Duyuru

Collapse
No announcement yet.

INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Orjinal yazı sahibi: serhat yakar
    arkadaşlar dün aldığım bi habere göre prins markasının sıvı püskürtmeli yani aynı benzin gibi olan modeli 6 ay sonra satışa sunulacakmış.
    geçen sene bu zamanlarda aynı şey deniyordu haziranda geldiyor demişlerdi)
    F30 Sport+

Yorum

Sıvı püskürtmeli sistem Insigniaya uymuyor. O sistem Kia,Hyundai gibi GDI motorlu araçlara uygulanabiliyor. Imnsignia için en uygun istem yağlamalı olanlar. Şu an piyasa da Prins ve Emer markaları var. Emer piyasada yeni kullanan arkadaşlardan bi şikayet duymadım. Fiyatı prins e göre uygun ayrıca aracınızı HDI sigorta ile 3 yıl sigortalatıyor. Prins ise tanınmış bir marka teknik desteği yaygın. Aracıma da 2 yıl veya 100000 km. garanti verdiler. Emer K.Maraşta olmadığı için prinsi tercih ettim. Şimdilik bi sıkıntım yok.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
      Navigasyon DVD
      46KT880

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yates
        Sıvı püskürtmeli sistem Insigniaya uymuyor. O sistem Kia,Hyundai gibi GDI motorlu araçlara uygulanabiliyor. Imnsignia için en uygun istem yağlamalı olanlar. Şu an piyasa da Prins ve Emer markaları var. Emer piyasada yeni kullanan arkadaşlardan bi şikayet duymadım. Fiyatı prins e göre uygun ayrıca aracınızı HDI sigorta ile 3 yıl sigortalatıyor. Prins ise tanınmış bir marka teknik desteği yaygın. Aracıma da 2 yıl veya 100000 km. garanti verdiler. Emer K.Maraşta olmadığı için prinsi tercih ettim. Şimdilik bi sıkıntım yok.
        Emin misiniz? Ben sıvı sistemin Opel,Ford,Peugeot,Volvo... vb. markalardaki aşırı beslemeli motorlar için üretilmiş olduğunu biliyorum.Brc,Telefleks ile yaptığım görüşmeler sonucunda sıvı sistemlerin bunlara uygun olduğu söylendi bana... Ben desabırsızlıkla çıkmasını bekliyorum İnsignia almayı düşünen birisi olarak.
        2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Bence insignia için LPG konusunda beklenecek birsey kalmadı

Subaplari değiştir, kaliteli bir kit taktir ve keyfine bak.
          1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
          Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

tüketicileri doğru bilgilendirmek adına ,

genel adı Türkçemizde sıvı püskürtme sistemi olarak adlandırılan ; vialle'de lpi Prins'de liqui max olarak adlandırılan,
            iki sistemde ekstra sıvı lpg enjektörleri kullanırlar,
            sıvı lpg 'yi emme manifoltuna verirler,bizce sıvı lpg'ye maruz kalan emme subapları için bu pek doğru bir yaklaşım değil,
            zaten vialle Türkiye'de bunu denedi ...sonuçlar pek içaçıcı olamadı

ancak direk yanma odasına(emme manifoltuna değil) benzin enjektörlerini kullanarak sıvı lpg gönderen "direct liqui max"sistemi daha doğru bir strateji ve yaklaşımdır...

opel insignia için "direct liqui max" uygulanamaz çünkü motoru direk enjeksiyonlu bir motor değil!

opel insignia için çözüm:

1.Prins VSI +valve care ,veya
            2.Prins VSI +lpg subap değişimi

saygılarımızla,
            Prins Ankara Bölge Müdürlüğünün konu ilgili yorumu

1.4 Beyaz 18" Sunroof
            Navigasyon DVD
            46KT880

Yorum

insignia 1.4 turbo'lara da lpg uygulanabiliyormu?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yates
                tüketicileri doğru bilgilendirmek adına ,

genel adı Türkçemizde sıvı püskürtme sistemi olarak adlandırılan ; vialle'de lpi Prins'de liqui max olarak adlandırılan,
                iki sistemde ekstra sıvı lpg enjektörleri kullanırlar,
                sıvı lpg 'yi emme manifoltuna verirler,bizce sıvı lpg'ye maruz kalan emme subapları için bu pek doğru bir yaklaşım değil,
                zaten vialle Türkiye'de bunu denedi ...sonuçlar pek içaçıcı olamadı

ancak direk yanma odasına(emme manifoltuna değil) benzin enjektörlerini kullanarak sıvı lpg gönderen "direct liqui max"sistemi daha doğru bir strateji ve yaklaşımdır...

opel insignia için "direct liqui max" uygulanamaz çünkü motoru direk enjeksiyonlu bir motor değil!

opel insignia için çözüm:

1.Prins VSI +valve care ,veya
                2.Prins VSI +lpg subap değişimi

saygılarımızla,
                Prins Ankara Bölge Müdürlüğünün konu ilgili yorumu
                Bu cevabı gerektiren soruyu da ben sormuştum

Prins'in yağlama sistemi hakkında çok güzel bir test.Motorda bizimki olabilir mi acaba???
                http://greencar.co.il/site/ValveCare...rt%20Final.pdf

1. ve 4. silindirlerde valve care yok 2. ve 3. silindirlere ise valve care uygulanmış, aracı 100 saat çalıştırıp sökmüşler kapağını.

2010 cosmo 180hp beyaz İnsigniAşk

Yorum

Arabayı bugün Olgun Lpgye Landirenzo yağlamalı sistem lpg taktırmak üzere bıraktık,çarşamba akşamı teslim alacağız,sistem ve aracın subapları 2 yıl veya 100.000km garantili
                  Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

fiyat ne verdiler
                    Dark TranQuillity.

31 P 4100 2011 İnsignia.

Yorum

2600TL 12 taksit

Yorum

sensation kardeş hayırlı olsun umarım sıkıntısız binersin aracına.Bende bu ay sonuna doğru taktıracam bakalım ya prins yada emer hala karar veremedim gitti.ama landirenzo bana yeni bir kit geleceğini ve fiyatının 3000-3100 tl gibi olacağını söylemişti.acaba sen bu kitimi taktırdın yoksa eski kitmi merak ettim şimdi.yenisi ise fiyat söylenenden çok uygun ama eski kit ise bence bunu bir firma ile görüş derim.çünkü bana antalya merkez landirenzo bayisi yaklaşık 2 hafta önce bu şekilde söylemişti.yeni kiti beklediklerini eski kitlerde hala bazı sıkıntılar yaşadıklarını ve şuanda montaj yapmadıklarını belirtmişti.10 güne kadarda gelecek demişti.şimdilerde gelmiş olması gerekiyor arayıp sormadım geldimi diye ama bence bir araştır bu konuyu tavsiye olarak.
                        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Ahmet Bey,teşekkürler ben de emer düşünüyordum ama montajın istanbulda olmayışı,istanbulda servisinin olmayışı,piyasada yeni olması,gibi nedenlerle vazgeçtik,Prinsin de pahalı oluşu nedeniyle Landirenzoya yöneldik,Olgun Lpg aracların subaplarında sıkıntı oldugunu biliyor ve 2 yıl buna garanti veriyor,bize yeni bir sistemin geleceğinden hic bahsetmedi,kendi yağlamalı sistemlerini cok övdü,enjektörlerde Valtek enjektör kullanmıyorlarmış artık,bizim araca takacakları enjektörlerde aracın yüksek devirinde gazı yetiştiremeyip benzine gecme durumu söz konusu olmayacagını söyledi,umarım söylediği gibi olur ve sıkıntısız bineriz,önceden yaglama sistem kullanmıyorlardı cünkü subap sorunu daha bilinmiyordu,birkaç arac sıkıntı verince yaglama sistem getirdiler,subap sorunu da zaten Prins de taksan Emer de taksan belli bir zaman sonra(kullanıma baglı) subaplar gidecek,ben de zaten subapların gitme olayını artık göze aldım,bizim aracı kullanış şeklimize ve senede max 12-13 bin km yaptıgımızdan dolayı subaplar en azından bir 3 sene sıkıntı vermez diye düşünüyorum,verdiğinde de dayanıklı subaplar takar devam ederiz

Yorum

bana söyledikleri fiyat gerçekten uçuk ozaman.neden böyle bişey yaptılar anlamadım.Birde şunu sorayım bu 2 yıllık garanti süresinde aracın sübaplar zarar görürsede karşılıyormu bunu lpg garantisi.sonuçta lpg den kaynaklanan bir hasr oluyor.Emer firması 3 yıl boyunca oluşacak her hasarı sübap dahil karşılarız diyor o yüzden soruyorum.
                            2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                            2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

aracın subaplarına ve subap yataklarına garanti veriyorlar sadece,ve 2 yıl ya da 100.000 km içersinde subaplara birşey olursa garanti karşılıyor,motorun tamamına neden garanti vermiyorlar?müşterilerin bu durumu suistimal ettiğini,aractaki elektrik sorununu bile lpgye bagladıklarını ve bundan dolayı lpgden dolayı bozuldugu bilinen subaplara ve subap yataklarına bu garantiyi veriyorlar

Yorum

emerin garanti sistemi daha iyi aslında ama istanbulda yok işte maad

Yorum

İşleniyor...
                                X