Duyuru

Collapse
No announcement yet.

DVD800 Harita Güncelleme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: DVD800 Harita Güncelleme

Orjinal yazı sahibi: FacomX
    Orjinal yazı sahibi: sbasnur
    Merhabalar,
    2009 115 Hp Cosmo kullanıcısıyım. Bu gün İstanbul Altunizade de servise gidip navigasyon güncellemesi talep ettim. Ancak; 2009 modelin CD sinin hala gelmediğini söylediler.
    2011 model ve daha yukarısı için varmış.
    Gelecek bekliyoruz diyorlar.Servis personeli gelecek CD deki verilerin de yeterli olacağını sanmıyorum uyarısında bulundu. Türkiye'ye gerektiği kadar önem vermiyorlarmış.
    Ayrıca güncelleme ücreti olarak 50._ TL istiyorlar.
    ,
    Evet 2009-2010 lar için ayrı güncelleme cd si var eğer yolunuz düşerse Topkapı Opel odak yada Opel Ataköy servislerine giderseniz Insigniateam üyesi olduğunuzu söylerseniz size yardımcı olacaklardır

Yıllara göre yazılımlar ve kullanılan ekipmanlarda farklılık oluşabiliyor
    Bu cd yi bizlere de ulaştırabilecek bir yol yok mu ta Samsun'dan İstanbul ' navigasyonda için gelmek
    Aslen galatasaraylıyım.
    Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

Bu cd ler ücretli satılıyor ama servisler kendi bünyelerine alabilirler bulunduğunuz ildeki opel servisinin bu cd tedarik etmeleri konusunda baskı yapın

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Benim aracım 2010 güncellemeyi Bursa Neskar'da yaptırdım. Ücret vermedim. Haritalar çok da başarılı değil açıkçası. Ana yollar için yeterli olabilir fakat kasaba ve köy yolları için sıkıntılı. Örnek Trilye-Mudanya yolu dahi yok
        İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Bir detay daha aracı ilk aldığımda Avrupa haritaları da vardı. Şimdi sadece Türkiye haritası var...
          İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

haritanın yazılımında neden bu programı seçmişler anlamadım erzuruma gittim en ihtimal vermediğim köy yollarını bile beğenmediğim piranha navigasyon cihazı gösteriyodu,bizim orjinal cihazla istanbuldaki evimin yolunu bulduğuma şükrediyorum
            2009 1.6T Cosmo-Nar Kırmızı-Flexride-DVD800 navi-Park Assist-Tam Deri Spor Koltuklar-Llumar film

Yorum

Acıbademden, 2009 Navi güncelleme için Odak Topkapıya gittim. Aracı bırakmam gerektiği ve akşama alabileceğim söylendi. Kayıt açmak istediler. O kadar zamanım olmadığından Servisten ayrıldım.
              Zira bir başka servis müracaatımda DVD yi ğetirip araç DVD çalarına taktı ve yapılacak işlemin basit olduğunu söylemişti. Ancak elindeki CD 2012 yılına aitmiş. 2009 için gelecek demişlerdi.
              2004 ten bu yana Opel kullanıcısıyım ve Opel servislerine güvenim her geçen gün azalmakta...
              Gedizlerden alınmadır aracım. Gedizlere telefon açtım. uzunca bir süre beklettikten sonra telefondaki şahıs. Güncellemeyi kendilerinin yapmadığını ve 450 tl civarında bir ödeme ile DVD yi kendimin alması gerektiğini söyledi.
              Neden özel servisleri tercih etmeyelimki. Doymuşlar veya umursamazlık izlenimi veriyorlar. Çok dertliyim.
              Bir çözümü olan varsa ve yardımcı olursa memnun olurum. Saygılar.
              Sevgi ile kalın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sbasnur
                Acıbademden, 2009 Navi güncelleme için Odak Topkapıya gittim. Aracı bırakmam gerektiği ve akşama alabileceğim söylendi. Kayıt açmak istediler. O kadar zamanım olmadığından Servisten ayrıldım.
                Zira bir başka servis müracaatımda DVD yi ğetirip araç DVD çalarına taktı ve yapılacak işlemin basit olduğunu söylemişti. Ancak elindeki CD 2012 yılına aitmiş. 2009 için gelecek demişlerdi.
                2004 ten bu yana Opel kullanıcısıyım ve Opel servislerine güvenim her geçen gün azalmakta...
                Gedizlerden alınmadır aracım. Gedizlere telefon açtım. uzunca bir süre beklettikten sonra telefondaki şahıs. Güncellemeyi kendilerinin yapmadığını ve 450 tl civarında bir ödeme ile DVD yi kendimin alması gerektiğini söyledi.
                Neden özel servisleri tercih etmeyelimki. Doymuşlar veya umursamazlık izlenimi veriyorlar. Çok dertliyim.
                Bir çözümü olan varsa ve yardımcı olursa memnun olurum. Saygılar.
                450 TL'ye CD alacağınıza adam gibi bir navigasyon cihazı alırsınız daha çok işinizi görür. Ben Bursa Neskar'da ücretsiz güncelleme yaptım. Güncellemeye eskisine göre daha iyi olmasına rağmen, İphone'un haritaları çok daha başarılı. Güncelleme konusunu çok kafanıza takmayın. Gerçekten navigasyona ihtiyacınız oluyorsa, güzel bir cihaz alın.

Yorum

450 TL'ye CD alacağınıza adam gibi bir navigasyon cihazı alırsınız daha çok işinizi görür. Ben Bursa Neskar'da ücretsiz güncelleme yaptım. Güncellemeye eskisine göre daha iyi olmasına rağmen, İphone'un haritaları çok daha başarılı. Güncelleme konusunu çok kafanıza takmayın. Gerçekten navigasyona ihtiyacınız oluyorsa, güzel bir cihaz alın.
                  [/quote]

Mert bey başka bir navigasyon kullanma konusunda size katılıyorum. 180 TL ye almış olduğum bir Navigasyon mükemmel şekilde çalışmakta ve kendi kendisini güncellemektedir.
                  Benim sıkıntım şudur.
                  Birincisi aracımda Navi varken neden başka bir cihaz kullanayım. Aracımın görüntüsünü bozuyor. Neden opel bu konuya eğilmiyerek bizleri bu şekilde arayışlara yönlendiriyor.Bu umursamazlık neden. Beni üzen budur.
                  Harika bir aracımız var ve yıllardır keyifle kullanıyoruz ama gel gelelim 150-200 liralık bir cihaz yüzünden arayış içerisine giriyoruz. Ben inanıyorum ki bu tartışmalarımız Opel üzerinde olumsuz bir etki yapmaktadır ve bunu istemiyoruz.
                  Çünkü aracımızı seviyoruz.
                  Lütfen servisler veya Opel çağrımıza ve serzenişlerimize kulak versinler.
                  Kısa zamanda bu konuya kolay çözümler istiyoruz. Türkiyenin iyi bir pazar olduğunu sanıyorum.
                  Sevgi ile kalın.

Yorum

Arkadaşlar iyi akşamlar,
                    Nihayet bu gün Gedizlere giderek 2009 model insignia Full Cosmo aracımın DVD800 nagigasyon güncellemesini 35._ TL ücret ile yaptırdım.
                    Bir çok arkadaşımızın güncelleme proğramının iyi olmadığı yönünde memnuniyetsizlikleri etkisi ile servise; kontrol ettikten sonra ödeme yapacağımı söyledim.
                    Şu ana kadar yani bu günkü kullanımdan oldukça memnunum ve tavsiye ederim. İleriki günlerde kullanımda bir sıkıntıya rastlarsam tabidir ki bunu da sizlerle paylaşacağım.
                    Tüm arkadaşlara selam ve saygılarımla.
                    Sevgi ile kalın.

Yorum

Size tamamen katılıyorum. Opel'e defalarca bu sorunu iletmemize rağmen üzerine pek fazla eğildiklerini söylemek güç. Navigasyon güncellemesini bile defalarca söyleyerek ve baskı yaparak zorla getirdik. Servislerin belirli bir standartı yok. Bazıları çok ilgili, bazıları ilgilenmiyor bile... Bu kadar güzel araba bile VW'in arkasında kalıyorsa bu tamamen Opel'in tutumundan kaynaklanıyor...

Yorum

Bende araca eski araçtan kalan navigasyonu taktım sorana tv var falan çekiyorum opelin navigasyona tüm yolları geçtim bari ilçeleri yüklemesi çok zor olmasa gerek bende güncelleme yaptırıcam umarım eski cihazı söküp attıracak bişey olur
                        2009 1.6T Cosmo-Nar Kırmızı-Flexride-DVD800 navi-Park Assist-Tam Deri Spor Koltuklar-Llumar film

Yorum

Herkese slmlar. Navigasyon için gerekli olan hafıza kartımı kaybettim Haliyle programımı çalıştıramıyorum. Farklı bir hafıza kartına navi programı atsam çalıştırabilirmiyim ? 2. olarak da, navigasyon programını nereden bulabilirim ? TEŞEKKÜRLER
                          Ergün GÜRBÜZ

Yorum

servisten tedarik edebilirsiniz

Yorum

Hafta sonu Ankara'da olacağım. Gecen sene gelen DVD 800 için Navi güncellemesi Ankara'da hangi serviste var acaba? Teşekkürler.
                              Aslen galatasaraylıyım.
                              Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lk1973
                                Hafta sonu Ankara'da olacağım. Gecen sene gelen DVD 800 için Navi güncellemesi Ankara'da hangi serviste var acaba? Teşekkürler.
                                Opiste olması lazım
                                Ufuk beye selamımızı söylersiniz.

Yorum

İşleniyor...
                                X