Duyuru

Collapse
No announcement yet.

INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Madem bu çelik subablar hem daha uzun ömürlü hemde lpg için iyi v.s ise opel niçin fabrika çıkışı çelik subap koymamış , aracın maliyetine ne kadar etkisi olabilir yada magnezyumun çelikten daha hafif olması nedeniyle ne gibi bir artısı olabilir ki..

Bu arada bilgiler için teşekkürler yılmaz abi
    2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

ben bu konuyu araştırdım sadece kolay işlenebilirlik ve hafiflik için tercih ediliyor başka bişey değil.bence tamamen gereksiz bir uygulama.devir ekonomi devri olduğu halde lpg ye dayanıksız motor üretilmesi gerçekten saçmalık.sen o ağırlık fazlalığını git başka yerlerden tolere etmeye kalk daha iyi olmaz mı?ne bileyim zaten 1600 kg nerdeyse araba varsın 15 kilo fazla olsun ne olacak. bazen gerçekten bu araç tasarlayan mühendislerin işine aklım ermiyor.
      2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Kısa ömürlü parça kullanımı => Servis => Parça değişimi => Para

Satarken kazan, sattıktan sonrada kazanmaya devam et..

Yorum

@@sebazios;
          yazacak bir şey bulamıyorum gerçekten harika bir çalışma olmuş, tecrübe ile sabit bilgi aktarımları için teşekkür, emeğine sağlık..

Bende 2007 yılında 85.000km'de mazda 3 satın almıştım, hemen brc lpg taktırdım. bu sübap erimesi meselesi yüzünden çok tedirginlik yaşamama rağmen araca 60.000km boyunca bindim ve herhangi bir sorun yaşamadım.

şu an nissan juke aracımı satıp veya takasla insignia 1.6turbo alma arifesindeyim. 1 haftadır bu araca lpg taktırmakla ilgili araştırma yapıyorum, en doyurucu ve tutarlı bilgilere buradan ulaştım, aracımı satın aldığımda aranızda olmaktan mutluluk duyacağım

Yorum

Yılmaz Bey'e araştırmaları ve bilgilendirmeleri için teşekkürler. Hiç sıcak bakmamama rağmen, bir bakmışız LPG Power'a dönüvermişiz.
            2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elliyedi
              @@sebazios;
              yazacak bir şey bulamıyorum gerçekten harika bir çalışma olmuş, tecrübe ile sabit bilgi aktarımları için teşekkür, emeğine sağlık..

Bende 2007 yılında 85.000km'de mazda 3 satın almıştım, hemen brc lpg taktırdım. bu sübap erimesi meselesi yüzünden çok tedirginlik yaşamama rağmen araca 60.000km boyunca bindim ve herhangi bir sorun yaşamadım.

şu an nissan juke aracımı satıp veya takasla insignia 1.6turbo alma arifesindeyim. 1 haftadır bu araca lpg taktırmakla ilgili araştırma yapıyorum, en doyurucu ve tutarlı bilgilere buradan ulaştım, aracımı satın aldığımda aranızda olmaktan mutluluk duyacağım
              Hg diniz .. birazda kendinizi tanışma bölümünde tanıtırsanız seviniriz şimdiden tşkler
              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
              [center]

Yorum

yılmaz kardeş öncelikle aracını güle güle kullan.allah kaza bela vermeden kafan rahat bi şekilde kullanmak dileğiyle.ayrıca aracını yaptırdığın bu özel servisteki ustanın eğer bi sakıncası yoksa telefon numarasını versen o ustayla bizde irtibata geçsek bizede yardımcı olsa çok iyi olur.
                2009 1.6T Edition-Elegance Teknik Gri FLYAUDİO NAVI

Yorum

Yıldız Oto. Kemal Usta. 0(533) 313 59 22

Numaranızı Yılmaz arkadaştan aldık derseniz, bana uygulanan fiyatın aynısından faydalanabilirsiniz.

Bu arada benim ödediğim 1650 liralık; fiyat triger + su pompası + 4 buji ile birlikte alınan toplam fiyattı.

Sizin maliyetiniz, bu parçaların fiyatları düşüldükten sorna ortaya çıkacak. Ne kadar az olur bilmiyorum ama 1000 lira civarı birşey olmalı.
                  1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                  Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sebazios

Numaranızı Yılmaz arkadaştan aldık derseniz, bana uygulanan fiyatın aynısından faydalanabilirsiniz.

Bu arada benim ödediğim 1650 liralık; fiyat triger + su pompası + 4 buji ile birlikte alınan toplam fiyattı.

Sizin maliyetiniz, bu parçaların fiyatları düşüldükten sorna ortaya çıkacak. Ne kadar az olur bilmiyorum ama 1000 lira civarı birşey olmalı.
                    Yılmaz Bey durumlar nasıl.Herhangibir uyumsuzluk yada problem var mı? Sizin geribildirimleriniz çok önemli.Galiba forumda sizden başka çelik subap değişimi yapan yok.Subapları çelikle değiştirmiş ama lpg henüz takmamış forum dışı bir arkadaştan da geribildirimleri bekliyorum.Haber alınca paylaşacağım.
                    2010 cosmo 180hp beyaz İnsigniAşk

Yorum

AFR degerlerine bakaraktan lpg takılmalı ona göre ayarlanmalı sübapta erir yanlış avans tan pistonada zarar verir düzgün kişiler takınca gerisi kolay gerci
                      ©Copyright
                      █║▌│ █║▌ ║││█║█║
                      Tüm Haklarım Saklıdır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dişçi79
                        Orjinal yazı sahibi: sebazios

Yılmaz Bey durumlar nasıl.Herhangibir uyumsuzluk yada problem var mı? Sizin geribildirimleriniz çok önemli.Galiba forumda sizden başka çelik subap değişimi yapan yok.Subapları çelikle değiştirmiş ama lpg henüz takmamış forum dışı bir arkadaştan da geribildirimleri bekliyorum.Haber alınca paylaşacağım.
                        Arkadaşlar Subap değişiminden sonra toplam 3500 km yol aldım. Bu yolun 2000 km'si şehirlerarası yollarda yüksek hızlarda yapıldı. Elimden geldiği kadar aracı denedim. Sonuçta bir sıkıntı veririse şimdi versin diye. Ama emeklerim boşa çıktı.

Bu gün Nevşehir'de diz boyu kar var. Sabah hava -2 derece civarındaydı. Araba kar ile kaplandığı için ilk 15 dakika aracın camlarından, kaputundan ve tavanından kar temizlemekle uğraştım. Aracın nasıl çalışacağını, titreme vs herhangi bir sorun var mı diye merak ettiğim için oturdum direksiyona ve marşa bastım.

Resmen kibrit. Dokundurmamla çalıştı motor. Ne titreme, ne sarsıntı nede çalışırken zorlanma. Açıkçası subap değişimi, tüm soru işaretlerini silmiş durumda.

Bu arada forumda çelik subap değişimi yaptıran bir arkadaş daha var. LPG kullanıyor. Değişimden sonra, en son 1,5 ay önce 15.000 km'yi geçtim ve bir sıkıntı yok demişti. O arkadaşın kilometresi daha yüksek olduğu için ondan da arada bilgi alsak güzel olacak.

Şu na başta da söylediğim LPG ile toplam 9.000 km, subap değişiminden sonraki kısım 3500 km.

Yakıt konusunda çok memnunum. Şehir içi 32-35, şehir dışı 26-28 kuruş yakıyor. Hele şehir dışında biraz yavaş gitseniz (90-120 km/h hızlarla yani) yakıt sarfiyatınız çok rahat 25 kuruşa düşer. (denemeyle test edilmiştir). Şu an aracımı hem yakıt hem konfor hem de performans bakımından keyifle kullanıyorum. Allah herkese nasip etsin.
                        1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...

Yorum

YIlmaz bey paylaşımınız için çok ama çok teşekkürler... Bir sorum olacaktı sizden subapları temin etmenizi istesek bize sadece o parçayı temin etme durumunuz var mı? İşin ehli o ustaya gelmek en mantıklısı fakat, gerek izin sorunu gerekse İstanbul'dan oraya gelip en az 2 gün beklememek için sadce subapları sizden temin etsek ve burada değiştirsek onları nasıl olur?
                          F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
                            YIlmaz bey paylaşımınız için çok ama çok teşekkürler... Bir sorum olacaktı sizden subapları temin etmenizi istesek bize sadece o parçayı temin etme durumunuz var mı? İşin ehli o ustaya gelmek en mantıklısı fakat, gerek izin sorunu gerekse İstanbul'dan oraya gelip en az 2 gün beklememek için sadce subapları sizden temin etsek ve burada değiştirsek onları nasıl olur?
                            Tabiki olur. Kemal Usta şimdi aradım. Bu gün pazar. Yarın güncel fiyatı alırım öğrenir bildiririm, dedi. Ben de arayabilirim, gökhan isimli arkadaş da arayabilir, dedim. Yukarıda Ustanın numarasını vermiştim. İstersen kendin de arayıp istediğin bilgiyi öğrenebilirsin.

Yorum

tamam abi çok teşekkürler sayende lpg olayını çözecek gibiyiz aylık neredeyse 400 lira benzine vermek çok iç açıcı bir durum değil benim için
                              F30 Sport+

Yorum

Valla Gokhan aklın yolu bir. Ne kadar hovarda olunursa olunsun benzine verilen para, bosa giden paradir. Aracın kontagini çevirmemden korkuyor bir süre sonra insan.

Benim bir memlekete gidip gelmem (oradaki gezmelerle beraber) 2500 km. Benzinde En az 1000 lira bu da. Şimdi tas çatlasa 600 liraya mal oluyor. Performansta da zerre kaybım yok.

E zaten D segmenti hangi araçla gidersen git, bu rakamdan fazla yakıyor. İnsignia ile gitmenin konforu, rahatlığı ve performansı da yanıma kar kalıyor. üstelik bir gidiş gelişte en az 400 lira karım var. Bu parayı akaryakıt firmalarının cebine vereceğime, gider aileme harcarım.

Yorum

İşleniyor...
                                X