Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia Tüketim Değerleri Listesi

Benimki bir ayda 800 km yi geçti şu an 11,4 lt/100 km inşallah daha düşer

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Daha önce bu konuyla ilgili bilgi vermiştim. Aracım şu anda 2500 km. de yakıt tüketimi ortalama 9,2 lt kadar düştü. şehirler arasında da 7 lt. ortalama yakıyor....
      İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

bugun 50 km yaptım sureklı gıdıp gelecegım yolu genelde 6. vıteste kullandım ortalama 6.5 gıbı bır rakam oldu tabı 120 yı hıc gecmedım
        2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

ok
          Orjinal yazı sahibi: iatros
          bugun 50 km yaptım sureklı gıdıp gelecegım yolu genelde 6. vıteste kullandım ortalama 6.5 gıbı bır rakam oldu tabı 120 yı hıc gecmedım
          0km araca göre çok iyi bi değer yakalamışsınız, tebrikler....

Yorum

Yazan bütün arkadaşlar yol bilgisayarı verilerini yazmış.Bencede bu doğru sonucu vermiyor.Bir depo yakıt ile şehir içi şehir dışı karışık kaç km yol yapılıyor?
            Bu yazılırsa ortalama tüketim doğru hesaplanır.

Yorum

Temmuz 2010 da yazdığım bir yazıdan alıntı yaptım.

''Yakıt tüketimini hesaplamanın en kesin yolu depoyu tam doldurup kullandıktan sonra tekrar tam doldurarak alınan benzinin yapılan kilometreye bölünmesiyle bulunur.
              Misalen 500 km yol sonrası 60 litre benzin alırsanız 1kmde 60/500=012 litre.Yani 100 km de 12 litre Bilgisayar verilerinin doğru olmadığını düşünüyorum.
              Benim aracım 1.6 passat Aracımı aldığımdan beri bütün benzin fişlerini biriktirdim.Aracım şu an 6 aylık ve 4150 km de. Kullanım güzergahı sıkışık olmayan Şehir içi trafik ve daha az olmak üzere otobandır. Toplam yaktığım yakıt 340 litre. Buda 100 km de 8.2 litre yapıyor. Yanlız şunuda belirteyim aracı azami olarak ekonomi odaklı kullandım. Ani hızlanmalardan ve tam gaz kullanımından mümkün mertebe kaçındım. Nede olsa benzinin parası cepten çıkıyor''.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: uzman
                Yazan bütün arkadaşlar yol bilgisayarı verilerini yazmış.Bencede bu doğru sonucu vermiyor.Bir depo yakıt ile şehir içi şehir dışı karışık kaç km yol yapılıyor?
                Bu yazılırsa ortalama tüketim doğru hesaplanır.

aynı motorlara sahip araçlarını ortalama yakıt tüketimleri, yaşadığı sehire ve kullanım tarzına göre değişkenlikler gösterir, bu tablodaki değişik verilerde bunda kaynaklanmaktadır....

Yorum

bu arada depoyu fullemek daha kısmet olmadı 4 x 70lt = 280 lira, ne gereği var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                    bu arada depoyu fullemek daha kısmet olmadı 4 x 70lt = 280 lira, ne gereği var
                    aslında bir kere fulledikten sonra pek bişey değişmiyor.Yine her zaman aldığın kadar almaya devam ediorsun
                    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

aslında dediğin çok doğru bülent abi ama depoyu fulleyıncede bu sefer nasılsa var deyip almamazlık yapıyorum, bide yük yapar diye düşünüyorum....

Yorum

sende haklısın
                        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Arkadaşlar aracın son 800 Km ortalaması 9.7 her benzinde sıfırladım ve hep şehir içi kullandım Ankara'da yaşıyorum. Eğer bu değerlede sabitleyebilirsen yakıt sarfiyatını daha ne isterim.. Yanlız tabiki çoğunluk sakin kullanım, arada bir sapıtıyorum ama oda arabanın doğasından kaynaklanıyor...
                          2011 1.6 T 180 hp Insignia Edition Elegance P. / Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tunacullu
                            Arkadaşlar aracın son 800 Km ortalaması 9.7 her benzinde sıfırladım ve hep şehir içi kullandım Ankara'da yaşıyorum. Eğer bu değerlede sabitleyebilirsen yakıt sarfiyatını daha ne isterim.. Yanlız tabiki çoğunluk sakin kullanım, arada bir sapıtıyorum ama oda arabanın doğasından kaynaklanıyor...
                            Sapıtık çok üzülme
                            2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                            [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                              Orjinal yazı sahibi: tunacullu
                              Sapıtık çok üzülme
                              Üzerime alınmıyorum

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bende alınmıyorum, ne kadar gazlayıp ortalamayı yükseltsemde, sonrasında sakin hatta ekonomık kullanımla telafi ediyorum, oratalam suan 11 litre, bence normalde istanbul gibi bi şehirde....

Yorum

İşleniyor...
                                X