Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia 1.4 Önden Gelen Ses

Orjinal yazı sahibi: byazkan
    Bende Gedizler'e gösterdim önce, sesin normal olduğunu söylediler. Daha sonra Odak servise götürdüm. Orada da detaylıca inceleyip normal olduğunu söylediler. Turbo selenoid valfıyla alakalı bir ölçme ve ayarlamaya yönelik bir çalışma yaptılar. Ama esas mevzu, depodaki yakıtın buharını almaya yarayan bir valfın bu sesi yaptığını ve bu sesin kendi sesi olduğunu söylediler.

Bir de, geçtiğimiz günlerde Odak beni tekrar aradı ve bu ses kaydının GM'den istendiğini söylediler. Bende video kayıtlarını kendilerine teslim ettim. Belki bu sesi tamamen izole etmek için bir çözüm aramak akıllarına gelmiştir
    aynı ses benim araçtada var bişey çıktımı?
    2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
    2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
    2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

mekanik olarak okadar parça birbirine sürtünürken bu kadar hassas bir ses gayet normal heleki motor ve parçalar soğukken aracın her yeri sensör dolu ve cidden hassas çalışıyorlar dert etmeyin bir durum olursa hemen verir hatayı araç buzda iki pati çekse tc yi bile sorunlumu diye uyarıyor dert etmeyin bu kadar aynı tıkırtılar vs passat ta da vw forumlarında görebilirsiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Onat89
        mekanik olarak okadar parça birbirine sürtünürken bu kadar hassas bir ses gayet normal heleki motor ve parçalar soğukken aracın her yeri sensör dolu ve cidden hassas çalışıyorlar dert etmeyin bir durum olursa hemen verir hatayı araç buzda iki pati çekse tc yi bile sorunlumu diye uyarıyor dert etmeyin bu kadar aynı tıkırtılar vs passat ta da vw forumlarında görebilirsiniz
        Bana normal gibi gelmiyor ara ara ortaya çıkıyor.İlk önce bu kadar dikkat çekmiyordu ama artmaya başladı.Sebebini ortaya çıkartmak lazım ,yoksa rahat edemeyiz.

Yorum

Son gelişmeyi aktarayım bende o zaman, servisten beni arayarak bu parçanın GM tarafından incelemek için istendiğini söylediler. Ellerine yeni bir turbo selenoid valfı gelince benim araca takacaklar ve çıkan valfıı GM'e gönderecekler. Artık GM Türkiye'ye mi, yoksa yutdışına mı bilemiyorum..
          (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

Üzülerek belirtmek isterimki bende de aynı ses mevcut. Geçen cumartesi Erdemirler e götürdüm aracı ses için bana br valf den bahsetti daha sonra almaya gittim 2 borunun araba rolantideyken birbirine vurduğunu ve izolasyon yaptıklarını söylediler. Arabayı teslim aldım avcılara henüz geldiğimde ses tekrar ortaya çıktı ancak eskiye nazaran biraz daha azalmış hissettim. Araba rolantide çalışırken debriyaj a bastığımda ses kesilir gibi oluyor.
            2010 VW Jetta 1.4 TSI DSG Comfortline.
            2012 Insignia 1.4T Teknik Gri +18" Jant + Sunroof+Navimaster Multimedia (Satıldı)

Yorum

Bir buluşmaya katilin bı sesi diğer araçlar ile kiyaslayalım. Belki sorunun kaynağına daha çabuk ineriz.
              Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Daha öncede yazdım servisede baktırdım 1.4 turbolarda bu ses çogu zaman var gerçekten sinir bozucu oluyor araç 3.vitese geçtiginde artık farkedilmiyor ancak rölantide çok rahat farkediliyor..

Mutlaka bunun bir çözümü olmalı
                2015 2.0 sorento

Yorum

Cuma günü valf değişimine gidiyorum arkadaşlar. Gelişmeleri bildireceğim size. Bakalım bir değişiklik olacak mı? Eskişehir buluşmasına geleceğim. Ama belki öncesinde bir istanbul 1.4 ses inceleme buluşması yapmak lazım
                  (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

Kesinlikle bir çözümü olmalı umarım valf değişimi bu sorunu giderir de ardından bizde bu sesten kurtuluruz. Benim araca yapılan izolasyonun hiç bir etkisinin olmadığı aşikar. Anlaşılan kendime başka bir servis bulmam gerekecek.
                    2010 VW Jetta 1.4 TSI DSG Comfortline.
                    2012 Insignia 1.4T Teknik Gri +18" Jant + Sunroof+Navimaster Multimedia (Satıldı)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: byazkan
                      Cuma günü valf değişimine gidiyorum arkadaşlar. Gelişmeleri bildireceğim size. Bakalım bir değişiklik olacak mı? Eskişehir buluşmasına geleceğim. Ama belki öncesinde bir istanbul 1.4 ses inceleme buluşması yapmak lazım
                      Valf degişimi sonucunu bekliyoruz araçlarımızı karşılaştırmada yapabiliriz servisten önce ve sonra
                      2015 2.0 sorento

Yorum

Mersin Gedizlerde,depoda oluşan havayı emip motora aktaran hortumdan bu sesin geldiğini teyid ettiler.O hortumu çıkarınca ses kesiliyor.Sanırım seri üretim hatası,bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: always33
                          Mersin Gedizlerde,depoda oluşan havayı emip motora aktaran hortumdan bu sesin geldiğini teyid ettiler.O hortumu çıkarınca ses kesiliyor.Sanırım seri üretim hatası,bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.
                          Bu nasıl hataymış ya yuh diyorum yani daha ne diyeyim

Ne yapsak bu hortumu çıkık mı gezsek
                          2015 2.0 sorento

Yorum

Gedizler bunun düzeltip düzeltilemeyecegini söyledilermi acaba ne gibi bir çözüm oluşabilecegini belirttilermi
                            2015 2.0 sorento

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alibaba3434
                              Gedizler bunun düzeltip düzeltilemeyecegini söyledilermi acaba ne gibi bir çözüm oluşabilecegini belirttilermi
                              Teknik masa ile konuşup haber verecekler.Zaten konuyu açan arkadaşımızın arabasında da aynı durum olduğundan ondan haber bekleyelim.Mersin Gedizlerde Odak lada görüşüp bir çözüm yolu bulacaklardır.Çoğu arabada bu ses olabiliyormuş.Bekleyelim bakalım ne çıkacak.Zaten bu şekilde gitmenin sesden başka bir olumsuzluğu yok.Ama tabi böyle deyipde boşvermemek gerekli.

Yorum

arkadaşlar aynı ses benim 1.4 tede var. sonuçları hiç geciktirmeden payşlaşırsanız çok mutlu olurum. gerçekten çok gıcık veren bir ses. ben önceleri triger, enjektör ya da subap diyordum. böyle bir araçta normal olmamalı. (o sesi duyunca, sanki içimi kemiriyor...)
                                MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

İşleniyor...
                                X