Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Orjinal yazı sahibi: mehmet
    Fly audio cihazına ait farklı zamanda çekilmiş, 10'ar dakikalık 3 bölüm yeni videosu eklenmiştir.

Part1= > http://www.youtube.com/watch?v=ObIVeeuw6gw
    Part2= > http://www.youtube.com/watch?v=OAkJvLGX8QI
    Part3= > http://www.youtube.com/watch?v=jFKFWtMB0bI
    Mehmet abi eline sağlık bukadar iyi bir çekim ve detaylı bir çalışma görmemiştim. İşin ehlisisin. Ürüne de herkesten iyi tanıyorsun belli.
    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

diğer araçlara yapılan bu tür eklemeler 1600-1700 iken neden insignia için olanlar 2600 civarında

Yorum

FLYAUDIO'nun Çindeki fiyatı için tıklayınız => http://www.aliexpress.com/product-gs...olesalers.html

1 - 5 adet arası $989.69
        6 - 15 adet arası $972.16
        16 - 30 adet arası $960.82
        31 - 50 adet arası $948.45

950-980 USD fiyatı var. Shipping cost : 113 USD

Diğerleri içinde tıklayınız.

http://www.aliexpress.com/product-gs...olesalers.html
        1 - 10 adet arası $473.2 Shipping Cost 113 USD

Yaptığım incelemelerde Flyaudio'nun fiyatının çinde de pahalı olduğunu görüyoruz. Konuyu araştırırken yurtdışı forumlarda okuduğum teknik olarak farklar olduğu konuşuluyordu.
        Mesela Flyaudio'da LCD ekran Sharp marka. Cihazda Samsung marka Çift işlemci kullanılıyor. DVD okuyucu Toshiba vs.vs gibi teknik ama önemli konular olduğunu gözlemledim.

1100 USD'ye (1.760 TL) alınan bir ürün üzerine gümrük, ithalatçı firma kârı, bayi kârı, montaj eklediğinizde 2.600 TL olması normal. ( Gümrük, ithalatçı firma kârı, bayi kârı, montaj bedeli, satın alım bedelini hesapladığınızda %47 gibi bir orana denk geliyor. )

580 USD'ye ( 928 TL) alınan bir mala aynı oranda (toplamda %47) eklediğinizde 1.350 TL'ye satılması gerekir.

1 ay önce Facomx'e de telefonda anlatmıştım. Buaraya yazmakta mahsur görmüyorum. Yurtdışında Opel Insignia için DVD Navi üreten Qualir firması da Flyaudio satıyor . Online chat esnasında neden Flyaudio pahalı niye bu kadar fark var diye sorduğumda, Flyaudio bambaşka bir ürün cevabını duymuştum. ( Talep eden olursa Qualir firması ile yaptığım MSN kayıtlarını gönderebilirim.)

Flyaudio'yu tercih etmemi sağlayan en önemli sebeplerinden birisi bu yazışmadır...

Qualir firmasının sitesi : http://www.autodvdgps.com/index.php?...=&keyword=opel

Orjinal yazı sahibi: staroftheskies
        diğer araçlara yapılan bu tür eklemeler 1600-1700 iken neden insignia için olanlar 2600 civarında
        2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

KEsinlikle gayet iyi durmuş ve çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Kullanım detaylarını da zaten gayet güzel izah etmiş ve resimlemişsiniz. Ellerinize sağlık. Ben de ciddi olarak taktırmayı düşünüyorum.
          Emeğinize sağlık teşekkürler...
          Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Birkaç gündür aklımdaydı. Ancak arabaya gidip bakabildim. İlk fotoğrafta Metmet arkadaşımızın taktırdığı aparattaki kırmızı bölge ile benim ön paneldeki kırmızı bölge arasında fark var. Bendekinde ön yolcu emniyet kemeri uyarısı ve airbag uyarısı var. Mehmetinkinde ( aparatta) menü tuşu ve emniyet kemeri uyarısı var.
            MEHMETİNKİ

BENİMKİ

[center]
            2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

Evet Goday benim de dikkatimi çekmişti, sen benden önce sordun, acaba bu revizyon sırasında mı değişti yoksa 2010 modellerde bu bölüm Mehmetinkiler gibi mi?

2009 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + 19''Dunlop + FlexRide + Cd500 Navi + Sunroof + Isıtmalı Deri Döşeme / Teknik Gri

Yorum

benimki 2010c ama goday ile aynı butonlar var..
                tabi sadece sağ taraf aynı
                sol taraftaki flexride butonları yok,orada koskoca bir esp tuşu var..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Eski düğmeler ( Kapı açma kapama- Dörtlü flaşörler ve airbag/kemer gösterim ışıkları) eski cihazda kalıyor.

Yeni cihazla kapı açma/kapama, Dörtlü flaşör, kemer ikaz ışığı , cihazın menü tuşu geliyor. Airbag ikaz lambaları ile ilgili uyarı kalkıyor.
                  Zaten eskisinde uyarı ikaz lambası olarak duruyor. (Bildiğim kadarı ile çocuk kilidi gibi, airbag açma kapama yaptığımızda, bu lambalardaki ikazlarda değişiyordu. Ama tam emin değilim.)

Yorum

Sonradan takılan turn push çalışırsa bu acayip bir avantaj katar !!!
                    Yani CD400 yerine turn push'lu flyaudio çok büyük bir değişiklik demek
                    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Ben o kısımdaki kablolama ve soket yapısını gördüm. CD400 ve CDC400 sistem sökülüp , Flyaudio takıldığında Turn Push'un çalışabileceğini düşünüyorum.
                      CD500 ve DVD800 de zaten çalışır.

Eğer çalışırsa;
                      Ses artırma/azaltma yapabilirsiniz
                      Mp3 değiştirme yapabilirsiniz
                      Radio'ya kumanda edebilirsiniz.
                      Ancak Navigasyona kumanda edemezsiniz.

Eğer elimizde bir adet Turn-Push kumanda olsaydı deneyecektik.
                      Fazla Turn Push kumandası olan varsa göndersin, deneyelim. ihihi ...

Mert sende bir tane çalışmayan Turn-Push vardı , gönder bir deneyelim . ihihi

Orjinal yazı sahibi: zeytin
                      Sonradan takılan turn push çalışırsa bu acayip bir avantaj katar !!!
                      Yani CD400 yerine turn push'lu flyaudio çok büyük bir değişiklik demek

Yorum

Adana Arpel'de flyAudio getirtmiş bugün 15.000 bakım için gittim orda gösterdiler ürünü, Açıkcası ürün ben burdayım diyor, flyaudionun yanında arka kafalıklarıda getirtmişler, stoklarındaki mevcut araçlar dvd 800 olduğun dan deneyememişler normal bir insignia getirteceklermiş, gelir gelmez takıp haber edecekler
                        fiyat konusunda bilgi veremediler yönetim fiyatı belirleyecekmiş,
                        tahmin ediyorum arka kafalıklarla birlikte 3.500 liradan aşağı olmaz burdaki bilgilerden yola çıkarak söylüyorum
                        okadar parayı ufacık bi ekrana verene kadar canavar gibi bi plazma alınır plazmamı taktırsak arabaya çalışmasada şekli yeter navigasyonuda 300-500 milyonluk bişey takarız şu cama yapıştırılandan

Yorum

Kişisel fikrim Insignia'nın orjinal kafalıklarının sökülmemesi yönünde.
                          Onun yerine 40-50 USD'ye LCD Ekran alıp , Orta kol dayamanın arka koltuğa yakın bölümüne tek bir LCD ekran koymak. Seyreden ordan seyretsin.
                          Ben kablolarını çektirdim. Renk olarak uygun bir LCD bulduğumda monte ettireceğim.
                          Çinde 45 USD'ye 8" LCD satıyorlar.

Orjinal yazı sahibi: KoCaSLaN
                          Adana Arpel'de flyAudio getirtmiş bugün 15.000 bakım için gittim orda gösterdiler ürünü, Açıkcası ürün ben burdayım diyor, flyaudionun yanında arka kafalıklarıda getirtmişler, stoklarındaki mevcut araçlar dvd 800 olduğun dan deneyememişler normal bir insignia getirteceklermiş, gelir gelmez takıp haber edecekler
                          fiyat konusunda bilgi veremediler yönetim fiyatı belirleyecekmiş,
                          tahmin ediyorum arka kafalıklarla birlikte 3.500 liradan aşağı olmaz burdaki bilgilerden yola çıkarak söylüyorum
                          okadar parayı ufacık bi ekrana verene kadar canavar gibi bi plazma alınır plazmamı taktırsak arabaya çalışmasada şekli yeter navigasyonuda 300-500 milyonluk bişey takarız şu cama yapıştırılandan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet
                            Kişisel fikrim Insignia'nın orjinal kafalıklarının sökülmemesi yönünde.
                            Onun yerine 40-50 USD'ye LCD Ekran alıp , Orta kol dayamanın arka koltuğa yakın bölümüne tek bir LCD ekran koymak. Seyreden ordan seyretsin.
                            Ben kablolarını çektirdim. Renk olarak uygun bir LCD bulduğumda monte ettireceğim.
                            Çinde 45 USD'ye 8" LCD satıyorlar.
                            Aynalı top da benden.
                            [center]
                            2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

Filimler de benden.Hangi filmi isterseniz

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                              17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                              35GB5825  A Rh+

Yorum

İki gündür işlerim sebebi ile yazamadım. Geçen gün bir arkadaşım merak etti ve USB bellek içerisinde avi/mpeg filmleri test ettik.
                                USB bellek içerisindeki avi ve mpeg filmleri sorunsuz oynatıyor...

Yorum

İşleniyor...
                                X