Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia 1.4 Önden Gelen Ses (Yakıt Deposu Havalandırma Valfindenmiş!)

1,6 turbosuz 64binde insignia aracım var .aracım önceleri sabahları ilk çalışmada dizel gibi çalışıyor sonra hiç bi sorun yokmuş gibi düzgün çalışıyordu.İki ay sonra araç 100 derece ısıya geldikten sonra da aralıksız olarak ses yapmaya başladı ve yine araç soğukken hiç ses yoktu.servis dahil götürmediğim yer kalmadı ,kimi usta sibopların değişeceğini ,kimi usta triger setini ve krank okuyucuların değişeceğini söylediler 2500lira masraftan bahsettiler (....... araçta lpg var).yaklaşık bir ay fln aracı bu şekilde kullandım daha sonra motorun soltarafında karşılıklı bulunan krank okuyucuları söktüm uçlarında ve yanlarında süzgeçler vardı .bu süzgeçleri söküp çıkardım ve o şekilde taktım ,artık gram ses yok mutluyum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: platinca
      1,6 turbosuz 64binde insignia aracım var .aracım önceleri sabahları ilk çalışmada dizel gibi çalışıyor sonra hiç bi sorun yokmuş gibi düzgün çalışıyordu.İki ay sonra araç 100 derece ısıya geldikten sonra da aralıksız olarak ses yapmaya başladı ve yine araç soğukken hiç ses yoktu.servis dahil götürmediğim yer kalmadı ,kimi usta sibopların değişeceğini ,kimi usta triger setini ve krank okuyucuların değişeceğini söylediler 2500lira masraftan bahsettiler (....... araçta lpg var).yaklaşık bir ay fln aracı bu şekilde kullandım daha sonra motorun soltarafında karşılıklı bulunan krank okuyucuları söktüm uçlarında ve yanlarında süzgeçler vardı .bu süzgeçleri söküp çıkardım ve o şekilde taktım ,artık gram ses yok mutluyum
      tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz
      InsigniaTEAM

Yorum

Merhaba arkadaşlar aynı sorun benim arabamda da var. 1.6 Edition ama benimkisi.Arkas'a götürdüm çengelköy'deki bana emme ve egzos eksantrik dişlilerin ve valflerin değişmesi gerektiğini söylediler.1900 lira da masraf çıkardılar.Aracımın garantisi bittigi için,şansımı başka servise götürmekle denedim.Opel odak izalasyon yaptıgını soyledi ve 100 lira ücret aldı bu iş için.
        Sonuç olarak ses azaldı ama malesef hala var Bu konuda gelişme olursa bana da haber verebilirseniz çok sevinirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fargac
          Sonuç olarak ses azaldı ama malesef hala var Bu konuda gelişme olursa bana da haber verebilirseniz çok sevinirim.
          öncelikle kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz
          InsigniaTEAM

Yorum

Aynı ses 1 haftadır geliyordu geçen hafta ilk fark ettiğimde servise gittim baktılar ve devir daim su pompası arızalı siparişle getirdiler bugün takdılar ses ne ilk günkü gibi sessiz ne de çok orta yollu bişey oldu , devir daim yeni olduğu için biraz kullanınca o da geçer dediler. insallah . ancak arabayı alalı 5.5 ay olu 6 defa servise gittim, offf offf.

Yorum

Yalıtım yapıyor servis ücretsiz .o ses neydi hatırlamıyorum artik unuttum Sesini
              2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
              yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

Arkadaşlar, servisin yaptığı yalıtım uygulamasının fotoğraflarını yüklemeniz mümkün müdür? Bakalım herkese aynı uygulamayı mı yapıyorlar.
                (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

hayır emre ve bende farklı şekilde yapıldı odakta.
                  2015 2.0 sorento

Yorum

Fırsat bulursanız resmini çekip yükleyebilir misiniz?
                    (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

Arkadaşlar bu yalıtımı Ankarada yaptıran var mı hangi servise yaptırdılar paylaşabilirseniz sevinirim ses benide rahatsız etmeye başladı yavaş yavaş
                      2012 Opel İnsignia 1.4 Turbo Edition Pannacotta Gri

Yorum

bu sıkıntıyı dün okudum ve bugün arabada çok dikkat ettim. benimkinde böyle bir ses sıkıntısı kesinlikle duyulmuyor. araç 6.000 km civarında acaba bir süre sonra mı ortaya çıkıyor yoksa ilk andan beri olan bir ses midir?
                        1.4 T Edition Elegance -Karbon siyah, SP, 18 jant, Necvox MM.

Yorum

Ben aldığımın ilk haftası farketmiştim. Baya soğuk gidiyordu havalar o sıralarda. Ocak ayı idi.

Odak'ta yapılan yalıtım işlemi benim araca da uygulandı yıllık bakımda. Tarık Bey'e sordum ne yapıyorsunuz diye. Bu hortumun kaportaya giriş yapan yerini izole ediyoruz dedi. Ciddi manada da sesi kestiğini söyleyebilirim.

Yorum

Bu mevzu Almanya Opel AG ye kadar gitti, sonuç birkaç bayinin yaptığı izolasyondan ibaret, ben herhangi birşey yaptırmadım ama ses duyuluyor; otoyol kenarındaki bir lojmanda oturduğum için yüksek tempolu sürüş arkasından evime varana kadar bir süre 20-40 km lerde seyrederken sesi duymamak mümkün değil, alıştım artık dikkat etmiyorum.
                            1.4T Su Mavisi + Sunroof Paketi + Landirenzo Omega Kit LPG

Yorum

Son bir haftadır bende ayni ses var..hava soguken yapmaya basladı. vites birde aşırı ses veriyor vites 3 ten sonra ses keslıyor az da olsa..
                              dikkatlice bir kac kere dinledim sesi sağ ön tarfa geliyor. sinir bozucu bir ses.özlikle vites birde tarktür gibi ses cıkartıyor.. ben artık utanıyorum servise gitemeye aldıgım günden beri arabam sorunlu yine start stop calısmıyor motor güc kayıp eti hatası tekrar vermeye basladı..arabada tam sogudum
                              ** 2012 NSIGNIA 1,4 140 BG Karbon Siyah... 2012 INSIGNIA 1,6 Cosmo Karbon Siyah... ve ** 2016 INSIGNIA 1.6 otomatik CDTİ Siyah

Yorum

Bu ses olayı çözüldü heralde. Çoook uzun bir süredir üzerinde duran yok da. Yada herkes bu sesle yaşamaya alıştı mı demeli.

Yorum

İşleniyor...
                                X