Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Öncelikle çözülen sorunla başlayalım dediğiniz gibi GPS cold start off yapılınca başlangıçtaki GPS çekmeme sorunu ortadan kalktı.
    Fly Audio ve aracın orjinal sistemi arasındaki ses seviyesi farkı bahsettiğiniz gibi surround ayarlarından değil surround seçeneği off durumda zaten. Ses seviyesi o kadar düşükki sinema modu falan seçildiğinde ses efektinin değiştiğini bile anlamıyorsun. Ben de aslında GPS anonslarını kapatanlardanım sadece duyulmaması sistemde problem olduğunu gösteriyor ve bence sizdeki gibi geç de olsa geliyor olması telefon geldiğinde de geç de olsa sesin kapatılacağı anlamına gelmeli. Neyse pazartesi veya salı alete baktıracağım inşallah çözülür. En çok üzüldüğüm de tekrardan aracın parçalarının söküldüğünü izleyecek olmam. Montaj esnasında neredeyse tamam yeter istemiyorum diyecektim. Bu arada Fly Audio merkezden kiminle görüşmeliyim ?

İlgili cevaplarınız için teşekkürler. Sonuçları mutlaka paylaşacağım.
    2011 2.0 CDTI 130 hp Insignia Edition Elegance P. / Beyaz / Active Select / 18" / Fly Audio

Yorum

Montaj opel servistemi yapildi flyaudio yetkili saticisindami yapildi?
      2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Arkadaşlar gelecek olan arac için böyle bir sistem düşünüyorum.Flyaudio ve Cyclone ikileminde kaldım.Bir kaç sorum olacak.

Ben bu ürünü nerede taktıracağım?Aydında oturuyorum, aracıda Aydın Surtaşlardan aldık.Sadece Cyclone ve Necvox takıyorlarmış.Ben Necvox istemiyorum.Ya Cyclone ya da Flyaudio olacak.
        İkinci sorum ise garanti.Araç sıfır kilometre.Dışarıda taktırırsam garantide herhangi bir sorun çıkar mı?Sonuçta araçlarımızda elektronik beyin var.

Yorum

opel serviste değil fly audio yetkili satıcısında yapıldı
          2011 2.0 CDTI 130 hp Insignia Edition Elegance P. / Beyaz / Active Select / 18" / Fly Audio

Yorum

Eğer cihazı serviste taktırdıysanız, garanti konusunda sorun çıkartmazlar.
            Flyaudio firması direkt satış yapmıyor, Flyaudio firmasından satış yapılan yetkili servisleri ve satış noktalarını öğrenebilirsiniz.

Orjinal yazı sahibi: cekY
            Arkadaşlar gelecek olan arac için böyle bir sistem düşünüyorum.Flyaudio ve Cyclone ikileminde kaldım.Bir kaç sorum olacak.

Ben bu ürünü nerede taktıracağım?Aydında oturuyorum, aracıda Aydın Surtaşlardan aldık.Sadece Cyclone ve Necvox takıyorlarmış.Ben Necvox istemiyorum.Ya Cyclone ya da Flyaudio olacak.
            İkinci sorum ise garanti.Araç sıfır kilometre.Dışarıda taktırırsam garantide herhangi bir sorun çıkar mı?Sonuçta araçlarımızda elektronik beyin var.

Yorum

Bahsettiğim konuları kontrol ettirin. Gerekirse başka bir cihazla denettirin.
              Yinede sonuç alamazsanız, Flyaudio merkezi ile irtibata geçin. Not aldığınız sorunları aktarın. Flyaudio firması şu ana kadar bu tür konularda markasına sahip çıkan ve destek veren bir firma. Ayrıca forumumuza reklam vererek foruma destek olmuş bir firma.
              Navide anons gecikmesi, bluetooth rehber konusu hariç mutlaka çözüm bulacaklardır.
              Bulmazlarsa forumca tepelerine çökeriz merak etmeyin.

Orjinal yazı sahibi: iminareci
              opel serviste değil fly audio yetkili satıcısında yapıldı

Yorum

Herkese tekrar merhaba İzmir'den son gelişmeleri bildiriyorum

Öncelikle dün farkettiğim bir problem daha varmış. Cihazın üzerindeki Menü tuşu ve diski çıkarmaya yarayan eject tuşunun da mavi renkli ışığı var. Fakat bende bu ışıklar kontak anahtarını çevirince yanıyor fakat iki saniye sonra sönüp bir daha da yanmıyor. Bu problem iyice kafamı karıştırdı diğerleriyle pek alakası yok gibiydi. Çok basit bir montaj hatası kablo hatası gibi bir durum bekliyordum aslında ama bu durum biraz beklentimi değiştirdi.

Neyse bugün sabah saatlerinde montajın yapıldığı yerde maceramız başladı. Öncelikle ön taraf söküldü ve kablo soket bağlantılarının doğru olup olmadığı kontrol edildi. Zaten neredeyse tamamı soketlerin birbirine bağlanması ile oluyor yapılması gerekenler yapılmış görünüyordu. Daha sonra Cenmax İzmir firmasından Hakan Bey yeni bir cihaz getirdi. Mevcut kablo demeti ve bağlantılar kalacak şekilde cihazı yenisi ile değiştirdik ve tüm sorunlar aynen devam ediyordu. İstanbul'daki montaj ekibinden Yusuf diye bir beyle görüşüldü problemler ve olası çözümler konuşuldu ama yeni bir çözüm çıkmadı. Yusuf bey bluetooth bağlı iken ve radyo dinleniyorken telefon çaldığında cihazın radyo sesini kesmemesinin normal olduğunu aracın radyosu üzerindeki cd/aux tuşuna iki kere basarak kendimizin geçirmemiz gerektiğini söyledi ama diğer sorunların olmaması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Fly Audio'dan Hamdi Bey ile görüştük o da bu tarz problemler ile hiç karşılaşmadıklarını ve kablo veya soketlerden kaynaklanmasının muhtemel olacağını söyledi. Biz de arabada daha önce takılmış olan kablo demeti ve soketlerin tamamını sökerek yeni gelen cihazın kablo demeti ve soketleri ile sıfırdan montaj yaptık. Yeni ve eski olmak üzere her iki cihazla da denedik ve aynı sorunlar aynen duruyordu.

İstanbul ile yapılan görüşmelerde 2011 model araçlara henüz montaj yapılmadığını söylediler bir sistem uyumsuzluğu olabilir dediler ki bu bana çok mantıklı gelmedi. Aracın kol dayama bölmesi içinde Aux girişi ve USB girişi var bunlarla ilgili bir problem olabileceği fikri akla geldi. Cihaz ile aux arasındaki sinyalde bölünme veya çakışma nedeniyle sinyal gücünün zayıflaması olabilir gibisinden tam anlamadığım konuşmalar oldu. Denemek için her iki girişe de bir şeyler takılınca cihaz bunların takıldığını algılıyor ama ses gelmiyordu. Yine de radyo arkasında Fly Audio ile bağlanan aracın kendi soket ve kablo demetinde kol dayama içine giden bağlantı kabloları tespit edilip devre dışı bırakıldı. Sonuç yine değişmedi Sabahtan akşama kadar uğraş ve sonuç sıfır.

Tüm bunların üzerine kimsede söyleyecek söz kalmadı ve son sözü ben söyledim yarın arabamı ilk haline geri döndürüp radyo cd mp3 usb gibi orjinal imkanlarını kullanmaya devam edeceğim. Gerçekten canım sıkıldı , bununla sürekli bu şekilde uğraşmaya vaktim de yok hevesimde kalmadı artık. Belli bir süre sonra 2011 model bir araca takılmış halde gördükten sonra tekrar taktırmayı düşünebilirim belki. Ama şimdi sinirlerim bozuk bu kadar zaman harcadığıma mı yanayım , önce heveslenip şimdi elimde birşey olmadığına mı yanayım yoksa aracın bu kadar sökülüp takılmasına mı yanayım.

Başta Mehmet Bey olmak üzere tüm cevap yazan ve yardım etmeye çalışanlara teşekkürler. Yeni model bir araca yeni montaj yaptıran olursa bana da haber versin )

Yorum

Arkadaslar merhaba benimde aracim 2011 bende taktirmayi dusunuyorum acaba 2011 de sorunsuz kullanan var mi yoksa beklemem mi gerek

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                  Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Şehir dışında olduğum için ancak cevap yazabiliyorum.
                    Sizin adınıza üzüldüm. Geçmiş olsun.

Kol dayama altındaki USB ve AUX girişlerine denemek için bir şeyler takıldığında ses gelmiyorsa. Aracınızın orjinal sisteminde bir sıkıntılar olabilir.

* Tek başına USB takıldığında aracınızın orjinal sistemi USB belleği algılayıp müzik dinleyebiliyormusunuz? Kumanda edebiliyormusunuz ?
                    * AUX girişine bir ses aygıtı bağladığınızda, ses aygıtından müzik dinleyebiliyormusunuz?
                    * Radyoda cızırtı problemi varmı? geçtimi ? Flyaudio takınca bir cızırtıdan bahsetmiştiniz.

2011 modellere Flyaudio montajı yapıldı .
                    Kişisel görüşüm bir yerlerde başka bir sıkıntı var.

2011 model araç sahibi olup, Flyaudio montajı yaptıran kimler var acaba ?

Orjinal yazı sahibi: iminareci
                    Aracın kol dayama bölmesi içinde Aux girişi ve USB girişi var bunlarla ilgili bir problem olabileceği fikri akla geldi. Cihaz ile aux arasındaki sinyalde bölünme veya çakışma nedeniyle sinyal gücünün zayıflaması olabilir gibisinden tam anlamadığım konuşmalar oldu. Denemek için her iki girişe de bir şeyler takılınca cihaz bunların takıldığını algılıyor ama ses gelmiyordu. Yine de radyo arkasında Fly Audio ile bağlanan aracın kendi soket ve kablo demetinde kol dayama içine giden bağlantı kabloları tespit edilip devre dışı bırakıldı. Sonuç yine değişmedi

Yorum

Sizin adınıza inanın ben de üzüldüm. İnşaallah sorununuz en kısa sürede çözülür.
                      Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

arkadaşlar FLY'ın mp3 arayüzü düzeldi mi?

cihaz çok iyi ama şu mp3 leri okurken 2001den sonra Çinden gelme VCD lerin arayüzü gibi bir arayüzle okuması gerçekten kötü olmuş... herşeyi yapmışlarda onu neden yapamamışlar anlamadım...

Yorum

Arkadaşlar merhaba dün itibariyle flyaudio taktırdım aracıma ve 2 gün uğraştık ancak hiçbir uyumsuzluk olmayacak şekilde bağlantı yapmayı başardık. Birtek kabloda hata olsa bişeyler anormalleşiyor. Bizzat başında durarak yaptırdım sigorta kutusuna bile bir kablo saplanması gerekiyor..Kocaelide olup taktırmak isteyen olursa yardımcı olup adres veririm..

Yorum

Ayrıca söylemeyi unuttum aracım 2011 ve bir yorum arayüzler cihazın becerilerine göre çok acemice ve yetersiz olmuş...

Yorum

cihazın arayüzü (özellikle mp3 arayüzü) hala değişmedimi?

Yorum

Herkese selam,

Bu sabah 2010 Cosmo 1.6 T aracımı Ankara İskitler Opis'e bırakıp FlyAudio takılmış olarak öğlen teslim aldım. Gerçi henüz kullanma kılavuzunu okuyamadım ancak ilk aşamada tespit ettiğim bazı aksaklıklar/eksiklikler var. Acemilikten ben mi çözüm bulamadım bilmiyorum ama teknolojik cihazlarla da aram oldukça iyidir aslında. Sorunları maddeler halinde aşağıda yazıyorum ve üstadların yorumlarını bekliyorum.

1. FlyAudio açıkken sıcaklık yükseltilirse 27 dereceden 32 dereceye geçiyor. Oysa eskiden 28 son sıcaklık göstergesiydi,

2. FlyAudio açıkken fan hızını değiştirdiğimde sadece fan simgesi çıkıyor, değişim sonucu yeni hızı göremedim,

3. Üzülerek söylüyorum: LOGO HALA ESKİ,

4. FlyAudio girişinden CD/DVD taktığımda ekranda bir CD resmi kalıyor, CD/DVD içeriğine göre herhangi bir müzik çalma video oynatma yapmıyor, benim müdahalemi bekliyor,

5. Araca binip çalıştırdıktan sonra cihazın açılması biraz zaman alıyor, bu da geri görüş kamerasının geç açılmasına neden olduğundan sabah parktan çıkış can sıkıcı olacak,

6. FlyAudio takılmadan önce kontak tamamen kapalı hatta anahtar bile takılı değilken radyo/CD çalıştırılabilirken anahtarı takıp bir kez çevirmeden FlyAudio cihazını çalıştıramadım,

7. DVD içerisindeki AVI, MP4 ve MKV formatındaki videoları açmadı, FlyAudio hangi video formatlarını destekliyor acaba,

8.MP3 arayüzü hala MADE IN PRC tarzında,

9. Kol dayama altındaki 3.5 mm girişten ses alamadım,

10. Zar zor eşleştirdiğim Samsung GT-B7320 WM6 cihazımı diğer telefonumla aradığımda arama ekranı göründü ancak FlyAudio cihazdan telefon çalma sesi gelmedi, üstüne bir de direksiyondan telefonu açamadım,

11. GPS menüsünde rota belirlemişken kontağı kapattıktan sonra yeniden çalıştırdığımda son kullanılan menü gelmedi, manuel olarak GPS menüsüne geçmek zorunda kaldım, o ekranda da kontağı kapattığım noktada kalan GPS pozisyonu ile ekran dondu. Ekrana dokununca çalışmaya başladı,

12. CD400 yazı karakterlerinin pixel sayısı ekran ebatları ile orantılı olarak belirlendiğinden, FlyAudio ekranındaki yazılar çok büyük ve biraz da çirkin kalıyor,

13. Plakalıktaki kamera bayağı büyük geldi gözüme, kullanımı konusunu tekrar gözden geçirebilirim belki,

13. FlyAudio içine MP3 içeren bir CD/DVD taktığımda içeriğini göremiyorum,

14. Daha önce Opis'te gördüğüm kahverengi bir cihaz üzerinde DVD, Compact Disc, iphone, GPS vb. yazıları yoktu, bunda ise yine bu yazılar var.

Şimdilik bu kadar, umarım sizi fazla sıkmamışımdır. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Sağlıcakla...

Yorum

İşleniyor...
                                X