Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Flyaudio Car DVD Player Navigasyon Bluetooth çözümü-Montaj/İnceleme

Orjinal yazı sahibi: mehmet
    Aksam yaptigim kontollerde,

- GPS modunda isiyi ayarladigimda maksimum isi 27, den 32 oluyor.
    32 yerine orjinalde oldugu gibi "hi" yazmaliydi.

- isi ayari yaptigimda fan animasyonunu benim cihazimda sorunsuz calisiyor. En ufak bir mudahalede ekrana geliyor, yarim saniye sonra kayboluyor.
    Klima kumada panelinde de fan kademesini gorebiliyoruz.

Tekrar soyluyorum: montajcilar geregince titiz degil. Aslinda Flyaudio tarafindan dokumanlar saglam gonderiliyor. Hatta o dokumanlarin hazirlanmasinda ufak tefek yardimlarimda oldu.
    Merkezlerinde yaptiklari ve benim aracima yaptiklari montaj sorunsuz. Ben 1 yildir kullaniyorum.

@Swordfish: aracin orjinal bluetooth'unu kullaniyorsaniz telefon rehberi icin bir muddet bekleyin. Baska bir telefon ile test edin.
    Fly telefon rehberini desteklemez.
    Bu durumda yarın önce Opis'ten Ufuk Bey ile duruma göre de sonrasında Hamdi Bey ile görüşmem gerekecek. Gelişmeleri yazacağım.

Teşekkürler.

Yorum

Üzülerek dün sabah FlyAudio cihazımı söktürdüm. Yaşadığım sıkıntılar çoğu kişi için keyfe keder olarak değerlendirilebilir aslında. Ama ne yaparsınız işte biraz takıntılıyım elektronik cihazlarıma karşı. Bu kararı vermemdeki etkenleri ise daha önce yazdıklarımdan elediklerim ve ilave bir iki sorundan sonra aşağıdakiler olarak sıralayabilirim:

1. FlyAudio cihazın sadece kendi menülerine ait ekranlarında iken sıcaklık 27 dereceden 32 dereceye çıkıyor,

2. Yine sadece FlyAudio cihazın kendi menülerine ait ekranlarda manuel fan hızı ayarları görünmüyor. Hava yönlendirmesini değiştirmeyi ise atlamışım açıkçası, görünüp görünmediğini bilmiyorum,

3. Araç radyo/CD menülerinde iken FlyAudio cihazına CD/DVD taktığımda, veya FlyAudio cihazında takılı CD/DVD çıkarıp geri taktığımda ekran öylece kalıyor,

4. FlyAudio cihazın CD/DVD sesi araç radyo/CD kısmına göre çok düşük,

5. MENU tuşunun ışığı farlar açık olmasına rağmen bazen yanıyor bazen yanmıyor,

6. FlyAudio cihazına MP3 içeren bir CD/DVD taktığımda TRACK LIST butonu ile CD/DVD içeriğini göremiyorum, TRACK CD takıldığında ve sadece parça numarasını gösterecek şekilde bu tuş işlev görüyor,

7. FlyAudio cihazın ana menüzündeki MP3 butonu ile Micro SD kart içine yüklediğim MP3 dosyalarını gayet güzel çalıyor ancak RANDOM ve REPEAT fonksiyonları çalışmıyor,

8. MP3, DVD, GPS ekranlarında iken aracın kendi butonlarından radyo tuşuna bastığınızda ekranda herhangi bir değişiklik olmuyor.

9. Plakalıktaki kamera gözüme hep takıldı, burada gördüğüm fotoğraflarda kameranın büyük olduğu çok anlaşılmıyor. Mehmet Beyin yaptığı gibi plaka altında küçük bir kamera daha uygun olur galiba.

Yukarıda da dediğim gibi bu sorunların hemen hepsi keyfe keder. Cihazda çok beğendiğim özellikler de yok değil elbette.

1. Total Video Converter ile yüksek çözünürlüklü videoları 720x480 ebatına ve XVID AVI formatına çevirerek araçta çok rahat izleyebilirsiniz. Siz araç kullanırken izlemeyin ama yolcular izlesin, çok dikkat dağıtıyor.

2. Navigasyon mükemmel çalışıyor, Ankara haritası oldukça güncel,

3. Cihazın menü geçişleri çok hızlı,

4. SURROUND olayı harika, seçebileceğiniz stadyum, cinema, stüdyo ve disko alternatifleri gerçekten kendinizi orada hissettiriyor,

Bu arada bahsetmeden edemeyeceğim Opis'in de memnun kalmamam durumunda cihazı iade alması da gerçekten taktir ettiğim bir uygulama idi. Buradan Opis yöneticilerine ve aksesuar sorumlusu Kenan Beye de teşekkür ediyorum.

Sonuç olarak, bir kaç keyfe keder aksaklık haricinde oldukça iyi bir cihaz ama sanırım ben biraz takıntılıyım maad .

Selamlar.

Yorum

Arkadaşlar aracının orjinalinde bluetooth olmayıp fly taktıranlara bir sorum olacak. Böyle bir konfigürasyonda telefonla konuşurken aracaın kendi cd changerındayken konuşma yapabiliyorlar mı ? benimkinde aracın kendi cd changerında konuşma yapamıyorum.Bunu merak ediyorum.....

Yorum

güncel..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

merhaba bende flyaudıo kullnıcısyım. orjınal teybnnden cok daha az ses cıkıo.. ses kalıtesı dusuk. navıgsyonu kurdktan snra yalns yola grersenz yolu tekrar hesaplayamıyor.gerı gorus kamerası ara sırada olsa gostermıyor. her dvd formatını okuyamıyor,klıp ızleyemıyorum.. denemedgm format kalmadı , calıstrmıyor. bı actgı fılmı ıkıncı kez acmıyor. bunların harıcınde gayet guzel bı urun olsa

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emirhansahin
              merhaba bende flyaudıo kullnıcısyım. orjınal teybnnden cok daha az ses cıkıo.. ses kalıtesı dusuk. navıgsyonu kurdktan snra yalns yola grersenz yolu tekrar hesaplayamıyor.gerı gorus kamerası ara sırada olsa gostermıyor. her dvd formatını okuyamıyor,klıp ızleyemıyorum.. denemedgm format kalmadı , calıstrmıyor. bı actgı fılmı ıkıncı kez acmıyor. bunların harıcınde gayet guzel bı urun olsa
              öncelikle kendinizi tanıtmalısınız;
              http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0
              InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emirhansahin
                sorununuzla ilgili olarak, genelde söylediğiniz şeyler hatalı montajdan kaynaklanıyor. montajı deneyimli kişilere yaptırırsanız sorunlarınızın büyük kısmı çözülecektir. bunun dışında flyaudio dvd sürücüsü üzerinden tüm formatları desteklememektedir; dvd üzerinden oynatamadığınız klipleri harici usb harddisk üzerinden oynatabilirsiniz.
                ESKIDEN 2010 INSIGNIA1.6TURBO COSMO OLIMPIK BEYAZDI
                ŞIMDI 2014INSIGNIA 1,6TURBO SIDI COSMO OTOMATIK STIL+PARK&GO PAKET KARBON SIYAH

Yorum

Orjinal yazı sahibi: trabzon61
                  Arkadaşlar aracının orjinalinde bluetooth olmayıp fly taktıranlara bir sorum olacak. Böyle bir konfigürasyonda telefonla konuşurken aracaın kendi cd changerındayken konuşma yapabiliyorlar mı ? benimkinde aracın kendi cd changerında konuşma yapamıyorum.Bunu merak ediyorum.....
                  Aracın kendi changerine geçildiği zaman Aux modundan yani fly audio modundan komple çıkmış gibi oluyor bende.. Asıl merak ettiğim, bluetooth dışındaki herhangi bir fly audio özelliğinden de, araç cd yada fm modunda iken yararlanabiliyor muyuz?
                  2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

ne gibi özelliklerinden mesela? navigasyon gibi mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: myanmaz
                      Evet, aracın kendi sisteminin arka plan olarak çalışıp fly audionun ön planda çalışacağı herhangi bir özellik diye genelleyeyim.
                      2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

emeğinize sağlık bu arada benden bi not 1 tb harici harddiski sorunsuz çalıştırıyor bilginiz olsun ben yaptım oldu)
                        İNSİGNİA 1.6 T EDİTİON ELEGANCE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bassoprofondo
                          Orjinal yazı sahibi: myanmaz
                          Evet, aracın kendi sisteminin arka plan olarak çalışıp fly audionun ön planda çalışacağı herhangi bir özellik diye genelleyeyim.
                          mesela navigasyon ekranındayken radyo veya cdc400 deki cd dinlenebiliyor; veya aynı anda klima ayarları da görüntülenebiliyor; veya aracın kendi bluetooth'u üzerinden telefon görüşmesi yapılabiliyor. umarım doğru anlamışımdır demek istediğinizi

Yorum

navimaster nasıl bir ürün

Yorum

Orjinal yazı sahibi: deniz
                              navimaster nasıl bir ürün

tavsiye etmem...

Yorum

FlyAudio için guncel BIOS u nerden elde edebiliriz bilen varmıdır. Bende garip problemler var. Muhtemelen BIOS update ile cozulebilir.

Bu problemleri yaşayan varmı aranızda?

-Daha onceden CD/AUX tusuna bastıgımda "AUX BAGLI DEGIL" yazıyordu. Su anda hiçbirşey baglamadıgım halde "AUX Baglı" yazıyor.

-MP3 dinlemek istedğimde gerek FLY USB Kablosundan gerekse SD kart uzerinden sesler Echo lu ve boguk geliyor. Çok nadirede olsa kendiliğinden duzeliyor.

Yorum

İşleniyor...
                                X