Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

11-12-13 lt rakam yazan arkadaşlarda sizin nasıl bu değerleri yakaladığınızı merak ediyor. Şaka bir yana sizi tebrik ederim. Lpg ile benzin yakıtını mukayese etmek çok adil değil.Bu aracın fabrika verileri ve onlarca kullanıcının yorumu ortada.Çok çok çok sabırlı kullanılsa bile bir an yakalanır ama istikrar çok zor.Araçlarımızın kilosu performansına göre bunu beklememek gerekir.Lpg değerlerinin hesabı farklı yapılıyor olabilirde.Bunu tecrübeli arkadaşlar daha iyi izah edebilir.
    "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozgurcetin
      Ankara kütahya arası 6.0 litre ortalamayla gittim. aracımda lpg vardı ve 2.09 lt fiyatı ile totalden depoyu fulledım. 2,25 tl ye kütahya merkezde opet istasyonundan tekrar fulledim. 308 km ye 52 tl lik gaz almış oldum. lt fiyatlarınıda hesaba katarsak 17 kuruş civarı yaktı. hızımı 110 km den aşağı hiç düşürmedim. 11-12-13 lt gibi rakamlar yazan arkadaşların araçlarını nasıl kullandıklarını merak ediyorum. 20.000 km de yakıt ortalamam şehir içi/şehir dışı 7,4 lt dir. Ankara yenimahallede oturuyorum ve ankaralılar yenimahallenin trafiğini ve kalabalığını bilir.
      Depoyu dolduruyum bana ekonomi/tasarruf dersi verin

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Arkadaşlar merhaba yeni almış olduğum 2.0 cdti 160 hp insignia şehir içi yakıt tüketimi 12.5 lt biraz fazla geldi bana sizce normalmi yüksekmi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tuğrul 37
          Arkadaşlar merhaba yeni almış olduğum 2.0 cdti 160 hp insignia şehir içi yakıt tüketimi 12.5 lt biraz fazla geldi bana sizce normalmi yüksekmi.
          Öncelikle welcome
          Bahsettiğiniz değer bana da fazla geldi.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Şehir içi 8.3/100km (1.12.2015/Afyonkarahisar)
            Ortalama:6.3/100 km (3300 kmde)
            İnsignia 1.6 cc 2015 Dizel otomatik 19 jant

Yorum

Benim aracim 1.6 115 hp edition lpg lovato marka yaglamali sistem sehir ici 100 km de 9.5 litre lpg yakiyor sehir disi 6.5-7.5 arasi hiza gore degisiyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: akahraman
                Merhaba Karma kullanımda ; 1 depo ile kaç km gidebiliyorsunuz ?
                Syg.
                OPEL INSIGNIA COSMO - 1.6CDTI  AT6

Yorum

Orjinal yazı sahibi: osafakk

Syg.
                  Şehiriçi, kısa mesafe yoğun dur kalk ve bol trafik lambalı 750 km

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                  Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
                    Orjinal yazı sahibi: osafakk

Syg.
                    Şehiriçi, kısa mesafe yoğun dur kalk ve bol trafik lambalı 750 km
                    Şehiriçi 600km uzunyol 850km benim sarfiyatım 2litre motor.

Opel Insignia COSMO 34FG350 2.0 CDTI 160hp AS

Yorum

Bir güncelde ben çekeyim hem araç yenilendi hem yakıt
                      İnsignia 1.6 cdti as sport
                      Şehir içi ortalama hız 17 km ortalama tüketim 9,5 lt
                      Şehir dışı ortalama hız 90 km ortalam tüketim 5,3 lt
                      Alındığından beri yapılan yol 2586 km ortalama hız 29 km ortalama tüketim 8,9 lt
                      insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Aracım fabrikasyon lpgli. Antalya 'dan 2 ay önce aldım. İzmir'e gelirken lpg ortalama 8 lt yaktı. İzmir'de tamami şehir içi 10-11 lt lpg yakıyor. Lpg 1.99 dan aliyorum. Daha önce C-Max 1.6 tdci kullanıcısıydım. Aynı koşullarda 7 lt motorin yakıyordu. C-Max ile 70 km geçmeden 3.2 lt görmüşlüğüm var. Bakalım insignia rekorum kaç olacak.
                        Şu ana kadar 1575 kg karşı tüketim iyi gibi. Tabi bana göre.
                        2014 Edition Elegance 1.4 T

Yorum

Dün çocukları alıp şehir dışında bir yere gittik, şehir içi çok nadir ışığa yakalandık, şehir dışı 80'i geçmeden 7,5 litre ortalama ile gidip döndüm ama çok dikkatli sürdüm, hiç gaza abanmadım, aynı şekilde sürsem dizel citroen cactus ile 4 litre, dizel megane ile 5 litre ortalama tuttururdum. Aracın ağırlığına, 20 inç jant/lastiklerine bakarak tüketimi aşırı değil bence. Ama istanbul gibi yoğun trafiği olan memleketlerde eminim dur/kalklarla çok rahat 12 litreleri falan görür.
                          ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Karma kullanimda yol bilgisayari 8.5 diyor gercekte 10lt. Insallah yol bilgisayarı ile reel verileri esitleyebilirsem daha bi mutlu olacam.
                            Insignia 2015 1.6 SIDI AT Cosmo (41GN584)

Yorum

3 gün önce 60 liralık benzin aldım, bugün bitti tam 170 km şehiriçi yol yaptım ortalama 8,9 litre gösteriyor. Demek ki bilgisayarda sorun yok. Diyarbakır'da trafik sorunu yok, bugün başbakanın gelmesi sebebiyle bayağı trafik yoğundu, bugün de normal trafik olsaydı en az 180 km yol yapardı bence.
                              ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Rafting buluşmasına GİT-GEL de yaptığım yol, tüketim ve ortalama hız.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

İşleniyor...
                                X