Duyuru

Collapse
No announcement yet.

100 Km Yakıt Tüketimi Değerleme Ve Sonuçları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 100 Km Yakıt Tüketimi Değerleme Ve Sonuçları

Orada 7 lt görecem diye de sürekli CC ile 80 km de gidilmez ki ama
    Böyle + ları çok bir araca biniyorsan bu + lar bazen T bilançonun diğer tarafında dezavantaj olarakta yer almak zorunda diye düşünüyorum..

Keyif, kalite, konfor, güvelik, donanım, estetik..

Bir aracın az yakması, hızlı gitmesi, bütün araçları geçmesinin bi önemi yok.
    Kullanırken keyif ve haz alıyormusun ? Sürüş keyfi varmı kullandığın araçta..?
    Önemli olan budur bence.
    Kim kimi geçerse geçsin

BAbam peugeot partner den başkasını tanımaz, kral arabadır onun için, keyif alır kullanırken, ona biner..
    Benim tercihimde opeldir..

Yorum

Bir depo ile 1100 küsür km menzil gördük biz

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
      17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
      35GB5825  A Rh+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yakup
        Orada 7 lt görecem diye de sürekli CC ile 80 km de gidilmez ki ama
        Böyle + ları çok bir araca biniyorsan bu + lar bazen T bilançonun diğer tarafında dezavantaj olarakta yer almak zorunda diye düşünüyorum..

Keyif, kalite, konfor, güvelik, donanım, estetik..

Bir aracın az yakması, hızlı gitmesi, bütün araçları geçmesinin bi önemi yok.
        Kullanırken keyif ve haz alıyormusun ? Sürüş keyfi varmı kullandığın araçta..?
        Önemli olan budur bence.
        Kim kimi geçerse geçsin

BAbam peugeot partner den başkasını tanımaz, kral arabadır onun için, keyif alır kullanırken, ona biner..
        Benim tercihimde opeldir..

valla yakup abı yolları pek bılmedıgımden dolayı basmadım hıc ! sehır ıcınde basıyorum yanı ozaman 8.5 lt ıle 8.8 arasında gezıyorum cok devırlı kullanmam arabayı yanı! kapısan oldumuda tam kapısırım otobandan gıtmedıgım ıcın normal bır trafıkte nerde radar fln olabılır korkusundan c.kontrolle gıtmek daha kolayıma geldı abı

Yorum

Orada 8 lt görebildiyseniz vallahi bravo size. Bak şimdi kafamda soru işaretleri kaldı araçtan mı benden mi ?
          Ben aldığımdan bu yana 1 kere 9 lt görebildim. Demek bende bi sorun var gerçi araç 28 bin oldu buji vs. değişecek 30 bin bakımda belki değişme olur diyorum yakıtta kendimce

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yakup
            Orada 8 lt görebildiyseniz vallahi bravo size. Bak şimdi kafamda soru işaretleri kaldı araçtan mı benden mi ?
            Ben aldığımdan bu yana 1 kere 9 lt görebildim. Demek bende bi sorun var gerçi araç 28 bin oldu buji vs. değişecek 30 bin bakımda belki değişme olur diyorum yakıtta kendimce
            olabılır abı herkesın kullanısı farklıdır yanı ben mesela cok sıkısmadıkca 3000 devırı gecırmeden vıtes degıstırırım yanı o bıle etkıler ama bastımmıda basarım yanı patılerle gıttıgım bıle olur tc kapalıyken acımam

Yorum

Orjinal yazı sahibi: taner
              Eğer 80-90 arası gidilirse 1000 km görülebilir bende en son uzun yolda 850 gördüm 100-120 arası ortalamam 7.4 idi diye hatırlıyorum...

Yorum

Valla ben düz yolda basmadan duramıyorum Konya-Ankara yolculuğum evden eve 270 km olmuştu.Yolda bir kez E270 CDI ile gittim 6-7 dakika kadar 180-210 arası geri kalanlarada 130-140-150 devamlı CC ve sonuç 8.9 litre.Bence bu hızlar için güzel.Sıfırlamadan önce 11.2(Yaklaşık 1100) idi tamamı şehir içi ve klima kontakla birlikte çalışmaya başlıyordu.Şu an aracım 1400 küsürde.

Herkesin dediği gibi 5000km den sonra az da olsa düşeceğini umut ediyorum ama yine de ortalamam 10 litre civarında olur ki eski 1.6 106hp aracım 9'un altına inmiyordu şehir içinde şehir dışında da 7 litre yakıyordu
                2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

taner abım gorur yaa kenardan kenardan gıder hep o 1.6 115 bg onun aracı az yakar

Yorum

80-90 km/h hızda daha çok yakıyor araba 110km/h hızda 6. vites ve CC ile 1100 küsür km gördüm.90 km/h giderken tüketimi 1.11 ile çarpar araç bilgisayarı ve 100 km de ki yakıtı verir. 110 km/h ile giderken tüketimi 1.1 e böler
                    Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                    Eğer 80-90 arası gidilirse 1000 km görülebilir bende en son uzun yolda 850 gördüm 100-120 arası ortalamam 7.4 idi diye hatırlıyorum...

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                    17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                    35GB5825  A Rh+

Yorum

tamam taner abı bıde oyle denerım bakalım ne kadar farketcek

Yorum

80-90 km/h hızda daha çok yakıyor araba 110km/h hızda 6. vites ve CC ile 1100 küsür km gördüm.90 km/h giderken tüketimi 1.11 ile çarpar araç bilgisayarı ve 100 km de ki yakıtı verir. 110 km/h ile giderken tüketimi 1.1 e böler
                        Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                        Ben 80-90 ile giderken yakıt sarfiyatı anlık 5.4 lere gerileyerek gidiyor valla dahada az yakıyordu ama onada can dayanmıyor 120 nin altı zulum oluyor uzun yolda...

Yorum

ewet emre abı anlık yola gore degısıyor cok 5.0 4.8 bıle oluyor yuksek hızda bu kadarda olurmu bılemem dogrusu! deneyelım gorelım

Yorum

araçlarımız iyi yakıyor vesselam birde bizim gibi deli oldunmu geleni gideni toza buluyorsan yakıtı düşünmeyeceksin yerine göre slow yerine göre harttt )))

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Aracimi alali 1 ay oldu suan 1200 km de, rodaj suresini yariladigimi dusunerek dun deneme yapmak icin 150 km yol kat ettim. Petrol ofisinden 100 tl benzin alarak ve kmile anlik yakit tuketimini sifirlayarak yola ciktim. Yol inisli cikisli otoban mahmutbey edirne yolu. Ortalama hiz 100-120 arasi bir tek 20 saniye kadar 140'a ciktim kontagi kapattigimda ortalama 6.2 gosteriyordu. Ben cok memnunum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Esteban
                                Aracimi alali 1 ay oldu suan 1200 km de, rodaj suresini yariladigimi dusunerek dun deneme yapmak icin 150 km yol kat ettim. Petrol ofisinden 100 tl benzin alarak ve kmile anlik yakit tuketimini sifirlayarak yola ciktim. Yol inisli cikisli otoban mahmutbey edirne yolu. Ortalama hiz 100-120 arasi bir tek 20 saniye kadar 140'a ciktim kontagi kapattigimda ortalama 6.2 gosteriyordu. Ben cok memnunum.
                                Hep böyle sakin kullanabilirseniz süper ama bu araçlar adamı tahrik ediyor sorun burada

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                                X