Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia 1.4 Önden Gelen Ses

Cuma günü serviste valf değişimi yapıldı. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi seste herhangi bir değişme olmadı. Sonuçta parçanın üretim şekli bu. Servisteki ustanın tabiriyle hızlı bi biçimde alkışlamaya benzer bir ses çıkarıyor. Çıkan parça ufak bir parça. Bosch üretmiş. Yurtdışına gönderilecek dedi parça için.

Ses kesilmeyince bizde kendi çapımızda sesi azaltmaya yönelik birşeyler yapalım dedik. Özetle yapılan şey valfi ve borularını sabitlendiği yerleden çıkararak gerilimini azaltmak, ve serbest salınımda çalışmasına imkan vermek oldu. Kelepçelerinden valfi ve borularını çıkardıktan sonra ve 2 noktada süngerle izolasyon yaptı usta. 10 dk'lık bir işlem. Sesi tamamen kesmedi elbette ama azalttığını söyleyebilirim. Belki bu bölgeye bizim kalıcı bir ses izolasyon çözümü üretmemiz gerekir. Ben kaputun içine öyle herhangi bir malzemeyi de koymak istemiyorum. O parçanın ısınma derecesi nedir, etrafını tamamen sarmak zararlı mıdır bilemiyorum.

Valf bu ufak parça. Gördüğünüz gibi bunu motor kapağına yakın bir yere sabitlemişler. Bu resimde sabitlenen noktadan çıkarılmış hali var. Oradaki plastik çıkıntıya geçmeli bir yapısı var.

Devamında da hortumu bu kelepçeden çıkardı.

Kelepçeden çıkarılan borunun ve valfin önündeki süngeri görebilirsiniz. Araçta şu anda bu halde duruyor bu parçalar. Yerlerine oturtmadı usta.

Bu işlem sesi yarı yarıya azalttı. Sıkıntı bu valfin borularının bir şekilde kaportaya monteli olması. Yakıt deposundan gelen bir tesisat sonuçta. Bakalım Opel'den bir çözüm gelecek mi bu sorun için...

(Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

Paylaşım ve çözüm için teşekkürler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkürler paylaşım için. Hangi serviste işlemi yaptırdınız acaba paylaşabilirmisiniz. Bizde oraya gidelim sonuçta kısmide olsa bir çözüm bulmuşlar konuya vakıflar artık. Ben konuyu Opel Türkiye ye taşıdım ancak nekadar faydası olur bilmiyorum.
        2010 VW Jetta 1.4 TSI DSG Comfortline.
        2012 Insignia 1.4T Teknik Gri +18" Jant + Sunroof+Navimaster Multimedia (Satıldı)

Yorum

Bu işlemi Topkapı Odak'ta yaptırdım. Ama çokta servislik bir iş yok bana sorarsanız. 5-10 dk'lık bir işlem.
          (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

paylaşım için teşekkürler.
            MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

bugün gedizlerde rolanti sesini ustaya gösterdim. farklı bi açıdan yaklaştı olaya

klima kapalı iken klimanın motoru kendini devir daim yaptığı için bu ses geliyor dedi. klimayı çalıştırdığında ses kesiliyor gibi.

ses klima sisteminden kaynaklanıyor olabilir ama 1,6 veya dizel motor lu araçlarda böyle bi şikayet olmaması sadece 1.4 lerde bu sesin olması enteresan...
              2012 İNSİGNİA 1.4T***Karbon Siyah***18" Jant***Cyclone DVD***JBL Ses Sistemi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozangny
                bugün gedizlerde rolanti sesini ustaya gösterdim. farklı bi açıdan yaklaştı olaya

klima kapalı iken klimanın motoru kendini devir daim yaptığı için bu ses geliyor dedi. klimayı çalıştırdığında ses kesiliyor gibi.

ses klima sisteminden kaynaklanıyor olabilir ama 1,6 veya dizel motor lu araçlarda böyle bi şikayet olmaması sadece 1.4 lerde bu sesin olması enteresan...
                Benzin deposundan gelen valfi çıkardığınız zaman,ses kesiliyor.Kilimadan olduğunu sanmıyorum.
                2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
                2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
                2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Geçmiş Olsun.
                  Geçici Çözüm Sonrası Çekilen Fotoğraftan Gördüğüm Kadarı İle Valf, Valfi Tutan Plastik Tırnağa Sabitlenmemiş. Yanlış Anlamadıysam Bu Bir Çeşit Hava Pompası ve Tıkırtı Yaptığına Göre de İçinde Bir Çeşit Salınım Yapan Mekanik Parça veya Parçalar Var.
                  Bana Göre Bu Parçayı Sabitlendiği Yerden Çıkardığınızda, Kendi İçinde Yaptığı Salınımdan Dolayı Parça Vibrasyona Girmeye Başlayıp Fonksiyonunu Yerine Getirmemeye Başlayabilir. Ötesinde Bu Vibrasyondan Oluşan Kuvvetleri Bağlantı Bölgesine Aktarmaya Başlayıp Bu Kısımlarda Tahribata Sebebiyet Verebilir.
                  Sesin Kaynağını Bulmak ve Bunu Ispatlamak Adına da Yapılan İzolasyon Uygulaması, Biraz Zihni Sinir Çözümü Gibi Olmuş. (Yanlış Anlaşılmasın, Böyle Bir Ses Benim Aracımda Olsaydı Ben Ortalığı Ayağa Kaldırırdım).
                  Özetlemek Gerekirse Sorun Valften Kaynaklı ve Bu Bir İzolasyon Problemi Değil. Bu Sebeple İzolasyona Yönelik Yapılan Geçici Çözüm, Sorunun Kaynağını Ortadan Kaldırmış Olmuyor. Bana Göre Valfi Olması Gereken Yere Bir An Önce Bağlayıp Çıkan Sese Şimdilik Kulak Asmamak ve Ötesinde Sorunun Valften Kaynaklandığına Odaklanarak, Opel in Bu Sıkıntıya Çözüm Üretmesini Sağlamak İçin Her Şeyi Yapmak Atılacak En Doğru Adım Olacaktır. Büyük İhtimalle Opel Geri Çağrı Yapacaktır.
                  Tekrar Geçmiş Olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
                    Geçmiş Olsun.
                    Geçici Çözüm Sonrası Çekilen Fotoğraftan Gördüğüm Kadarı İle Valf, Valfi Tutan Plastik Tırnağa Sabitlenmemiş. Yanlış Anlamadıysam Bu Bir Çeşit Hava Pompası ve Tıkırtı Yaptığına Göre de İçinde Bir Çeşit Salınım Yapan Mekanik Parça veya Parçalar Var.
                    Bana Göre Bu Parçayı Sabitlendiği Yerden Çıkardığınızda, Kendi İçinde Yaptığı Salınımdan Dolayı Parça Vibrasyona Girmeye Başlayıp Fonksiyonunu Yerine Getirmemeye Başlayabilir. Ötesinde Bu Vibrasyondan Oluşan Kuvvetleri Bağlantı Bölgesine Aktarmaya Başlayıp Bu Kısımlarda Tahribata Sebebiyet Verebilir.
                    Sesin Kaynağını Bulmak ve Bunu Ispatlamak Adına da Yapılan İzolasyon Uygulaması, Biraz Zihni Sinir Çözümü Gibi Olmuş. (Yanlış Anlaşılmasın, Böyle Bir Ses Benim Aracımda Olsaydı Ben Ortalığı Ayağa Kaldırırdım).
                    Özetlemek Gerekirse Sorun Valften Kaynaklı ve Bu Bir İzolasyon Problemi Değil. Bu Sebeple İzolasyona Yönelik Yapılan Geçici Çözüm, Sorunun Kaynağını Ortadan Kaldırmış Olmuyor. Bana Göre Valfi Olması Gereken Yere Bir An Önce Bağlayıp Çıkan Sese Şimdilik Kulak Asmamak ve Ötesinde Sorunun Valften Kaynaklandığına Odaklanarak, Opel in Bu Sıkıntıya Çözüm Üretmesini Sağlamak İçin Her Şeyi Yapmak Atılacak En Doğru Adım Olacaktır. Büyük İhtimalle Opel Geri Çağrı Yapacaktır.
                    Tekrar Geçmiş Olsun.
                    +1
                    2012 Insignia 1.4T Teknik Gri +18" Jant + Sunroof+Navimaster Multimedia (Satıldı)

Yorum

1.4 Turbo sahipleri olarak bizlerin bu parçanın geri çağrılması için servislere kayıt açtırmamız ve servisten bu kaydı GM'e iletmesini rica etmeliyiz. Böyle onlarca şikayetten sonra zannederim bir çözüm bulma yoluna gideceklerdir. 1-2 şikayetin münferit olduğunu sanabilirler...

Yorum

1.4t sahibi olarak hem ses hem de fikir açısından sizlerle beraberim. Şaka bir yana çok sinir bozucu bir ses. Sırf bu sesi duymamak için yüksek sesle müzik dinliyorum. Nasıl da basit üretim hatası aslında. İnşallah çözüm bulunur. Yoksa bu ses yüzünden güzelim arabadan vazgeç(erim)ilebilir de..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: byazkan
                          1.4 Turbo sahipleri olarak bizlerin bu parçanın geri çağrılması için servislere kayıt açtırmamız ve servisten bu kaydı GM'e iletmesini rica etmeliyiz. Böyle onlarca şikayetten sonra zannederim bir çözüm bulma yoluna gideceklerdir. 1-2 şikayetin münferit olduğunu sanabilirler...
                          Katılıyorum.Ben kayıt açtırdım.
                          2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
                          2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
                          2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Merhabalar, Opel in facebook sayfasına konuyla ilgili şikayetimizi post ettim ingilizce olarak aynı zamanda forumun linkinide verdim ama türkçe yazdığını vs açıkladım. Facebook üzerinden Ellie isimli bir çalışan cevap yazdı aracın şase numarasını vs opel.social.media@gccgm.com mail adresine bildirmemi istedi. Social Media dan yapılan şikayetlere çözümler diğer kanallara oranla çok daha hızlı oluyor. Opel Türkiye nin ben bu soruna bir çözüm bulamayacağı kanısındayım. İsteyen olursa opel.social.media@gccgm.com mail adresine şikayeti iletsin çoğunluk aynı durumu bildirirse elimiz daha güçlü olabilir.

Yorum

Süper. Link i Kopyaladım ve Önemli Adresler Dosyama Yapıştırdım Ben de Lazım Olur Diye.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sakdag
                                Merhabalar, Opel in facebook sayfasına konuyla ilgili şikayetimizi post ettim ingilizce olarak aynı zamanda forumun linkinide verdim ama türkçe yazdığını vs açıkladım. Facebook üzerinden Ellie isimli bir çalışan cevap yazdı aracın şase numarasını vs opel.social.media@gccgm.com mail adresine bildirmemi istedi. Social Media dan yapılan şikayetlere çözümler diğer kanallara oranla çok daha hızlı oluyor. Opel Türkiye nin ben bu soruna bir çözüm bulamayacağı kanısındayım. İsteyen olursa opel.social.media@gccgm.com mail adresine şikayeti iletsin çoğunluk aynı durumu bildirirse elimiz daha güçlü olabilir.
                                serkan kardeşim mailde ingilizce olarak yazdığın metni format olarak verebilirsen bizde o yazı üzerinden şasi nosu belirterek şikayet yazısını gönderilim.

malum ingilizce konusu biraz sıkıntı
                                2012 İNSİGNİA 1.4T***Karbon Siyah***18" Jant***Cyclone DVD***JBL Ses Sistemi

Yorum

İşleniyor...
                                X