Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia Tüketim Değerleri Listesi

sakin kullanım şehirler arası 5.5 agresif kullanım 9.0................ şehir içi sakin kullanım 7.6 agresif kullanım 11 lt
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

Ankara sakin kullanımda--11,7 lt/100 km (Trafik sıkışık olduğu zamanlarda var)
      Burada verilen değerler çok iyi. BU değerlere henüz hiç ulaşamadım.
      2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

Bu arada depoyu doldurmuyoruz diyen arkadaşlara bir tavsiye. Benzin genleşen bir yapıya sahip olduğu için depo dolu olduğunda genleşme az olacağı için yakıt tüketimi daha az, tam tersi olarak depo boş olduğunda genleşme fazla olacağı için yakıt tüketimi daha fazla olacaktır. Ayrıca yakıtı günün en serin saatlerinde almakta oldukça yararınıza. Bu söylediklerimi yaparak ortalama yakıt tüketimini 1 lt civarında düşürebileceğinizi düşünüyorum.
        İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ZEK74US
          Bu arada depoyu doldurmuyoruz diyen arkadaşlara bir tavsiye. Benzin genleşen bir yapıya sahip olduğu için depo dolu olduğunda genleşme az olacağı için yakıt tüketimi daha az, tam tersi olarak depo boş olduğunda genleşme fazla olacağı için yakıt tüketimi daha fazla olacaktır. Ayrıca yakıtı günün en serin saatlerinde almakta oldukça yararınıza. Bu söylediklerimi yaparak ortalama yakıt tüketimini 1 lt civarında düşürebileceğinizi düşünüyorum.
          +1
          2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
          [center]

Yorum

Şehir içi 8.2 lt oldu kış olduğu için fena değil.
            http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
            2.0 CDTI
            Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

9,7 süper. ortalama hız nedir. benim ortalama hızım 30km/s tüketim 12lt
              1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Yorum

Hafta sonu Antep-Diyarbakır yaptım,gidişte petrol ofisinde depoyu fulledim ve 6. vites 2000 devire sabitledim.Tüketim 6.0lt/100km.Dönüşte yine aynı şeyi yaptım ve tüketim 5.7lt/100 km.Araçta 5kişi ve full bagaj vardı.Arabama bir kez daha aşık oldum.
                http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                2.0 CDTI
                Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
                  Hafta sonu Antep-Diyarbakır yaptım,gidişte petrol ofisinde depoyu fulledim ve 6. vites 2000 devire sabitledim.Tüketim 6.0lt/100km.Dönüşte yine aynı şeyi yaptım ve tüketim 5.7lt/100 km.Araçta 5kişi ve full bagaj vardı.Arabama bir kez daha aşık oldum.
                  aynen bende dün 120 km gıttım 6. vıteste fakat hız 140 150 deydı hep. 6 lt oldu dönüşte fakat 200 den aşağı ınmeyerek geldım 12.8 yaktı hem gidişte hem dönüşte ayrı ayrı mest ettı benı arabam
                  2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Çok yakıyor diyenlere Durulur

Orjinal yazı sahibi: iatros
                    aynen bende dün 120 km gıttım 6. vıteste fakat hız 140 150 deydı hep. 6 lt oldu dönüşte fakat 200 den aşağı ınmeyerek geldım 12.8 yaktı hem gidişte hem dönüşte ayrı ayrı mest ettı benı arabam

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

• Ynt: Insignia Tüketim Değerleri Listesi

adı çıkmış zaten abi çok yakıyor diye inmez sekize başka markalar bile bu arabalar hakkında tek bi olumsuz yorum yapamıyorlar ama hani bi şekilde küçükte olsa bişey diyecekler ya illaki, onu da yakıta bahane buluyolar sanki kendi araçları çok az yakıyomuş gibi işte aracın sakin ve sabırlı kullanımlarda neler yapabileceğini sizi bir kez daha kendine nasıl hayran bırakabileceğinin kapı gibi kanıtı
                      herkese bol keyfli sürüşler

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Arkadaşlar bende daha önce VW vardı. 90 km sabit hızda 6,5 lt yakıyordu. Geçen gün İnsignia'mı 120 km hızda sabitledim. 7 lt yaktı. Şehir içi çok yakabilir ama şehirler arası kesinlikle çok yakmıyor...
                        İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

kesinlikle katılıyorum.

Orjinal yazı sahibi: ZEK74US
                          Arkadaşlar bende daha önce VW vardı. 90 km sabit hızda 6,5 lt yakıyordu. Geçen gün İnsignia'mı 120 km hızda sabitledim. 7 lt yaktı. Şehir içi çok yakabilir ama şehirler arası kesinlikle çok yakmıyor...
                          Beyaz tutkudur.

Yorum

herzaman depoyu fullerim hiç tamamen bitirmem her depoyla kac km gittim fislerin arkasina not ederim. yol bilg. degerlerini de not ederim. pompa degerleri bilgisayarla cok uyumlu 0.2 pompa fazla cikabiliyor bazen. ama bende bir de vw polo var 2007 model onun degerleri bilgisayarla baya alakasiz. biriktirdigim fislere gore. hesabım şu şekilde 790 litre mazotla 8400 km ortalama 9,4
                            yaklasik 2000 kilometresi sehirlerarasi geri kalani sehirici
                            is gidis gelisleri, sabah 8 aksam 3 civarlari batikent-cebeci cebeci batikent. guzergahi ankarali olanlar icin trafigi tahmin etmeleri acisindan yaziyorum.
                            totale bakinca biraz fazla cikiyor ama araba suanda ilk zamankine oranla daha ekonomik. ben de alistim onun da etkisi var
                            2010 insignia 2.0 CDTI 160 Hp COSMO AT DVD800 navi

Yorum

Gerçek bir tüketim verisi.İlerleyen kilometrelerdeki sonuçlarıda yazarsanız seviniriz.

Yorum

Ortalama 9.8
                                Km 4356

Yorum

İşleniyor...
                                X