Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Orjinal yazı sahibi: beter55
    Orjinal yazı sahibi: semihua28
    Merhabalar,bundan 17 gün önce 0 km 1,6t 170 bg otomatik insignia aldım.bir konuda kafam karıştı.Aracı alır almaz depoyu fulledim 70 lt.bugüne kadar 425 km yol yapmışım.İbre çeyreğin yarısı kaldı.yani ibreye göre yaklaşık 61 lt benzin tüketmişim.yani km başına 61lt*4'75 tl/425 km dersek 68 krş yakmışım.ancak gelgelelim yol bilgisayarı ortalaması 11.9 u gösteriyor.bu hesaba göre 11,9*425 km/100 km dersek 51 lt benzin tüketmiş olmam gerekiyor.yani km başına 51 lt*4'75 tl/425 km dersek km başına 57 kuruş tüketmiş olmam gerekiyor.Sizce yakıt ibresi mi hatalı yoksa yol bilgisayarı mı? İnşallah ibre hatalıdır eğer ibre doğru ise benim 100 km ortalamam 14 lerde demektir.bu da dehşet bir rakam maalesef
    ibre nedense 10 lt yi görmüyor yedek depo gibi düşünüyor yol bilgisayarı doğru çıkıcaktır içiniz rahat olsun

Yorum

[quote=semihua28 ]
      Orjinal yazı sahibi: beter55
      Merhabalar,bundan 17 gün önce 0 km 1,6t 170 bg otomatik insignia aldım.bir konuda kafam karıştı.Aracı alır almaz depoyu fulledim 70 lt.bugüne kadar 425 km yol yapmışım.İbre çeyreğin yarısı kaldı.yani ibreye göre yaklaşık 61 lt benzin tüketmişim.yani km başına 61lt*4'75 tl/425 km dersek 68 krş yakmışım.ancak gelgelelim yol bilgisayarı ortalaması 11.9 u gösteriyor.bu hesaba göre 11,9*425 km/100 km dersek 51 lt benzin tüketmiş olmam gerekiyor.yani km başına 51 lt*4'75 tl/425 km dersek km başına 57 kuruş tüketmiş olmam gerekiyor.Sizce yakıt ibresi mi hatalı yoksa yol bilgisayarı mı? İnşallah ibre hatalıdır eğer ibre doğru ise benim 100 km ortalamam 14 lerde demektir.bu da dehşet bir rakam maalesef
      ibre nedense 10 lt yi görmüyor yedek depo gibi düşünüyor yol bilgisayarı doğru çıkıcaktır içiniz rahat olsun
      inşallah öyledir dostum.Bunu anlamak için depoyu ibreye göre 0 a yakın kullanıcam.Sonra depoyu fulleyicem.

Yorum

Ben de teslim aldığımda 70 L yakıt almıştım. Sonrasında fark ettim ki ışık yandığında ~50 L yakıt alıyor. Yani o küçük kırmızı çizgili bölümde ~20 L var. Sanırım yolda kalmamamız için düşünülmüş zira bu canavara yakıtı içirtmek pek de zor değil .

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Peki sizce yakıtı ne zaman almalıyız.Kırmızı ışık yandığında mı yoksa tek çizgi falan kaldığında mı?

Yorum

bence ışık yanar yanmaz, en kötü ihtimalle 10-20 km sonra, bilemedin 40 km sonra, en kötü ihtimalle 50 km sonra garanti yakt almak lazım . Ben kendim yanar yanmaz alıyorum bu arada..
            2014 1.4T 140HP Edition Elegance (Beyaz) Yeni Insignia
            Niye geç kaldın desinler, geçmiş olsun demesinler... Emniyet kemerimizi takalım, kurallara uyalım dostlar..

Yorum

depoları bos bırakmayın arkadaslar ozellıkle dızel arac sahıplerı
              2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Peki sizce yakıtı ne zaman almalıyız.Kırmızı ışık yandığında mı yoksa tek çizgi falan kaldığında mı?
                Benim pederden kalan alışkanlığım var. Depo yarıya inince fullerim. İnsanlık hali ne olacağı belli olmaz

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Bir kez kırmızı ışık lambasını gördüğümde nav. ile yakın yer aradım.Ormanlık bölgede 1 tane denk gelemedik.Sonrada otobana bağlandım.O gün yolda kalmamak için Naci Bey'in İnsignia yakıt değerlerini alt üst eden kullanış modu ile varacağım yere ulaştım. (Naci Bey hakkını helal et örnek olarak kullandığım için ) Bu şekilde kullansam Edirneden Ardahana Pejonun rekorunu bile kırabilirdim. Benim merak ettiğim Sürekli sıfır benzin ile kullanmanın benzin pompasını bozma ihtimalini kuvvetlendirmiyor mu?
                  "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

arkadaşlar/abiler
                    geçen gün insigniam ile ilk uzun yol deneyimimi yaşadım
                    izmit merkezden yola çıkıp istanbul-tekirdağ üzerinden keşan a gittik ve aynı gün geri döndük.
                    derince'de (izmitin ilçesi) Teco akaryakıt istasyonundan ışık yanar vaziyette olan depoyu fulledik litresi 4.52 liradan aldığımız benzin deponun tamamını 290 liraya doldurdu
                    sonra babamdan sürmesini istedim sonuçta adam o kadar para verdi sürsün dedim

körfezden otobana çıktık ve babam aracın sınırlarını epey zorladı. genellikle 180 altına inmedik her boşlukta tapa gaz 220-230 gibi hızlarda seyrettik en sevdiğim nokta izmit istanbul arası 1 kişi bile sollayamadı bizi... harikaydı
                    sonra istanbul trafiğinden çıkıp mahmutbeyden tekrar otobana girdik ve aracı ben devraldım... ben de 150-160 gibi hızlarda sürdüm ardından tekirdağ için otobandan çıktık burada 110-120 gibi hızlarda seyrettik

dönüşte araç full doluydu 5 kişiye ek olarak ful dolu bir bagajla 130-140 km/s civarında yol aldık
                    izmitte aracı tekrar aynı istasyonda fullediğimizde 210 liralık yakıt aldı yani toplamda 700 km lik mesafeyi 210 lirayla katettik ve kilometrede 30 kuruş gibi bir değer ortaya çıktı...

bence benzinli cüsseli ve bu kadar hızlı bir araç için normalin de altında değerler
                    ya kendine gel ya da bize gidelim...

Yorum

O performansa göre değerler oldukça düşük.
                      Ama yine de hız, hele de yoğun trafikte iyi değil!...
                      İnsignia CDTİ 160ps COSMO Siyah Flexiride+Sunroof

Yorum

Aracımı alalı 3 ay oldu. Ortalama hız ve yakıt değerlerim şöyle;

Km: 6230
                        Ortalama yakıt: 10.4 lt
                        Ortalama hız: 23 km
                        %80 şehiriçi %20 şehirdışı
                        Ve aracı genel olarak eşim kullanıyor..

Otomatik ve bu şanzımanla ayrıca bu kadar ağırlıkla şahsen ben memnunum bu değerlerden..
                        2014 Insignia 1.6 SIDI AT Cosmo Beyaz + 2015 Polo Comfortline 1.2 TSI DSG

Yorum

Kesinlikle katılıyorum bu araç için güzel değerler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aracım 1.4
                            Evimle işim arası 6 km.
                            Bu 6 km nin giderken 2 kmsi yokuş iniş, 3 km si düz, 1 km si de yokuş çıkış (2. vites)
                            İş çıkışı da tam tersi, yani ilk 1 km yokuş iniş, 3 km düz yol ve son 2 km. si yokuş çıkış.
                            Düz yollarda sürekli trafik ışıkları var. Şehrin tam merkezinde iş yerim. Dur kalk var sürekli.
                            Düz yolda cc açık 70km sabitli 1 km 5. viteste kullanım var.
                            Kışın şu anki havalar da dahil yolun yarısına gelinceye kadar kalorifer adam gibi de ısıtmıyor motor yeterince ısınmadığı için.
                            Bir de ben biraz agresif kullanıyorum, artık dur kalklardan daral geldiği için boş bulunca basıyorum.
                            Bu şartlarda ortala hızım 15-20km. yi yukarı geçmiyor.
                            12-13 lt. civarında yakıyor araç, ekonomik sürüşle 12ye düşürebiliyorum.
                            Yazın aynı şekilde 11-11,5lt. civarında oluyor.
                            Bu şartlarda sizce yakıtım normal mi?
                            Yakıtı düşürmek için önerilerinize açığım.
                            @Murat
                            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mujdat91
                              arkadaşlar/abiler
                              geçen gün insigniam ile ilk uzun yol deneyimimi yaşadım
                              izmit merkezden yola çıkıp istanbul-tekirdağ üzerinden keşan a gittik ve aynı gün geri döndük.
                              derince'de (izmitin ilçesi) Teco akaryakıt istasyonundan ışık yanar vaziyette olan depoyu fulledik litresi 4.52 liradan aldığımız benzin deponun tamamını 290 liraya doldurdu
                              sonra babamdan sürmesini istedim sonuçta adam o kadar para verdi sürsün dedim

körfezden otobana çıktık ve babam aracın sınırlarını epey zorladı. genellikle 180 altına inmedik her boşlukta tapa gaz 220-230 gibi hızlarda seyrettik en sevdiğim nokta izmit istanbul arası 1 kişi bile sollayamadı bizi... harikaydı
                              sonra istanbul trafiğinden çıkıp mahmutbeyden tekrar otobana girdik ve aracı ben devraldım... ben de 150-160 gibi hızlarda sürdüm ardından tekirdağ için otobandan çıktık burada 110-120 gibi hızlarda seyrettik

dönüşte araç full doluydu 5 kişiye ek olarak ful dolu bir bagajla 130-140 km/s civarında yol aldık
                              izmitte aracı tekrar aynı istasyonda fullediğimizde 210 liralık yakıt aldı yani toplamda 700 km lik mesafeyi 210 lirayla katettik ve kilometrede 30 kuruş gibi bir değer ortaya çıktı...

bence benzinli cüsseli ve bu kadar hızlı bir araç için normalin de altında değerler
                              araç hangi motor?
                              2014 astra 1.6 cdti sport+still (ateş kırmızı)
                              2014 insignia 1.6 sidi at flexride park go sunroof

Yorum

Arkadaşlar bugün depoyu doldurdum.

Yaptıgım yol : 474 km full şehiriçi
                                Ortalama hız 28 km
                                Ortalama tüketim 10.7 lt
                                Alınan yakıt 220 TL.

Bu arada şehiriçinde rahatça 600 km yapılabiliyor. Daha 150 km gösteriyordu. Ayrı bir durumda aracı %80 eşim kullanıyor.

Bu canavarlar keyif veriyor, yakıtta bana göre ideal..
                                2014 Insignia 1.6 SIDI AT Cosmo Beyaz + 2015 Polo Comfortline 1.2 TSI DSG

Yorum

İşleniyor...
                                X