Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 2017

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
new posts

 • Insignia 2017

  Insignia Team Farkı ile yeni Fotolar ve haberler

  [img width=1024]http://i1299.photobucket.com/albums/ag72/facomx_team/insignia-a-2017_zpswqijk1e0.png[/img]

  [img width=1024]http://i1299.photobucket.com/albums/ag72/facomx_team/insignia-b-2017_zps8asjmjwo.png[/img]


  Yenilikler


  Ayrıca, yeni Insignia Grand Sport sürüşü daha güvenli, daha rahatlatıcı ve daha konforlu kılan birçok üstün teknolojiyi de barındırıyor. Astra’nın beğeni ile karşılanan Adaptif LED Matrix far sistemini daha da geliştiren Opel mühendisleri, Yeni Insignia için ikinci nesil IntelliLux LED® farları ortaya çıkardılar. Yeni farlar daha hızlı, daha keskin ve daha güçlü. Uzun farları ise 400 metreye ulaşabiliyor. Direksiyona ufak müdahalelerde bulunan Şerit Takip Sistemi, kritik bilgileri ön cama yansıtan yeni Head-up-Display Sistemi, 360 derece kamerası gibi teknolojiler, AGR sertifikalı premium koltuklar ve ön ve arka koltuk ısıtma ve ısıtmalı ön cam gibi konfor özellikleri ile birleşiyor. Elbette son nesil bilgi-eğlence IntelliLink sistemi ile yeni Insignia Grand Tourer sürücüsüne çarpıcı bağlantı imkanları da sunuyor.

  Otomobilin içinde en küçük detaylara dikkat edildiğini görmek oldukça kolay. Kokpit Opel’in “Alman mühendisliği heykelsi tasarımla buluştu” şeklinde özetlediği tasarım felsefesini yansıtıyor. Gösterge paneli zarifçe şekillendirilmiş, sürücüye dönük ve yatay yerleştirilmiş yapıya sahip. Tasarım genel olarak verimlilik, keskinlik ve ferahlık hissi uyandırıyor. Arka taraftaki yolcular yeni tasarım ve oranlardan memnun olacak. 490 ile 1.450 litre arasında değişen bagaj hacmi de etkileyici.

  Yeni Astra’da olduğu gibi, yeni Insignia’nın da geliştirme sürecinde verimlilik kilit unsur olarak öne çıktı. Optimize edilen parça düzeni ve kullanılan hafif materyaller sayesinde yeni Insignia 175 kg kaybetti. Bu, sürüşte çeviklik ve hassasiyete doğrudan etki ediyor. Segmentindeki en sofistike sistem olan tork vektörleme yeteneğine sahip dört çeker sistemi gibi yüksek teknoloji özellikleri bünyesinde barındıran Yeni Insignia Grand Sport, yeni sekiz hızlı otomatik vitesi ile sürücüsünün bu özellikten en üst seviyede faydalanmasını sağlıyor.


  http://media.opel.com/media/tr/tr/op...and-sport.html

  Büyüleyici tasarım: Zarif coupé tarzı hatlar ve üstün aerodinamik yapı
  Daha hafif: Bir önceki modelden 175 kg’a kadar daha hafif
  Muhteşem teknoloji: Sınıfının en sofistike dört çeker sistemi
  Göz alıcı yenilikler: Yeni nesil IntelliLux LED® farlar
  Rakipsiz konfor: AGR sertifikalı sağlıklı koltuklar
  Dünya prömiyeri: Mart 2017’de Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda
  Opel’in yeni nesil amiral gemisi daha ilk bakışta “yeni” ismini hak ettiğini kanıtlıyor. Avrupa genelinde 900 bin adet satış rakamına ulaşan ve 2009 Avrupa’da yılın otomobili seçilen birinci nesil Insignia’dan tamamen farklı bir tasarıma sahip. Aks mesafesi 92 mm uzatılarak daha da ferah bir iç mekan sağlandı. Bu farkı özellikle arka koltukta oturan yolcular hissedecek. Uzatılan aks mesafesi tasarımcıların yeni Insignia Grand Sport’a daha atletik ve çarpıcı bir şekil vermelerine de imkan tanıdı: Yeni Insignia Grand Sport daha uzun, yere daha yakın, bir coupé’nin esnek hatlarına ve üst sınıf otomobillerin cesur duruşuna sahip. Yeni tasarımı ile Opel’in amiral gemisi olduğunu her yerde hissettirecek.

  Yeni Astra’da olduğu gibi, Yeni Insignia’nın da geliştirme sürecinde verimlilik kilit unsur olarak öne çıktı. Kullanılan hafif materyaller ve geliştirilmiş mühendislik çözümleri sayesinde yeni Insignia 175 kg’a kadar hafifledi. Bu, sürüşte çeviklik ve hassasiyete doğrudan etki ediyor. Segmentindeki en sofistike sistem olan tork vektörleme yeteneğine sahip dört çeker sistemi gibi yüksek teknoloji özelliklerini bünyesinde barındıran Yeni Insignia Grand Sport, yeni sekiz ileri otomatik vitesi ile sürücüsünün bu özellikten en üst seviyede faydalanmasını sağlıyor.

  Ayrıca, Yeni Insignia Grand Sport sürüşü daha güvenli, daha rahat ve daha konforlu kılan birçok üstün teknolojiyi de içerisinde barındırıyor. Astra’nın beğeni ile karşılanan Sürüşe Duyarlı LED Matrix ön far sistemini daha da geliştiren Opel mühendisleri, Yeni Insignia için ikinci nesil IntelliLux LED® Matrix farları ortaya çıkardılar. Yeni farlar daha hızlı, daha keskin ve daha güçlü. Uzun farları ise 400 metreye kadar ulaşabiliyor. Direksiyona ufak müdahalelerde bulunan Şerit Takip Sistemi, kritik bilgileri ön cama yansıtan yeni Head-up-Display Sistemi, 360 derece kamerası gibi teknolojiler, AGR sertifikalı premium koltuklar, ön ve arka koltuk ısıtması ve ısıtmalı ön cam gibi konfor özellikleri ile birleşiyor. Elbette son nesil bilgi-eğlence sistemi IntelliLink ile Yeni Insignia sürücüsüne çarpıcı bağlantı imkânları da sunuyor.

  Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Yeni Insignia Grand Sport ile hedefi tam on ikiden vurduğumuza inanıyorum. Yeni amiral gemimiz Yeni Astra’nın beğenilen tüm özelliklerini aldı ve onları bir üst seviyeye taşıdı. Yeni Insignia Grand Sport’un sınıfındaki hiçbir rakibi bu kadar çok ultra modern teknolojiyi bünyesinde barındırmıyor. Yeni modelimiz hafif, çevik ve keyifli. Tasarımcılarımız bu modelimize üst sınıf araçlarla başa baş durabilecek zarafet ve atletizmi kazandırdılar, fiyatı ise rakiplerini kıskandıracak seviyede olacak. Yeni Insiginia, Grand Sport ismini gerçekten hak ediyor,” dedi.

  Duyguların Saf Hali: Monza Concept’ten Esinlenen Tasarım

  Monza Concept’in Yeni Insignia Grand Sport’un iç ve dış tasarımına ilham vermesi şaşırtıcı değil, çünkü tasarımcılar, Yeni Insignia’yı yaratırken Monza Concept tasarım stüdyosunda bulunuyordu.

  Otomobilin içinde en küçük detaylara dikkat edildiği kolayca görülüyor. Kokpit Opel’in “Alman mühendisliği heykelsi tasarımla buluştu” şeklinde özetlediği tasarım felsefesini yansıtıyor. Gösterge paneli zarifçe şekillendirilmiş, sürücüye dönük ve yatay yerleştirilmiş yapıya sahip. Tasarım genel olarak verimlilik, keskinlik ve ferahlık hissi uyandırıyor. Arka taraftaki yolcular yeni tasarım ve oranlardan memnun olacak. 490 ile 1.450 litre arasında değişen bagaj hacmi ise oldukça etkileyici.

  Sürüş keyfini artıran sürüş teknolojileri

  Yeni Insignia Grand Sport’un sürüşü en az görüntüsü kadar dinamik. Yeni model, 2017’de pazara sunulduğunda son nesil turbo motorlar ve şanzımanlar ile gelecek. Sürtünmesi azaltılmış, verimli sekiz ileri yeni otomatik vites öne çıkanlar arasında. Öncelikle sadece dört çeker sistemlerle birlikte sunulacak bu yeni vites, sınıfında lider vites değiştirme konforu sunacak. Yeni Insignia Grand Sport’un akıllı tork vektörleme yeteneğine sahip yeni dört çeker sistemi ise sınıfındaki en sofistike sistem.

  Daha da geliştirilen FlexRide şasi, her sürüş tarzına göre uyum sağlayacak ideal sürüşün temelini sağlıyor. Sistem; amortisörleri, direksiyonu, gaz tepkisini ve otomatik vites seçeneğinde vites değiştirme noktalarını sürücünün belirlediği “Standard,” “Sport” ya da “Tour” modlarına uyumlu olarak değiştiriyor. Seçilen moda göre direksiyon ve gaz tepkileri değişiyor ve ESP daha geç ya da erken devreye giriyor.

  Önce Güvenlik: Çarpıcı destek sistemleri

  Yeni Insignia Grand Sport’un öne çıkan özelliklerinden birisi de yeni nesil LED teknolojisi ile Opel mühendisleri tarafından geliştirilen Opel’in yenilikçi ve ödüllü adaptif IntelliLux LED® Matrix farlarının ikinci nesli. Uzun farların artık dikey olarak yerleştirilmiş 32 bölmesi bulunuyor. Bu rakam Astra’dakinin iki katı.

  Yeni farların yanı sıra Yeni Insignia Grand Sport’ta aşağıdaki sürücü destek sistemleri de mevcut:

  Head-up-Display: Hız, trafik işaretleri, hız sınırlayıcısının ayarlı hızı ve navigasyon yönlendirmesi sürücünün gözü önüne, direkt olarak ön cama yansıtılıyor. Böylece sürücünün gözlerinin sürekli yolda kalması sağlanıyor.
  360 derece kamera: Aracın dört yanında bulunan kameralar 360 derece kuşbakışı görüntü sağlıyor ve park manevralarını kolaylaştırıyor.
  Adaptif Cruise Control (ACC): Önde seyreden otomobil ile mesafeyi ölçüp hızı ayarlıyor. Eğer mesafe ani bir şekilde azalırsa ACC otomatik acil durum freni yapıyor.
  Şerit takip özelliğine sahip Şerit İhlali Uyarı Sistemi: Direksiyona ufak müdahalelerde bulunuyor ve gerekirse alarm ile sürücüyü uyararak istemsiz şerit dışına çıkışları engelliyor.
  Akan Trafik Uyarısı: Sistem arka tampondaki sensörleri kullanarak 20 metreye kadar aracın 90 derecelik alanında sağ ve soldan gelen araçlar için sürücüyü uyarıyor. Bu kapalı bir alandan geri vitesle çıkarken sürücüye çok yardımcı olacak bir özellik.
  Tek kelimeyle çarpıcı: En üst seviye konfor ve bilgi-eğlence

  Yeni Insignia Grand Sport konforda da standartları belirliyor. Opel, otomobillerinde AGR sertifikalı koltukları sunan sayılı üreticilerden biri ve bu ortopedik koltukların geniş kitlelere ulaşması için en büyük çabayı gösteriyor. Premium ergonomik ön koltuklar standart ayarların yanı sıra elektrikli yan destek ayarına, masaj, konum hafızası ve havalandırma seçeneklerine sahip.

  Opel’den bekleneceği üzere, eğlence ve bağlantı seçenekleri Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu IntelliLink sistemleri ile sağlanıyor. Önceki modellerde olduğu gibi akıllı telefonlar otomobilin bilgi-eğlence sistemine sorunsuz bağlanırken, artık kablosuz olarak şarj da edilebilecek.

  Opel’in yeni amiral gemisi Mart 2017’de Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini yapacak.


  2
  Evet
  50.00%
  1
  Hayır
  0%
  0
  Kararsız
  50.00%
  1  2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

 • #2
  Ynt: Insignia 2017

  Head up display varsa ben de varım Dış tasarımda opcline dışındakiler pek de iyi durmuyor. Onun dışında daha önce resmi yayınlananlara göre daha iyi şekli ama yine de bizim kullandıklarımızı göz önüne alınca daha iyi tasarımlı bir araç bekliyordum.
  ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

  Yorum


  • #3
   Ynt: Insignia 2017

   İlki kadar olmasa da beğendim, görmek için sabırsızlanıyorum, acaba fiyatı ne çıkacak?

   Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
   Şimdi F30 Modernline Sunroof

   Yorum


   • #4
    Ynt: Insignia 2017

    Fotograflar için teşekkürler. Bence gayet güzel görünüyor.
    .
    Fiyatlari rekabetçi olur ve 1.6 dizel gelirse satmamasi için neden yok.
    .
    İnsignia geçte olsa çıkardığı 1.6 dizel ile ön yargıları kırdı. Umarım devamı gelir.
    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

    Yorum


    • #5
     Ynt: Insignia 2017

     Yakışıklı olmuş bence. Beklentileri karşılayacak gibi duruyor.
     34 ST 579 '09 C180 Kompresor

     BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

     Yorum


     • #6
      Ynt: Insignia 2017

      Paylaşım için teşekkürler Fatih abi, bence süper, beğenmedim jant bile beyaz renkte süper durmuş

      Yorum


      • #7
       Ynt: Insignia 2017

       Donanım olarak yok yok,doldurup almak lazım sonra keşke dememek için.AGR yi astradan deneyimledikten sonra olmazsa olmazım olur.Hele bir fiyatları görelim ötv den sonra.
       Şu 8 ileri hızlı şanzımana bir açıklık getirseler.Bazı yerlerde ZF deniyor.Güncel active selectin oynanmış hali mi acaba.
       http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

       Ellere yar oldu
       2.0 CDTI
       Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

       5.25 Xdrive ///M(azot) Power

       Yorum


       • #8
        Ynt: Insignia 2017

        Aracın boyu o kadar uzadığı halde bagaj hacmi geriye gitmiş.Umarım iç hacim genişletilmiştir.Bukadar büyük bir araç alıp bagaj sorunu yaşamayı kimse istemez.Açıkcası 550 litre üzeri bir bagaj beklerdim bu kasadan.
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

        Yorum


        • #9
         Ynt: Insignia 2017

         Ne kadar güzel dursada görmek lazım
         Sola Sinyal Devamlı Açık!

         Yorum


         • #10
          Ynt: Insignia 2017

          Bence gayet şık duruyor, tabi akıllardaki bir çok soru için gerçeğiyle de buluşmak gerekiyor
          2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

          Yorum


          • #11
           Ynt: Insignia 2017

           Bagajı küçülmüş, alınırsa sw için alınır. Tabi bir de country tourerı görmek lazım.


           2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
           2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

           Yorum


           • #12
            Ynt: Insignia 2017

            Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
            Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
            VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

            Yorum


            • #13
             Ynt: Insignia 2017

             Vites kulakçıkları göremedim
             Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
             Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
             VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

             Yorum


             • #14
              Ynt: Insignia 2017

              Yeni fotolar ilk mesajda              2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

              Yorum


              • #15
               Ynt: Insignia 2017

               Bagaj küçülmesine karşılık araç içi genişledi. 1.80 küsür boyundaki bir test editörü arkaya oturduğunda dizleri koltuğa değmiyordu.
               InsigniaTEAM

               Yorum

               İşleniyor...
               X