Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
    Ben full kasko aksigorta 900,-₺ en yüksek hasarsızlık, 540,-₺ trafik yaptırdım
    Sizin hasarsızlık indiriminiz varmıydı acaba...Ben aracı babamın adına aldığım için yüksek çıktı sanırım..Tabi birde 34 plaka faktörü var...

Yorum

Bilgi paylaşımlarınız için çok teşekkür ederiz.
      Allah kazasız binmek nasip etsin
      (14 BM 069) 2011, 1.6 Turbo Edition, Elegance Paket, Karbon Siyah, 18 '' jant

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MACAR
        Bilgi paylaşımlarınız için çok teşekkür ederiz.
        Allah kazasız binmek nasip etsin
        Allah razı olsun Amin inşallah.

Saygılar...
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mozarto
          Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
          Ben full kasko aksigorta 900,-₺ en yüksek hasarsızlık, 540,-₺ trafik yaptırdım
          Sizin hasarsızlık indiriminiz varmıydı acaba...Ben aracı babamın adına aldığım için yüksek çıktı sanırım..Tabi birde 34 plaka faktörü var...
          En yüksek orandan vardır

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
          Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Farın titremesi aslında normal olabilir.. Ben bundan ziyade bozuluvercekmiş hissine kapılıyorum ve ona korkuyorum.. Zaten yollarımız çok düzgün yollar değil... Yoksa titresin varsın.. Onun canı sağolsun.. oleyy alala

Not: Sıfır 2014 Latitude da da aynı duruma şahit oldum..

Yorum

Ayrıca başka bir konuda düşünceleriniz merak ediyorum. Belki soğuktandır diycem ama özellikle dikkatimi çekiyor motor gürültüsü içeri fazla mı geliyor?

Şunu özellikle belirteyim motorum aslında sessiz ben sadece içeri mi fazla mı geliyor? Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum

1.9tdci 2008 conect kullandım dizeli daha once çokta bi ses yok gibi aslinda

Yorum

Soğuk havalarda normal bu durum dizel araçlarda. Bir süre sonra sessizleşiyo. Ben hatta bir süre sonra bu sesi sevmeye başladım motoru duymak gerek abartı olmadıkça. 1 saat sonra adapazarına doğru yola çıkıcam. Edineceğim tecrübeleri ses dahil yazacağım
                  1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                  Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Dün akşamki İstanbul Adapazarı yolculuğum sırasında çektiği yakıt tüketimi

Ortalama hız 120km
                    Yakıt: 6.3Lt
                    Mesafe 160km olduğunda 6.4 ile sonlandırdım.

Bu araç için çok yakıyo denemez. Zaman zaman 150 160km hızlarlada gittim.

Çok memnun kaldım.

Yorum

Ortalama hızdan belli zaten, sürekli 120 ile gitmiş olsan ortalama 70-80km gösterirdi. zorlayınca daha azda yakar ama bencede ideal.
                      InsigniaTEAM

Yorum

bedavadan biraz daha pahalı yakıyor

Yorum

Benim insignia da mantığını çözdügüm durum su sekilde,
                          Ne kadar hız o kadar az yakıt, yavas gidince daha çok yakıyor
                          Depom çeyrekle kirmizinin ortasindayken 195 tllik shellden nitro aldım 3.43den fethiye merkezden nazilli dallıcaya geldim 5.8 ortalama hiz 90 daha da dusurcem

Yorum

Açtığım konuyu hala güncelleme yetkisi verilmediği için Güncellemelerime mesaj olarak devam edeceğim. Düzenmleme yetkisi verilir ise konu içeriğine ekleyeceğim.

29.01.2016 Tarihli Güncelleme

AFL+ Deneyimi:
                            - Bu sistemi getiren mühendisler BRAVO
                            Yolculuğun 160KM kadarını Far asistanı devreye girmeden bitirdim. Tühh deneyemeyeceğim sistemi derken 5 dakika sonrasında Otobandan çıkıp Akyazı gişerinden sonra Merkeze Kuzuluk istikametine giden yolda bir baktımki bizim karaoğlan Gözlerini kocaman açtı etraf bembeyaz bir süre sonra rampanın yukarısından gelen bir aracın nokta şeklinde ışığını gördüm. Viraja girdiğim anda araç yaklaşık 1 - 1,5 KM yukarıdaydı, asistan o ışığıda göz önüne alıp viraja girmeden uzunları kapattı. Araç geçer geçmez uzunlar tekrar açık. kesinlikle dikkat dağılmadan yapılacak bir seyahat için zevk veren bir özellik. Benim gözlemlediğim sadece mesafe unsuru olarak hesaplamıyor bu işi asistan. karşıdan gelen aracın ışıkları henüz sizin görüş alanınıza girmediysede sistem virajda veya sizin yer seviyenizden yukarıda bir yerde aracın ışıklarını yakalarsa uzunları kapatıyor. Dümdüz geliş gidişlerde ise zamanlamasıda çok güzel. sorunsuz bir şekilde işini yerine getiriyor. Kusursuzzz diyorum.

Flexride Spor Modu Deneyimim:

- Yolculuğum Kısaydı Keşke bitmese dedim Toplamda 490KM yol yapmışım. Yakıt ortalamam 6.7 ile bitti.
                            Önceki paylaştığım ekran resminde Normal Mod da sürüşümde ortalama 122 KM hızla 6,3Lt olarak 120KM falan gittim 230KM 6.4LT ile bitirdim.

Dönüşte Artık Zamanı bence dedim ve abartmadan (Arabada Çocuk ve Eşim+ Annem var) Sport Tuşuna dokundum. Araç yeni olduğundan olabilir genelde konforlu araçlarda öyle oluyor 150KM hızla giderken sanki 100KM ile gidiyor hissi verdi açıkçası. Hazır sport moduna aldığımda yaklaşık 25 KM kadar bu modda izmit körfez virajlarının olduğu ve tüneller istikametini 180-190 hızlarını görerek biraz agresif kullandım. Ayrıca Bagaj ağzına kadar doluydu. Bebeğin mama sandalyesine kadar vardı diyim. Toplamda 3 yetişkin 1 bebek + Full Bagaj. Çoğunlukla sürat 150KM zaman zaman 180-190Km hızlarla 6,7LT ortalamayla bitirdim.
                            Özetle, Sport Modu bir harika. Aracın hızlanması direksiyon sertliği ve yol tutuşu eğer rallyci değilsek herkesi memnun edecektir. İşte budur dedirtti.

Şimdilik bu kadar. Başka deneyimlerde eklemeler olacaktır.

NOT: Yanlış anlaşılma olmasın asla gereksiz yere ve sürekli olarak kendimi iyi hissetmeden baş ağrısı falan var ise dahi sürat yapmam. Özellikle uzun süreli hızları asla yapmam zamanında hızımı keserim.

Yorum

Aracımda Kumho KW27 lastiklerim mevcut. Dün baya kar yağdı bereket versin.. Aracımı böyle bir günde test etme fırsatı buldum..

Öncelikle lastiğimden bahsetmek istiyorum; lastiğim 245 x 40 x 19 çok beğendiğim Continental 950 TL/adet iken Kumhoyu 425 tl/adet ye aldım. Gerek yumuşaklığı gerek sessizliği gerek performansına gerçekten bayıldım çünkü bu lastikten bu kadarını beklemiyordum.. ( Tabii ki Continental kadar olamaz yanlış anlaşılmasın ) Fiyatına göre çok kaliteli lastik..

Gelelim her geçen gün hayranlığım daha da artan aracıma; TC ( Tracking Control ) yani çekiş kontrol sisteminin kapattığm zaman aracımın ön lastiklerinin aynı anda hareket ettiğini ( zorlamadan ve tehlikeli hareketler yapmadan ) aracımın daha iyi yol tuttuğunu sistemi tekrardan geri açtığımda yine memnun kaldığımı ama yoğun ve temizlenmemiş kar yığınlarında kayma uyarısı verdiğine şahit oldum..

Sonuç olarak 90 km/h hızı geçmeden lastiğimin geniş ve büyük ebatlı olmasını ( acaba geniş mi yoksa dar lastik mi daha iyi yol tutar ikilemnde kalındığı konularda çok konuşuldu ) aracın kilosuna göre belirlediğiniz ( ben bunu 90 km/h olarak belirledim ) bir km'de çok güzel yol tutuyor.. Ve bana harika güven veriyor..

Dün gece başlayan kar yağışı sırasında yaklaşık 2 sat gezdim ve farklı yol seçeneklerinde test ettim..

Hele hele ki ısıttığınız direksiyonunuzla hissettiğiniz güven duygusu ile karda İnsignia'm ile gezmek bir başka keyif..

Hatasız kazasız güvenli sürüşler... :süper clapclap oleyy obaa

Yorum

@selcuktuncer bey tecrübelerinizi lütfen paylaşmaya ve bizleri aydınlatmaya devam ediniz... clapclap obaa

Yorum

İşleniyor...
                                X