Duyuru

Collapse
No announcement yet.

INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

valla bızdede fluence var 5.6 lt yakıyor sehır ıcınde 5 vıtes 85 lık sımdı fıesta var 4.3 4.4 lt arasında gezıyor 70 bg 2011 model hakkatende dızellerın yakıtları cok ıyı ınsıgnıaya celık subap takıcan lpgde sonra 25 kurus yakıcak mıs olucak

Yorum

Performanslı (1.6 T) araba alacaksın, benzini gözüne gelecek, LPG kiti taktıracaksın, sonra kuzu kuzu kullanıp, gazlamaya korkacaksın. Ben ne anladım bu işten.

Yorum

Her zaman köküne kadar basıp uçmaya kalkılırsa kısa zamanda Hak ile Yeksan olmaya ramak kalır. Arada bir yollarda bir kendini bilmez selektor vs. gibi tahrik edici hareketler yaparsa kısa ve öz bir öğreti mahiyetinde arabayı LPG den benzine alıp söyle 160-200 e roketlemesinin zevkini ancak bir performans veya yarış arabasında alabileceğiniz bir aractir insignia. Ben de dizel 110 beygir c-max da var ama bu, kimseye yan gözle bakamıyorsunuz. Turbonun heyecanı yok dizel turbolarda, 5.20 ler bile egzoz dumanininizin tadına bakabiliyorlar. Saydığınız hangi araçla böyle birşeyi aklınızdan geçirebilirsiniz. Dr Jeykıl olunca LPG de Mr Hyde olunca benzinde kullanıyorum. Şimdilik geçinip gidiyoruz araçla.
        Saygılar. Not: LPG de 75 tl ile 220-280 km yol yapabildigimi de belirteyim. Benzinde bu imkansız.
        Aslen galatasaraylıyım.
        Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

Bence LPG'nin ekonomik artılarından ziyade olumsuzlukları daha fazla. Kapalı otoparklara girememe, benzine-dizele göre nispeten fazla yangın riski, mptor problemleri, sızdırmazlık testi vs. O yüzden sıcak bakmıyorum lpg'ye. Bende 3 tane dizel araç var, insigniayı 1.6 turbo aldım özellikle zevk için. Ama aklımın ucundan lpg taktırmak geçmez açıkçası.

Yorum

yani çelik subap işimizi görecekmi, bazı arkadaşlar sadece subapların değil motorunda magnezyumdan yapıldığını subap yataklarınında magnezyum olduğunu iddia edip lpg her şartta subaplardan ziyade motora da zarar vereceğini söylüyorlar doğrumudur bu görüş???

Yorum

çelik subap işinizi gormeyecek dedıgınız gıbı motor magnezyum alasımlı ve benzınde motor sıcaklıkları 750 dereceye kadar cıkarken lpg de bu sıcaklık 950 dereceler cıvarında subapları degıstırmenız sadece subapları kurtarıyor ama yatakları kurtarmaz dıye dusunuyorum yaglamalı sıstemler ıse sadece zarar gormesını gecıktırıyor dıye dusunuyorum

Yorum

arkadaşlar bu çelik subap değişimi yaptıran varmı istanbulda özel servise
                Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

Arkadaslar bu konuda yardim bekliyorum lpg den dolayi subaplarini degistiren varmi istanbulda
                  Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

konu öldümü noldu? Çelik subap taktıranlardan yorum varmı acaba?

Yorum

lpg taktıranlar arabalarını sattılar yazacak bırsey kalmadı bence
                      2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

İlk defa insigniya kullananlarla bir ağda buluşuyorum önce Türk vatanımızın bağımsız bütünlüğünün devamı için Allah'tan bir yardım (Çünkü bu iş Allah'a kaldı) ardından da insigniya kullanıcılarına Allah'tan huzurlu, kazasız, ucuz yolculuklar dierim.
                        65000 de 180 turbo var.50000 km oldu Landirenzo rerviste takıldı. Araçta motor sadece soğukken rolanti sorunu başladı ilk kalkışta çekişten düştü, gaz yemeyip duruyor 60000 servis bakımına gittiğimde adamlar bana subap erimesinden değil kurumlaşmadan bahsetti. Çelik sübap falan hayatta söylemedi 1400TL dediler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: özmenim
                          İlk defa insigniya kullananlarla bir ağda buluşuyorum önce Türk vatanımızın bağımsız bütünlüğünün devamı için Allah'tan bir yardım (Çünkü bu iş Allah'a kaldı) ardından da insigniya kullanıcılarına Allah'tan huzurlu, kazasız, ucuz yolculuklar dierim.
                          65000 de 180 turbo var.50000 km oldu Landirenzo rerviste takıldı. Araçta motor sadece soğukken rolanti sorunu başladı ilk kalkışta çekişten düştü, gaz yemeyip duruyor 60000 servis bakımına gittiğimde adamlar bana subap erimesinden değil kurumlaşmadan bahsetti. Çelik sübap falan hayatta söylemedi 1400TL dediler.
                          Hoşgeldiniz, öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz

sorununuz riske atmaya değmez, bir aksilik durumunda daha yüksek masraf açabilir. 1.400 liraya subap değiştirmiyorlarsa istedikleri parada yanlış birşey var.
                          InsigniaTEAM

Yorum

Açıklayıcı yazılarınız ve iyi niyetiniz için teşekkür ederim. 180 hp aracıma servis tarafından 16000 de iken
                            Landi renzo lpg kiti takıldı. Bu işlerden haberim yoktu. Araç 60000 de iken bir gün acele kullanırken garip bir motor sesi ile birlikte aracı servise götürün ışığı yaktı. Ancak durmadı. Biraz dinlendikten sonra sanki hiçbirşey olmamış gibiydi servisi aradım çekici üzerine kendim koyarak servise götürdüm. Gitmişken 60000 bakımını da yapın dedim. Adamlar sadece yağını suyunu triger setini değiştirip 1150 TL para aldılar çok iyi Aldım arabayı ertesi gün yine arıza uyarısı ve araba stop etti. Servise götürdüm bir hafta kaldı biraz motoru ısıtıp da hareket edin kapak açılması lazım 1400 Tl kapak ve conta takımı değişecek dediler. Param yoktu eyvallah dedim gittim. Şu an araç 65500 de benzinden gaza daha geç geçerek idare ediyorum sabahları hareket etmeden bekliyorum idare ediyor bu arada hareket sonrası atiklikte bir sorun yok araçta. Neyse erling marka conta ve kapak takımı 450 tl gördüm adamlar da sübap erimesi ve çelik sübap olayı ve hatta bu arıza meseleleri lpg den kaynaklanıyor şöyle yapalım dahi demediler.
                            Arkadaşlar yetkili servis bakımlı ve garantili kitimin yol açtığı hasarı servis ücret almadan gidermek zorunda değil mi? Bilgisi olan varsa lütfen yazın Bir de bu naneden bu adamların haberi varsa neden kapak açıp da sübaplara bakılmamış acaba bakılmış da bana mı söylemiyorlar acaba garantisinin dolmasını mı bekliyorlar?

Yorum

Opel, Insignia'da lpg'ye garanti vermez, garantiyi verirse lpg'yi takan servis verir ama ne kadar verir
                              elinizde servisin verdiği garantiyle alakalı bir belge varmı? yoksa birşey yapamazsınız.
                              kapak ve conta takımı neden değişecekmiş onun açıklaması yapıldı mı? 60.000'de durduk yere böyle birşey olmaz, lpg'yle bağlantılı bir problem olduğunu düşünüyorum şahsen.
                              InsigniaTEAM

Yorum

clapclap
                                Yılmaz Bey,
                                Emeklerinize sağlık.
                                Muhteşem bir araştırmaya imza atmışsınız.
                                En ufak bir tereddüte mahal vermeden tüm detayları ile konuyu aydınlatmışsınız.
                                Çok teşekkürleri.

Yorum

İşleniyor...
                                X