Duyuru

Collapse
No announcement yet.

60,000 KM Bakımı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 60,000 KM Bakımı

Orjinal yazı sahibi: FacomX
    Kime Göre en iyisi özel

Eğer bulunduğunuz bölgede yetkili servis yoksa evet özel en mantıklısıdır burada hem fikirim ama diğer yandan sanayideki yapılan işin garantisi yok denecek kadar azdır düşünün bir işlem yaptırdınız ve parçada sorun olduğu için araç tekrar arıza verdi ve daha fazla masraf çıkardı sanayideki özel servisimiz bu yükün altında eziliyor ve polemik başlıyor yetkili serviste ise bu durumda bütün masrafı kendisi üslenir tercih meselesidir sayı duyarım ama bir şeyleri yönlendirirken artısını ve eksisini de anlatmak lazım piyasada birçok orjinal diye satılan yan sanayi ürünler var geçenlerde bir üyemiz ateşleme bobinini üreten firma aynı olmasına rağmen istenilen performansı alamadı ve gitti orjinal parçayı taktırdı sorun giderildi kaş yapalım derken göz çıkarmamak lazım evet fiyat olarak pahalılar ama özel indirimlerle özel servislerin fiyatlarına yaklaşabiliyorlar ben özel servisin 400 yaptıracağım bir işi 600 'e Yetkili servise yaptırmayı tercih ederim bu arada benim hiç bir yetkili servisle ortaklığım yok sadece geçmişten gelen tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum.

Fatih abi,bobini alan benim fakat Özkaymak yetkili servisinde bobin olmadığı için ben de özel servise gittim mecburen ve bana o dediğim bobini verdiler,dediğin gibi olmadı,ben de Hepsi Opel sitesinden Orjinal GM Delphi bobin aldım ve taktırdım,aracın eski bobini ile aynı yani yan sanayi filan değil.Aynı sitede dediğin Delphi marka bobin de var satışta.Benim yetkili servise mesafem 110 Km,git gel 220 Km ve normal bakım için,yağ değişimi,filtre değişimi,buji değişimi gibi basit şeyler için de oraya gidemem.Benim sanayideki ustam da iyidir konusunda. Özel servisi savunuyormuşum gibi bir durum olmuş sanırım,ben kendi açımdan söyledim,bu sitedeki malzemeler de orjinal zaten,faturalı gönderiyorlar. Benim de ortaklığım filan yok bu sitelere,ben öğretmenim,devlet memuruyum. Yönlendirmek derken kendim sarf malzemelerini bu sitelerden alıyorum,alışveriş yaptım,gayet ilgililer ve de faturalı ürün satıyorlar,yolladıkları ürünler de GM marka ve orjinal. Benim amacım orjinal parça satan bu siteler varken yetkili servisten parça almaya ya da dışarıdan parça almaya kalkan arkadaşların menfaatine olsun diye söylemekti.Yoksa yönlendirme filan yok,hatta OpelGm sitesinin sahibini http://www.opelx.com/ sitesinde de görebilirsiniz site yöneticisi olarak.Ben parçaları bu sitelerden alıp buradaki ustama yaptırıyorum,yaptıracağım bu benim menfaatime oluyor.Bu sitelerden aldığınız malzemeler de garantili zaten,sıkıntı olursa iade edip yenisini alabilirsiniz.Bu bakım malzemelerini ,yağ ,filtre,buji... vb. yapmak,takmak,değiştirmek çok da zor değil. İlla ki yetkili servise gitmeye gerek yok yani. Eniştemin 2009 model İnsignia aracı su soğutma deposu çatladığı için hararet yaptı ve Özkaymak yetkili servisine bıraktı aracı,fiyat olarak 17.000 TL çıkardı servis,özel bir serviste orjinal parçalar ile 6.500 TL'ye halledildi,araç gayet iyi şu anda. Dediğim gibi yönlendirme filan yok herkesin aklı var fikri var,isteyen yetkili servis,isteyen özel servise gider... "En iyisi öyle zaten..." cümlesini de arkadaşın açıklamasına istinaden yazdım. Arkadaş:"Normal bakım için yağ,filtre,buji,hava ve polen filtresi gibi malzeme değişimi için yetkili servise gitmeye gerek yok." demişti ben ona yazdım,o öyle dediği için. Herkes için demedim yani. Bir de yetkili servisler de bazen arkasında durmuyor parça garantisinin filan,hatta benim bir polis abim var akrabam,onun doktor bir arkadaşı Konya'daki Mercedes yetkili servisinden bakımdan çıktıktan 4-5 Km sonra aracı arıza yapıp yolda kalmış ve araç sahibi ile yetkili servis mahkemelik olmuşlardı ne oldu bilmem... Gene söylüyorum yönlendirme ve özel servislere ortaklığım,bu sitelere de ortaklığım kesinlikle yoktur.
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

yetkili servislerin tek artısı sıkıntı olunca muhatap bulabilmen yoksa başka bie artısı yok

Yorum

Hocam,mesajimda yazdigim gibi servise uzaklik problemi varsa ve dediginiz gibi basit servis islerinde dediginiz yontem uygulanabilir burada hem fikiriz bizim bir artimiz var istanbul olarak birden fazla yetkili servis oldugu icin fiyat avantaji yakalayabiliyiruz birde faranti kapsamindaki araclar icin yetkiki servis daha iyi

Forumda otomotiv sektorunde ticari okarak hiznet veren yerlerin web site adreslerini paylasmama gayret edelim sponsorlarimiza karsi haksizlik oluyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Şimdi Özkaymak yetkili servisini arayıp,Gm Delphi marka bobin fiyatı aldım,675 TL dedi yedek parça sorumlusu.Ben bunu Hepsi Opel sitesinden 240 TL'ye aldım.

http://www.hepsiopel.com/Opel-Insign...M,PR-1329.html

İlk aldığım bobin de yani bana sıkıntı veren bobin de var bu sitede satışta:

http://www.hepsiopel.com/Opel-Insign...I,PR-1397.html

Bu bobinde sıkıntı yaşadım ve yukarıdaki bobini aldım,şimdi sıkıntım filan yok. Yani demek istediğim şimdi ben gidip bobini Özkaymak'tan alsam 675 Tl verecektim,aynı bobin ,orjinal ürün,kutusu,etiketi,barkodu ile de orjinal ve aracın ilk bobini ile de karşılaştırdım ,her şeyi aynı ,seri numarası,Gm Delphi yazısı ,yazını yeri,tipi yani yan sanayi filan değil ürün ki yan sanayi olsa silkeleme sorunum devam edecekti ama kalktı ortadan şükür çünkü ürün orjinl GM Delphi. Tabi ki dediğin tercih meselesidir,isteyen yetkili servisten alır,orada değiştirtir,bakımın yaptırır,isteyen de benim gibi parçaları bu sitelerden alıp iyi bir ustası varsa sanayide de değiştirtebilir. Garantisi olan araçların sanayide yaptırması zaten doğru değil. Sevgiler...
          2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Hocam,mesajimda yazdigim gibi servise uzaklik problemi varsa ve dediginiz gibi basit servis islerinde dediginiz yontem uygulanabilir burada hem fikiriz bizim bir artimiz var istanbul olarak birden fazla yetkili servis oldugu icin fiyat avantaji yakalayabiliyiruz birde faranti kapsamindaki araclar icin yetkiki servis daha iyi

Forumda otomotiv sektorunde ticari okarak hiznet veren yerlerin web site adreslerini paylasmama gayret edelim sponsorlarimiza karsi haksizlik oluyor
            Arkadaşlara yardımcı olmak amaçlı paylaştım ben ama sanırım yanlış yaptım,isterseniz silebilirsiniz o linkleri. Bu sitelerden haberi olmayan arkadaşlarım faydalansındı amaç,sevgiler...

Yorum

Yahu niye haksızlık olsun? Bizim bu siteleri bilmeye hakkımız yok mu?
              1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bigbrother

Yahu niye haksızlık olsun? Bizim bu siteleri bilmeye hakkımız yok mu?
                Niye haksızlık oluyor anlamamışsınız biraz daha konuyu açalım,

Sponsor firmalarımız reklamlar için yıllık ödemeler yapmaktadır ve bu kapsamda forumda reklam ve ticari ürün satış izinleri olmaktadır sizin ismini verdiğiniz sitenin bu platforma zerre kadar katkısı yok .Sponsorlardan alınan cüzi bedellerle yapılan etkinliklerde çesitli masraflar karşılanmakta yada buluşmalarda çıkan masraflar ödenmektedir veya Tişört,Polar,Saat,Anahtarlık vs.. promosyon hizmetleri forum üyelerine etkinliklere katılan aktif olan üyelere ücretsiz dağıtılmaktadır.
                Sizde bu formun üyesi iseniz bu yaklaşımı ve kuralları kabul etmelisiniz.

Tabiki bu tarz siteleri bilmeye hakkınız var Bu tür firmaları öğrenmek istiyorsanız Yüce googldan binlerce firma bulabilirsiniz.

Google bile bu isi ücretsiz yapmıyor aldığı reklamlar sayesinde bu tarz hizmet veriyor.

Yorum

Ama google amca bu firmaları denemiş ve tecrübe etmiş olmuyor. Yani denenmiş ve tecrübe edilmiş firmaları bilmemiz bizim de hakkımız. Bunu ticarî anlamda düşünmek yanlış... Google sadece yaptığınız atama sonuçlarını aktarıyor o kadar... öte yandan üyemiz bir firma ile yaşadığı tecrübeleri bize aktarıyor. Belki o firma ile kötü bir tecrübesi olmuştur. Bunu bilmek bizim hakkımız. Bu ticari olarak değerlendirilemez. Madem öyle ücretli gold üyelik açarsınız ve kimseden sponsorluk almazsınız. Bu kadar basit... Böylece kimseye boyun eğmezsiniz...
                  1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

Kimseye boyun egme yok

Tecrubelerimizi hepimiz paylasiyoruz farkinda iseniz linkleri silmedik ama sureklide yazilmmasi icin ufak bir hatirlatma yaptik

Sitenin tarzi yapisi Hosunuza gitmeye bilir yapacak birsey yok.

Yorum

Forumların amacı paylaşımsa eğer zaten silinmemesi lazım bence... Ama ticari kaygılar ile sponsor olan bazı üyelerin haklarının korunması ön planda olursa, o zaman forumun var oluş nedeninin tartışılması gerekir bence...

Yorum

Forumların amacı paylaşımsa eğer zaten silinmemesi lazım bence... Ama ticari kaygılar ile sponsor olan bazı üyelerin haklarının korunması ön planda olursa, o zaman forumun var oluş nedeninin tartışılması gerekir bence...
                        Tartılaşılacak bir şey yok sonuç olarak buranın bir düzeni bir sistemi ve kuralları var eğer kurallarımızı ve formumuzu beğenmiyorsanız foruma girmezsiniz olur biter.

Sizin anlamadığınız burası Ticari bir kurum değil biz burada Türkiyenin bir çok yerindeki üyelerimize hiç bir şey beklemeden yardımcı olduk ve olmaya devam ediyoruz elimizin uzandığı kadarı ile kimi zaman servis müdürleri ile direkt görüştük kimi zaman Opel Türkiye ile sorunlar hakkında görüşmeler yaptık kimi zaman servis ücretlerinde indirimler sağladı ve sağlamaya devam ediyoruz ve en önemlisi üyelerin tecrübelerini paylaştık ve bunun karşısında Türkiyenin bir çok yerinde dostlarımız var ama siz daha yeni üyesiniz bazı şeyleri uzaktan farklı görüyorsunuz galiba mesajlarınızın çoğunda size yazılan mesajlara karşı hep tepkili bir yaklaşımda cevap veriyorsunuz bunun sebebinide anlamış değilim

Yorum

Tartılaşılacak bir şey yok sonuç olarak buranın bir düzeni bir sistemi ve kuralları var eğer kurallarımızı ve formumuzu beğenmiyorsanız foruma girmezsiniz olur biter.

Sizin anlamadığınız burası Ticari bir kurum değil biz burada Türkiyenin bir çok yerindeki üyelerimize hiç bir şey beklemeden yardımcı olduk ve olmaya devam ediyoruz elimizin uzandığı kadarı ile kimi zaman servis müdürleri ile direkt görüştük kimi zaman Opel Türkiye ile sorunlar hakkında görüşmeler yaptık kimi zaman servis ücretlerinde indirimler sağladı ve sağlamaya devam ediyoruz ve en önemlisi üyelerin tecrübelerini paylaştık ve bunun karşısında Türkiyenin bir çok yerinde dostlarımız var ama siz daha yeni üyesiniz bazı şeyleri uzaktan farklı görüyorsunuz galiba mesajlarınızın çoğunda size yazılan mesajlara karşı hep tepkili bir yaklaşımda cevap veriyorsunuz bunun sebebinide anlamış değilim

Tepkili olduğumu da nerden çıkardınız? Tepkili olup olmadığımı anlayabilmeniz için benimle yüzyüze görüşme gerekir... Buradan bunu nasıl anladınız ki? Ben fikrimi beyan ediyorum... sizde benim fikrimi önemsemezsiniz olur biter...

Yorum

Forumdaki mesajlarınızdan sizi tanımış kadar oldum forumda yazılanları maalesef önemsiyorum bence sizde önemseyin.

Yorum

31.10.2014 tarihinde fiyat aldım şu anki bakım fiyatı 1600TL. Aracım 45000kmde 4. yıl bakımına girecek. Triger kayışını değiştireceklerini söylediler. (Çiftkurtlar Servisi)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet.goktepe
                                31.10.2014 tarihinde fiyat aldım şu anki bakım fiyatı 1600TL. Aracım 45000kmde 4. yıl bakımına girecek. Triger kayışını değiştireceklerini söylediler. (Çiftkurtlar Servisi)

Çok pahalı bence. Başka servislere de sorun. Burada tartışmasını yapmıştık ama trigeri orjinal GM 300 TL'ye değiştirdim ben. Yağ,filtre filan da o kadar tutmaz. Bence iyi bir özel servise değiştirtebilirsiniz...

Yorum

İşleniyor...
                                X