Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.6 Dizel Haberleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia 1.6 Dizel Haberleri

Orjinal yazı sahibi: tanertudor
    Arkadaslar merhaba. Yaklasik 6 yildir kullndigim golf6 tsi dsg aracimi artik kucuk geldigi icin degistirmek istiyoruz. Birkac gundur insignia almak ic8n araştırmalar yapiyorum. Cosmo paketi için fiyatlar aldim. Yeni gelecek 1.6 dizel otomatik icin. Karar verme asamasindayim. Bugun cosmo paketli benzinli insigniayi gormek icin bayiye gidecegim belki orada siparisi de verebilirim. 104 bin fiyat verildi simdiye kadar. Garanti uzatma istemezsem 1200 tl daha düşüyor. Sizden ricam cok fazlada butcem yok hangi paketi ekleyip alsam. Flexride dendi bana ama ileride amortisoru bozabilirmis diyorlar. Benim aklimdada cevre gorus 2 var. Birde icimde kalmasin diye skoda superb icinde fiyat alacagim. Ama gonlum insignia dan yana. Alirken nelere dikkat etmeliyim neleri ekletsem uygun olur?? Bu aracin sanzumani sizce nasil torku cokmu harciyor?
    Öncelikle welcome

Garanti uzatmayı bedava veriyorlar diye biliyordum. İlk defa almayınca indirim yapıldığını sizden duydum. Ben arabamı alırken üstüne para vererek garantiyi 2 yıl uzatmıştım. Öneririm.
    Bütçenize göre seçim yapmak elbette mantıklı ancak Türkiye'ye ayrılmışlardan tercih etmezseniz bir miktar bekleyebilirsiniz. Bu durumda sabit fiyat garantisi olacak mı öğrenmek lazım. Forumdan birisi bu yüzden Flexride tercih etmemişti. Bence eklenecek yegane şey nazar boncuğu
    Active select şanzıman klasik tork konvertörlü olduğundan tabi ki bir miktar torktan alıyor. Bilgili arkadaşlar daha iyi cevap verir ama 320 Nm torktan atıyorum %20 alsın. Rakipleri olan tdi dsg'ler zaten 250 Nm tork üretiyor. TDCi/HDi'lar manulde 270 Nm. Bence burada kullanarak karar vermek en iyisi. A3 dizel dsg kullandım. Araba hafif olduğundan güzel gidiyor. Asıl soru ağırlaşınca aynı performansı alabilecek miyiz?

İnşallah gönlünüze göre olan araç içinize de siner.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emre2929
      Yani flexride siparis versem iyi olur ama param yetmezse cokta önemli değil mi diyorsunuz? Birde bu arac 1 depo ile sizce kac km gider buda benim icin onemli de. Cevaplarsaniz sevinirim.
      dizel icin mi soruyorsunuz
      8
      Evet 1.6 dizel otimatik sizce ful depoyla kac km gider mks.

Yorum

Opelin sayfasinda fiyat korumadan bahsediyor. 1.6 dizel otimatik eylül sonuna kadar alirsan yada siparis edersen aralikta bile gelse zamdan etkilenmiyorsun.

Yorum

1.6 dizel sehir ici 6-7 lt yakar buda 1 depo ile 700 750 yapar demek.depoyu tam bosaltmayacagimiz icin
          2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
          yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
            Arkadaslar merhaba. Yaklasik 6 yildir kullndigim golf6 tsi dsg aracimi artik kucuk geldigi icin degistirmek istiyoruz. Birkac gundur insignia almak ic8n araştırmalar yapiyorum. Cosmo paketi için fiyatlar aldim. Yeni gelecek 1.6 dizel otomatik icin. Karar verme asamasindayim. Bugun cosmo paketli benzinli insigniayi gormek icin bayiye gidecegim belki orada siparisi de verebilirim. 104 bin fiyat verildi simdiye kadar. Garanti uzatma istemezsem 1200 tl daha düşüyor. Sizden ricam cok fazlada butcem yok hangi paketi ekleyip alsam. Flexride dendi bana ama ileride amortisoru bozabilirmis diyorlar. Benim aklimdada cevre gorus 2 var. Birde icimde kalmasin diye skoda superb icinde fiyat alacagim. Ama gonlum insignia dan yana. Alirken nelere dikkat etmeliyim neleri ekletsem uygun olur?? Bu aracin sanzumani sizce nasil torku cokmu harciyor?
            Öncelikle welcome

Garanti uzatmayı bedava veriyorlar diye biliyordum. İlk defa almayınca indirim yapıldığını sizden duydum. Ben arabamı alırken üstüne para vererek garantiyi 2 yıl uzatmıştım. Öneririm.
            Bütçenize göre seçim yapmak elbette mantıklı ancak Türkiye'ye ayrılmışlardan tercih etmezseniz bir miktar bekleyebilirsiniz. Bu durumda sabit fiyat garantisi olacak mı öğrenmek lazım. Forumdan birisi bu yüzden Flexride tercih etmemişti. Bence eklenecek yegane şey nazar boncuğu
            Active select şanzıman klasik tork konvertörlü olduğundan tabi ki bir miktar torktan alıyor. Bilgili arkadaşlar daha iyi cevap verir ama 320 Nm torktan atıyorum %20 alsın. Rakipleri olan tdi dsg'ler zaten 250 Nm tork üretiyor. TDCi/HDi'lar manulde 270 Nm. Bence burada kullanarak karar vermek en iyisi. A3 dizel dsg kullandım. Araba hafif olduğundan güzel gidiyor. Asıl soru ağırlaşınca aynı performansı alabilecek miyiz?

Passat c5 bunlarda 250 ve 270 nm torka sahip. Bunların otomatikleri torktan yemiyormu?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
              Öncelikle welcome

Passat c5 bunlarda 250 ve 270 nm torka sahip. Bunların otomatikleri torktan yemiyormu?
              Bildiğim kadarıyla dsg, edc gibi çift kavramalılar torktan yemiyor çünkü tork konvertörü yok. Ancak sanırım sistemin hassaslığından dolayı yüksek torka çıkmıyorlar. Mesela Renault-Nissan gurubunda 1.5 dizel daha güçsüz olduğundan edc vardır ama 1.6 dizelde yoktur. Nissan bu motora CVT opsiyonu koymuştur. Mercedes'te ise kullanıcı profili manuel sevmediğinden EDC'yi yapan Delphi firması Mercedes'e 7 ileri çift kavrama vermektedir.

HDi motorlarda ise eskiden tek kavrama otomatikleştirilmiş manuel vardı. Kısaca araçta sizin yerinize debriyaja basan bir sistem. Tıpkı tam otomatikler gibi debriyaj yok ve vites kendi kendine değişiyor. Bunlarda da tork konvertörü yok diye biliyorum. Ancak 508'in eski broşüründe otomatiğin torku manuelden düşüktü. Burada da tahminim sistemi zorlamamaktı. Şimdi ise yenilenmiş motora tam otomatik şanzıman koymuşlar. Her ne kadar tork konvertörünü geliştirdik, kaybı azalttık deseler de illa kayıp olacaktır.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Yani flexride siparis versem iyi olur ama param yetmezse cokta önemli değil mi diyorsunuz? Birde bu arac 1 depo ile sizce kac km gider buda benim icin onemli de. Cevaplarsaniz sevinirim.
                Opel in yürüyen aksamları oldukça mukavemetlidir, Flexride sitemlerde de benim bildiğim bir arıza - kronik sorun yok + uzun dönem incelemelerinde de sorun yaşanmadığını okumuştum.
                2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Eskisehirdeki bayii cosmo paket icin 105 bin son fiyat verdi ama opel musteri indirimi yapmadi. Diger iller yapsada inanmayın dedi☺ gelecek olan beyaz renk kış paketli edition elegance varmis 100 bin dedi ama istemedim. Simdi bayram girdi araya sonrasinda bakalim tekrar ankara ve sakarya ile iletisime gececegim. Bu arada superb icinde fiyat aldim 1.6 dizel dsg style paket+xenon+otomatik kararan dikiz ayna 110 bin dedi. Bana yuksek geldi. Skoda fiyatlari sisirmis sanirim passat satışı dusmesin diye.

Yorum

düz fiyat cosmo 105bin değilmi
                    06 FA 1466 kışın karda tank,yazın asfaltta uçak.

Yorum

düz vites demek istedim
                      06 FA 1466 kışın karda tank,yazın asfaltta uçak.

Yorum

yeni parti (ağustos üretimi) insignialar ne zaman Türkiye'ye gelecek tam olarak haberi olan var mı? ekim ortası deniliyordu ??
                        onur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: jeremo32
                          yeni parti (ağustos üretimi) insignialar ne zaman Türkiye'ye gelecek tam olarak haberi olan var mı? ekim ortası deniliyordu ??
                          Bana 15'ine kadar teslim alacağım söylendi

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                          Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
                            Orjinal yazı sahibi: jeremo32
                            Bana 15'ine kadar teslim alacağım söylendi
                            teşekkürler, ben de biraz önce opel türkiye iletişim merkezini aradım, dizel araçların ekim ayı içersinde geleceğini, benzinlilerin ise kasım ya da aralık ayında tam belli değil dedi bakalım ben 1.4 140 lık ile ilgileniyorum ama kısmet artık, hemn gelir inş.
                            onur

Yorum

Bugün Odak Opel,den Sport model 1.6 dizel manuel vites +IntelliLink NAVI 900 Bilgi ve Eğlence Sistemi+Çevre Görüş Paketi 2 için fiyat istedim..116500 tl fiyat aldım ve malesef hiç indirim yapılmadı..Opelin kendi sitesindeki fiyat ne ise direkt o rakam söylendi..Başka hiç bir bayii ile görüşmedim.

Yorum

Bence baska bayilerden de fiyat alin mutlaka...
                                F30 Sport+

Yorum

İşleniyor...
                                X