Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

Orjinal yazı sahibi: deepzelan
    Bu ses olayı çözüldü heralde. Çoook uzun bir süredir üzerinde duran yok da. Yada herkes bu sesle yaşamaya alıştı mı demeli.
    Çözüldüğünü hiç sanmıyorum millet sese alıştı ya da aracı sattı ))) dizel motor gibi kullanıyorum, tek fark ise mazot yerine benzin koymak )))))

Yorum

yok arkadaş yok! serviste ilgi valfide değiştirdiler ses 1 gün azaldı sadece sonra aynı yeniden. Şu izolasyon olayını yaptırmış olan arkadaşlar bir resim koyarlarsa bizde servislere anlatırız ne yapacaklarını. Pek önem vermiyor servisler buna çünkü.
      2014 1.4T 140HP Edition Elegance (Beyaz) Yeni Insignia
      Niye geç kaldın desinler, geçmiş olsun demesinler... Emniyet kemerimizi takalım, kurallara uyalım dostlar..

Yorum

O yüzdendir ki servisler ses yok, normal deyip gönderiyorlar))))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ormancı46
          Aynı ses 1 haftadır geliyordu geçen hafta ilk fark ettiğimde servise gittim baktılar ve devir daim su pompası arızalı siparişle getirdiler bugün takdılar ses ne ilk günkü gibi sessiz ne de çok orta yollu bişey oldu , devir daim yeni olduğu için biraz kullanınca o da geçer dediler. insallah . ancak arabayı alalı 5.5 ay olu 6 defa servise gittim, offf offf.

Orjinal yazı sahibi: grattis
          yok arkadaş yok! serviste ilgi valfide değiştirdiler ses 1 gün azaldı sadece sonra aynı yeniden. Şu izolasyon olayını yaptırmış olan arkadaşlar bir resim koyarlarsa bizde servislere anlatırız ne yapacaklarını. Pek önem vermiyor servisler buna çünkü.
          ben izalosyon yaptırmadım.. su devir daim pompası değişti ses kayboldu denecek kadar azaldı .. yada ben alıştım artık ses duymuyorum..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Son mesajın üzerinden 2 yıl geçmiş, konuyu hortlatmak gibi olmasın ama, 3 gün önce aldığım 2012 model 1.4T araçta da aynı ses var. 2.el aldığım için ilk başta motorda sorun yada arıza var diye düşünmüştüm ama 8 sayfa mesajı okuyunca anladımki herkeste aynı ses var.
            Özellikle soğuk havalarda ve dolu depoda daha fazla ses yapıyor. Yok mudur bunun bir çaresi. Aracı alma ve ekspertiz aşamasında hiç duymamıştım sesi, çeyrek depo benzin vardı. Son iki gündür ciddi anlamda duyuyorum. Motor kaputunu açıyorum motor bildiğin dizel.
            Neyseki motorda arıza olmadığını bilmek rahatlatıcı oldu

2012 den sonra satın alınan araçlarda da aynı ses var mı? kullanıcılarının yorumlarını alabilir miyiz. Bir de şu yalıtım olayının resimleri elinde olan arkadaş varmı paylaşabilir mi? basit birşeyse biz de yapalım yada yaptıralım.
            Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL + Navi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: leondeniz
              Son mesajın üzerinden 2 yıl geçmiş, konuyu hortlatmak gibi olmasın ama, 3 gün önce aldığım 2012 model 1.4T araçta da aynı ses var. 2.el aldığım için ilk başta motorda sorun yada arıza var diye düşünmüştüm ama 8 sayfa mesajı okuyunca anladımki herkeste aynı ses var.
              Özellikle soğuk havalarda ve dolu depoda daha fazla ses yapıyor. Yok mudur bunun bir çaresi. Aracı alma ve ekspertiz aşamasında hiç duymamıştım sesi, çeyrek depo benzin vardı. Son iki gündür ciddi anlamda duyuyorum. Motor kaputunu açıyorum motor bildiğin dizel.
              Neyseki motorda arıza olmadığını bilmek rahatlatıcı oldu

2012 den sonra satın alınan araçlarda da aynı ses var mı? kullanıcılarının yorumlarını alabilir miyiz. Bir de şu yalıtım olayının resimleri elinde olan arkadaş varmı paylaşabilir mi? basit birşeyse biz de yapalım yada yaptıralım.
              Aracım 2012 Ağustos çıkışlı, hiç böyle bşr ses duymadım hatta yıllardır şirket aracı olarak dizel Focus kullanıyorum, Focus'tan inip Insignia'ya binince araç çalışmıyor hissi veriyor

Yorum

Ses bendede bariz olarak var neresi kopacak derken bu konuyu buldum içim rahatladı Yalıtım nereye nasıl yapıldı ricamız bir arkadaşımız bir resim atsada baksak .

Yorum

Üzülerek konuyu hortlatıyorum.
                  Bu ses bir süredir bende de var ve can sıkmaya başladı. Yalıtım ile maskelemek yerine sorunu kesin olarak teşhis eden ve çözüm bulan var mı?
                  Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL

Yorum

• E bir hortta benden gelsin 1.6T aracım vites ve hız farketmeksizin gaza yüklendiğimde çıt çıt çıt metalin metale vurması gibi ya da manyetolu çakmağı ateşlerken çıt diye ses çıkar ya onun gibi ses yapıyor. Bu 1.4T lerde bahsettiğiniz ses buna benzer bir ses mi? Sabit hız ya da devirde giderken ses yok, rampa çıkarken özellikle klima açık ise ses artıyor yani ne kadar yük o kadar ses. Diyelim gaza yüklendim ses gelmeye başlıyor. Devir ve hız eşitlenmeye başlayınca yani yük azalınca ses kesiliyor. Bir kaç usta avans vuruntusu dedi. Hadi 2500 devir altında yüklenince avans vuruntusu mantıklı ama 3000 devirdeyken yüklenince de az da olsa ses yapıyor.
                    Balıkesir-2009-1.6T Cosmo

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Seko83 View Post
                      E bir hortta benden gelsin 1.6T aracım vites ve hız farketmeksizin gaza yüklendiğimde çıt çıt çıt metalin metale vurması gibi ya da manyetolu çakmağı ateşlerken çıt diye ses çıkar ya onun gibi ses yapıyor. Bu 1.4T lerde bahsettiğiniz ses buna benzer bir ses mi? Sabit hız ya da devirde giderken ses yok, rampa çıkarken özellikle klima açık ise ses artıyor yani ne kadar yük o kadar ses. Diyelim gaza yüklendim ses gelmeye başlıyor. Devir ve hız eşitlenmeye başlayınca yani yük azalınca ses kesiliyor. Bir kaç usta avans vuruntusu dedi. Hadi 2500 devir altında yüklenince avans vuruntusu mantıklı ama 3000 devirdeyken yüklenince de az da olsa ses yapıyor.
                      Komik gelebilir ama amortisör takozlarına baktırdınız mı ? Sanki yüke binince ufak bir bilye göğüste geziyor gibi oluyor . Bende böyle bir ses geliyordu . Motorcu arkadaşlar bir sürü şey dedi en son ön takımcı arkadaş sağ amortisör takozu dedi , değiştirdim ses kayboldu ?
                      gelelim durduğunda bu sesi yapıyorsa çözüm olarak kanister valfi deniliyor . Motor ustası arkadaşlar onun takmanın bir inceliği olduğunu demişlerdi zamanında . Dengesiz takıldığında valf sağlam olmasına rağmen sese devam eder demişlerdi . Başıma gelmedi kanister valf sorunu

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Karaali View Post

Komik gelebilir ama amortisör takozlarına baktırdınız mı ? Sanki yüke binince ufak bir bilye göğüste geziyor gibi oluyor . Bende böyle bir ses geliyordu . Motorcu arkadaşlar bir sürü şey dedi en son ön takımcı arkadaş sağ amortisör takozu dedi , değiştirdim ses kayboldu ?
                        gelelim durduğunda bu sesi yapıyorsa çözüm olarak kanister valfi deniliyor . Motor ustası arkadaşlar onun takmanın bir inceliği olduğunu demişlerdi zamanında . Dengesiz takıldığında valf sağlam olmasına rağmen sese devam eder demişlerdi . Başıma gelmedi kanister valf sorunu
                        Aslında sol takozum yavaş dönüşlerde ses yapıyor ama sesin oradan geleceğine ihtimal vermiyorum ama aklımın köşesinde dursun Kanister valfine bir baktırayım teşekkürler.
                        Balıkesir-2009-1.6T Cosmo

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Seko83 View Post

Aslında sol takozum yavaş dönüşlerde ses yapıyor ama sesin oradan geleceğine ihtimal vermiyorum ama aklımın köşesinde dursun Kanister valfine bir baktırayım teşekkürler.
                          Peki şöyle birşey diyeyim benim takoz dönüşlerde ses yapmıyordu lakin harekete geçerken yada motor yüke bindiğinde o küçük bilye geziyordu takozu söktüğümüzde takoz içindeki kauçuk kısım kopma noktasına gelmiş şekildeydi . Ben yinede takozdan başlarım

Yorum

İşleniyor...
                          X