir problem yok.
                                2009 Insignia 1.6T Cosmo Teknik Gri

Yorum

İşleniyor...
                                X