Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce teslim aldığım aracımda 2-3 gündür bir ses farkediyorum ve aşırı derecede rahatsızlık vermeye başladı. Rolantideyken çok daha fazla duyuluyor. Ancak aracı sürerken bu sesin devam ettiğini kulağınız algılayabiliyor, süratlenince sanki aracın balansı bozulmuşta böyle bir rezonans yapıyormuş gibi ses geliyor kulağıma. 3. vites ve üzerinde kayboluyor veya diğer sesler bu sesi bastırıyor ve duymuyorum. Ses motordan mı, ön konsoldan mı nerden geliyor anlayamadım. Motoru açınca pancar motoru gibi bir ses yaptığını biliyorum ama içeriye böyle yansımıyordu test aracında. Bu sorunu daha önce yaşayan var mıdır, veya bu bir sorun mudur, yoksa koca d sınıfı aracın kendi sesi midir bu? Delirmeden yardım lütfen

Ses ise şudur (Bilgisayarın sesini yükselterek dinleyin lütfen):

http://youtu.be/PwTNQTX8ZBk?hd=1
    http://youtu.be/yuDDOrwTNjw?hd=1

Normal olmadığı ortada. Bu arabadan bu sesin rolantide gelmesi olanaksız bence. Zaten gaza basınca sesin artmadığını göreceksiniz.
    (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Ynt: Insignia 1.4 Önden Gelen Ses

Motor ısındıktan sonra ses azalıyor mu? Tır tır tır diye çıkan ses mi?

Yorum

Kalorifer fanı açık mı ?
      Fan motoruna yaprak vs birşeyler sıkıştığında çıkan tıkırtılara benziyor...

Yorum

Fan kapali ve motor sicak. Yoldan geldim ve cekim yaptim. Hatta performansli kullandim iyice isinsin diye ama nafile...
        (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

kesin bir tahmin değil ama trigerden gelen normal bir ses gibi geldi bana

Yorum

bence ses normal değil ama bir sürü ihtimali olan bir ses.kaldıki ben daha önceki volvo s40 ımda böyle bir ses sorunu yaşadım ön göğüsü bile sökmeye kalktık sesi bulamayınca ama sorun aslında klima hortumunu tutan klips kırılmış ve kaportaya titreşimle vurduğu için oluyormuş tabi hortumun etrafı kapaklı olduğu için görülmüyordu yani hiç aklınıza gelmeyecek bir yerden geliyor olabilir.mantık sürekli hareketli parçalardan sesin gelebileceği yönünde oluyor ama servise gidip detaylı bir inceleme yaptırın derim.
            2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
            2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

banada havalandırma sistemi gibi geldi.İstersen bir dahaki sefere telefonu gaz pedallarının oraya tut ses şiddeti artıyormu ona bak.
              2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
              2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
              2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

qa<1234567890*

Yorum

Bu ses benim arabada da var, yazılım güncellemesi için servise gittiğimde sordum, turbonun oradan bir basınç ölçümü aldılar "sorun yok normal" dediler.
                  1.4T Su Mavisi + Sunroof Paketi + Landirenzo Omega Kit LPG

Yorum

Servis personelinden duymaktan en çok nefret ettiğim yanıt : "Sorun yok, normaldir"

Videoda duyduğumuz o ses tüm Insignia 1.4 Turbo'larda varsa o zaman bu yanıt kabul edilebilir. İddialı konuşmak istemem ama, o zaman da siparişi vermeden önce showroom'da çalıştırmayı ve test sürüşüne çıkmayı akıl eden hiç bir müşteri bu aracı satın almazdı.

Benzer bir durum benim de başıma geldi, 4 senedir kullandığım aracımın motorundan daha önce hiç duymadığım, metalik bir parçanın açılıp kapanma sesine benzer bir ses gelmeye başladı. Servise götürdüm, "Twinport klapeleri açılıp kapanıyor, normaldir" dediler. Herhangi bir müşteri belki "ha iyi o zaman" deyip gidebilirdi, ama ben Twinport'un ne olduğunu, klapenin ne zaman açılıp kapanması gerektiğini biliyorum, aracın durduğu yerde rölantide çalışırken devir sayısında hiç bir değişiklik olmadan gereksiz yere twinport klapesini (bir çeşit değişken zamanlamalı emme valfi) açıp kapatmayacağından da eminim. Olurdu olmazdı derken sabrım taştı, kavga çıkartma noktasına gelecek kadar sinirlendim. Araya servis müdürü girdi, elemanın teşhisinin neden yanlış olduğunu anlattım, hak verdi. Motor kontrol ünitesine bir sensörden yanlış bir veri gittiği ve bu yüzden sürekli açıp kapattığı belliydi, boğaz kelebeği sökülüp temizlendi ve ses kesildi. Ama buna rağmen o servis teknisyeni hâlâ normal olduğunu iddia etmeye devam ediyordu.

Uzun lafın kısası, sorun olduğunu düşündüğünüz birşeye servisin "normal" deyip geçiştirmeye çalışması sizi yıldırmasın, araştırın soruşturun, gerekirse başka servislerden de fikir alın.

Yorum

Bugün arabayı aldığım opal e götürdüm, motor sıcakken Ferhat ustayla tecrubeye çıktık, motor sesini o da dinledi, normal çalışma sesi olduğu konusunda hemfikir olduk; sanırım triger yada başka bir kayışla ilgili birşey çünkü motor belli bir devri aştıktan sonra kesinlikle duyulmuyor.

Ayrıca emniyet kemerinin makarasından sinir bozucu bir ses geliyordu, onu da hallettiler.

Yorum

videodaki aynı rolanti sesi bende de var, bilmiyorum normal mi?

ilk zamanlarda benimde dikkatimi çekmişti ama sonra pek umursamadım..
                        2012 İNSİGNİA 1.4T***Karbon Siyah***18" Jant***Cyclone DVD***JBL Ses Sistemi

Yorum

İki farklı opel servisi normal diyor.

Yorum

Bende Gedizler'e gösterdim önce, sesin normal olduğunu söylediler. Daha sonra Odak servise götürdüm. Orada da detaylıca inceleyip normal olduğunu söylediler. Turbo selenoid valfıyla alakalı bir ölçme ve ayarlamaya yönelik bir çalışma yaptılar. Ama esas mevzu, depodaki yakıtın buharını almaya yarayan bir valfın bu sesi yaptığını ve bu sesin kendi sesi olduğunu söylediler.

Bir de, geçtiğimiz günlerde Odak beni tekrar aradı ve bu ses kaydının GM'den istendiğini söylediler. Bende video kayıtlarını kendilerine teslim ettim. Belki bu sesi tamamen izole etmek için bir çözüm aramak akıllarına gelmiştir

Yorum

Aynı ses bendede var arasıra oluyor servis normal dedi turbo v.s. yakıt kalitesi onu bunu bahane ettiler oldu bittiye getirdiler

2015 2.0 sorento

Yorum

İşleniyor...
                              X