Duyuru

Collapse
No announcement yet.

60,000 KM Bakımı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 60,000 KM Bakımı

Orjinal yazı sahibi: A.Yanar
    Arkadaşlar,

60,000 km bakımı için Mersin Gedizler 1.100 TL, Adana Arpel 950 TL fiyat verdi. En son nedir diye ısrar edince buraya geldiğiniz zaman servis müdürümüzle görüştürürüz dediler. Bana fiyatlar biraz yüksek geldi. Mersin Gedizler için yapılan yorumlardan dolayı Adana Arpel tercih etmeyi düşünüyordum ki Adana Arpel iel büyük sıkıntı yaşayan bir üyemizin yazdıklarını okudum. Kararsızlıktan ne yapacağımı bilemez oldum. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
    ben aracı arpelden aldım servisede oraya götürüyorumda teknik işciliklerinde bi sıkıntı görmedim tek sorun biraz pahalı olmaları ama siz daha ucuz yazmışsınız bence bi problem çıkmaz arpelde genede karar sizin.
    siyah 2013 amarok 4motion highline kapalı kabin
    siyah 2013 captiva LTZ 7 kişilik
    uçan teneke fiorino

Yorum

14.tlerde triger kayışı yok. 60000km 1.4 tlerin periyodik bakım ücretini bilen varmı?

Yorum

Bugün 1.6T için 1400TL küsur dendi Opel Ataköyde. Yağımı kendim götürürüm genelde. Yağ hariç fiyatı da 1260 TL olurmuş.
        Triger seti ve 4 buji dahil dendi.
        Özelde yaptırırsam kaça çıkar acaba? Yaptıran varsa paylaşabilir mi?
        Merak ettiğim bir konu da GM orjinal parçalar sadece yetkili sevislerin tekelinde midir? Mesela biz servisten, değişecek orjinal parçaları satın alıp kendi ustamıza gitsek olmaz mı?
        Cahilliğimi bağışlayın. Daha önce hiç özele gitmemiştim.
        2009 1.6T Cosmo, DVD800, 19"Jant, Sunroof, Infinity, Siyah Deri Döşeme, FlexRide, Panacotta Gri

Yorum

özel servislerdede triger gibi önemli malzemelerde orjinal malzeme kullanırlar en azından ben öyle yapıorum bakım malzemelerinde yansanayi takıoruz müşteri illa orjinal isterse bakım malzemelerinde orjinal takıyoruz.

triger set değişimi devirdaim ile birlikte 400 tl bizde

1998 Opel Vectra 2.0 Cdx

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ant1085
            Bugün 1.6T için 1400TL küsur dendi Opel Ataköyde. Yağımı kendim götürürüm genelde. Yağ hariç fiyatı da 1260 TL olurmuş.
            Triger seti ve 4 buji dahil dendi.
            Özelde yaptırırsam kaça çıkar acaba? Yaptıran varsa paylaşabilir mi?
            Merak ettiğim bir konu da GM orjinal parçalar sadece yetkili sevislerin tekelinde midir? Mesela biz servisten, değişecek orjinal parçaları satın alıp kendi ustamıza gitsek olmaz mı?
            Cahilliğimi bağışlayın. Daha önce hiç özele gitmemiştim.
            Servis Müdürü Gökhan beye selamımızı söyleyin yardımcı olacaktır,

Aracınız garanti kapsamında ise garanti sürecini bozmamak için yetkili servis tercih edilir birde garanti sonrası müşteri menuniyeti çerçevesinde verilen özel indirimlerden faydalanmak için yetkili servis tercih edilir dersenizki benim için önemli değil derseniz dışarıda da yaptırabilirisiniz.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

http://www.opelgm.com/Opel-Insignia-...M,PR-3242.html

http://www.opelgm.com/Opel-DEXOS-2-5...M,PR-3375.html

http://www.opelgm.com/GM-Dexos-2-5W-...e,PR-3490.html

http://www.opelgm.com/Opel-insignia-...M,PR-2087.html

http://www.opelgm.com/Opel-insignia-...i,PR-4171.html

http://www.opelgm.com/Opel-Insignia-...M,PR-3243.html

http://www.opelgm.com/Opel-insignia-...M,PR-4984.html

Bunları alıp özel bir serviste daha ucuza halledersiniz sanırım,yetkili servis daha pahalı olur.
              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Müthiş !!!
                Artık her parçamı kendim daha ekonomik alıp, servisin yolunu öyle tutarım
                Herhalde servislerin parça aldıkları bir toptancı bu site. Kesin orjinal parçalardır değil mi?
                Bir de bir bayi şifresi olmadan bireysel olarak da alabiliyoruz umarım.
                Çok teşekkürler

2009 1.6T Cosmo, DVD800, 19"Jant, Sunroof, Infinity, Siyah Deri Döşeme, FlexRide, Panacotta Gri

Yorum

Müthiş !!!
                  Herhalde servislerin parça aldıkları bir toptancı bu site. Kesin orjinal parçalardır değil mi?
                  Çok teşekkürler

Parçalar tamamen orjinal,ben buradan baskı balata,volant aldım,orjinal GM hepsi,üstlerinde GM yazıyor,faturalı zaten ,arkadaş da çok ilgili ve güvenilir bir satıcıdır. Üye olun ve istediğinizi alın,yardımcı olduysam ne mutlu bana,sevgiler...
                  2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tornado

Müthiş !!!
                    Çok teşekkürler

Parçalar tamamen orjinal,ben buradan baskı balata,volant ve size yolladığım bakım malzemelerinin hepsini aldım,orjinal GM hepsi,üstlerinde GM yazıyor,faturalı zaten ,arkadaş da çok ilgili ve güvenilir bir satıcıdır. Üye olun ve istediğinizi alın,yardımcı olduysam ne mutlu bana,sevgiler...
                    60 bin bakımı için toplamda kaç liralık alışveriş yapmış olacağız?
                    Liste fiyatı tek kalem mi? İndirim vs söz konusu değil sanırım...
                    he bir de değişim olayı nasıl?? Acemi işi alışveriş illaki aksilik çıkar..
                    Böyle bir işe kalkışılıyorsa bunları da düşünmek lazım!!

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omfaya

Müthiş !!!
                      Çok teşekkürler

Parçalar tamamen orjinal,ben buradan baskı balata,volant ve size yolladığım bakım malzemelerinin hepsini aldım,orjinal GM hepsi,üstlerinde GM yazıyor,faturalı zaten ,arkadaş da çok ilgili ve güvenilir bir satıcıdır. Üye olun ve istediğinizi alın,yardımcı olduysam ne mutlu bana,sevgiler...
                      60 bin bakımı için toplamda kaç liralık alışveriş yapmış olacağız?
                      Liste fiyatı tek kalem mi? İndirim vs söz değil sanırım...
                      he bir de değişim olayı önemli tabi acemi işi alışveriş illaki aksilik çıkar..
                      Böyle bir işe kalkışılıyorsa bunları da düşünmek lazım!!

Fiyatlarını topla işte oradan,bunlar tek fiyat indirim yok,yanlış alırsan değişimini yaparlar zaten,dedim ya güvenilir insanlar. Canınız rahat etmezse arayın ,görüşün,merak ettiklerinizi sorun arkadaşlar...

Yorum

Bir de bu site var: http://www.hepsiopel.com/Opel-Yedek-...l#labels=174-2
                        Ben buradan da alışveriş yapıyorum,bu arkadaş da iyi,orjinal GM satıyor,faturalı satışı var ve o da ilgili satıcıdır,parçalarımı bu iki siteden alıp bakımlarını öyle yaptırıyorum ben. Yetkili servisten daha ucuza geliyor...

Yorum

Bir de bu site var: http://www.hepsiopel.com/Opel-Yedek-...l#labels=174-2
                          Ben buradan da alışveriş yapıyorum,bu arkadaş da iyi,orjinal GM satıyor,faturalı satışı var ve o da ilgili satıcıdır,parçalarımı bu iki siteden alıp bakımlarını öyle yaptırıyorum ben. Yetkili servisten daha ucuza geliyor...
                          Çok yardımcı oldunuz
                          İnternettten orjinal parça alabileceğimi hiç düşünemezdim. Artık en azından daha uyanık olacağım.
                          Yetkili servis fiyatları çok yüksek. Muhakkak onların da bu yüksek fiyatlar için geçerli sebepleri var. Ama biz de parayı sokaktan toplamıyoruz.
                          En azından artık orjinal parça için illa yetkili servise gitmem gerekmez.
                          Evet kompleks arızalar için mutlaka gidilmeli ama periyodik bakım için artık götürmeyi düşünmüyorum.
                          Sonuçta garantisi biteli 2 yıl oldu aracımın.

Yorum

En iyisi öyle zaten...

Yorum

Kime Göre en iyisi özel

Eğer bulunduğunuz bölgede yetkili servis yoksa evet özel en mantıklısıdır burada hem fikirim ama diğer yandan sanayideki yapılan işin garantisi yok denecek kadar azdır düşünün bir işlem yaptırdınız ve parçada sorun olduğu için araç tekrar arıza verdi ve daha fazla masraf çıkardı sanayideki özel servisimiz bu yükün altında eziliyor ve polemik başlıyor yetkili serviste ise bu durumda bütün masrafı kendisi üslenir tercih meselesidir sayı duyarım ama bir şeyleri yönlendirirken artısını ve eksisini de anlatmak lazım piyasada birçok orjinal diye satılan yan sanayi ürünler var geçenlerde bir üyemiz ateşleme bobinini üreten firma aynı olmasına rağmen istenilen performansı alamadı ve gitti orjinal parçayı taktırdı sorun giderildi kaş yapalım derken göz çıkarmamak lazım evet fiyat olarak pahalılar ama özel indirimlerle özel servislerin fiyatlarına yaklaşabiliyorlar ben özel servisin 400 yaptıracağım bir işi 600 'e Yetkili servise yaptırmayı tercih ederim bu arada benim hiç bir yetkili servisle ortaklığım yok sadece geçmişten gelen tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                                Kime Göre en iyisi özel

Eğer bulunduğunuz bölgede yetkili servis yoksa evet özel en mantıklısıdır burada hem fikirim ama diğer yandan sanayideki yapılan işin garantisi yok denecek kadar azdır düşünün bir işlem yaptırdınız ve parçada sorun olduğu için araç tekrar arıza verdi ve daha fazla masraf çıkardı sanayideki özel servisimiz bu yükün altında eziliyor ve polemik başlıyor yetkili serviste ise bu durumda bütün masrafı kendisi üslenir tercih meselesidir sayı duyarım ama bir şeyleri yönlendirirken artısını ve eksisini de anlatmak lazım piyasada birçok orjinal diye satılan yan sanayi ürünler var geçenlerde bir üyemiz ateşleme bobinini üreten firma aynı olmasına rağmen istenilen performansı alamadı ve gitti orjinal parçayı taktırdı sorun giderildi kaş yapalım derken göz çıkarmamak lazım evet fiyat olarak pahalılar ama özel indirimlerle özel servislerin fiyatlarına yaklaşabiliyorlar ben özel servisin 400 yaptıracağım bir işi 600 'e Yetkili servise yaptırmayı tercih ederim bu arada benim hiç bir yetkili servisle ortaklığım yok sadece geçmişten gelen tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

İşleniyor...
                                X