Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Biraz çok yakmış diyen çıkarmı acaba Yürüyerek gitsen, daha pahalıya gelir
    2016 Mercedes cla 180 cdi amg

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mazelife

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Hahahah
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Aynen abi birazda hirpaladim ondan öyle yoksa 15kuruşu gorecektim insignia çok yakıyor diyenleri burada görmek lazım

2014 Edition Elegance Fabrika Çıkış Lpg li + Sunroof

Yorum

Ankara-Çankırı 124 km
            Çankırı içinde 143 km
            Çankırı-Ankara 148 km
            Ne zaman gaz bitecek diye Ankara içinde kullanırken 21 km daha yaptım

Ankara Susuz da 52'lik boş lpg tankı 47,5 lt shell gaz aldı. (lt fiyatı: 2.09)
            Km de 22 krş... Karma kullanımda 4 kişi + bagaj 2 tonun üzerinde araç

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Araç ilk günlerine göre daha ekonomik, özellikle servisteki yazılım sonrası tüketimde düşüş olmuştu.

Şu aralar uzun yolda 6-7 ltre arası, ş.içi 8.5-10 arası değişiyor tüketim; ş.içinde 3-4 km yi aşmayacak sürüşlerde 10 litrenn altına inmek zorken gün boyu kullanımda sert hareketlerden kaçınıldığında 8litreye indği de oluyor, klimanın tüketime kaydadeğer bir etkisi yok gibi.

Ş.içinde özellikle uzun süreli kırmızı ışıkta vitesi N ye almak tüketimde 1 litreye yakın düşüş sağlıyor, sağlıklı olup olmadığı tartışılsa da..
              2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

2.0 CDTİ 130 HP

Şehir içi 7,5 - 8,5

Şehir Dışı 4,1 - 5,5

Yorum

Öğleyin Akçay dan Ulaş ın yanına Susurluk a gittim.

Edremit merkezden sonra Balıkesir e kadar genelde 160-180 arası hızlarda gittim, yol boştu Balıkesir e girdiğimde ortalama ekranı 13.3 deydi, Ulaş "yollar Balıkesir sonrası kalabalıklaşıyor ve radar var" deyince Balıkesir den Susurluk a kadar 90 ile gittim, orda da 6.4 yaktı. Klima hep açıktı ve genel olarak sert rüzgara karşıydım.

Normalde uzun yolda tıntın gider gezi modunda kullanırım ama Insignia ile yolu boş bulunca biraz eğleneyim dedim..

Yorum

1.6 T S.T
                    Ankara- İstanbul yolunda:

Ortalama araç hızı: 127.7 km/h
                    Ortalama yakıt tüketimi: 15.3 L/100 km
                    Sürüş: 228.4 km
                    Yakıt menzili: 247 km
                    2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

128 km hız için 15,3 litre biraz fazla değilmi. 130-140 hızlarda 8,5 yakalıyordum.
                      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Tokat dönüşü Ankara otobana girmeden son benzinlikte doldurdum. Orda mola verdik. Tam otoban girişi hanım çantanın olmadığının farkına vardık. İlk çıkıştan çıkıp tekrar benzinlik tekrar mola. Ondan sonra çantayı bulduk baya kârdayız diye abandım. Yani düzde 170 altına düşmemişimdir. Ara ara 210lara çıkıp indim. En fazla 220 yaptım sanırım ondan yüğsek
                        2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Benim arabam gercekten az yakiyor heleki burda paylasilan tuketim degerlerini gorunce dahada seviniyorum. 120 130 hiz arasi 500kmlik ankara konya arasi gitgelde ortlamam 6.5 litre ve aracta 4 kisi vardi.
                          İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

Yorum

Güre - Küçükkuyu 6.2litre, Küçükkuyu rampaları 8.6 litre, Küçükkuyu - Çanakkale 7.0 litre, Çanakkel den Güre ye dönüş 6.8 litre ortalama, sürücü + 1 yetişkin, yer yer klima.

3 gündür de Akçay - Edremit içinde 7.7 - 8.5 arası (ortasama hız 33km) ile kullanıyorum, havanın 37-38 den 30 lu rakamların altına doğru yaklaşması ile tüketimde azalma başlıyor.

Yorum

milas-ortaca dalyan arası 275km yol 55tl(lira) lpg. lpg 1.96tlden alındı. ortalama 1litre ile klima açık ve kasmadan 10km yol alıyorum..lpg prins.. ama arkadaşların dediği gibi bu arabalarla 90km hızla gidilmiyor. hele sport tuşuna basıp duble yollarda gitmek inanılmaz keyifli..araba piyasasını görünce bizim araçlara 50binli rakamlar yazılmasını gerçekten garipsiyorum

Yorum

Ankara kütahya arası 6.0 litre ortalamayla gittim. aracımda lpg vardı ve 2.09 lt fiyatı ile totalden depoyu fulledım. 2,25 tl ye kütahya merkezde opet istasyonundan tekrar fulledim. 308 km ye 52 tl lik gaz almış oldum. lt fiyatlarınıda hesaba katarsak 17 kuruş civarı yaktı. hızımı 110 km den aşağı hiç düşürmedim. 11-12-13 lt gibi rakamlar yazan arkadaşların araçlarını nasıl kullandıklarını merak ediyorum. 20.000 km de yakıt ortalamam şehir içi/şehir dışı 7,4 lt dir. Ankara yenimahallede oturuyorum ve ankaralılar yenimahallenin trafiğini ve kalabalığını bilir.
                                İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

İşleniyor...
                                X