Duyuru

Collapse
No announcement yet.

INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

LPG'Lİ INSIGNIA(VAUXHALL) VIDEOSU

Arkadaşlar Merhabalar!

Uzun süredir Insignia için sorunsuz bir LPG kitinin çıkmasını bekliyorum..

Nette gezerken 1.8 litre LPG'li Insıgnia(Vauxhall) videosu yakaladım.Kullanılan LPG kitinin markası ve tipi konusunda fikri/bilgisi olan arkadaşlar bizi de aydınlatırlarsa sevinirim.

http://www.youtube.com/watch?v=zsUgOeaVc6E

Selamlar...
    2010 Cosmo 1.6T / Flexride / DVD800 / Infinity ses sistemi/Teknik Gri / Avanue Morrocano Bej döşeme

Yorum

Ynt: INSIGNIA LPG - Subap Erimesi ve Çözümü Hakkında

Kullanilan kitle alakali birsey degil 1.6 motoru n uretimiyle alakali opelin yetkilileri ile yaptigim gorusmede cikan sonuc buydu ama lpg teknolojisi ilerliyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Hayret arka camlar elektrikli değil manuel bu videoda. TR de yok sanırsam böyle bi model

Yorum

Güncel veriler:

6. depo: Göreme gezisinde agresif değil ama sürekli yokuşlu, şehir içi kullanım. Depo bitmeden doldurdum.

132 km = 48 TL = 36 kuruş/km

7. depo: Ihlara gezisi. 170 km şehir dışı sakin kullanım, 60km şehir içi, toplam: 230 km = 61 TL = 26 kuruş/km
          1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
          Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oceanexplorer
            Arkadaşlar Merhabalar!

Uzun süredir Insignia için sorunsuz bir LPG kitinin çıkmasını bekliyorum..

Nette gezerken 1.8 litre LPG'li Insıgnia(Vauxhall) videosu yakaladım.Kullanılan LPG kitinin markası ve tipi konusunda fikri/bilgisi olan arkadaşlar bizi de aydınlatırlarsa sevinirim.

http://www.youtube.com/watch?v=zsUgOeaVc6E

Selamlar...
            Bu arada linkteki videoyu izledim. Linkteki LPG kitinin marka / modelini göremedim. Ama yağlama sistemi ana dağıtıcı ünite benim arabadakinin aynısı: Teleflex GFI

Göreme Buluşmasında Arkadaşlara da göstermiştim. Cemil Abi o yağlama ünitesini görünce "bu ne yav?" diye sormuştu
            1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
            Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Teşekkürler,

Bu arada bu valf koruyucu sıvı olarak kullandığınız ürün nedir?Bunun sarfiyatı ve maliyeti konusunda da bilgi verirseniz sevinirim.

Selamlar...
              2010 Cosmo 1.6T / Flexride / DVD800 / Infinity ses sistemi/Teknik Gri / Avanue Morrocano Bej döşeme

Yorum

~3000 KM biten 10 TL lik küçük ambalajlarda satılan bir yağ.

Yorum

@Yılmaz Akgün

Değerli emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkür ediyorum.
                  Konuya yorum yazan tüm arkadaşlarada iyi forumlar diliyorum.

Bu arada sizlere yararlı olacağını düşündüğüm bir gelişmeyide sizlerle paylaşmak istedim.
                  2011 in ilk aylarından buyana BRC nin proğramında (Sorunlu subap olan araçlar için) bir ilâve yapıldı, Bu ilave Tüm sorunlu subaplı araçlar için geçerli bir yeniliktir.
                  BRC nin Plug&Drive proğramının içeriğine VSR menüsü ilave edildi.

LPG montajı yaptığımız Ford, Cruıse, Mazda, Nissan, Opel, Cayanne, Hammer vs. Magnezyum subaplı araçlarının elimizde bir listesi vardır.
                  1- Bu araçlara mutlaka TUNAP 164 etken maddesi kullanırız bu etken madde ilk montajda ücretsizdir ve 10.000 km de bir aracınıza 40.00 tl karşılığında LPG tankının içine basılır.
                  2- Aracınıza proğram atılırken yukarıda bahsettiğim VSR sistemi aktif edilir. Ve değerler girilir.

Nedir bu VSR sistemi ?

Aracınız LPG de seyir halinde iken 4000 d/d ya kadar %100 lpg de çalışır, (Bu devir aralığını müşteri ile konuşarak biz belirleriz bu ayarı 4200 yada 5000 yapmak müşteri isteğine göredir ancak tavsiye edilen sınır 4000 dir).

Aracınız set edilen devirin üzerine çıktığında; %20 benzin - %80 LPG göndererek çalışır, ve bu benzin subaplarınızda gerekli olan soğutmayı sağlayacak bir orandır.
                  Aracınız Set edilen devirin altına indiğinizde aracınız % 100 LPG ile çalışmaya devam eder.

Bu şekilde subaplarınızın ömrü uzayacaktır, ancak unutulmamalıdır ki (% 100 çözüm değildir) Benzinde bile sürekli yüksek devirlerde kullanılan ve hatta kullandığı benzini bile seçen bu araçlar için bu sistem % 100 subaplarınızı korur anlamına gelmez.
                  Ancak aracınız 30.000 de subap sorunu yaşayacaksa bu sistem sayesinde subaplarınızın ömrü 60.000-70.000 lere uzayacaktır.

Bu km.lerden sonra subap değişimi zaten bedavaya gelecektir

Satgılarımı sunuyorum herkese,
                  İyi forumlar
                  Faruk sevgili

*** Reklamlarınız için Site Yönetimi ile iletişime geçin ***

Yorum

Bu sistemin uzun yolda ve devirli kullanımda pek bi esprisi görünmüyor.
                    Hem sıvı hemde gaz tüketimi..
                    Sanırım taktıracağım sistem
                    Prins-VSI + Valve Care
                    olacak..

2.850 TL

Yorum

Arkadaşlar lpg taktırmayı düşünüyorrum ciddi bir şekilde,

Hangi marka? Teleflex? Landirenzo? Prins? Emer? diğer? yaglama sistemiyle birlikte subapları yakmadan 50-60bin gittiği söyleniyor
                      subaplar yandıgındaki masrafı da sanırım 1500 TL gibi bir rakam,sorum şu bu sistemlerden hangisi en iyisi, ve istanbulda en iyi montajı nerde yaptırabilirim? acil cevap bekliyorum,teşekkürler
                      Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Prins-VSI + Valve Care + Turbo map

Yorum

Yapılan Montajın resimleri

montaj yapılan bu araç ilk yaptığımız Insignia o yüzden resimler eski ama bilgilendirme amaçlıdır. o yüzden sorun teşkil etmez heralde

Yorum

VSR sistemi sizin istediğiniz devire göre ayarlanabilir..!
                            Tunap 164 etken maddesinin Sübapları koruyucu özelliği vardır, yanma odasında kurum oluşturmaz aksine temizliyici özelliği vardır
                            (Hariçten kullanılan yağlama sistemleri yanma odasında kurum oluşturur)

Yorum

emer lpg sisteminin hdi sigorta ile 3 yıl 100.000 km motoru koruma altına alan bir programı var . bence değerlendirilebilir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kyra_mete
                                emer lpg sisteminin hdi sigorta ile 3 yıl 100.000 km motoru koruma altına alan bir programı var . bence değerlendirilebilir...
                                2 yıldır üyemizsiniz ve ilk mesajınız bu
                                öncelikle alttaki linkten kendinizi tanıtırsanız sevinirim
                                http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0

Sayın Faruk Sevgili & HaYTo

sitemizde izinsiz reklam yapılmasına izin vermiyoruz.
                                izinsiz reklamlarınız hem bizim sponsorlarımız için hem aynı sektördeki rakipleriniz haksız rekabete sebep olabiliyor.
                                reklamlarınız için Nurettin Bey ile iletişime geçin lütfen

Admin

Nurettin YILMAZ (Nurettin)35, İstanbulBilgisayar Mühendisinurettin.yilmaz@insigniateam.comPM Gönder
                                InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                                X