Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

ya benim arabadaki bu tıkırtı sesi kesildi sanki.Dikkat etmiyormuyum.yoksa harbiden düzeldimi anlamadım.
    2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
    2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
    2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Herkese merhaba

Yeni bir insignia 1.4 yeni stil paketi+sunroof+beyaz kullanıcısı olarak belirttiğiniz videodaki sesi algıladım ve yeni aracımda bu sesin kesinlikle olmadığını söyleyebilirim.
      Bir önceki sayfada problem yaşamadığını söyleyen arkadaşın imzasındaki 1.4 aracta da afl olduğuna göre galiba yeni gelenlerde bu problem yok diyebilirz.

En azından şimdilik ..
      Bundan sonra aktif olarak yazmaya gayret edeceğim.
      İyi akşamlar.
      1.4 AFL+BLUETOOTH+SUNROOF+BEYAZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NnumberoneE
        Herkese merhaba

Yeni bir insignia 1.4 yeni stil paketi+sunroof+beyaz kullanıcısı olarak belirttiğiniz videodaki sesi algıladım ve yeni aracımda bu sesin kesinlikle olmadığını söyleyebilirim.
        Bir önceki sayfada problem yaşamadığını söyleyen arkadaşın imzasındaki 1.4 aracta da afl olduğuna göre galiba yeni gelenlerde bu problem yok diyebilirz.

En azından şimdilik ..
        Bundan sonra aktif olarak yazmaya gayret edeceğim.
        İyi akşamlar.
        Forumumuza hoşgeldiniz kendinizi tanışma kısmında tanıtırsanız sevinirim.
        2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Orjinal yazı sahibi: always33
          ya benim arabadaki bu tıkırtı sesi kesildi sanki.Dikkat etmiyormuyum.yoksa harbiden düzeldimi anlamadım.
          Bende de kesildi olarak düşünüyordum ancak dış ortam sıcaklığı ile ilgili sanırı çok soğuk günlerde geliyor sıcak havada ise gelmiyor
          2010 VW Jetta 1.4 TSI DSG Comfortline.
          2012 Insignia 1.4T Teknik Gri +18" Jant + Sunroof+Navimaster Multimedia (Satıldı)

Yorum

Uygulamadan sonra sicak soguk farketmez ses gelmiyor zaten mekanigi etkileyen birseyde degil .fotolari en kisa zamanda eklerim
            2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
            yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emre2929
              Uygulamadan sonra sicak soguk farketmez ses gelmiyor zaten mekanigi etkileyen birseyde degil .fotolari en kisa zamanda eklerim
              Bu süngerle yalıtım uygulaması kendi imkanlarımız ile yapabileceğimiz bir noktada mı ? Resim ekleyebilirseniz seviniriz.
              1.4 140 hp

Yorum

Arkadaşlar yalıtım çözüm olmamalı bence neden dünya kadar para verdiğimiz araçlarda böyle saçma sapan bir sesten kaynaklı sorun yaşayalım. Opel Turkiye yi arayan soran oldumu acaba okadar şikayet ettik nedir son durum bilgilendirme yapmaları gerekmiyormu.
                2012 Insignia 1.4T Teknik Gri +18" Jant + Sunroof+Navimaster Multimedia (Satıldı)

Yorum

Arkadaşlar merhaba tekrar. Bugü opel müşteri ilişkilerini aradım. Opel Almanyadan gelen cevap bu sorunla ilgli olarak bir iyileştirme olmayacağı yönündeymiş ve telefonda konuştuğum yeliz hanıma menuniyetsizliğimi dile getirdiğimde her memnuniyetsizliğe bir çözüm bulunacak değil gibi br cevap aldım. Sattığı ürünün arkasında duramayan bir marka istediği kadar şimdiye kadar ürettiğimiz en iyi araba desin benim için boş şuan. VW in müşterisine bakışı ile Opel in bakışı bu sebepten bizim araçlarımızı daima onların arkasında bırakıyor. Araçlarımız istediği kadar az yaksın çok hızlı gitsin passatı mercedes i geçsin bunlar önemli olan konular değil, müşteri memnuniyeti önemli o da şuan bende yok maalesef.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sakdag
                    Arkadaşlar merhaba tekrar. Bugü opel müşteri ilişkilerini aradım. Opel Almanyadan gelen cevap bu sorunla ilgli olarak bir iyileştirme olmayacağı yönündeymiş ve telefonda konuştuğum yeliz hanıma menuniyetsizliğimi dile getirdiğimde her memnuniyetsizliğe bir çözüm bulunacak değil gibi br cevap aldım. Sattığı ürünün arkasında duramayan bir marka istediği kadar şimdiye kadar ürettiğimiz en iyi araba desin benim için boş şuan. VW in müşterisine bakışı ile Opel in bakışı bu sebepten bizim araçlarımızı daima onların arkasında bırakıyor. Araçlarımız istediği kadar az yaksın çok hızlı gitsin passatı mercedes i geçsin bunlar önemli olan konular değil, müşteri memnuniyeti önemli o da şuan bende yok maalesef.
                    abi çevremizde Bora dan Caddy den Jetta dan tutun Passat ve hatta yeni CC ye kadar baya bir VW kullanıcısı var. ama ne servisinden, bazıları ne aracın garantisinden, çoğu da bayideki vurdum duymazlıktan şikayetçi.. bazı üyelerimiz araçlarını alana kadar bayilerde çalışanların çok ilgili olduklarını fakat arabayı aldıktan sorna sen sağ ben selamet tutumunda olduklarını söylemişlerdi.. emin ol VW de o kadar kaliteli bir ağa sahip değil. özellikle servislerden şikayet eden o kadar çok yakın arkadaşım var ki. bizim araçlara garantiden yapılan işlemleri duyduklarında hayretli bir şekilde dinliyorlar ve helal olsun diyorlar. gittikelri servislere de Opel ve servislerinden bahsediyorlar..
                    araçları kaliteli ve yıllardır oturmuş bir yapısı ve piyasası var. Opel iniş çıkışları olan bir markaydı son 6-7 senedir. ama VW 2003 ten sonra özellikle Passat la atağa kalktı. şu ankine göre kıyaslarsak tabiki o zamanki Passat lar bizim Edition larımıza göre bile çok boş görünse de o zamanın en kaliteli ve akıllardaki makam arabasıydı.. ve D segmentin de Türkiye lideriydi.. ama şimdi işler farklı.. hemen tüm markanın D segmentinde iddalı arabaları var. bugün bir Kia bir Geely bile güzel görünümlü araçlar yapıyor.. kaliteli mi bilmiyorum ama donanımları da bazılarının fena değil. ama tutuluyor mu?..orası ayrı..

kafalarda VW senelerdir yer edinmiş bir marka. elbette birazda olsa bazı konularda önde oldukları aşikar.. ama yine de özellikle son 2-3 senedir Opel ciddi bir pay elde etti ve artılar kattı hanesine. sorun, belli bir süreden beri piyasasını oturtmuş ve kalitesini ıspatlamış bazı markalarla bir anda ciddi anlamda rekabete ve yarışa girme. bunu yapmaya başladılar gerek araçların tasarımıyla gerek donanımlarıyla gerek güçleriyle vs. ama henüz eksikler var evet.

ama merak etmeyin yakında Opel de müşterisinin ve araçlarının kıymetini bilecektir.. zaten aksi yönde hareket ederlerse piyasada ve prestijde kan kaybederler

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Eski kasa passatlarda 2.0 tdi motorlarda arkadaslarima ait iki ayrı Arac 10000 km yi geçemeden turbo patlattı, vw servisi kullanıcı hatası deyip gecti, 7000 tl civarı tamir parası aldı.

Yakıt sistemi kaynaklı sorunlar yüzünden aynı is yerinde çalıştığım iki arkadasım golflerini servise cekiciyle götürmek zorunda kaldılar, opetten başka yerden yakıt almayan arkadasıma "kacak mazot kullanmissiniz" diye 4000 tl tamir parası çıkardılar, mahkemelik olunca 500 tl ye tamir ettiler.

Belli bir markayı yüceltmek yada karalamak icin yazmıyorum bunları, bence tüm markalar aynı, sadece bazı markalarda bu daha fazla gündeme geliyor bazılarında gelmiyor.

Ha bu arada biz fiyat indirimleri yüzünden Opel i yerden yere vururken vw benzinli jettalara indirim Yapmış; bizim binada tümüyle aynı iki jettadan biri aralikta 56000 tl ye digeri Şubat'ta 49000 tl ye alınmış, bugün öğrendim, paylaşayım dedim.
                      1.4T Su Mavisi + Sunroof Paketi + Landirenzo Omega Kit LPG

Yorum

Burada konu olan durum münferit bir olay değil yalnız hocam. 1.4 T olan araçların genel kronik bir sorunundan bahsediyoruz. Genel anlamda tüm kullanıcıların şikayetlerine bakış ile münferit şikayetlere bakış arasında şirketlerin eğilimleri farklılık gösterşr ki bu böyle olmalıdır zaten. Sonuçta az paralar vererek almıyoruz bu araçları heririmiz neredeyse 28000 - 30000 eur vererek aldık araçları, ortalama çalışan maaşının 650 eur olduğu bir ülkede bu paraları verip araç alıyorsak eğer aldığımız aracın tedarikçisi distrübütörü herneyse artık arkasında durmalı. Şubat - Mart ayında iki defa bu şikayetimle ilgili bildirmde bulundum Opel Türkiye ye ne geri arayan var ne cevap yazan var. Bugün 7 haziran yine ben aradım öğrendim gelen cevabı. Kullandığımız araçları bize ulaştıranlar sattıktan sonra arkasında durmuyorlar. İnanın o bahsettiğiniz marka olsaydı en azından sorunun kronik olduğunu bir müdahalenin sözkonusu olamayacağını göğsünü gere gere arayıp iletirdi. Benipeşinden koşturmazdı. Ben aynı zamnada 2006 model Focus sedan kullanıcısıyım insignia nın yanında. Ford bile yaşadığım her soruna makul bir şekilde eğildi ve beni mağdur etmedi. Bugün Opel Türkiyeden aldığım cevap sonrası bu durumdan memnun olmadığımı ve cevabın beni tatmin etmediğini söylediğimde aldığım yanıt alacağınız her cevap sizi tatmin etmeyebilir oldu. Bize verdikleri değeri görün diye paylaştım.

Yorum

Arkadaşlar bir tesbitimi sizinle paylaşmak istedim. Benim araçta da aynı ses azda olsa var. ama şimdilerde farkettim ki, depo full dolu olunca o gıcık ses var ve belirgin, ama sanki depo boşalmaya başlayınca yani yarım falan olunca ses gelmiyor sanki. ne dersiniz bu tesbitime...
                          MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Birde sevgili arkadaşlar yaşanan sıkıntılara GM nin verdiği tepkiler hakikaten kıytırık bir firmanın verebileceği türden.
                            benim teklifim ise şu: Bu tür firmaların mutlaka İSO falan gibi sertifikaları vardır. bu sertifikaları almakta korumakta zor olsa gerek. ben derim ki: Bir araya gelinsin, bir toplu dilekçe hazırlansın ve bu serifikaları veren firmalarla irtibata geçilsin. Emin olun etekleri tutuşur....
                            MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
                              Birde sevgili arkadaşlar yaşanan sıkıntılara GM nin verdiği tepkiler hakikaten kıytırık bir firmanın verebileceği türden.
                              benim teklifim ise şu: Bu tür firmaların mutlaka İSO falan gibi sertifikaları vardır. bu sertifikaları almakta korumakta zor olsa gerek. ben derim ki: Bir araya gelinsin, bir toplu dilekçe hazırlansın ve bu serifikaları veren firmalarla irtibata geçilsin. Emin olun etekleri tutuşur....
                              Abi İSO kaliteli üretimi değil mevcut üretimi takip eder.Halk bunu çok fazla bilmediği için bu sertifikaları olan kurumların kaliteli üretim yaptığını zanneder.
                              Asıl olan şudur İSO da yaptığını yaz ,yazdığını yap.ama kaliteye nasıl etkisi oluryor bunun üretim sürecinin takibini dökümantasyonlar vasıtasıyla takip edebiliyorsunuz.
                              Sadece iş takibine ve daha önce yapılan bir uygulama hakkında bilgiye ulaşmaya yarıyor.
                              İSO kalite sertifikası veren kuruluşlar ürettiğiniz ürünle hiç bir zaman ilgilenmez en dandik ürünü üreten firmada İSO belgesine sahip olabilir sadece dökümanlarının kontrolünü yerine getirsin yeter.
                              2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                              2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
                                Arkadaşlar bir tesbitimi sizinle paylaşmak istedim. Benim araçta da aynı ses azda olsa var. ama şimdilerde farkettim ki, depo full dolu olunca o gıcık ses var ve belirgin, ama sanki depo boşalmaya başlayınca yani yarım falan olunca ses gelmiyor sanki. ne dersiniz bu tesbitime...
                                Sesi yakıt deposu havalandırma valfi yapıyorsa tespitiniz doğrudur. Tebrikler.

Yorum

İşleniyor...
                                X