Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Orjinal yazı sahibi: aliuluer
    Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun.. Güle güle kullanın..
    Ben de İYİKİ ALMIŞIM diyenlerdenim..

Aracımı sıfır aldım ve 2. Ayı dolmadı daha..

Başka konularda kendi düşüncelerimi paylaşacağımı belirtmiştim ve bununla ilgili biraz çalışmam vardı ki; sizin yazınızı okuyunca hem duygu ve düşüncelerimle aynı olduğunu hem de sizin aracınızın benimkinden ( sport paket + bende flexi şasi yok maleaef ) daha dolu olduğunu görünce vazgeçtim..

Sadece ben Kumho kış lastiği tecrübe ettim.. Burada ( Simav ) güzel buz ve kar var o konudaki düşüncelerimi daha sonra belirteceğim..

Yazınız gerçekten çok akıcı olmuş ve sanki karşınızdaymışız hissi vermişsiniz.. Bizler gibi ne alacağını karar verirken gerçekten ciddi tereddütler yaşayan kişilere çok güzel ışık olmuşsunuz..

Ben ufak bir parantez açmak istiyorum ve İnsignia'nın her zaman herkesin hayalini süslediğini fakat motor hacmi ve yüksek yakıt problemlerinden ( şahsım adına yakıtı problem ediyorum ) dolayı ( bir de buna yüksek vergi eklenince ) uzak durulduğunu düşünüyorum. Bence 1.6 Cdti motor İnsigna'ya çok geç gelmiş bir motordur ki beygir ve torkları fazlası ile benim gibi kullanıcılar için on numara beş yıldız bir motordur..

Ben ilk sıfır aracımı 2010 yılında Corsa ile yaptım ve servise her gelişimde uzaktan imrenerek baktığım ve yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı bana uzak olan bir araca bugün binebildiğim için önce şükrediyor sonra da Opel'e teşekkür ediyorum...

Keşke bu motor daha erken gelseydi de daha erken tanışabilseydik... Tabi her şeyde vardır bir hayır.. Araç artık hemen hemen arge çalışmalarını tamamlamış bundan önceki kasası ile ( yanlış bilmiyorsam ) 2700 parçayı değiştirerek son noktayı koymuştur..

Aracımı değiştirirken Yakıt + Vergi + Marka + Servis + Segment + Güven + Tasarım + Kalite gibi unsurların hepsini değerlendirdim ve çok zor karsr verdiğim İNSİGNİA belki bir Bmw Mercedes veya Audi olmasa da onlardan çok da aşağı kalır yanı yok ve gerçekten İNSİGNİA bir tutku...

Son olarak ben sadece araç almamışım.. Bu araç sayesinde hiç tanımadığım ve daha yüz yüze hiç görmediğim binlerce dost edinmişim...

Herkese aracım kadar her konuda güven verdikleri için de ayrıca teşekkür ederim...

İçten teşekkürlerimle..

obaa clapclap
    Bende 1 senedir her gün çıkmazlar içinde kalarak araç bakıp insigniaya karar verdim. Ama çok araştırdım beklentilerimle insignianın sunduklarını bütçemi harmanlayıp adımı attım. sizler yine şanslısınız sıfır araç alıp herşeyini kendiniz en baştan öğrendiniz, ben o havayı yaşamayasamda aracımda hala sıfır kokusu duruyor ve birşeyler paylaşmak için aracımı inceleyip deneyimleyip birşeyler paylaşıyorum. servis kilometresi gelene kadarda titizlikle gözlemlemeye devam edeceğim. Benim en büyük sorunum (sorunsa eğer) inanılmaz hassas kulaklara sahip olmam ve araçtan gelen en ufak sesi sürekli takip edip rahatsız olmam. Bu hastalıktan nasıl kurtulacağım bilmiyorum ama kimin aracı olursa olsun kulaklarım o sesi kaçırmıyor ve bir yerdende gerçekten o sesi tespit edebiliyorum. Umaarım aracımdan zamanla çok ses gelmez şimdilik tek temennim bu.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bence ses konusunda çok şanslısınız ki İstanbul'da ikamet ediyorsunuz.. Bizim gibi hiç düz yolu olmayan bir ilçede otursanız ne yapardınız merak ediyorum :-D

Burada araç sürekli farklı yollarda.. Elhamdülillah beklediğim gibi hemen ses vermedi ama bakalım gelecek neyi gösterecek..

Bir arkadaşımda Fluence vardı. Sıfır aldı ve ses gapmaya başladığı 1. Aydan itibaren kafasıba koydu ve 2. Ayın ortasında sattı..

Ses önemli.. obaa clapclap

Yorum

Bence ses konusunda çok şanslısınız ki İstanbul'da ikamet ediyorsunuz.. Bizim gibi hiç düz yolu olmayan bir ilçede otursanız ne yapardınız merak ediyorum :-D

Burada araç sürekli farklı yollarda.. Elhamdülillah beklediğim gibi hemen ses vermedi ama bakalım gelecek neyi gösterecek..

Bir arkadaşımda Fluence vardı. Sıfır aldı ve ses gapmaya başladığı 1. Aydan itibaren kafasıba koydu ve 2. Ayın ortasında sattı..

Valla istanbulun yolları emin ol köstebek yuvası. hergün gelip gittiğim güzergah insanı kahrediyor, bu kadar berbat bu kadar adi kalitede yol olur. ben her seferinde içi su dolmuş çukura girdiğimde Verdiğim vergileri cebimden giden 1 kuruş varsa haram olsun diyerek geçiyorum. 500.000 liralık araba alsak ne olacak bu yollarda. sonrada arabadan ses geliyor diye kulak dikizleriz, yolculukmu yapıyoruz strese mi giriyoruz belli değil. hergün eve ohhh sağ salim kazasız belasız geldim çok şükür diyerek baş ağrısıyla giriyorum, yolların hali zaten malum, birde araç kullanmayı ayna kullanmayı bilmeyen sinyal kolunu aksesuar sanan magandalarda dolunca yollara o yol bitmiyor kardeşim maalesef.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Selçuk bey aracınız çok şık maşallah.. kazasız belasız iyi günlerde kullanın..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer

Valla istanbulun yolları emin ol köstebek yuvası. hergün gelip gittiğim güzergah insanı kahrediyor, bu kadar berbat bu kadar adi kalitede yol olur. ben her seferinde içi su dolmuş çukura girdiğimde Verdiğim vergileri cebimden giden 1 kuruş varsa haram olsun diyerek geçiyorum. 500.000 liralık araba alsak ne olacak bu yollarda. sonrada arabadan ses geliyor diye kulak dikizleriz, yolculukmu yapıyoruz strese mi giriyoruz belli değil. hergün eve ohhh sağ salim kazasız belasız geldim çok şükür diyerek baş ağrısıyla giriyorum, yolların hali zaten malum, birde araç kullanmayı ayna kullanmayı bilmeyen sinyal kolunu aksesuar sanan magandalarda dolunca yollara o yol bitmiyor kardeşim maalesef.
            clapclap clapclap clapclap clapclap

Yorum

Tabi bazende eleştireceğim yerler olacak Bu hayalet ekran kısmını komple çevreleyen plastik bir malzeme var parlak. İşte o malzemenin kalitesi kısacası ekranın komple üzerindeki oynak cerceve nedir ya bu kadar basitleştirilebilirdi. Cips poşeti gibi çıtır çıtır ses çıkarıp oynuyor. Yani ben mühendis değilim ama o malzemenin oynayıp süratlenirken çıt çıt ses çıkaracağını elimi dokunsam anlardım. O malzeme kalitesi o yumuşak çıt kırıldım hali olmamış maalesef. Ben ona başka çareler düşüneceğim ilerde. Resimdr parmağımla gösterdiğim yer.

Ayrıca kol dayamasının olduğu bölümden vites kötüğüne kadar olan her malzeme elimle hafif gurcalasam çıt çıt plastik sesleri geliyor. İleride artmazsa iyi. Kulaklarım biraz hassas maalesef.

Birde sormal istediğim bir şey var. Afl far sistemiyle yeni tanıştım onun için merakımı mazur görün. Mesela biraz sert yol çıkıntıları bozukluklarından geçerken sanki farlar boşluktaymış gibi o geçiş anında sarsılıyo, hani nasıl derler titreme olur ya anlık böyle darbe emince. Bu normalmi? Her araçta böylemidir yoksa afl çok iyi aydınlattığı için o titreşimimi yakalıyor gözlerim ?

Yorum

Selçuk abi ağzıma aldım aldım sustum
                Ekran çerçevesinin masallahı var kafana eksen verirsen ara yerden arkası dahi gözüküyor kolcak kısmı ve teyp ekranının olduğu yer iki sert plastigin çıt yerleri oturduktan sonra sert sert sürtunce cıt cıt diye ses cikarir ya o sesi de cok duyarsın ittim bildiğin elimle dizimle bile kakıyorum tabiri caizse ama yinede ses çıkarıyor allahtan bose var verdim sesi verdim sesi diger türlü kulağım oraya gidiyor illaki, birde P konumunda arac calisirken tıkır tıkır ediyor vites topuzu o da accük sinirimi bozdu

Yorum

) eyvallah kardeşim. Bende şimdilik vites topuzundan gelen bi ses yok. Bakalım zamanla çareler arıycam sesler için. Olacak o kadar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insgna44
                    Selçuk bey aracınız çok şık maşallah.. kazasız belasız iyi günlerde kullanın..
                    Çok sağolun Allah razı olsun. Amin inşallahh. Saygılarımı iletiyorum

Yorum

Evet far konusunda haklısınız.. Benim de dikkatimi çekmedi değil...

Bu konuda diğer arkadaşların tecrübe ve düşüncelerini özellikle bekliyorum..

Yorum

Sözünü ettiğiniz farın boşlukta sallanıyormuş gibi ışığın dalgalanma olayı benim insigniada da vardı...Kasistir çukurdur arabada sallantı yapacak yerlerden geçerken aynı durumu yaşıyordum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mozarto
                          Sözünü ettiğiniz farın boşlukta sallanıyormuş gibi ışığın dalgalanma olayı benim insigniada da vardı...Kasistir çukurdur arabada sallantı yapacak yerlerden geçerken aynı durumu yaşıyordum..
                          Evet süper tarif. Aynen öyle. Demekki normal her araçta var bu.

Yorum

Otomatik yükseklik ayarı anlık ayarlama yapıyor o yüzden

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                            Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
                              Abi bence bu pek ayar değil, büyük ihtimal sistem çok hassas ve kolay hareket edebileceği bir düzeneğe tutunuyor farlar. O da sarsıntıda titreme yapıyor. Pek ayar gibi gelmedi abi bana. Opel harici diğer markalarda da gözlemlemek gerek

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
                                Maalesef pek yükseklik ayarı yapıyormuş gibi değildi..Far sanki zarar görmüşte tutunamayıp boşlukta sallanıyormuş gibi bir sallantı dalgalanmaydı..

Yorum

İşleniyor...
                                X