Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 2017

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Türkiye'ye giriş yaptı yeni araçlar. Bayilere dağıtım sürecinde. İlk parti test araçları olacak muhtemelen.

Yorum

• Bayinin dediğine göre yarın Diyarbakıra ulaşacakmış test aracı.Cumartesi test etmeyi düşünüyorum.
      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI
      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

• Fiyatlar uçmuş.4 opsiyon ekledim 186.000 oldu araç Bune yaw valla elimizdeki aracın kıymetini bilmemiz lazım öyle görünüyor.Bu paralara araba falan zor alınır.
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

• Yeni İnsigniaların benzin tasarrufu ön planda, mütevazi bir motor performansı sunulduğunu görüyorum.260 ps bütçe olarak biraz tuzlu olacağı için 1.5 benzinli ve 1,6 dizel seçenekleri ağırlıklı düşünülecektir.Ben daha önce de yorumlarımda belirttiğim gibi st modelinin sportifliği gitmiş daha hantal buldum. Grand modeli ise bagaj hacmi ve sportifliği çok güzel.Bence geç kalınmış bir hamle.Önceki kasada çok ender vardı piyasada. Kapı çıtaları da olmasa (audi a5 bmw4 serisi gibi) çok daha iyi dururdu.St olarak bizim eski kasanın selefisi olarak Mazda 6 nın st'sini görüyorum. İnsignia kullanıcılarındaki bu modele ilgilinin 2 faktöründen birisi performansı idi.Diğeri de piyasada olmayan özgün tasarım.Bu grand modeli mazda6, ww cc gibi modelleri anımsattı bana.Mevcut kasalar gönüllerimizde öyle bir taht kurmuş ki beklentilerimiz çok fazla olmuş. Sorunsuzluk, fabrika değerlerine yakın tüketim-hızlanması,donanım zenginliği ve fiyatının makul seviyelerde tutulması halinde İnsigniayı tercih edilen bir model olur.Umarım Opel 2. elini, bu kasası ve yeni sahipleri ile değerini koruyabilir.
          "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

• Bugün şans eseri bayiinin önünden geçerken gördüm Yeni İnsignia GS'i hemen girdim içeriye, test sürüşü ve incelemek istediğimi ilettim. Sorunsuzca teste çıktık. Araç daha yeni olduğu için benimle ilgilenen arkadaşında pek bilgisi yoktu fakat sağolsun rotayı biraz uzatmama müsade etti. Güzel bir inceleme oldu benim için.

Test aracımızda 1.6 136hp Dizel motor Active Select şanzımanlı, Excellence donanım, Flexride, Sunroof ve OPC Line mevcuttu.

Aracın sürüş dinamikleri baya iyileşmiş, sport modda direksiyon hareketlerine anında tepki veriyor araç. Süspansiyon normal modda iken biraz sert geldi. Tour modunda çok konforlu. Sport modounda gaz tepkileri, direksiyon tepkileri daha atik oluyor. Viraja biraz sert girdim, makyajsız kasa gibi bir güven vermedi.(Kendi aracıma kıyasla).

Koltuklar beni çok şaşırttı. Deri koltuk opsiyonu almadığınızda aracınız tam donanım olsa dahi koltuklar manuel kontrol ediliyor. Sadece yükseklik ve bel desteği ayarı elektrikli.

Konsol hatları sertleşmiş. Bu sefer oval, yumuşak geçişlerden ise sert köşeli bir tasarım yapılmış. Orta konsol duruşu sürücü odaklı olmuş. Malzeme kalitesi artmış, sert plastiklerden kaçınılmış. Önceki modellerde yaşadığımız çıtırtılar azalacaktır. Fakat yine de gösterge grubunun üzerinden ses gelecek gibi duruyor.

Flexride, ESP tuşlarının konumu değişmiş, vitesin önüne alınmış. Önceki kasalarda hiç görmediğimiz HUD eklenmiş. Gözünüzü yoldan ayırmadan hayalet ekranda ki tüm bilgileri oradan görebiliyorsunuz.

Bagaj düğmesi artık yok. Bagajdaki Opel logosunun alt-ortasına bastığımızda bagaj açılıyor.

Anahtar tasarımı değişmiş. Astra K anahtarı ile aynı. Daha kaliteli bir algı yaratıyor.

Araçta F1 kulakçıklar mevcut. D konumunda bile olsa kulakçıktan vitese anında müdahale edebiliyoruz. Manuel moda otomatik geçiş yapıyor. Önceki kasalardaki P-R-N-D arası geçişlerde vites kolunu biraz daha fazla çekmek-itmek gerekiyordu. Yeni model ile birlikte vitesler arası geçiş daha yumuşak ve daha kısa olmuş. Küçük bir çekme-itme ile diğer vites konumuna geçebiliyoruz.

Kısa zaman diliminde bu kadar inceleyebildim. Önümüzdeki haftalarda farklı renklerde araçlar gelecekmiş. İlginen arkadaş yeni renkler geldiğinde haber verecek.

Okuduğunuz için teşekkürler..

IMG_0336_zpse323hrk5.jpg

IMG_0337_zpsyjbkx1yt.jpg

IMG_0339_zps7obntmdr.jpg

IMG_0343_zpsalplrsqx.jpg

IMG_0340_zpsjmmg7j7i.jpg

Yorum

• headup display benim çok sevdiğim bir özellik, orta konsol güzel olmuş, vites kulakçıkları süper ama o jant ne öyle. Ayıptır be. Opel normalde güzel tasarımlı jantlarla bilinen bir firma. Galiba vw'nin elemanları sızmış Opel'e.
              ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

• Bir de opel şu koltukların arka kısmındaki dikişleri ve potlukları bir türlü düzeltemedi.

Yorum

• Eline sağlık Uğur. 5 sene sonra 2.el alırım artık. Hala beğenmesemde
                  CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                  SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

• Test için odaktayım....

Yorum

• Eline sağlık uğur kardeşim.. 170- 180 bin TL insignia bana birazcıkkk uzak.. Hayırlısı olsun..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

• Murat 5 sene sonra 80 bin TL bekle yaw
                        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

• kingdragon Makyajlı kasa Sport jantları ile bizleri fena halde etkileyen Opel bu sefer GS'de bunu başaramadı.

insgna44 aSya Rica ederim, ilk izlenimlerim böyleydi. Bakalım bu fiyatlar ile rakiplerine göre nasıl bir satış performansı sergileyecek.

Farklı markaların, eski modelleri için efsane kasa tabiri ilerleyen yıllarda 2009-2013 modeller içinde söylenecek sanırım.

Yorum

• Ben de bugün bayiye uğradım 3 adet gelmişti, beyaz, füme ve mavimsi bir gri, ne yazık ki dış görünüş hiç hoşuma gitmedi, üstelik biri opc line paket idi. Araç insignia değil de yeni astra sedan gibi görünüyor. Kalitesi, içi güzel olsa da benim için öncelik dış tasarım, almayı kesinlikle istemiyorum bu aracı. Yazık bizim insignialardan sonra çok daha havalı bir araba çıkmalıydı ortaya.

Yorum

• Az önce testten geldim.Genel olarak maalesef ben de pek beğenmedim.Sürüş pozisyonu güzel fakat eski insigniadan daha basık geldi.Araç sunroofsuz olsa içinde durulmazdı sanırım.Motor sesi az ama yol gürültüsü haddindem fazla.Lastikler hankook bundan olabilir mi bilmiyorum.Performans vasat,vites geçişleri klasik active select hissedilmiyor ama geç değişiyor.Excellence araçta koltuk hareketi manuel ve haliyle hafızalı koltuk yok.Yolcu koltuğunda yükseklik ayarı yok.Bunları alabilmek için agr almanız şart.Bagaj hacmi ve arka diz mesafesi muazzam.Bütün paketleri eklettiğimizde 192000 dediler.
                              http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                              2.0 CDTI
                              Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: aSya View Post
                                Murat 5 sene sonra 80 bin TL bekle yaw
                                hem fiyat çok uçuk hemde yeni astra sedan gibi... astra K da kullanılan 1.6 t 200 bg yada 1.6 cdti biturbo 160 bg olsa ve fiyattta biraz rekabetçi olsa düşünülebilir..
                                Son düzenleme: insgna44; 03.06.2017, 18:12.

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

İşleniyor...
                                X