Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Bende Rafting buluşması öncesinde depoyu doldurup değerleri sıfırlamıştım 1 gün önce gittim Düzce'ye İstanbul'da trafikte 2 saat saplandım, dönüştede trafiğe kaldım ilave olarak pazar akşamı İzmit'te 2 saatlik bir ziyaret yaptım bu nedenle de İzmit şehir içi trafiği çektim. Eve döndüğümde yorgunluktan resim çekemedim ama ibre çeyrekle yarım arasındaki çizginin çok çok az üstündeydi. Değerler beni memnun etti...

Toplam yapılan yol 550Km
    Ortalama Tüketim 6,9lt/100km
    Ortalama Hız 58km/saat

Yorum

S.A. Aranızda yeniyim. Kısmetse astradan insignia 1.6t 170 cosmo otomatiğe geçmek istiyorum ama kafam biraz karaşık. Öncelikle benim şimdiki araç astra 1.4.t cosmo ortalama dolu depoyla şehir içi 500 km agresif kullanımla görüyorum. insignia 1.6. 170 hp otomatik şehir içi full depoyla kaç km yapar. benim araç 56 lt insignia 70 lt alıyor biliyorum, buda 300 tlye depo doluyor demek. kısaca insignianın daha çok yakacağı kanaatindeyim. full depoyla istanbulda 600 km görebilirmiyim. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Yorum

welcome ramses. Kendinize ait bir tanışma konusu da açabilirsiniz.

Şimdiye kadar hiç ölçmedim ama agresif kullanımla 600 km görüleceğini sanmıyorum. Ağır araç ve tam otomatik vites olmasından dolayı. Manuelin de agresifte yakıt olarak otomatikten farkı yok. Uzun dönem ortalamasında 1-2 L oynuyor. Ayrıca yakıt deposu 70 L olmasına rağmen uyarı ışığı erken yanıyor. Işık yandığında 56-57 L civarı alıyor yani kırmızı bölge 10 litrenin üstünde. Bayiden aldığımda tam 70 L doldurmuştum sonra 70 litreye yaklaşamadım bile. Bir keresinde istasyon bulamamamdan dolayı 60 küsür L almıştım ve yakıt bitmek üzereydi.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Şu an aracım 1100 km de. Genel ortalama 11.4 de depoya 100 TL yakıt alınca yaklaşık 180 km gidiyorum ve ışık yandigindan daha 70 km kadar menzil gösterirken yeniden benzin alıyorum. Ortalama 10.4 full şehir içi sakin kullanım. İnşallah 10 lt altını görsem bana yetecek.
          1.6 SIDI 170 bg AT

Yorum

Bayramda Edremit Körfezi nde kitlenen trafikte araçta 4kişiyle klima açıkken ve ortalama hız 6 ila 12 arasında iken tüketim 12.1 / 12.9 arasındaydı, tüketim değeri gerçekçi olsun diye vtesi boşa almadım, klimayı da hiç kapamadım. Trafik biraz ilerlemeye başlayınca ortalama tüketim 8.9 a düştü.

Bugün ortalama bir trafik var, araç sadece ben varken klima da kapalı iken, her kırmızıda vitesi N ye alınca araç 28km ortalama hızda 7.3 ortalama ile yürüyor.

Bu şartlarda aracın genel ağırlığı, tam otomatik vitesi ve gücü düşünüldüğünde bu rakamlara aşırı diyemiyorum ama ortalama hızın 10lu rakamlarda olduğu bir şehirde yaşasaydım muhtemelen D yerine B segmenti dizel bir araca biniyor olurdum, sadece tüketim değil ebatlar - park sorunu da önem kazanırdı.
            2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

herkese selamlar, tam 2 hafta önce aranıza 1.6 cdti cosmo ile katıldım. ilk depoyu 310 tl ye doldurdum ve dün itibariyle 2.depomu aldım. şimdi şöyle düşünüyorum depo 70 lt. eski aracım opel corsa 45 lt idi. ve 650 km civarı hepsi şehiriçi olmak üzere gidiyordum. şimdi insignia ile de ilk depomda aynı km yi yaptım hemen hemen. elbette araç yeni, ağır ama daha fazla en azından bir 100-150 km daha fazla gitmeli mi? yoksa bu konuları konuşmak için 1000-2000 km beklemek gerekir mi. 1.6 dizelciler ortalama sizler kaç km gidiyorsunuz. saygılar,
              insignia 1.6 cdti 136 hp a/t cosmo+kış paketi+beyaz

ruzgar ozur dilese de agactan; yaprak dustu bir kere...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: espanolun
                herkese selamlar, tam 2 hafta önce aranıza 1.6 cdti cosmo ile katıldım. ilk depoyu 310 tl ye doldurdum ve dün itibariyle 2.depomu aldım. şimdi şöyle düşünüyorum depo 70 lt. eski aracım opel corsa 45 lt idi. ve 650 km civarı hepsi şehiriçi olmak üzere gidiyordum. şimdi insignia ile de ilk depomda aynı km yi yaptım hemen hemen. elbette araç yeni, ağır ama daha fazla en azından bir 100-150 km daha fazla gitmeli mi? yoksa bu konuları konuşmak için 1000-2000 km beklemek gerekir mi. 1.6 dizelciler ortalama sizler kaç km gidiyorsunuz. saygılar,
                Aracınız hayırlı olsun.

Dizel otomatik yakıt tüketimi için ayrı bir başlık var inceleyebilirsiniz:
                http://www.insigniateam.com/forum/in...?topic=16700.0

ilk depoyu fullediniz, 650 km kullandınız sonra tekrar fullediğinizde kaç lt aldı? Doğru hesabı buna göre yapmak lazım. Yine 70 lt ise, 70/6,5 yani 100km de 10,8lt yapar ki bence de yüksek. Tabi yol bilgisayarındaki ort hız ve tüketimi de görmek gerek. Bilgisayara göre reelde 1 1,5 lt arttığı söylenmekte.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ogi
                  Orjinal yazı sahibi: espanolun

Aracınız hayırlı olsun.

Dizel otomatik yakıt tüketimi için ayrı bir başlık var inceleyebilirsiniz:
                  http://www.insigniateam.com/forum/in...?topic=16700.0

ilk depoyu fullediniz, 650 km kullandınız sonra tekrar fullediğinizde kaç lt aldı? Doğru hesabı buna göre yapmak lazım. Yine 70 lt ise, 70/6,5 yani 100km de 10,8lt yapar ki bence de yüksek. Tabi yol bilgisayarındaki ort hız ve tüketimi de görmek gerek. Bilgisayara göre reelde 1 1,5 lt arttığı söylenmekte.
                  evet ilk depoyu fulledim, 650 km gitti, sonrasında özel sebepten dolayı 250 tl almam gerekti. 60 lt dizel aldım. ortlama tüketim 9 civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam.
                  yönlendirdiğiniz sayfa için de teşekkürler orayı bi inceleyim.
                  insignia 1.6 cdti 136 hp a/t cosmo+kış paketi+beyaz

ruzgar ozur dilese de agactan; yaprak dustu bir kere...

Yorum

Insignia St Sw 2.0 140 pies Disel 6.1

Yorum

İstanbul'dan çıkarken Mehmetçik Vakfı tesislerinde depoyu doldurdum göstergeyi sıfırladım. Ankara dönüşünde Adapazarı'nda işlerimin uzamasıyla uzun yol test prensibinden çıktığımdan dolayı Gerede'de doldurduğum depoya göre söyleyeyim:

550 km yol, 210 TL (43.75L) benzin. Benzin fiyatı 4.8 TL.
                      Ortalama tüketim: 7.95L/100km. Gösterge: (sanırım) 7.8L/100km
                      Sürüş koşulları: 130km/sa sabitlenmiş hız. Göstergede ortalama: 120 küsür km/sa.

Gerede'den Adapazarı'na da aynı 130 sabit geldim ama farkettim ki ortalama yakıt 7.2'ye düşmüştü. Sanırım yolun daha kolay bölümü orası.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Aracım yaklaşık 2-3 haftadır (yani yağını değiştikten sonra) çok yakıyor 50 tl yakıt koyuyorum 130 km götürüyor nedeni ne olabilir ?

Yorum

Arkadaslar yeni insignia 2011 180t cosmo sahibi oldum.ilk yakit deneyimim.yorumlarinizi bekliyorum.
                          184 km yol gittim.78 lira aldi.ortalama hiz 90_100.
                          Bana biraz fazla geldi.km de 423 krs.benzin lt 5.14 krs.sizce nasıl
                          2011 1.6T 180HP Cosmo Beyaz DVD800 Bej Döşeme

Yorum

2.0 dizel 130hp ortalama 8.1lt şu an istanbul da şehiriçi tüketim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fatih07
                              Arkadaslar yeni insignia 2011 180t cosmo sahibi oldum.ilk yakit deneyimim.yorumlarinizi bekliyorum.
                              184 km yol gittim.78 lira aldi.ortalama hiz 90_100.
                              Bana biraz fazla geldi.km de 423 krs.benzin lt 5.14 krs.sizce nasıl
                              78/5,14=15.18 lt benzin tüketimi. 100 km ortalaması ise 184 km'de 15.18 lt yanarsa, 100 km'de ne yanar? sorusundan içler dışlar çarpımı

T=(100*15,18)/184=8,25lt çıkıyor. Anlayacağın üzere bu 8,25 litre ortalama değeri sadece dış yol uzunluğu (şehiriçi tüketim hesabı olmadan) biraz fazla, karma tüketim ise iyi, şehir içi değeri ise gayet iyi bir değer sayılır.

İşin espirisi yakıtın litre fiyatı fazla. misal benzin 4.3 lira iken 8.25 litre ortalama ile 100 km de yakacağın değer kuruş olarak km'de;

(8.25/100)*4,3=0,354 krş km'de yakacağın değer olacaktı.

0,423 krş ortalama ile 184 km giden araba 0,354 kuruş ortalama ile kaç km giderdi sonucu için ise ter değil, doğru orantı kurarak yapılan çarpım hesabında:

KM=(184*0,423)/0,354=78/0,354=220 km civarı olacaktı. Yakıt fiyatındaki yaklaşık 85 kuruşluk artış km olarak bize 220-184=36 km kayıp olarak döndü.

70 litrelik depoyu doldurduk diyelim. Eskiden benzin 4.3 lira iken 70 litre benzin tutarı 301 lira idi. km'de 0,35 kuruş yandığında ortalama olarak gidilecek toplam mesafe yaklaşık 301/0,35=850 km iken bugün 5.14tl ile dolan depo için 70*5,14=359 lira harcamak gerekiyor. km'de 0,42 kuruş tüketirse eğer eskiden 301 liralık ile 35 kuruş ile gidilebilecek mesafe 850 km iken bugün aynı 301 lira ile 42 kuruş ile gidilebilecek mesafe 301/0,42=716 kmdir. Uzun yoldaki kayıp 850-716=134 km. oluyor.

Yorum

78/5,14=15.18 lt benzin tüketimi. 100 km ortalaması ise 184 km'de 15.18 lt yanarsa, 100 km'de ne yanar? sorusundan içler dışlar çarpımı

T=(100*15,18)/184=8,25lt çıkıyor. Anlayacağın üzere bu 8,25 litre ortalama değeri sadece dış yol uzunluğu (şehiriçi tüketim hesabı olmadan) biraz fazla, karma tüketim ise iyi, şehir içi değeri ise gayet iyi bir değer sayılır.

İşin espirisi yakıtın litre fiyatı fazla. misal benzin 4.3 lira iken 8.25 litre ortalama ile 100 km de yakacağın değer kuruş olarak km'de;

(8.25/100)*4,3=0,354 krş km'de yakacağın değer olacaktı.

0,423 krş ortalama ile 184 km giden araba 0,354 kuruş ortalama ile kaç km giderdi sonucu için ise ter değil, doğru orantı kurarak yapılan çarpım hesabında:

KM=(184*0,423)/0,354=78/0,354=220 km civarı olacaktı. Yakıt fiyatındaki yaklaşık 85 kuruşluk artış km olarak bize 220-184=36 km kayıp olarak döndü.

70 litrelik depoyu doldurduk diyelim. Eskiden benzin 4.3 lira iken 70 litre benzin tutarı 301 lira idi. km'de 0,35 kuruş yandığında ortalama olarak gidilecek toplam mesafe yaklaşık 301/0,35=850 km iken bugün 5.14tl ile dolan depo için 70*5,14=359 lira harcamak gerekiyor. km'de 0,42 kuruş tüketirse eğer eskiden 301 liralık ile 35 kuruş ile gidilebilecek mesafe 850 km iken bugün aynı 301 lira ile 42 kuruş ile gidilebilecek mesafe 301/0,42=716 kmdir. Uzun yoldaki kayıp 850-716=134 km. oluyor.

detaylı anlatımın için teşekkürler Aykut kardeşim.bu km nin 30 km si şehir içi 50 km si rampa 0 metreden 1100 m ye.inşallah kullandıkça arabaya alışıcam yakıta da.peki bu yakıtı düşürenler nasıl başarıyor.insignia da bazı değerler paylaşmışlar hayal gibi.[/color][/color][/b][/i][/u] @aykutekim

[/quote]
                                2011 1.6T 180HP Cosmo Beyaz DVD800 Bej Döşeme

Yorum

İşleniyor...
                                X