Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Dv800 ve Cd500 'ün Ecu leri farklı o yüzden Flyaudio ve ya cyclone gibi ürünler uyumlu değiller şimdilik Bende cd 500 var ve şu an için olmuyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

sadece CDC400 yada CD400'e bağlanıyor.

(küçük harflerle yazarsanız sevinirim bkz: büyük karakterler=bağırmak )
      InsigniaTEAM

Yorum

arkadaşlar bende fly taktırmak istiyorum ama astra j için varmı ve maliyeti ne olur cevaplar için şimdiden teşekkürler
        insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

malesef Astra J'de Flyaudio yok, Cyclone'da ona yakın bir ürün.
          InsigniaTEAM

Yorum

ok teşekkürler
            insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

iyi günler,

kullananlara sorum olacak;

aracımı yeni teslim aldım; aldığım bayi bana cyclone marka önerdi ve kendilerinin anlaşması bu marka ile varmış; onu bağlayabileceklerini garanti kapsamından çıkmayacaklarını söylediler.

aynı zamanda bugün bir servise sorduğumda (anadolu yakası) navimaster marka bir ürünü taktıklarını ve tavsiye ettiklerini söylediler.

forumda okuduğum kısmı ile genelde flyaudiodan herkes bayağı memnun; anlaşmalı flyaudio takan bir servis varmıdır? yada dışarıda bir yerde taktırdığımız zaman aracın garantisine müdahale etmiş olurmuyuz.

şimdiden herekse teşekkürler.

Yorum

Bence erinmeden bu basligi ve elektronik modifiye basliginin ilgili kisimlarini basindan itibaren okuyun. Karar verdiginiz markada dogru adresleri bulmak kolay. Cyclone konusunda seyyah yardimci olacaktir.
                Necvox taktirip memnun kalmayanlar olmustu. Karar sizin. Bu arada araciniz hayirli olsun.
                2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet
                  Bence erinmeden bu basligi ve elektronik modifiye basliginin ilgili kisimlarini basindan itibaren okuyun. Karar verdiginiz markada dogru adresleri bulmak kolay. Cyclone konusunda seyyah yardimci olacaktir.
                  Necvox taktirip memnun kalmayanlar olmustu. Karar sizin. Bu arada araciniz hayirli olsun.
                  teşekkürler mehmet bey,

benim kafamdaki asıl soru, aracın takılan cihazla uyumluluğu ve kullanılabilirliği. konuyu baştan sona okudum gibi; yanlız kafam birazcık karıştı açıkcası cyclone ve navimaster için 2000tl montaj dahil fiyat aldım; alternatifleride göz önünde bulundurmak istiyorum; flyaudio bayağı ilgimi çekti. bunu istanbulda nereden temin edebiliriz acaba?

Yorum

Flyaudio araca %100 uyumlu.
                    Ben yaklaşık olarak 9-10 aydır kullanıyorum ve sorun yaşamadım.

Yorum

Cenmax firması devralmış. montaj ve sayr gibi işleri. Ayrıca resmi sitesine tıklayınız iletişim bilgilerinden siz yönlendirirler.
                      Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

ben cyclone marka olan ürünü taktırdım.Sadece bir problem var,araç usbli ise usb modunda çalışırken navigasyon ekranına dokunulduğunda navi kapanıyor.Bu problem sanırım sadece bende oluştu.Salı günü merkez servise uğradım,yeni gelen cihazla değişecekler.Yeni gelen cihaz hem bu sorunu çözecek hemde navigasyon ile ilgili daha gelişmiş bir versiyon yüklü olacak.(İnşaallah)
                        Bu ayın 15.i gibi değişiklik gerçekleşecek.Akabinde sizi bilgilendiririm.
                        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Fly Audio kullananlara bir kaç sorum var. Ben de yeni aracıma bu sayfaları okuyarak fly audio taktırdım fakat bazı sorunlarım var. Bu sorunların büyük çoğunluğunun montajdan kaynaklandığını düşünüyorum ve pazartesi kendilerine götüreceğim aracı ama ondan önce emin olmak istiyorum.

- Sanki radyonun anten çekim gücü azaldı en bilindik radyolar bile İzmir'in göbeğinde az da olsa cızırtı yapıyor.

- Aux modunda motor sesi ve farlar açılıp kapandığında cızırtı var.

- Ses seviyeleri radyo cd (aracın kendi teybinin kullanıldığı durumlar) ile gps dvd (aux üzerinden çalışan) arasında çok farklı. Radyo dinlerken ses seviyesi olarak 20 bile yeterken dvd izlerken son ses bile yeterli olmayabiliyor.

- Gps sinyal seviyesi ilk beş dakika sıfır oluyor daha sonra çalışır duruma geliyor. Gps anteni ön camda aynanın arkasındaki siyah taralı alana monte edildi.

- Radyo veya cd dinlerken gps anonsları hiç duyulmuyor. Duyabilmeniz için mutlaka Aux modunda olmanız gerekli yani dvd ya da usb den müzik dinlemelisiniz.

- Aynı şekilde radyo veya cd dinlerken telefon çalınca müzik kesilip telefon çalmıyor , sadece ekranda call yazıyor. Konuşmak istediğinizde teybin üzerindeki cd aux tuşuna iki kere basarak auxa geçirmeniz gerekiyor. Ve bu durumda yine ses seviyeleri farkından dolayı iyi duymak için sesi açıyorsunuz görüşmeden sonra daldırıp da sesi kısmadan radyo ya da cdye dönerseniz de arabadaki herkesi yerinden hoplatacak bir sesle karşılaşıyorsunuz.

- Iphone kullanıyorum bluetooth üzerinden konuşurken , konuşmaya telefon üzerinden devam etmek istediğimde iphone ekranından seçimimi değiştiriyorum ama beş altı saniye sonra yeniden sesi hoparlörlere veriyor kendi kendine. Fly Audio üzerindeki bluetooth'u kapatmadan telefon üzerinden konuşamıyorsunuz.

- Maalesef bluetooth üzerinden telefon rehberi desteği yok. Ama bununla alakasız olarak telefon rehberinde kayıtlı olan bir numara aradığında aracın ekranında sadece call yazarken rehberde olmayan bir numara aradığında call yazısıyla birlikte arayan numara da sol tarafta yazıyor.

Yorum yapan cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

2011 2.0 CDTI 130 hp Insignia Edition Elegance P. / Beyaz / Active Select / 18" / Fly Audio

Yorum

Geçmiş olsun. Yazdıklarınızın bir tanesi hariç (Navigasyon esnasında anons gecikmesi) daha önce karşılaşılmayan durumlar.
                            Ancak şu anki durumu ve sorunları iyi tespit etmek lazım. Genel olarak bazı fikirler vermeye çalışacağım . Montajı yapan kişi bu sorunlar hakkında adım adım ilerlemesi gerekiyor.
                            Montajı yapan servisin elemanı işi çözemezse, Flyaudio bünyesinde bulunan teknik personel ile irtibata geçmek gerekecektir.
                            Ama sonuçta bir şekilde çözüleceğini düşünüyorum.
                            Öncelikle Flyaudio "aux" üzerinden çalışan bir sistem. Araç üzerinden gelen dataları yeni takılan ekrana taşıyan ve Flyaudiodan gelen ve araçtan gelen dataları birleştirip gösteren bir ekran. Bu sistemle ekstra olarak Bluetooth, DVD player, USB, Navi vs eklenmiş oluyor.
                            Şimdi sorunlar üzerinde fikirlerimi yazayım.

- Sanki radyonun anten çekim gücü azaldı en bilindik radyolar bile İzmir'in göbeğinde az da olsa cızırtı yapıyor.
                            Flyaudio takıldığında aracınıza yeni radyo takılmıyor. Aracın mevcud radyosu üzerinde kalıyor ve siz ordan radyonuzu dinliyorsunuz.
                            Daha önce Flyaudio takılmamış orjinal sistemler ile ilgili de cızırtı ve çekmeme şikayetleri olmuştu.
                            Şimdi soru geliyor,

Flyaudio takılmadan önce bu cızırtı/çekmeme sorunları varmıydı yokmuydu?
                            Varsa; aracın orjinal radyosunda sorun var.
                            Çözüm: anten soketini kontrol ettirin. Hem cihaza giren tarafta, eğer kolaysa ve mümkünse tavan kısmında.
                            Eğer Flyaudio taktırmadan önce sorun yoksa, çözüm daha kolay. Sadece cihaza giren anten soketi kontrol edilecek.

- Aux modunda motor sesi ve farlar açılıp kapandığında cızırtı var.
                            Olmaması lazım. Böyle bir problemi Flyaudio'da ilk defa duyuyoruz.

- Ses seviyeleri radyo cd (aracın kendi teybinin kullanıldığı durumlar) ile gps dvd (aux üzerinden çalışan) arasında çok farklı.
                            Radyo dinlerken ses seviyesi olarak 20 bile yeterken dvd izlerken son ses bile yeterli olmayabiliyor
                            DVD izleme menüsünde ses parametreleri farklı çalışıyor. DVd izleme menüsünde "audio" ve "surround" tuşlarına bastığınızda,
                            "cinema" "teathear" vs gibi farklı ses ayarları çıkacak. O esnada cihaz sözü edilen modlardaki efektleri vermeye başladığı için
                            ses ayarları normal muzik yada ses seviyesi ayarlarından farklılaşıyor. DVD izlerken "cinema" moduna alırsanız gerçekten bir sinemada film izliyormuş gibi oluyor.
                            bu modu kapalı konuma getirdiğinizde normal radyo/mp3 sesi ile eşitlenmesi gerekir.

- Gps sinyal seviyesi ilk beş dakika sıfır oluyor daha sonra çalışır duruma geliyor. Gps anteni ön camda aynanın arkasındaki siyah taralı alana monte edildi.
                            Cihaz ayar menüsünde ( Setup kısmında) "GPS cold start" modunu OFF - kapalı konumuna getirin . Eğer anten önüne ağaç-bina-tente vs gelmezse 30-45 saniye içinde sinyal yakalanacaktır.
                            Eğer GPS COLD START zaten OFF ise, sinyalin geç bulunması normal değil. Önce anten bağlantılarını, sonra cihazı kontrol etmek gerekir.
                            Bende dikiz aynasını bırakın konsol üzerinde bile sorunsuzdu. Hatta camın ordaki direk içinde bile çalıştı.Ancak ve elbette dikiz aynası bölgesindeki siyah noktaların olduğu bölüm en doğru yer.
                            Bende 15-20 gün önce GPS antenini oraya taşıttım.

- Radyo veya cd dinlerken gps anonsları hiç duyulmuyor. Duyabilmeniz için mutlaka Aux modunda olmanız gerekli yani dvd ya da usb den müzik dinlemelisiniz
                            Bendeki ve bir kaç arkadaşımızdaki cihazlarda da bu durum var. Aslında bu sorun sonradan takılan cihazların hepsinde var. Olmasa zaten olmazdı.
                            Alet sisteme aux'tan bağlı.
                            Mesela GPS açık ve yolda gidiyorsunuz. Ekranda GPS haritanız var, alttanda radyo veya aracın CD çalarında CD dinliyorsunuz.
                            GPS bir anons yapması gerektiğinde, ses anonsu yapılıyor. O esnada radyonun devre dışı kalması gerekir ki siz o anonsu duyabilesiniz. O esnada Flyaudio sistemi, araç müzik ses sistemine "sesi kes" komutu gönderiyor.
                            Ancak bu esnada devam eden 1-2 saniyelik bir anons var. Ne oluyor biz bu anonsun ilk kısmını duyamamış oluyoruz.
                            Sizdeki durumda uzun anonslarda dahil gelmiyor ise başka bir sorun var. Ama gecikme maalesef işin doğasında var. Ben çok dert etmiyorum. Anonu komple kapatıan ve bana ekran yeter diyen arkadaşlarda var.

- Aynı şekilde radyo veya cd dinlerken telefon çalınca müzik kesilip telefon çalmıyor , sadece ekranda call yazıyor. Konuşmak istediğinizde teybin üzerindeki cd aux tuşuna iki kere basarak auxa geçirmeniz gerekiyor. Ve bu durumda yine ses seviyeleri farkından dolayı iyi duymak için sesi açıyorsunuz görüşmeden sonra daldırıp da sesi kısmadan radyo ya da cdye dönerseniz de,
                            arabadaki herkesi yerinden hoplatacak bir sesle karşılaşıyorsunuz.
                            Bende Cosmo donanım olduğu için aracın orjinal bluetooth'unu kullanıyorum.Flyaduio'nun bluetooth özelliği var ama bende kapalı. Telefon rehberini üzerine almıyor ancak diğer sorunlar hiç normal değil. Bende nasıl bir kontrol edeceğim.

- Iphone kullanıyorum bluetooth üzerinden konuşurken , konuşmaya telefon üzerinden devam etmek istediğimde iphone ekranından seçimimi değiştiriyorum ama beş altı saniye sonra yeniden sesi hoparlörlere veriyor kendi kendine.
                            Fly Audio üzerindeki bluetooth'u kapatmadan telefon üzerinden konuşamıyorsunuz.
                            Bu konuda Flyaudio merkezi arayıp, sistemin çalışma mantığı hakkında bilgi almak lazım. Ama bence buda normal değil.

- Maalesef bluetooth üzerinden telefon rehberi desteği yok. Ama bununla alakasız olarak telefon rehberinde kayıtlı olan bir numara aradığında aracın ekranında
                            sadece call yazarken rehberde olmayan bir numara aradığında call yazısıyla birlikte arayan numara da sol tarafta yazıyor.
                            Bu konuda Flyaudio merkezi arayıp, sistemin çalışma mantığı hakkında bilgi almak lazım. Ancak telefon yada başka bir bluetooth cihazı eşleşmelerinde buna benzer sorunlar olabiliyor. Bluetooth işi biraz çapraşık/netamelli bir konu

Örnek vereyim, bende BlackberryBold 9700 var. Nokia ve Motorola telefonlar ile bluetooth bağlantısı sorunsuz, samsungla tanışmıyorlar bile

Gelelim neticeye;

Bence ilk yapılması gerekenler kablo ve soket bağlantıları kontrol edilecek. Flyaudio'nun yapılması gereken kablo bağlantıları var. Acaba bunlar düzgün yapıldımı ?

Bu kontroller yapılmasına rağmen sorun devam ederse, başka bir cihaz monte edilerek yeniden tecrübe edilmeli.

Bu süreç içerisinde Flyaudio merkezinden teknik destek almakta fayda var.

Umarım en kısa zamanda hallolur.

Yorum

Radyo ve CD dinlerkenki sesle DVD arasındaki ses farkı olayı Mehmet Bey'in de dediği surround ve ekolayzer modları ile alakalı. Mesela sinema moduna geçince ses derinden geliyor ve bu modda müzik dinlemek çok keyifsiz. O yüzden ben onu OFF konumunda tutuyorum o zaman hiç bi problem yok. sinema ve stadyum gibi modları film izlerken seçin ben genelde birine sistemi tanıtmak için şow amaçlı kullanıyorum
                              Navigasyonda ses anonslarının gecikmeli gelmesi ilk başlarda daha barizdi ancak şimdi çoğu zaman hissetmiyorum bile. Özellikle CD çalışırken oluyor. radyoda sorun yok. Hele FLY dan bişey dinliyorsam hiç sorun yok. Ben hiç rahatsız olmuyorum bu konudan.
                              Radyonun tam çekmemesi benim hiç karşılaştığım bişey değil muhtemelen anten bağlantısında bi sorun olsa gerek.
                              İlk taktırdığımda bende de GPS sinyali çok geç geliyordu. CPS cold start tuşunu OFF yapma işini çözünce hiç sorun kalmadı. Aracı çalıştırdıktan sonra hemen buluyor sinyali. Onu mutlaka deneyin. Hatta bende GPS anteni orta konsolün sağında duruyor. Ona rağmen herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
                              Sisteminiz hayırlı olsun. Memnun kalacağınızı düşünüyorum.
                              Ha bu arada FLY konusunda forumumuzun Experi Mehmet Bey'dir. Kendisi hem teknik bilgi sahibi hem de paylaşımcı ve yardımseverdir. Önerilerini kesinlikle dikkate almanızda fyda var.
                              Saygı ve sevgiyle...
                              Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Ha bu arada FLY konusunda forumumuzun Experi Mehmet Bey'dir. Kendisi hem teknik bilgi sahibi hem de paylaşımcı ve yardımseverdir. Önerilerini kesinlikle dikkate almanızda fyda var. Saygı ve sevgiyle...
                                Estağfurullah. Teknik eksperlik iddiam yok. Diğer arkadaşlar gibi elimden geldiğince bilinenleri ve tecrübeleri paylaşıyorum.
                                Faydamız olursa ne ala. Normalde forum ortamları vs. vs. beni sıkar, ilave olarak açıkçası forumlara ayıracak kadar zamanımda yok.
                                Ancak burası insigniateam.com ve buradaki ortam çok çok farklı.

Yorum

İşleniyor...
                                X