Duyuru

Collapse
No announcement yet.

100 Km Yakıt Tüketimi Değerleme Ve Sonuçları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 100 Km Yakıt Tüketimi Değerleme Ve Sonuçları

Sevgili Arkadaşlarım ;
    Fırsatınızı bulduğunuz zaman Km sayacını ve Ortalama yakıt tüketimini sıfırlayıp 100 km yol yaptıktan sonra ortalamamızı paylaşalım,
    Bunu yapmamızda ki amaç Düşük veya yüksek değerlere çıkan araçlarımız hangi koşullarda 100 km kullandık,hangi yollarda seyir ederek bu değere ulaştık gibi , veya vites değiştirme devirlerini vs. paylaşalım ideal yakıt sarfiyatı konusunda epey bilgilendireceğini umuyorum.
    Çok düşük çıkartan veya çıkartmayı başaran arkadaşlarımızda olacaktır elbet en azından onların stillerinide öğrenmiş oluruz

Ynt: 100 Km Yakıt Tüketimi Değerleme Ve Sonuçları

güzel dusunmussun emre abi gecen gun 0 ladım bı ızmır manısa yaptım 60 km orda gıttı gerı kalanını sehır ıcınde durkalklarla gıttık 100 kmde 7.8 lt gosterıyordu! vitesleride 1 vıteste 2000 devir ile 2500 devır arasında degıstırıyorum! 2 vıteste 2500 ıle 3000 arasında yaptıgım taktırde pek anlık yakıt tuketımım cok yukseldıgı gozukmuyor! bırde 6 vıteste 80 km hızla fln gıttıgımde anlık tuketımımıde 7 lt cıvarlarında tuttugumda sehır ıcınde en fazla 9 lt gordum! onun dısında hep 8.3 ıle 8.6 arasında goruyorum

Yorum

Güzel bir konuya değinmişsin ben 2 gün önce değerlendirme yapmak için sıfırlamıştım. Genelde sakin kullanım ara ara tam gaz kullanımla şu an 95 km yol yapmışım ve ortalamam 11,1 l/100km. Bu süre zarfında dur kalka pek girmedim.

Yorum

Tam Gaz olayını baya yapmışsın anlaşılan ;

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Tam Gaz olayını baya yapmışsın anlaşılan ;
          Abi sprint booster'dan sonra yapılan bir deneme olduğu için sanırım biraz fazla dip gaz yapmışım.

Yorum

sayacı en son sıfırlamamdan bu yana 148 km geçmiş, yüksek vites düşük devirde yoğun olmayan şehir içi trafiği + şehirler arası yolda 20 km lik gidiş gelişler yaptım, ortalamam 8.1 lt /100 km
            2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

istanbul içinde haftasonu full full bagajlı 4.5 kişi ile dolaşımda klima açık 9.1 lt/100 km (shell 95)
              son derece sakin 3.000 devirde vites büyüterek
              hızlanmalarda 2.000 devirin altında kalmamaya özen göstererek
              kırmızı ışık veya yavaşlayan trafiği izleyerek mümkün olduğunca az fren kullanarak yakalanmıştır.

Yorum

aracın hala ilk deposu, son çeyreğin biraz üzerinde mazot kaldı, çayyolu-kızılay-çayyolu işe geliş gidiş ve şehiriçi gezmeleri, yapılan yol 747 km bilgisayar verisi 6.8 lt/100km. 130'luk CDTI AS.

Yorum

2009 insignia beyaz turbo edition elegance paket aracıma 35 binlara para verdiler.. hemen alın anahtarı dedimmmmm

Yorum

bu benzin işinden acayip rahatsızım vay 2000 de devir düşür vay vites aralıklarına dikkat et biz bunun için mi aldık bu arabayı? nasıl daha az yakarız? arkadaşla muhabbet ettik bugün.. 2006 passatı var fsı ... 600 tl ye 1900 km yol yapmış ben en fazla 1100 yaparım ... bu araç inanılmaz çok yakıyor inanılmaz ... hafta sonu 300 km yol yaptım 300 tl yakıt gitti..

Yorum

hayır parayı da geçtim enayi enayi boyna benziliğe gir ...

Yorum

forda bakmaya gittim mondeo tdci 1.6 trend 60 lira arabanızı da alırız dediler kaç lira dedim 35 lira imiş ... inanılmaz değer kaybı da var bu araçda gibi geliyor bana ama hayırlısı..

Yorum

alırken fabrika verisi 7.7 ortalama kullanırken 12.2 nasıl iş anlamadım..

Yorum

Doğrusu fabrika verilerini hiçbir araç tutturamaz onlar ideal veriler.Daha önceki aracım normal 1.6litre 110 hp civarındaydı ve ortalama 9 litre yakıyordu.Bu aracı da ondan fazla yakacağını bilerek aldık.12 litre, 1600kg ağırlığında ve 180hp güce sahip bir araç için bana çok yüksek gelmiyor.Bir gerçek var yüksek olan benzin fiyatları.

İkinci bir konu da yıllık ne kadar yol yaptığınız önemli.15000km den çok yapıyorsanız biraz cebinizi yakabiliyor.Ancak o zaman dizel tercih edilebilir.

Sonuçta insignia D sınıfı bir araç ve fiyat/performansı bence başarılı bir araç.Bu seviye bir aracı alanın yakıt konusunda da birşeyleri feda edebilmesi gerektiğini düşünüyorum ya da en başta feda edip dizel tercihi yapmalı.

Umarım aldığınız araç değiştirme kararı sizin için hayırlı olur ve tercih ettiğiniz araç sizi tatmin edebilir.Kendi adıma söylüyorum bu bedeli ödeyip de İnsignia 1.6T Cosmo'dan aladığım hazzı şu an piyasada aynı segmentte karşılayabilecek bir araç göremiyorum.
                            2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Vallahi hicbir zaman14.5 15litrenin altona dusemedim.bu arada bugun farkeetim benim araba rolantide2.4 yakiyo .bu nasil is anlamadim......

Yorum

İşleniyor...
                              X