Duyuru

Collapse
No announcement yet.

INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

slmlar.2009 edition 1.6 180 HP insignia aracım var ve 46.000 km de. benzin sarfından bıktım.lpg taktırmayı düşünüyorum fakat hiçbir lpg firması ve opel servisi konuya sıcak bakmıyor.subap erimesi problemini belirtiyorlar.lpg taktırsam saatte kaç km hızla kullanmalıyım?aracı performanstan uzak çok yavaş mı kullanmalıyım? benzinde de bu araçların subapları erir mi?(bir lpg firması 10000km nin üzerindeki insignialara lpg takmıyoruz çünkü subaplar zarar görmüştür diyor)araçta kaç subap var ve çelik subapların ücreti ne kadar? teşekkür ederim.

Yorum

öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz
      http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0
      InsigniaTEAM

Yorum

180 hp 2010 20000 deyim.ortalama yakıt tüketimi 9.3.aygaz internet sitesinde (http://www.aygaz.com.tr/Otogaz/AlternatifHesap.aspx)senede 11000 km ile benzin 4.59 tl ,gaz 2.60tl.yıllık tasarruf 1237 tl.yani aylık tasarruf 100 tl.sonuç ayda 100 tl için bu araca tüp takılmaz.....lpg bu durumda gereksizdir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cemal
          180 hp 2010 20000 deyim.ortalama yakıt tüketimi 9.3.aygaz internet sitesinde (http://www.aygaz.com.tr/Otogaz/AlternatifHesap.aspx)senede 11000 km ile benzin 4.59 tl ,gaz 2.60tl.yıllık tasarruf 1237 tl.yani aylık tasarruf 100 tl.sonuç ayda 100 tl için bu araca tüp takılmaz.....lpg bu durumda gereksizdir.
          ......................... Lap ciki..............
          2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
          [center]

Yorum

Şuana Kadar Önemli Bir Problem Yaşayan Oldumu İçimizde Tüpte
            İNSİGNİA2010  1.6 TURBO COSMO + NAVİGASYON PAKET SİYAH

Yorum

Arkadaslar bende 1.6 180 bg insignia aldim) ben böle araba görmedim. Bircok araba kullandim bu bambaşka, Muhtesem bir araç! Gelelim asil kouya LPG!
              Farkli bir acidan bakiyorum ben 45 bin tlye bu luxte araba. Bu gucte araba yok! 320d alabilirsin onunda yillik vergisi 1500 tl daha fazla) bu guc icin 2tdi lazim oda dedigim gibi vergi yuku fazla. Eee ozaman ben bu farki bir kere verir çelik subap takarim keyfime bakarim)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cemal382
                Arkadaslar bende 1.6 180 bg insignia aldim) ben böle araba görmedim. Bircok araba kullandim bu bambaşka, Muhtesem bir araç! Gelelim asil kouya LPG!
                Farkli bir acidan bakiyorum ben 45 bin tlye bu luxte araba. Bu gucte araba yok! 320d alabilirsin onunda yillik vergisi 1500 tl daha fazla) bu guc icin 2tdi lazim oda dedigim gibi vergi yuku fazla. Eee ozaman ben bu farki bir kere verir çelik subap takarim keyfime bakarim)
                Çok uyanık gördüm sizi... Aracınız hayırlı olsun.

Yorum

Gecen hafta itibarıyla çok buyuk bir sorun yasamama karsın sırf icim rahat olsun diye siboplari celik olanlarla değiştirdim. Bayağı bir çapak ve 3 tane özellikle egsoza yakın olan siboplar biraz asınmış ve özelliğini kaybetmek üzere olduğu ve bir süre sonra erime ve başka zararlı sonucları olabileceği ortaya çıktı. Motorun diğer aksamı sorunsuz ve lpgden etkilenmemiş goruntudeymis. 20000 km civarı kullandığım lpgnin bu oranda bir zararı olmuş yani. Şimdiki siboplar celik ve ısıya dayanıklı, bu haliyle her araba kadar LPG kullanimaina bagli ariza riski olduğu belirtildi. Şimdi icim daha rahat. Maliyet işçilik dahil 1250 tl oldu. Ama işçilik servis kalitesinde idi ozel servis olmasına karsın.
                  Saygılar.
                  Aslen galatasaraylıyım.
                  Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

Çelik subap işini ben de düşünmüyor değilim. Eskiden sadece subaplar için 2500-3Bin TL deniyordu. Fiyatlar ucuzladı mı acaba? Mahsuru yoksa nasıl 1250TL ye mal ettiğiniz söyleyebilir misiniz

Yorum

Özel serviste yaptırdım. SAMSUN OPSES. Ama malzeme ve işçilik iyiydi. Orijinal gm Çelik Sibop yok zaten. Turk malı bir malzeme. Hayırlısı. Dün Sibop ayarlarınida yaptırdım.
                      Saygılar.
                      Aslen galatasaraylıyım.
                      Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

Teşekkürler, aklımda olsun bunlar

Yorum

Arkadaşalar 1.6 115 hp motor içinde subap erimesi poblemi varmı? bilgisi olan arkadaşlar cevap verirseniz..2010 1.6 115 cosmo aracıma çekkermi -çekmezmi düşünmeksizin lpg taktırmayı düşünüyorum.

Yorum

bildiğim kadarı ile lpg ile sıkıntısız çalışıyor 115 likler taktırabilirsiniz.
                            2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                            2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

benzini hiç düşünmeden kullanıyorum. 1,4 140 hp aracımı 40 kuruş yakıyor. lpg taktırıp 32 kuruş yakacaksa ne anlıcam ben bu işten.
                              A.ÖMEROĞLU
                              1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

Lpg'nin faydalarını!!!!! okuduktan sonra insan niye benzinli araç alıp lpg kiti taktırır diye düşünmeye başladım. Ha bire sanayiye servise giden araba kendinden soğutur, insana saç baş yoldurtur. O yüzden dizel bence en mantıklısı. Opel corsa 90 hp 1.3 cdti şehir için ortalama tüketim 5,5 lt, megane coupe 1.5 dizel şehir içi ortalama tüketim 6,2 lt, peugeot 3008 1.6 dizel triptronic şehir içi ortalama tüketim 6,5 lt civarlarında. Kesinlikle insanın gözüne gelmiyor bu araçların yakıt tüketimleri.

Yorum

İşleniyor...
                                X