Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia Tüketim Değerleri Listesi

Babaeski-İstanbul otoyol, 180km, 120km/h sabit hız Ortalama:8.6lt/100km
    5 gün İstanbulda şehiriçi kullanım, 320km, 35km/h değişken hız, değişken kullanım, 10.6lt/100km
    Araç şu an 14000km'de.
    İstanbul ziyareti öncesi görünen karma kullanım 8.4lt/100km
    Anlayacağınız bence Opel'in ya da İnsignia'nın bir suçu yok.
    Tek suçlu İstanbul trafiği..
    Sonuçta adamlar fabrika verisi ölçerken İstanbul'u hesaba katmıyorlardır doğal olarak.

Bu arada ufak bir not: Konuyu biraz dağıtacak ama şu ana kadar gördüğüm en yüksek veri bugün Autoshow'daydı.
    RollsRoyce üzerine yazmışlar, Şehiriçi 16.8lt/100km
    Alana kolay gelsin dedim içimden

Yorum

şehir içi 12
      1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eswl
        Babaeski-İstanbul otoyol, 180km, 120km/h sabit hız Ortalama:8.6lt/100km
        5 gün İstanbulda şehiriçi kullanım, 320km, 35km/h değişken hız, değişken kullanım, 10.6lt/100km
        Araç şu an 14000km'de.
        İstanbul ziyareti öncesi görünen karma kullanım 8.4lt/100km
        Anlayacağınız bence Opel'in ya da İnsignia'nın bir suçu yok.
        Tek suçlu İstanbul trafiği..
        Sonuçta adamlar fabrika verisi ölçerken İstanbul'u hesaba katmıyorlardır doğal olarak.

Bu arada ufak bir not: Konuyu biraz dağıtacak ama şu ana kadar gördüğüm en yüksek veri bugün Autoshow'daydı.
        RollsRoyce üzerine yazmışlar, Şehiriçi 16.8lt/100km
        Alana kolay gelsin dedim içimden
        onu alan adam tüketime bakmaz zaten. ihihi Ali ağaoğlu da fuardan mulsane aldı.Spiker ne kadara mal oldu diye soruyor.''Bilmiyorum hoşuma gitti aldım muhasebecilerim bilir'' diyor haha
        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Krms
          Şehirler arasında yakıyosan bu kadar ortalama 230 la falan gidiyosun herhal
          230 la herhalde 22 leri falan görür 2 ay önce Ankarya 190-200 sabit hızla gittim tüketim 19 civarıydı... BU arada aracımn ortalama hızı 49.2km

Yorum

22 falan işin latife side benim anlamadığım konu şu bende uzun yol yaptım istanbul-bodrum 130-140 km hız gittim ve geldim 6, vites.Benim araç 7,4 lt re yakarken bir başka araç daha fazla yakıyorsa ilginç bir durum buda.Geldikten sonra sıfırlamadım ortalama tüketimi şu an 8,6 gözüküyor.İlk aldığımda 9,5 di
            Kesinlikle basınca anormal yakıyor araç bu kesin buda sizin arabayı baya bir devirli kullandığınızı gösterir.130-140 la kimi benim gibi 2800-3000 devir kullanır kimi de 3500-4000 devir kullanır.Yakıtta bundan fazla çıkar başka da bir mantık çıkmıyor.
            Araç çok yakmıyor hızlı ve devirli kullanım oluyor.

Yorum

ortalama 11 lt/100 km 2000 de

Yorum

Bayramda yaklaşık 2300 km yol yaptım. İstanbul - Kayseri, Kayseri - Mersin, Mersin - Bandırma olmak üzere baya gezdik ailece. Yolun yaklaşık 1900 km. si şehirlerarası, 400 km. kadarı şehir içi şeklinde kullandım. İstanbul - Ankara arası sürekli 120 km. sabit hızla gittim. Bir kaç yerde trafik sıkışıp durmasına rağmen otobandan çıktığımda ortalama tüketim 7.0 LT olrak görünüyordu. neyse uzatmayayım otobanda sabit 120 km/s, duble yollarda 110 km/s olmak üzere ve şehiriçi kullanım dahil 7.7 lt ile tatili tamamladım. Gayet memnun oldum bu durumdan. Beklentimden çok daha az tüketimle karşılaştım. Aracım 10.000 km.de bu arada şu anda.
                Renault!!!

Yorum

Tebrikler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Maşaallah canavarı uyandırmadan gezmişsiniz
                    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

aracı aldıktan sonra uzun yola çıkmıştım. Ondan sonra sıfırladım yol bilgisayarını.
                      Benim değerler şehir içi/tem/e-5 karışık (uzun yola çıkmadım) yaklaşık 1000-1500 km yol yaptım. Ortalamam 10 lt. Ortalama hızımda 43-46 gibi bişi.

Aynı güzargahda daha önce kullandığım araçlar c4 1.6 8.8 lt, 116i otm. 10.7 lt yakıyordu.

Genelde araçta bebek olduğu için sakin gidiyorum. Temde max 130' a çıkıyorum. Ancak yalnızken yükleniyorum. Şu an için yakıttan memnunum. Birde bende 17" jant var. Belki yüksek yakan arkadaşlarda 18-19 jant varsa yakıtı negatif etkiliyebilir. Ben c4' e 17 taktıktan sonra yaklaşık 0.3 lt artmıştı ortalamam.

Yorum

aracım 18 000 de. Ben de hiç resetlemedim. Ortalama tüketimim 9.8 lt. Ortalama hız 55 km.
                        Saygılar...
                        Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Şehir içi-dışı ortalama 8,5 lt/100 km.
                          Araç 27.000 km.
                          Model yılı 2009

Yorum

Mercedes
                            C180 kompressör AMG

şehir içi ortalama 10.4lt/100km
                            günlük kullanım en düşük 8.5lt/100km
                            günlük kullanım en yüksek 11.5/100km
                            [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

1.6 T 12500km olan arabamın ortalaması 100km de 13 litre daha aşağı indiremedim her benzin aldığımda yol bilgisayarını sıfırlıyorum ama sakin kullanmıyorum

Yorum

araç şu anda 358 km'de tamamı şehir içi ve iş trafiğide dahil. Dikmen'de oturuyorum yani yarısı yokuş yukarı diyebilirim. Ev-iş arası 4 KM. yani uzun yol değil. Araç ısınıncaya kadar kontağı kapatıyorum. Ortalama 10.3 şuan. Bence gayet makul. Bu aracı 1.6 larla kıyaslamak çok büyük hata. 2.0 lerle kıyaslamak lazım öyle oluncada emin olun benzine verdiğimiz fazla para vergiye vereceğimizle aynıdır. Şöyleki:
                                Bu ara&#231;tan &#246;nce 2006 Astra H 1.6 vardı ort. t&#252;ketim 8.7, şimdiki ara&#231; oar t&#252;ketim 10.3 yani 100 km'de 3.83X1.6=6.13 TL. hark var. Senede 12000 Km yol yapıyorum 12000/100X6.13=735 TL. fark eder senede. 2000 motorun vergisi 1700 Tl civarında bizim aracınki 650 TL. yanı 1700-650= 1050 TL. G&#246;rd&#252;ğ&#252;n&#252;< gibi hala karlıyız.
                                2011 1.6 T 180 hp Insignia Edition Elegance P. / Teknik Gri

Yorum

İşleniyor...
                                X