Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Bazen 1,6larda az yakıyor fatih abi geçen hafta İstanbul - Çorlu gidiş dönüş 220km yaptım klima hep açık 3 kişi cc 108km ile ort 7,4 litre yazıyordu
    2010 1.6T Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: God_is_love
      Bazen 1,6larda az yakıyor fatih abi geçen hafta İstanbul - Çorlu gidiş dönüş 220km yaptım klima hep açık 3 kişi cc 108km ile ort 7,4 litre yazıyordu
      Aynen. Hatırlamıyorum ama 90- 105 arası km hız ile 5,4 5,6 5,9 gördüğüm oldu. Depo ölçümüde doğruydu. İnanmayan varsa gelsin dicem ama satıldı
      Tabi bu değerler, iki kişi ve klimasız + bagaj yok. Bunlar olsa muhtemelen daha fazla yakacak.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

yokuş aşağı inişlerde yakıt tüketimi 0 yazmakta.araba calışmakta ve viteste.bunun anlamı nedir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cemal
          yokuş aşağı inişlerde yakıt tüketimi 0 yazmakta.araba calışmakta ve viteste.bunun anlamı nedir.
          Çünkü hakitaten tüketim sıfır. Yokuş aşağı inişe gerek yok, viteste gazdan çekildiğinde de sıfır tüketim olur.
          34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Araç, kendi ağırlığı ile yokuş aşağı harketinde motora yakıt püskürtülmüyor. Aynı anda vitesi boşa alırsanız tüketimin anlık 2 litre civarı arttığını göreceksiniz. Boşta iken motoru döndürecek güç olmadığı için stop etmemesi lazım demi
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

yani gerçekten sıfır.teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cemal
                Kinetik enerji kullanıldığı için viteste iken yakıt tüketimi minumum olur vites boşta iken arkadaşların soylediği gibi araç stop etmemesi için yakıt tüketimi olur

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Arkadaslar suan tatuldeyim. Yaklasik 1500km yol yaptim. Yakinda sizlerle genel izlenimlerimi ve goruslerimi paylasacagim. Aracim 2014 1.6at sidi cosmo.

Yakit tuketimim ortalama 7.2lt. Istanbul, Kirsehir, bodrum. Arac 2 yetiskin bir cocuk ve 60 -70 kg bagaj yuku var. Klima kapali. Kullanim sitili normal. 110-120km hiz ve zaman zaman aagresif.sollamalar var.

Arkadaslar arac guvenlil konfor ve performans acisindan beklentimin uzerinde. Ancak ort yakit tüketimi 7.2 gostermesine ragmen her 150 km de ceyrek depo gitti vw ben hic bu kadar benzin istasyonunda durdugumu hatirlamiyorum. 1500km yolda tam uc defa depo fulledim. Yani asagi yukari bir 70ltlik depoyla 600km civarinda yol yapmis oluyorum.. bu nasil is anlamadim..
                  2014 İnsignia Siyah 1.6T AT SIDI Cosmo Sunroof.

Yorum

Sizin dediğinize göre araç 10 litreden fazla yakıyor, yol bilgisayarı ile arasında bu kadar tutarsızlık olmamalı. Bir sıkıntı olabilir.

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Onur
                      Sizin dediğinize göre araç 10 litreden fazla yakıyor, yol bilgisayarı ile arasında bu kadar tutarsızlık olmamalı. Bir sıkıntı olabilir.
                      Ben de ayni sekilde dusunuyorum. Ilk aracim astrada da benzer durum vardi. 20000km den sonra yakit değer leri cok dusmustu. Ama bu fark can sikici. Ortalama bir depo ile 900kmnin altinda yapmamam lazim. Ancak beylikduzu kirsehir arasinda 100km 8.5 lt 600km yaptim bir tam depo ile

Yorum

listedeki 160 lık dizeller otomatik mi manuel mi yazsalardı iyiydi alala

insignia 2.0 cdti edition  160 hp otomatik 18'' ac scnitzer

Yorum

Geneli otomatik, manuel bildiğim bi Sufyan abi de var...

Yorum

Ben de katkıda bulunayım, ilk 5000 km için ortalama 9.3 L/100 km. Yeni SIDI motor düz vites.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

1.6T, computest te 190 HP - 290 Tork çıktı, artık ne kadar gerçekse , ilk 700 km de ( arabayı 55 binde aldım geçen hafta ) 9.3 ortalamadayım. Şehir içi-dışı karışık diyebilirsiniz bir kısmını eskişehir yolunda ve konya yolunda yapıyorum, yarısını en az hatta

Yorum

Arkadaşlar Merhaba,
                                Altınoluk- Beylikdüzü arasında tam 400 km yol katettim. Bu sefer biraz daha dikkatli kullandım ve yarım depoyla 400 km yol katedebildim. Ancak baya bir rampa çıktım ve aracın bagajı çok doluydu. Araçta 3 kişiydik. Özellikle sollamalarda aracı istedigim hıza rahatlıkla çıkartabildim. Uygun bir zamanda SIDI ile tecrubelerimi aktarmak istiyorum. Ayrıca virajlı köy yollarında gece AFL + test videosu çektim onu da yuklemeyi dusunuyorum.

Yorum

İşleniyor...
                                X