Duyuru

Collapse
No announcement yet.

INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Orjinal yazı sahibi: yates
    10 taksit 3400 .
    çok para
    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Yaklaşık 800 lt benzin parası.11 depodan fazla yapıyor.yani bir senelik yakıt parası neredeyse.Yani LPG sistemi yaklaşık 2-2,5 yılda parasını çıkartıyor.
      2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
      2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
      2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Ayda ortalama 1500 km yol yapıyorum. Yakıt tüketimim malesef 10,5 lt altına düşmedi bu da aylık ortalama 650 tl benzin parası demek. şu an yakıtım sadece lpg 25 kuruş hadi 3 kuruşta benzin yaksa 28 kuruş yapar. aylık yaklaşık 400 tl. ayda 250 tl karım oluyor. dediğiniz gibi 1 yılda kendini kurtarıyor. aracı en az 2-3 yıl kullanacağımı düşünürsek bence mantıklı geldi. Diyeceksiniz ki Dizeli neden almadınız. Dizeli en az 75000 tl. arada 15000 tl fark var. 61000 tl ye Renault Latitude dizel alacağıma 61750 ye insignia benzinli almayı tercih ettim. pişman da değilim. Ayrıca artık korkmadan kullanıyorum aracımı. Önce çok yakacak korkusuyla arabanın tadına varamıyordum )

1.4 Beyaz 18" Sunroof
        Navigasyon DVD
        46KT880

Yorum

Bilgilerim yalnışsa lütfen düzeltin.1.4 şehir içi 8-8,5 uzun yolda 6,5-7 lt yakmıyormu?Bu arada telefon numaranızıda özelden mesaj atarsanız bir kaç sorum daha olacaktı.

Yorum

Evet normalde öyle ama Kahramanmaraşta 1 km düzgün yol yok ki! Her taraf rampa. Hal böyle olunca ne kadar dikkat edersem edeyim 10,5 altını görmedim. Uzun yolda araç 200 km de iken Adana-K.Maraş arası otobanda 120 km sabit hızla 6,8 lt. yaktı.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
            Navigasyon DVD
            46KT880

Yorum

şimdi içim rahatladı

Yorum

Yakıt maliyeti azalınca aracın da tadına varabiliyor insan. Doğal olarak da yapılan kilometre de birazcık artıyor. 4 ayda 11.000 km yol yapmisim. Yaza doğru bu iki katına çıkacak. Kısaca bu hızda gidersem yılda 40.000 km garanti yaparım. Benzinde ortalama yakıt tüketimim 10,5 - 11 litre civarı. Bu da yılda yaklaşık 20.000 liralık benzin tüketimi oluyor. LPG'de bu rakam 12.000 liraya düşüyor. 1 yılda 8.000 lira tasarif demek oluyor bu. Asgari ücretle çalışan biri, 8.000 lirayı bir yılda kazanıyor. Üstüne 4 kişilik aile gecindiriyor.

Bu ornegi vermemin nedeni, olayın israf boyutunu göstermekti. Yani benzin yerine LPG kullandığınızda, bir kisiye daha ekmek verebilirsiniz.
                1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yates
                  Evet normalde öyle ama Kahramanmaraşta 1 km düzgün yol yok ki! Her taraf rampa. Hal böyle olunca ne kadar dikkat edersem edeyim 10,5 altını görmedim. Uzun yolda araç 200 km de iken Adana-K.Maraş arası otobanda 120 km sabit hızla 6,8 lt. yaktı.
                  Maraş'tan mı Adana'ya geliyordunuz yoksa ters istikamette mi gidiyordunuz?
                  2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

Adanadan Maraşa gelirken ölçtüm. Giderken acelem vardı o yüzden biraz hızlı gittim.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
                    Navigasyon DVD
                    46KT880

Yorum

İki şehrin rakımları arasındaki farkta dikkate alınırsa, yeni bir araç için normal gözüküyor, eğer şehirler arası rakım farkı olmasa 6 ya daha yakın bir değer olabilirdi, birde aracınız 10000 km yi devirdikten sonrada yakıt tüketiminde bir miktar daha düşüş yaşanır.
                      2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

bu 3.400 lira içinde işletme masraflarıda var sanırım dimi? yoksa baya pahalıya mal olmuş markası ne lpg nin?
                        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Prins yağlamalı sistem.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
                          Navigasyon DVD
                          46KT880

Yorum

2800 TL Prins yağlama sistemli
                            4000 km oldu.
                            tüketim 0,31 ~ 0,34 Kr.
                            180-230 arası basarsan 0,45 Kr.

Yorum

Araç şu an 2500 km de şehir içi 25 kr yakmakta.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
                              Navigasyon DVD
                              46KT880

Yorum

arkadaşlar dün aldığım bi habere göre prins markasının sıvı püskürtmeli yani aynı benzin gibi olan modeli 6 ay sonra satışa sunulacakmış.

Yorum

İşleniyor...
                                X