Duyuru

Collapse
No announcement yet.

60,000 KM Bakımı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 60,000 KM Bakımı

Triger için ben de aynı durumu yaşamıştım. 150bin km de değişmesi gerekiyor, kitapçıkta o şekilde yazıyor demiştim. Ama bu 60bin de triger değişimi sanırım eski modellerin alışkanlığından ve servislerin kar etme politikasından kaynaklanıyor. Hem garanti dışı klamsın hem de sorun olmasın die 60bin de değiştirdik

Yorum

benimde araç 60000e yaklaşıyor, değiştirsem mi, değiştirmesem mi, tereddütte kaldım...

Yorum

Üstadlardan cevap gelmiyor ama...
        2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tornado
          Üstadlardan cevap gelmiyor ama...

araştırma yapıyolardır...

Yorum

Üstatlardan kasıt Opel Yetkili Servislerindeki üyeler mi ? oleyy

dknow

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pavillion

dknow

mekanik & motor konularında bilgisi daha fazla olan herkes...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: A.Yanar
                Orjinal yazı sahibi: Ömer
                Orjinal yazı sahibi: A.Yanar
                Arkadaşlar,

60,000 km bakımı için Mersin Gedizler 1.100 TL, Adana Arpel 950 TL fiyat verdi. En son nedir diye ısrar edince buraya geldiğiniz zaman servis müdürümüzle görüştürürüz dediler. Bana fiyatlar biraz yüksek geldi. Mersin Gedizler için yapılan yorumlardan dolayı Adana Arpel tercih etmeyi düşünüyordum ki Adana Arpel iel büyük sıkıntı yaşayan bir üyemizin yazdıklarını okudum. Kararsızlıktan ne yapacağımı bilemez oldum. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
                Mersin gedizlerde Orhan Bey var onunla görüşün 850 ye yapsın iste yüksekten uçmasın başka yerde yaptırırım deyince fiyatı düşüyor ama dikkat edin listeden çıkarma yapmasın rot balansi yapmadan verebiliyorlar. Benim 15 bin bakımında dört lastik söküldü tasları temizlendi balans yapıldı.
                Ömer Faruk Bey,
                Bende Orhan Bey'le görüştüm. 1,100 TL fiyatı o verdi. Sonra biraz sıkıştırdım, buraya gelince yaparız birşeyler dedi. Daha önceki aracımda Opel'di ve bir defa Gedizler'de yaptırdım. Bir memnuniyetsizlik olmadı. Orhan Bey'e sizin selamınızı söylesem 850 TL'ye bu işi sonuçlandırabilir miyim?
                Abi biraz daha sıkıstırın indirim yapsin ben ankaradan dizel icin fiyat almistim bana 600 demislerdi kimse indiirm yapmadi aradim orhan beyi burada 600 diyorlar mersine gelcem yakinda 500 e yap sna yaptirim dedim once mirin kırın etti 550 olsun dedi. 500 e yap hadi mersine gelince gorusuruz dedim emri vaki kabul etti:-) hatta ustune wurth un 50 tl lik bakim setini hediye etti. Anlicaginiz biraz daha sikistirin abi adanaya kadar git gel yapmayin 160 km yol sonucta.
                1.3 cdti sport astra j (beyaz)

Yorum

Abi bide internetten hangi parcalarin degisecegini arastirin eksik yapmasinlar. Degisen parcalarida posetleyip bagaja koysunlar degistiklerinden emin olursunuz

Yorum

Konu disi olcak ama abi bizim cigerci apo ankarada sube acmis sizden ricam mersindeki apoya yolunuz duserse sorar misiniz gercekten bizim cigerci apo mu ankarda sube acan:-)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ömer
                      Konu disi olcak ama abi bizim cigerci apo ankarada sube acmis sizden ricam mersindeki apoya yolunuz duserse sorar misiniz gercekten bizim cigerci apo mu ankarda sube acan:-)
                      Ömer Faruk kardeşim,
                      Kısmetse yarın ilk işim bunu öğrenmek olacak
                      Ben aslında Tarsus'ta oturuyorum. Adana Arpel 31 km, Mersin Gedizler 60 km uzaklıkta. Yapacağım yoldan ziyade servis kalitesi ile ilgili endişelerim olduğu için bu konu başlığını açtım. Dediğin gibi araştırma yapacağım (neler yapacaklar ve hangi markaları kullanacaklar) ve fiyat pazarlığına göre karar vereceğim.
                      2009 İnsignia 1.6T Cosmo Teknik Gri+DVD800+Sunroof+Flexride+Infinity Ses Sistemi

Yorum

Eyvllh abi tesekkur ederim. İns sizde aracinizin bakimini en makul fiyata yaptirirsiniz. Kalin saglicakla :-)

Yorum

Sunu da belirteyim Abi, mersin gedizler ford un da servisini almis. opel chevrolet ve ford a bakiyorlar. Ondan dolayi biraz yogunluk oluyor gedizlere giderseniz bakim biraz daha uzun surebilir.herhalukarda 1 gunu gozden cikarin derim.

Yorum

Evet ülkelere göre bakımlarda farklılık olabiliyor Triger kayısı sistemi yabana atılacak bir konu değil Allah göstermesin hiç ummadığınız anda bir sorun çıkarırsa geçmiş olsun demekten başka çare kalmıyor

Basit bir örnek vereyim hiç olmadık yerde Direksiyon popmpasını besleyen kayış koptu direksiyonu sağa sola çeviremedim araç çekici ile servise gitti 50-70 tl lik bir kayış sonuçta ama beni yolda bıraktı gerisini siz düşünün

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pavillion

dknow
                              Sitenin üstadlarını kast etmiştim.
                              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                                Evet ülkelere göre bakımlarda farklılık olabiliyor Triger kayısı sistemi yabana atılacak bir konu değil Allah göstermesin hiç ummadığınız anda bir sorun çıkarırsa geçmiş olsun demekten başka çare kalmıyor

Basit bir örnek vereyim hiç olmadık yerde Direksiyon popmpasını besleyen kayış koptu direksiyonu sağa sola çeviremedim araç çekici ile servise gitti 50-70 tl lik bir kayış sonuçta ama beni yolda bıraktı gerisini siz düşünün

Yani,trigeri 60.000 km olunca değiştirmek mi lazım? Yıl sınırlaması yok değil mi?

Yorum

İşleniyor...
                                X