Duyuru

Collapse
No announcement yet.

INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Subap konusunda yazılı garanti veren, eriyen subaplarınızı ben değiştireceğim diye yazılı garanti veren bir bayi var da bizim mi haberimiz yok

Landi Renzo, geçen yıl Konya' da Cruze' un subaplarını değiştirmedi mesela.

Cruze 2010 Ls Automatic _ 6 Gear_ Plus Package _ Angel Eye Headlights _ Necvox Navi _ Teleflex GFI Alternative Fuel and Valve Lubrication Systems _ 2nd. wtcc Cruze with Pecochip at Turkey !

Yorum

Takana kadar garanti verirler, Taktıktan sonra kullanıcı hatası..

Yorum

şu konuya bomba atıp imha edesim var

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

emerotogaz.com adresinde açıklama yapılıyor ve ben direk türkiye distribütörü ile konuştum. ve motoru 3300 tl. ya kadar hdi sigorta ile koruma kapsamına alıyorlar.....

Yorum

brc ile de konuştum. onlar subapları çelik subap ile değişimini yaptıktan sonra brc yi taktırırsan motoru garanti kapsamına alıyor...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kyra_mete
              brc ile de konuştum. onlar subapları çelik subap ile değişimini yaptıktan sonra brc yi taktırırsan motoru garanti kapsamına alıyor...
              Dediğim gibi, is yine subap degisiminde bitiyor. Bu arada subap degisiminden sonra garanti vermenin bir mantığı yok ki. Zaten açılabilecek en büyük masraf bu

Açıkcası sakın ve düşük devirli kullanımda normal subaplarin erimesi bile çok uzun sürüyor ki degisimden sonra hiçbir sıkıntınız kalmıyor.

Ayrıca bu sorun sadece insignialara özgü bir sorun da değildir. Mesela oldukça eski bir araba olan Ford Tuanus araçlarda da birebir aynı sorun vardı. Subap degisiminden sonra o arabaları yillar yili sorunsuz kullanırsınız.

Kısaca benim önerim, (cevrenizdekilerce kullanılmış, tavsiye edilen) iyi bir LPG kiti taktirin. Subaplar eriyince çelik subaplarla değiştirin, korkmadan yolunuza devam edin.

Eğer sıfır sorun istiyorsanız, önce subaplari değiştirin, sonra kit taktirin.

Sonuc olarak her iki durumda da marşa basarken eliniz titremeden, yakıttan kormadan konforlu ve guzel bir araçla bolca gezmenin zevkini yasarsınız.

Bu arabaya hiç LPG taktirilir mı, yakışır mı? diyenlere de "enerjinin prestijinin olmadıgını" söyleyerek gülüp geçebilirsiniz.

Amacınız aya çıkmak ise, önemli olan budur.

Fuel-oil, LPG, nükleer enerji, elektrik yada kömür gibi enerjiler var ve bunların her birini kullanan ulaşım araçları da..
              İhtiyaclarinizi karsiladiktan sonra hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur. Eğer çok hızlı gitmek isterseniz, sizi en yüksek hıza çıkaracak yakıtı seçmeniz gerekir ama ihtiyacınız olan hıza cikabiliyorlarsa, saydığım enerjilerden en ekonomigini kullanmanız hem sizin hem de ülke ekonomisinin hayrinadir.
              1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
              Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Kısaca subap değişimi olmadan bu iş sağlıksız gibi, peki gğncel olarak çelik subap değişim maliyeti ne oluyor ?

Yorum

emerle görüştüm az önce,3 yıl sigorta yapıyorlar,subap sorunu olursa 3 yıl içinde karşılıyorlar,telefondaki bayanın söylediğine göre,yağlama sistemli emer lpg aracın subaplarını 150bin kmye kadar koruyormuş,ne kadar dogru bilmiyorum,hatta ısrarla söyledim o kadar götürür mü ki diye? evet götürür diyor kesin bir şekilde 2500 TL taksitli fiyatı
                  Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

prinsle konuştum,aracın motoruna aracın ''0 km olması şartıyla'' garanti veriyorlarmış,değilse sadece gaz sistemine garanti veriyorlar
                    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

• Ynt: INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Arkadaslar bende subap larimdan supheleniyordum ama aracım 76 binde ve subaplar da sorun çıkmadı bütün hepsi 10.5 çıktı neyse anlamam ama benim sorunum aracım sabah motor soğukken çalışmıyor devamlı istop ediyor takı LPG ye gecene kadar denemedigim bir yol kalmadi enson rolanti regulatörü kaldı ona baktiracagim sonucları yazarım bu sekilde sorunu olan ve çözen varsa paylasimlari bekliyorum
                      Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zaqa17
                        Arkadaslar bende subap larimdan supheleniyordum ama aracım 76 binde ve subaplar da sorun çıkmadı bütün hepsi 10.5 çıktı neyse anlamam ama benim sorunum aracım sabah motor soğukken çalışmıyor devamlı istop ediyor takı LPG ye gecene kadar denemedigim bir yol kalmadi enson rolanti regulatörü kaldı ona baktiracagim sonucları yazarım bu sekilde sorunu olan ve çözen varsa paylasimlari bekliyorum
                        benim sorunuma cevap yokmu arkadaşlar
                        Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

selam arkadaşlar ....
                          aracımı geçen hafta aldım...şimdi bazı arkadaşlar kızacaktır tahminimce...araba 350 km oldu ama bugun prins marka lpg kitini taktırdım. landirenzoyla konuştum. yazılı bir garantimiz yok ama iyi niyet garantimiz var dedikleri için doğruca prins taktırmaya gittim.antalyada HBA otogaz ibrahim ustaya taktırdım. 2 yıl 100 000 km motor ve kit garantisi verdiler. şu ana kadar 100 km yol yaptım ortalama 7.5 lt /100 km görünüyor bilgisayarda. daha sonra tekrar ölçümleri yazarım...
                          2011 insignia 1.6 t edition stil paket füme...prins...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pegasos
                            selam arkadaşlar ....
                            aracımı geçen hafta aldım...şimdi bazı arkadaşlar kızacaktır tahminimce...araba 350 km oldu ama bugun prins marka lpg kitini taktırdım. landirenzoyla konuştum. yazılı bir garantimiz yok ama iyi niyet garantimiz var dedikleri için doğruca prins taktırmaya gittim.antalyada HBA otogaz ibrahim ustaya taktırdım. 2 yıl 100 000 km motor ve kit garantisi verdiler. şu ana kadar 100 km yol yaptım ortalama 7.5 lt /100 km görünüyor bilgisayarda. daha sonra tekrar ölçümleri yazarım...
                            Merhabalar,

Daha iyi bir sistem çıkmazsa ben de Prins LPG kiti taktırmayı düşünüyorum.(Halen 1.6 T için en iyi-en sorunsuz modelini araştırıyorum)
                            Mesajınızdan yanlış anlamadıysam size takılan Prins LPG sisteminin gaz tüketim değerleri Insıgnıa nın yol bilgisayarında da görülebilmekte..
                            Ben araç LPG deyken yol bilgisayarında LPG tüketiminin,ortalamanın ve menzil bilgilerinin görünüp-görünmediğini merak ediyorum.
                            Bir de kaç litrelik simit tank tercih ettiniz?Prins taktırmış arkadaşların vereceği bilgiler için şimdiden teşekkür ederim..

Herkese selamlar...
                            2010 Cosmo 1.6T / Flexride / DVD800 / Infinity ses sistemi/Teknik Gri / Avanue Morrocano Bej döşeme

Yorum

Lpg yi ölçmüyor diye biliyorum

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Benim de bildiğim kadarıyla LPG ölçümü olmuyor bilgisayarlarda. Ama taktıran arkadaşlar bilgi vereceklerdir. Bu arada yakıt tüketiminiz nasıl? araç performansın da çok fazla bir düşüş var mı?

Yorum

İşleniyor...
                                X