Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Hayırlı olsun. Umarım beklentilerinizi karşılamıştır. Aslında hiç bir yer kesilmiyor. Montajcınız hata yapmış. Ekranın arkasında bulunan üniteyi söküp aşağı almaları ve sabitlemeleri gerekiyordu. O üniteyi vidalayabilecekleri tam ünitenin ölçülerinde bir boşluk var. Görüntü bende de ters. Ara ara düzelip tekrar terse dönmesi olayı çok ilginç.
    Güle güle kullanın.

Orjinal yazı sahibi: DjiN
    Herkese MErhaba ;

Mehmet arkadaşımızın yoğun araştırmaları ve tavsiyeleri üzerine CDC 400 sistemime Fly Audio ürününü taktırdım. Ürün herkesin anlattığı gibi çok başarılı. Yalnız montaj yapılırken eski çıkan sistemin arka tarafındaki siyah plastik aksamın kesilmesi gerekiyor. Aksi halde Fly dvd konsolu içeriye sığmıyor. Ürünle birlikte IGO yazılımı geldi fakat Opel arması eski modelden.

Kablo bağlantılarında kesim işlemi gerekmiyor. Sadece Can Bus hattından bağlantı alınması amacıyla (tahmin ettiğim kadarıyla) sigorta panelinde bir kablo sıyrılıyor ve ara bağlantı alınıyor. Aynı işlem klima bağlantı kablosundan da yapılıyor. Birde aracı servis goturdugumuzde bilgisayar baglanılan kontrol portuna bir kablo takılıyor ve bunun takılı olarak kalması gerekiyor sistemin çalışması için.

Bende tek sorun geri gorus kamersaında yaşanıyor. Cenmax marka plaka ışıklarının ortasına monte edilen değişik bir kamera takıldı. Piano Lake renginde. Geri vitese takjtığımda goruntu ters geliyor. Bazen duzeliyor kendi kendine. Tekrar terse donuyor.

Şimdilik bu kadar.

Keyifli Sohbetler ;
    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Bende Navigasyon Ndrive yüklü. IGO'yu Flyaudio'da hiç görmedim. Ancak internetten kendiniz güncelleyebiliyorsunuz.
      Güle güle kullanın.

Orjinal yazı sahibi: drdilmen
      MErhabalar...
      Ben de h sonu montajı yaptırdım. Bence de çok başarılı bi cihaz. Ancak aynı logo sorunu bende de mevcut. Logo eski logo halen. Oysa Hamdi Bey logonun yenilendiğini söylemişti.
      Navigasyon için bence harita çok da güncel değil. Yada ben beceremedim. Mesela Denizli deki Forum Çamlık alışveriş merkezleri arasında kayıtlı değil. Ayrıca Afyon Denizli arasında bölünmüş yollarda bazı yerlerde kavşak var görünüyor ama oralar bölünmüş yolla beraber kapanmış durumda.
      Geri görüş kamerasını ben de plakalığa taktırdım. Çok hafif görünüyo çıkıntı olarak. Onun dışında bence tamponun delinmesiyle takılanlardan daha şık durdu.
      Görüntü kalitesi ses bence çok iyi.
      Saygılar...

Yorum

Mehmet goruntu sende surekli mi ters?

Benim goruntu ters derken kastettiğim ayaklar yukarda baş aşağıda misali..

Yarın kemarayı değiştirecekler bakalım.

Yorum

Bendeki ters görüntü, ayaklar yukarı baş aşağı şeklinde değil.
          Yazılar ters şeklinde.

Mehmet goruntu sende surekli mi ters?

Benim goruntu ters derken kastettiğim ayaklar yukarda baş aşağıda misali..

Yarın kemarayı değiştirecekler bakalım.

Yorum

Benim araca montaj yapılırken GPS antenini konsolun tam ortasına koymuşlardı. Deneme için açınca uydu bağlantısını yapamadı. Camın özelliğinden olabilir dediler. Anteni konsolun sağ yan kısmına aldılar. Biraz daha iyi oldu ama halen uydu bağlantısını kurması 5- 10 dakka sürebiliyor. Hava ve arazi şartları önemli ama açık hava da da aynı durum olabiliyor. Acaba sizde bu süre nasıl onu merak ettim.
            Bir de USB modda kontak açılıp kapanınca kaldığı yerden devam etmiyor. Sanırım bunun olması mümkün değil.
            Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

GPS anteni bende de sağ tarafta hemen camın dibinde . Ve sorunsuz çalışıyor.
              Gps sinyali bekleme süresi 1 dakikayı bile bulmuyor. 4-5 kademe arasında yeşil renkte.

Bence bağlantıyı kontrol etsinler.

Şimdilik kaldığı yerden devam etmiyor. Çünki sistem bir AUX cihazı. Bu konuyu ilk incelememde firmaya bildirmiştim. Yazılım ile kaldığı yerden devam ettirme imkanı varsa bu olayı yazılım ile halledeceklerdi.

Orjinal yazı sahibi: drdilmen
              Benim araca montaj yapılırken GPS antenini konsolun tam ortasına koymuşlardı. Deneme için açınca uydu bağlantısını yapamadı. Camın özelliğinden olabilir dediler. Anteni konsolun sağ yan kısmına aldılar. Biraz daha iyi oldu ama halen uydu bağlantısını kurması 5- 10 dakka sürebiliyor. Hava ve arazi şartları önemli ama açık hava da da aynı durum olabiliyor. Acaba sizde bu süre nasıl onu merak ettim.
              Bir de USB modda kontak açılıp kapanınca kaldığı yerden devam etmiyor. Sanırım bunun olması mümkün değil.

Yorum

Arkadaslar ;

Insignia'larda ön cam Atermik yapıdadır.Bu sebeple cam üzerinde nereye koyarsanız koyun GPS anten, OGS gibi cihazlar bağlantıda problem yaşar. Bu sebeple koyulacak en dogru nokta bu cihazların kullanımı için ayrılmış siyah nokta ile taranan dikiz aynasının ustundeki bolumdur.

Benim aracımda GPS anteni noktalı alanda duruyor ve FLY player açıldıgı anda Navigasyon calısır durumda oluyor.Gps antene giden kablolar cok rahat sekilde doseme içinde gizleniyor ve dikkatli bakılmassa hiçbir şey belli olmuyor.

Yorum

Arkadaşlar ön konsoldan gelen çıtırtı sesinden çok muzdaripseniz FLY taktırın hemen kesiliyo ))
                  Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Merhabalar;

Dun Fly Audio konsoldan cıkan USB giriş kablosuna 1 GB ve 8 GB lık 2 adet USB taktım. Ama ne yaptıysam klasorleri goremedim. PL 'ye bastıgımda sadece içinde IGO yuklu olan kartın klasorleri geliyor. Taktıgımızda yapmamız gereken farklı bir olay varmı ?

Bende 3 adet kablo geliyor konsoldan torpidoya. 1 adet USB dişi , 1 adet USB erkek ve 1 adet Ipod. Ben Dişi USB kablosuna baglıyorum. Mp3 tusuna basıyorum ama dediğim gibi sadece karttaki klasorler geliyor.

Yorum

DVD menüsüne girip, orta kısımdakı USB menüsüne tıklayıp sonra en sağdaki USB'yi seçiyoruz.
                      Sorun çözülüyor.

Merhabalar;

Dun Fly Audio konsoldan cıkan USB giriş kablosuna 1 GB ve 8 GB lık 2 adet USB taktım. Ama ne yaptıysam klasorleri goremedim. PL 'ye bastıgımda sadece içinde IGO yuklu olan kartın klasorleri geliyor. Taktıgımızda yapmamız gereken farklı bir olay varmı ?

Bende 3 adet kablo geliyor konsoldan torpidoya. 1 adet USB dişi , 1 adet USB erkek ve 1 adet Ipod. Ben Dişi USB kablosuna baglıyorum. Mp3 tusuna basıyorum ama dediğim gibi sadece karttaki klasorler geliyor.

Yorum

Sorun cozuldu.

Tesekkurler

Yorum

ARKADASLAR BIZDE 2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo İSTİYORUZ 2010 2.EL DÜŞÜNÜYORUZ 2.EL PİYASASINI ARAŞTIRIYORUZ AMA DVD800 LÜMÜ ALSAK YOKSA SONRADAN FLYAUDİO MU TAKTIRSAK KARAR VEREMEDM AMA FLYAUDİO SONRADAN TAKTIRMAK DAHA MANTIKLI GELDİ DVD800 ADI VAR KENDİSİ YOK GİBİ GELDİ BİZE BİR FLİM BİLE İZLEYEMEDİKTEN SONRA NE GEREĞİ VAR VE TURH PUSHU ÇALIŞIYORMU ACABA FLYAUDİO TARTIRDIKTAN SONRA BİLGİSİ OLAN VARMI ?ÇOK ACİL CEVAP BEKLİYORUM SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARDAN BİR AN ÖNCE ONA GÖRE ARABIMIZA KAVUŞMAK İSTİYORUZ MEHMET ARKADAŞIM SİZDEN RİCAM SİİZN ARACINIZIN ORİJİNAL ÜZERİNDEKİ TEYBİ NEYSE BENDE COSMOYU ARAŞTIRIRKEN ONA GÖRE TERCİH EDİCEM SİZ BENİ İKNA ETTİNİZ AÇIKÇASI ARACINIIZN KENDİ ORJİNAL TEYİBİ NEYSE BUNUDA CVPLARSANIZ EĞER SİZE ZAHMET SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TŞKLER..

Yorum

BİR ARKADAŞIM COSMOMU EDİTİONMU İKİSİ ARASINDA GİİDP GELİYOR COSMO DAHA İYİ DİMİ ARKADAŞLAR ARADAKİ DETAYLI FARKI BİLEMİYORUM O YÜZDEN KENDİSİNE İZAH ETMEMEDE YARDIMCI OLURSANIZ EĞER SEVİNİRİMM

Yorum

_ertan_ : Bende CDC 400 vardı .

Yorum

PEKİ MEHMET ABİ BİZ DVD800 LÜ ALSAK SONRADAN FLAUDİO TAKTIRSAK BİR SIKINTISI OLURMU İLLAKİ CDC400LÜ ALIRSAKMI BU SEKILDE GÜZEL VERİM ALABILIYORUZ DVD800 E UYUMU NASILDIR ACABA?

Yorum

İşleniyor...
                                X