Duyuru

Collapse
No announcement yet.

60,000 KM Bakımı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 60,000 KM Bakımı

Trabzonda 1050 tl Denizlide 1030 tl fiyat aldım 60bin bakımı için.
    İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
    Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Servisin parasını geçtim geçmesine de kitapçıkta yazılan süreler neden uygulanmıyor anlamadığım kısım o. Bir malzemenin bir standart'ı olur ve bu standart deneyler ve testler ile belirlenmiştir. 1 sene ise 1, 5 ise 5 senede bir değiştirilir. Şayet ki sattığın arabanın kitapçığına 10 sene veya 100 küsürbin km ibaresini koyuyorsan bunu yetki verdiğin servislere uygulatacaksın. Senin Opel olarak bu vazifen. Türkiye şartıymış vs neyse ne. Bir ülkede araba satıyorsan eğer sattığın ülkeye göre standartları belirler ona göre de hizmet verdirtirsin. Çözüm bu kadar basit.

Dip Not: Abi bu yorum yazılan kısımının arka fonu neden bukadar gri yazdığım yazıyı okuyamıyorum hiç kimse rahatsız olmuyor mu bu durumdan?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cankaan_x
        Trabzonda 1050 tl Denizlide 1030 tl fiyat aldım 60bin bakımı için.
        Yetkili servis fiyatlarımı bunlar

Yorum

Evet aracım 2010 1.6T. İndirimi varmış aracın. Bu şekilde fiyat bilgisi verdiler.
          İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
          Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

60.000 bakımı için Uşaktan 800 TL, %20 indirim var 650 TL dediler.

İçeriği: Kontroller, filtre ve yağ değişimleri, buji değişimi, v kayışı değişimi

Araç: 2012 1.4T Edition Elegance

Fiyat nasıl sizce..

İmza fotoğrafınız kurallara aykırı olduğu için kaldırılmıştır, lütfen uygun çözünürlükte fotoğraf ekleyiniz.

2012 Opel Insignia 1.4T Edition Elegance + 18'' Jant + AFL / Beyaz

Yorum

1.4 2012 insignia 60000 bakımı 750 tl tuttu
              Çorlu Opel inan yetkili servis...
              Yapılanlar standart Şeyler;
              Yağ , yağ filtresi , hava filtresi , polen filtresi , bujiler , v kayışı, klima temizleme spreyi , bir adet temizleme spreyi daha vardı ama ne için olduğunu hatırlamadım, camsuyu , genel kontrol...

Zamanlama kayışı yerine zinciri var...değişime ihtiyaç duymuyor...

Yorum

Pahalı
                CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Üstadlar merhaba ;

60K bakımı için aldığım son fiyatları paylaşayım :

OPEL GERÇEK => YAĞ (Mobil) +filtreler +4 buji +Trigger seti +V Kayışı +Fren hidroliği (Hepsi GM )+ ıvır zıvır kumanda pi değişimi camlarla ilgili bişeyler geçti toplam : 1532

OPEL ODAK => yukardaki bakım ancak sondaki ıvır zıvırları söylemediler tahminimce içinde vardır. ve yağ GM : 1435

OPEL GÜRSES => Gerçek ile aynı şeyler sadece yağ GM : 1470 TL ,ayrıca ikame araç veriyor.

ÖZEL OPEL SERVİSİ => yağ mobil ,filtreler bosch,trigger gm, v içinden çıkan ne ise onu takarız dedi , bujiyi sormayı unuttum vs : 1000 tl

Ayrıca ön disk ve balata değiştirme fikrim var cayır cayır ötüyor araç : Odaktan aldığım fiyat 760 +240 GM ; özelden aldığım fiyat ise toplam 300 yan sanayi marka konusucağız.

İnternette kendi buluğum => Yağ gm ,trigger seti ,v kayısı ,filtreler ,buji , fren hidroliği hepsi gm toplam fiyat :584 , Disk için malesef fiyat bulamadım.

Kalbim servisten yana (araçta ne var ne yok bulup hallederler gibi bir fikrim var), cebim kendin hallet diyor. Sizin fikirlerinizi almak isterim.

Yorum

Benim araçta 60000 e yaklaştı.
                    .
                    Bakalım kaç TL çıkaracaklar.
                    .
                    Araç sidi motor. 2000 TL tutar sanırım serviste.
                    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Benim araç 2010 Cosmo Sport Tourer 1.6T bu arada , bu fiyatlar %25 yas indirimli . Forum için indirim konusmadım . Karar verdikten sonra bakıcaz insallah

Yorum

60 bin bakımına banada indirimle 1450 lira fiyat verdiler.Yağ gm koyuyorlar.Triger setiyle v kayışını kendim aldım bagaja koydum.Triger seti Gm v kayışı continental.250 lira tuttu.yağ mobil piyasada 100 lira,bujiler en baba dördü 80 lira filtreler hava yağ polen 80 lira, ön disk balata wutse arka balata gm 640 lira.Triger ve bakım işçiliği dışarıda tahminen 200-250 lira veririm.Servisin sadece 60 bin için istediği rakama ben fren disk balatalarıda değiştirmiş oluyorum.100 150 lirayada 2 depo lpg alırım.Aracım 2011 1.6 T St.Şu an 56bin km gelmek üzere.
                        1.6 Turbo Sport Tourer Manuel Cosmo Beyaz Cam Tavan Brc Lpg

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ersinanka
                          60 bin bakımına banada indirimle 1450 lira fiyat verdiler.Yağ gm koyuyorlar.Triger setiyle v kayışını kendim aldım bagaja koydum.Triger seti Gm v kayışı continental.250 lira tuttu.yağ mobil piyasada 100 lira,bujiler en baba dördü 80 lira filtreler hava yağ polen 80 lira, ön disk balata wutse arka balata gm 640 lira.Triger ve bakım işçiliği dışarıda tahminen 200-250 lira veririm.Servisin sadece 60 bin için istediği rakama ben fren disk balatalarıda değiştirmiş oluyorum.100 150 lirayada 2 depo lpg alırım.Aracım 2011 1.6 T St.Şu an 56bin km gelmek üzere.
                          Valla tebrikler hocam.benimde düşünceler bakım anlaminda kendi tedarigime kaydı.aracla ilgili bi kaç konfor bozan ufak sıkıntı var onlara baktırmak için yetkili servis tercih edecegim

Yorum

düzce de dün bakım yaptırdım. 710 tl. triger yok dediler. v kayışı değişiyormış.
                            A.ÖMEROĞLU
                            1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

Sevgili arkadaşlarım, saygıdeğer büyüklerim,
                              Hazır olun çünkü forum tarihinin en pahalı 60bin km bakımında yapılanları sıralıyorum:

V kayışı
                              Debriyaj Baskısı
                              Yağ filtresi
                              Volant
                              Karter Tapa contası
                              Karter Tapası
                              Antifriz x2
                              GM motor yağı 5w30 x4
                              Antifrizli cam suyu
                              Enjektör temizleme benzinli
                              koruyucu yağlar ve balata temizleme
                              klima bakteri temizleme ilacı
                              motor iç temizleme
                              60bin km bakım işçiliği
                              devirdaim değişim işçiliği
                              ön fren disklerinin ve balataların değiştirilmesi
                              arka fren balatalarının değiştirilmesi
                              debriyaj set ve volant değişim işçiliği
                              atık yönetim bedeli
                              sarf malzeme
                              polen filtresi
                              hava filtresi
                              ön fren diski x2
                              ön fren balatası
                              devirdaim
                              arka fren balatası
                              debriyaj bilyası
                              devirdaim kapak contası
                              debriyaj balatası
                              buji tek tırnak x4

TOPLAM: 5555.09 TL

acımız büyük ama aracımız kız gibi oldu. ileride aracı satarsam forumdan birisinin havada kapacağına eminim
                              1.4T Edition Elegance - Yeni Stil Paketi - Sunroof

Yorum

Maşşşşallah.

Yorum

İşleniyor...
                                X